Keresés

Részletes keresés

szoky1 Creative Commons License 2017.06.13 0 0 56844

Ha rendszeresen előfordul, éjszaka is fáj, duzzadt, akkor dokival mindenképpen nézesd meg (háziorvos -> beutaló a reumatológus szakrendelésre).  RTG felvételen általában jól látható a probléma (ízületi rés beszűkülése, csontkinövések, meszesedés, és egyéb artrózisra utaló jelek). A kondoritin, glükozamin szulfátok és az MSM segíthetnek, statisztikai adtok szerint a placebónál jobbak. Csökkentheti a fájdalmat, gyulladást, biológiai hasznosulása kb. 20%. Persze mellé kell a mozgás, mert az ízületek anyagcseréje diffúzióval valósul meg és egyébként nem jut el a hatóanyag a célterületre.

Ha nem súlyosak a tünetek, akkor pihi és a fájdalom mérséklődése után fokozatos terhelés. Ha nincs különösebb elváltozás, idővel meg fog erősödni a térded. Alapelv a rendszeresség, hosszabb kihagyások nélkül, és ha a szervezet jelez, vedd figyelembe!  

Előzmény: LSVF (56841)
Jámbor Creative Commons License 2017.06.13 0 0 56843

Milyen szaktudást vesztettünk el?

Előzmény: sistergő (56840)
Ermak Creative Commons License 2017.06.13 0 0 56842

"Ésszel edzés híve lettem"

Rossz hírem van. Ez a korral jár. ;-))

Előzmény: LSVF (56841)
LSVF Creative Commons License 2017.06.13 0 0 56841

Köszi mindenkinek a választ.

2-3 évente járok így. Ha megerőltettem volna érteném....

Ésszel edzés híve lettem 1,5 év kihagyás után.

Gyenge vagyok nincs mit tenni....

Előzmény: Ermak (56839)
sistergő Creative Commons License 2017.06.13 0 0 56840

Ismerek más szitut is, a nem egyenletes haladást. Amelyik részen  lehetne előzni, ott mindig erősebb tempót megy az illető. Ez bár szabályos, viszont nem fér bele a véletlen tévedtem fogalmába. Sajnos mindenre van példa, és ellenpélda is. Én úgy látom, hogy amióta a terepfutóknak több lehetőségük van versenyen külön indulniuk, azóta kevesebb a probléma. A túrázó társadalom pedig emiatt "elvesztette az elitet", és az általuk tolmácsolt szaktudást.

Erre az esetre is igaz, hogy egy bármelyik oldalon levő csekély kisebbség alkalmazkodási képtelensége miatt nemcsak őket éri veszteség.

Előzmény: Irbisz (56837)
Ermak Creative Commons License 2017.06.13 0 0 56839

Hál' Istennek úgyszólván nincs tapasztalatom térdfájással - csak az "érződik, hogy hosszabbat futottam" érzést ismerem.

De futófórumokon ilyenkor a tapasztaltak egyrészt azt szokták kérdezni, hogy "de mégis, próbáld pontosabban elmondani, hogyan fáj", másrészt előveszik "a térd nem játék, keress egy jó orvost, nekem XY jött be" mantrát.

A fentiek figyelembe vételével amit látatlanban mondani lehet és nagy valószínűséggel nem árt, sőt inkább használ:

- Első körben a térd pihentetése: kevés használat, térdgumi (olcsóbb lehetőségként fásli), edzésként (ha egyáltalán szóba jön) gyaloglás/futás helyett bicikli, úszás.

- Második körben a térd körüli izmok erősítése: bicikli, guggolás, kitörés.

- Ha olyan jellegű a gond, hogy használ rá, akkor gyógyfürdő.

Továbbá az orvos javaslatára gyógyorna, kineziológiai tapasz, stb.

Előzmény: LSVF (56836)
Irbisz Creative Commons License 2017.06.13 0 0 56838

Amig ennyire faj, pihentetni KELL, jo terdvedö/szorito segithet.

Utana meg attol függ mit es hogy terheltel tul, a terd erzekeny es összetett szerkezet. Mivel ebböl nem lehet tudni a porc, (melyik) szalag, izület es hogy serült meg,  lehet erdemes megnezetni hozzaertövel.

