Keresés

Részletes keresés

staiger Creative Commons License 2018.08.27 0 0 8605

én ezt a grafikont eléggé negatívan látom mert ezek szerint 2,5 -3x is magasabb lehet még a szórás szeptember első hetében

Előzmény: Ipari-antidepresszió (8602)
kchris12 Creative Commons License 2018.08.25 0 0 8604

szerintem a meleg es eso elofordulasaban mazlink van eddig. illetve korabban kezdodott a szoras, emiatt remelem nem lesz nagy csucs. de meg a diagrambol az latszik a java meg hatravan. de nincs sok hatra a csucs idoszakbol mar.

Előzmény: lazy g. (8603)
lazy g. Creative Commons License 2018.08.25 0 0 8603

Sejtettem, h vmi ilyesmi lehet.
Szóval ezért érzem úgy, h szinte nem is vagyok allergiás. Még a tavalyihoz képest is nagyon gyenge a pollenkoncentrátum, a sok évihez képest meg pláne.
Bárcsak így maradna.... ;)
Vki tudja vagy sejti a választ, h mi a gyenge pollenszórásnak az oka? Nem baj ha hipotézise van, azt is szívesen meghallgatnám.
Üdv mindenkinek!!!!!!

Előzmény: Ipari-antidepresszió (8602)
Ipari-antidepresszió Creative Commons License 2018.08.25 0 0 8602
Ipari-antidepresszió Creative Commons License 2018.08.23 0 0 8601

Nekem legutóbb megjegyezte a fül-orr-gégész szakorvos, hogy ezeket a szereket felírja a háziorvos is.

Előzmény: *Ágnes* (8595)
*Ágnes* Creative Commons License 2018.08.23 0 0 8600

Köszönöm a segítséget! Az a baj, hogy a legtöbb készítmény laktózt tartalmaz 🤨 A tejet és származékait teljesen kerülnöm kell😞 Van itthon Cetirizin, de emiatt nem lehet! 

staiger Creative Commons License 2018.08.23 0 0 8599

nekem a loratadin nem jön be önmagában nem bírom megúszni a sprayt

Előzmény: kirimiki (8598)
kirimiki Creative Commons License 2018.08.23 0 0 8598

Ha vény nélküli gyógyszert keresel próbáld ki a Loratadin Hexal-t nekem bevált, csak minimális szemviszketés van arra meg az Antalerg szemcsepp a jó igy szinte tünetmentesen átvészelem a szezont.

 

Előzmény: *Ágnes* (8595)
staiger Creative Commons License 2018.08.23 0 0 8597

dymista orrspray igaz gyakorlatilag a legdrágább de az orvos azt mondta hogy a legjobb is szteroid és antihisztamin keverék . mellé szedek még napi 1 szem cetirizint amely lehet nem is kéne. a tabletta önmagában amikor erős lett a szórás már nem sokat ért de a dymista 2-3 nap alatt lenullázta a tüneteket parlagfű mezőbe is belemehetek még a szem viszketést is visszafogta és ez nem csoda mert le is van írva a tájékoztatóba hogy kihat a szemre esetenként önálló teljes kezelésnek is megfelel

Előzmény: *Ágnes* (8595)
kchris12 Creative Commons License 2018.08.23 0 0 8596

én ezen a héten elég szarul vagyok. hétfőn-kedden még semmi gond (otthon légtisztító minimál kint) aztán azóta fokoztatosan szarabb...

Előzmény: lazy g. (8591)
*Ágnes* Creative Commons License 2018.08.23 0 0 8595

És ezeket a szereket a háziorvos is felírhatja? 

Előzmény: Ipari-antidepresszió (8594)
Ipari-antidepresszió Creative Commons License 2018.08.23 0 1 8594

Szerintem csak orvos által felírt készítmények a hatásosak igazán. A vény nélküli szerek nekem nem működtek. Én Avamys - szteroidos orrspray, Opatanol - szemcsepp és Lendin antihisztamin tablettával vágok neki ennek a szezonnak. Mindegyik vényköteles.

Előzmény: *Ágnes* (8593)
*Ágnes* Creative Commons License 2018.08.23 0 0 8593

Sziasztok! Én nagyon szenvedek a parlagfű allergiától! Minden tünet jelentkezett, ami csak meg van írva😰 Amúgy azt olvastam, hogy egyik évben alig, mâsik évben nagyon előjönnek a tünetek! Tavaly alig voltak tüneteim! Most jöttünk haza a 4 napos nyaralásból, gyuláról indultunk /Budapest, Miskolc, Miskolctapolca, Kékestető, Visegrád, Bükkeresztes/ mindenhol nagyon szenvedtem.😞 Pollengrappen kapszulát, valamint allergiára való teát iszok, de nem használnak! Esetleg valaki tud olyan gyógyít, ami nem álmosít még jobban, mert igy is egésznap tudnék aludni😱

staiger Creative Commons License 2018.08.22 0 0 8592

a hőség szerintem is fog rajta bár most lekopogom a dymista spray rendesen helyretett és nem aggódom a szintek miatt. Amúgy ez hamar ki fog derülni mert hétvégén jön az eső . Az átmenetileg tisztít majd utána az erőre kapott gyomok még jobban szórnak. viszont azt se tudom most perpillanat meddig van a csúcspont lehet addigra már szept elején kezdődik majd egy lassú lecsengés

Előzmény: lazy g. (8591)
lazy g. Creative Commons License 2018.08.22 0 0 8591

Üdv mindenkinek!
Tényleg jó lenne tudni, h mi folyik itt, mert még mindig napi 2-3 tüsszentés és ennyi a tünet.
Pedig én elég durván allergiás vagyok a parlagfűre.
Lehet, h ez a nagy meleg nem jó a parlagfűnek??? Ill. a pollenek nem tudnak úgy aktivizálódni?
Lehet, h orbitális hülyeséget kérdezek, de tavaly ilyenkor meg azelőtt is, már rég minden tünetem megvolt.
Jó persze, örülök meg minden, remélem így is marad, csak ezt az egészet most  vhogy nem értem....
Másvalaki h van manapság???
Üdv! :)

kchris12 Creative Commons License 2018.08.21 0 0 8590

egy pici mindig lesz. elektromossaggal/statikus elektromossaggal dolgozik es emiatt minimalis ozon jon letre. volt ujszag is az ki fog szellozni de a pici ozon megmarad.

Előzmény: staiger (8589)
staiger Creative Commons License 2018.08.20 0 0 8589

neked a daikinnak elmúlt az "újszaga " vagy ennek a gépnek mindig lesz egy gyenge savanyú szaga ?  Inkább úgy kérdezném hogy soha nem lesz egy semleges tiszta illat a szobában pl 2 hét múlva? Persze csak olyankor tűnik fel ha elmegyek a lakásból kiszellőztetem az orromat és amikor hazajövök érzem hogy egy furcsa gyenge illat járja át a lakást . A gép típusa mc70lvm és 3 napos éjjel nappal járatom automatán ami gyakorlatilag a legcsendesebb üzemmódba dolgozik 99 % ba . Bocs hogy itt kérdezem meg de végül is az allergia ellen van ez a gép is.

Előzmény: kchris12 (8587)
staiger Creative Commons License 2018.08.19 0 0 8588

én meg úgy érzem hogy az én orr sprayem rendbe tette a az orromat. Már nem szárad ki véresre hanem pont jó. Majd kíváncsi leszek ha elhagyom szeptember közepén akkor mi lesz utána

Előzmény: kchris12 (8587)
kchris12 Creative Commons License 2018.08.19 0 0 8587

koszi a tippet eddig a gyogyszer mellett nasonex van par eve ha ki kell menni, de van amikor az se az igazi. mondjuk orrsprayt csak akkor hasznalom ha muszaj mert nagyon leamortizalja az embernek az orrnyalkahartyajat. 

 

ahogy nezem az idojarast az esos idot elorehoztak csutortok magassagara, ha az kitisztitja a mostani allapotot akkor utana mar ha nem varhato kanikula csak 25 fok korul akkor elmondhato szerintem hogy ezek a napok jelentik remelhetoleg a csucsot... remelhetoleg.