Előzmény: LSVF (56836)
Irbisz Creative Commons License 2017.06.13 0 0 56837

Ilyen esetben csak az az egy szituacio pofatlan el nem engedes, ha kiteszi a botjait oldalra.  De ketlem hogy ilyennel barki talalkozott volna, ha igen, akkor mea culpa.

Az hogy enm all felre keresre sem, az nem az.

Üdv.

Előzmény: sistergő (56829)
LSVF Creative Commons License 2017.06.13 0 0 56836

Csak 1 nem feltétlen ide vágó kérdés.

Ti mint rutinrókák, mit használtok térdfájásra?

Sajnos 1 hete nem bírtam még kocogni/futni se. Majd beszartam a lépcsőzéstől is.

Talán ma menni fog, már nem vészes.

Köszi előre is.

Ermak Creative Commons License 2017.06.13 0 0 56835

Sistergő leírta, mire vonatkozik az "etikai" alapvetés.

Továbbá nem szó szerint idéztem a srácot, mivel a Facebookon nem olyan könnyű előkeresni egy régebbi hozzászólást, mint itt. Az eredetiből foban lejött, hogy van benne egy jó adag irónia.

Előzmény: Irbisz (56828)
szoky1 Creative Commons License 2017.06.13 0 0 56834

Sosem használok botot, vagyis csak egyszer volt rá szükség, amikor lesántultam és kénytelen voltam máshova átterhelni. De akkor is egy speciálisan e célból hajtott útszéli furkóst használtam. Amikor megpillantottam csillagokat láttam és majdnem térdre rogytam előtte...

Előzmény: szoky1 (56833)
szoky1 Creative Commons License 2017.06.13 0 0 56833

Bocs az én voltam. azért csináltam, hogy ébren maradjak és hogy elűzzem a gonosz szellemeket...

Na jó, ez csak vicc akart lenni:)

Előzmény: kutyA (56820)
gurtnis Creative Commons License 2017.06.13 0 0 56832

Azért jó ez a 364 nap, mert ilyenkor megy a fejben Kinizsi,  meg a virtuális menet. 

Mr Long Creative Commons License 2017.06.13 0 0 56831

Na nagy tempoban erkezik valaki moge, akkor celszeru elengedni, de ne legyen elvaras, hogy az elso a dzsindzsaba masszon be, vagy tapadjon egy meredek felra, hogy a masik elferjen. Kisebb kuklonbseg esetenmeg szoljon a hatso, hogy menne es alkalmas helynel felreall az elso.

CsST Creative Commons License 2017.06.13 0 0 56830

Ilyen esetben (pocsolyába tapicskolás meg #@&! meg közelharc) akkor ez már f*ck - ya-s menet :) 

Előzmény: sistergő (56829)
sistergő Creative Commons License 2017.06.12 0 0 56829

"Azert alljon mar meg  a faklyasmenet..."

Igen, szerintem is álljon meg!

Olvasd el mégegyszer! 

Ha "pofátlanul nem engednek el..."

Valóban helytelen – még ilyen esetben is – direkt lefröcskölni sárral az illetőt.

Ám aki pofátlan, az ne csodálkozzon ha valaki ugyanolyan, és "amilyen az adjon isten, olyan a fogadj isten"-t játszik.

Egyébként üdvözöllek a topikban.

Előzmény: Irbisz (56828)
Irbisz Creative Commons License 2017.06.12 0 1 56828

Azert alljon mar meg  a faklyasmenet, ez eleg arrogans bunkosag(nak tünik), tenyleg csak idezöjelben lehet ra hasznalni az etika szot.

Egy palyaversenyen is csak felreallHAT  a lekörözött versenyzö, de nem kötelezö (lehet hogy eszre sem veszi, nem hallja, sajat PB-ert, orszagos csucsert fut, esetleg neki almot jelenti 12-ik helyert), plane nem az hogy fellökik, azaz "telibeb* sárral" az illetöt.

Egyebkent az elemi udvariassag (es logika) is azt követelne meg, hogy aki jobb eröben van egy ilyen turan, az ne a nala gyengebbtöl, esetleg ereje maradekaval küszködötöl varja el, hogy eltünjön az utbol - villamoson is nem az öregek, terhesanyak adjak at a helyüket ...