Előzmény: staiger (8586)
staiger Creative Commons License 2018.08.18 0 0 8586

nekem eddig lekopogom nagyon sokat segített a dymista orr spray. Ma kimentem napozni a zagyva partra a szokott helyemre ami gyakorlatilag egy parlagfű és fekete üröm mező és látom a bibéket is a növényen hogy virágzik és jól birtam egyet sem tüsszentettem és még csak nem is dugult el az orrom . Jól visszafogta a tüneteimet. Aztán később nem tudom ennek lesz e valami ára mert mégiscsak szteroidról beszélünk(antihisztamin is van benne ezért dupla erős mint más készítmény)

Előzmény: kchris12 (8584)
kb100 Creative Commons License 2018.08.17 0 0 8585

engem először 12-13 éves koromban támadt le az allergia, amit akkoriban gyakorlatilag sehogy (náthának, jó esetben influenzának) NEM kezeltek, vagy legfeljebb sok pénzért, csak nagyon ritkán. egyszerűen nem volt divat pollen allergiásnak lenni. ezt a hülyeséget később elhagytam, olyan 17-18 éves koromban, és tök jól elvoltam így vagy 30 évet.

 

saccra úgy 8 éve újult ki, de ebből az utóbbi időszakból, az emlékeim között kotorászva, nincsenek 7-10 napos trippekről emlékeim. ezek sokkal inkább éves szinten inkább 3-4 hónaposak.

 

szóval az 7-10 napos kipróbáljuk mókázás jó lehet, azt simán ki lehet bírni, de nálam a gyakorlatban általában augusztus eleje, és az első fagyok beálltáig tartott vagy eddig én voltam nagyon bénán allergiás, esetleg csak titkoljuk az ezzel eltöltött szuper pár hónapot...?

Előzmény: kchris12 (8579)
kchris12 Creative Commons License 2018.08.17 0 0 8584

Hát igaz. Valószínű a beszerzés egyszerűsége is lehet motivációs erő mert ezeket vény nélkül is lehet kapni a szteroidosokhoz meg kell...

Nekem ma szarabb lett picit.. Ami zavaró hogy nincs direkt ok-okozat legalábbis nem tudod felismerni mert tegnap kint voltam egész du-késő este mégis úgy feküdtem le hogy nincs tünetem, aztán hajnalban lett szarabb pedig pörög a légtisztító a szobában...

A légtisztító amúgy tökjó akkor ha egész nap mellette vagy 0/24-ben, nagy koncentrációnál maszk kell ha kimész vagy annyira hamar be lehet annyi pollent nyelni ami már tüneteket okozhat, ill kell mellette a szokásos gyógyszer/spray. Viszont az extrém koncentráción biztosan

sokat segít majd. Hihetetlen jó lenne egy olyan kütyü ami mutatná azonnal a koncentrációt - hét közepén Sümegen voltunk és annyira szarul lettem pár óra alatt (közelben volt vszínű pár növény) hogy ha nekem kellett volna hazavezetnem Bpre elég

necces lett volna a könnyezés és orrfújás miatt.

Előzmény: staiger (8582)
Haemologin Creative Commons License 2018.08.17 0 0 8583

Sziasztok!
Nekem egész szokatlan tüneteim vannak, dokinő azt mondta minden bizonnyal allergia, erre én is jó esélyt látok. Szóval: nálam nincs szemviszketés, orrdugulás, folyó orr meg trüsszögés viszont az orrnyeregnél gyakori duzzanatot érzek, reggel nincs, inkább csak órákkal felkelés után, arcüregben nyomás is gyakori, valoszinüleg az arcüreghez lehet köze, belül az orromban lilán duzzadt a nyálkahártya, de nem mindig. Április elején jelentkezett először, orrspray és antihisztamin elmulasztotta, ha abbahagyom 1-2 hét után ismét előjönnek a panaszok. Lordestin és nasotasone cuccokat használok, allergiavizsgálat negativ lett arra a pár dologra amit vizsgálnak. Jó lenne tudni, hogy mire vagyok allergiás hátha tehetnék valamit. Elkerülni lehetetlen akármi is ez, teljesen mindegy hol vagyok mindenhol jelentkezik. Egyik nap jobban, másik nap kevésbé, véletlenszerü.

Valakinek hasonló volt/van? Esetleg hallottatok-e ilyesmiről? Neten rákerestem, a nem gyakori allergiatünetek listájának a legtetjén volt ez (fejfájás orr környéki tünetekkel viszont orrfujás és trüsszögés nélkül).

staiger Creative Commons License 2018.08.16 0 0 8582

mondjuk azért mert vagy ilyet használsz vagy szteroidos készítményt . Más út nem létezik jelenleg. A tengervizes dolgok semmit nem érnek egy erősen allergizálónak. Ja és van még az allergodil és társai melyek csökkentik a tüneteket de az orrod bedugulva marad tőle. Most felírattam dymistát ami szteroid és antihisztamin keverék . Ez hatni hat eddig bár nem 100 % os de azért kidugul az orr tőle és nincs hozzászokás. Illetve csak két napja tolom és most amúgy is gyengült az alföldön a szórás a csapadék miatt. remélem magas koncentrációnál is helytáll (mert szinte a legdrágább szer). És rendeltem itthonra egy légtisztítót is hogy legalább a szobámban csökentsem a tüneteket. Hétvégén már be is lesz üzemelve

Előzmény: kchris12 (8579)
staiger Creative Commons License 2018.08.16 0 0 8581

most az esőzések miatt legyengült de már írják hogy hamarosan nagy erővel indul megint

Előzmény: lazy g. (8580)
lazy g. Creative Commons License 2018.08.16 0 0 8580

Szia,

én Egerben élek, de napi egy két tüsszentéssel én is elvagyok. Mintha nem is lennék allergiás.
Szóval sztem még az igazi szezon odébb van, nincs ebben semmi varázslat.. ;)

Előzmény: syrius (8575)
kchris12 Creative Commons License 2018.08.14 0 0 8579

nem teljesen ertem minek kell ilyeneket egyaltalan elkezdeni hasznalni?

allergiara tokeletesen rossz valasztas, a max 7-10 nap allergia eseteben nem megoldas.

ha natham van akkor meg kibirom azt a par napot.. de tudom ma mar minden tunetet el kell nyomni.. (fejfajasra is pl amire a legtobb esetben egy lazito masszazs sokkal jobb megoldas, akar csaladtagtol, de erre is ott a sok gyogyszer) de megy a sok reklam sajnos...

Előzmény: staiger (8578)
staiger Creative Commons License 2018.08.14 0 0 8578
Ipari-antidepresszió Creative Commons License 2018.08.11 0 0 8577

Wiki szerint szerint ( https://en.wikipedia.org/wiki/Budesonide ) pl. PULMICORT 

 

Ugyanakkor nekem inkább az AVAMYS vált be.

Előzmény: tux (8576)
tux Creative Commons License 2018.08.11 0 0 8576

Gyógyszerekhez ért valaki?

RHINOCORT AQUA volt az első gyógyszer ami bevált, évek óta szinte tünetmentes voltam és akiknek ajánlatottam, ők is hálálkodtak. Most pedig azt mondták a gyógyszertárban, hogy nincsen már, helyettesítője a MOMETASON SANDOZ, amivel nem is lenne önagában problémám. Csakhogy a hatása gyengébb, máris erősebbek a tüneteim, pedig csak megyünk befelé a szezonba. Megnéztem a hatóanyagaokat:

A Rhinocort Aqua glükokortikoszteroidok csopottjába tartozik, hatóanyaga a mikronizált budezonid

a Mometosan Sandoz kortikoszteroidok csoportjába tartozik, hatóanyaga a mometazon-furoát.

Én nem értek hozzá, de ez nem heéyettesítő, hanem egy másik gyógyszernek tűnik.

 

Tudja valaki hogy van ez?

Mi az, hogy a Rhinocort megszűnt?

A Mometosan tényleg helyettesítője?

Ha a Mometosan nem, melyik az a gyógyszer, aminek szintén budezonid a hatóanyaga?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!