Ez kb. annak felel meg, mint amikor valaki a belsö savban 180-al amokfutva villog mar 1 kilometerröl, hogy tünjön el mindenki  a belsö savbol, öt senki ne merje feltartani.

Előzmény: Ermak (56804)
sznuupi Creative Commons License 2017.06.12 0 0 56827

Te hogy készülsz rá? :)

A Lupat körbekeritették. :(

Meg megnézem, hogy velem vannak-e a gyerekeim.

Előzmény: gyalogolok (56826)
gyalogolok Creative Commons License 2017.06.12 0 0 56826

A Magyar "tenger" átúszása:) (ha nem halasztanak az időjárás miatt).

Előzmény: asciimo (56825)
asciimo Creative Commons License 2017.06.12 0 1 56825

Örülök.

de mi lesz julius 1-én?

Előzmény: gyalogolok (56812)
asciimo Creative Commons License 2017.06.12 0 0 56824

Köszi, akkor jövöre ott vacsorázom

Előzmény: tomiwalker (56813)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2017.06.11 0 0 56823

Ezért fontos a helyismeret, hogy ne veszítsünk időt az elágazásokban, ha csattogó esőűzőket kell lerázni. :-)

gurtnis Creative Commons License 2017.06.11 0 0 56822

:D   

kutyA Creative Commons License 2017.06.11 0 0 56821

Hova tűnt? :(

Előzmény: OZ Juice (56617)
kutyA Creative Commons License 2017.06.11 0 0 56820

Nekem Bányahegytől Tatáig jutott egy hiperaktív mamakedvence, aki valamiért igyekezett tartani a tempómat. Bányahegy után 3 km-rel kezdeményezett beszélgetést "Te tudod, hogy merre kell menni?" nyitással, miután egész addig loholt utánam :) Mondtam, hogy nem, de azért csak jött velem... Az pár mondat után kiderült, hogy nem sok mindenben értünk egyet, de egy idő után kezdett az agyamra menni azzal, hogy a fejét folyamatosan ide-oda kapkodta, össze-vissza rángatva a lámpáját, hogy az enyém fényénél se láttam rendesen, mert folyamatosan alkalmazkodni kellett. Úgyhogy egy emelkedőnél tempót váltottam és leszakítottam, de mivel így gyakorlatilag én navigáltam kettőnknek, amikor megálltam értelmezni egy-egy furább jelzést vagy felfogni egy elágazást, akkor mindig rám esett újra.

Ami miatt ez válaszként eszembe jutott: egy idő után már az is idegesített, ha közelebbről hallottam a teleszkópos botja csattogását. Nem a zaj zavart, inkább pavlovilag a közeledő csattogáshoz kötöttem, hogy jönnek az idióta fényviszonyok. Aztán Tata szélén megálltam egy percre, hogy hadd menjen, itt már csak nem lesz olyan zavaró a lámpája, mint a sötét erdőben. És azt láttam, hogy nem is használja a botot, a kezében viszi, de folyamatosan hadonászik, vezényel, varázsol, esőt űz, nemtommicsinál vele, attól csattog....

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (56803)
panareaTJ Creative Commons License 2017.06.10 0 0 56819

Igen, remek túra volt az idei Csolnok Ring is! Példaértékű az útvonal jelölése, és annak ellenére, hogy nagyrészt jelzetlen utakon haladtunk, 1 m-t se sikerült eltévedni! Köszönöm a remek szervezést!

Én ezt a túrát (többek között) a gyönyörű kilátások miatt kedvelem, remek az útvonalválasztás :)

A Getére innen a legkönnyebb felmenni :) persze mikor rácsatlakoztunk a Kékre, előjöttek a Kinizsis emlékek, be nem állt a szám, túratársnőmnek folyamatosan meséltem, hogy akkor mit, hogyan éltem át... Getéről lejönni továbbra se a kedvencem, megint fájt kicsit a bokám :(

Érdekes, hogy mikor a Hegyeskő után mentünk, visszafelé irányban mint a Kinizsin, akkor is élénken feljött a 2 héttel ezelőtti "rossz élmény", a szédülés és a hányinger, és bár most messze nem volt olyan meleg, mint a Kinizsin, megint kicsit kiütöttem magam, talán fejben nem dolgoztam még fel ezt, akkor ott semmi nem indokolta. Szerencsére hamar elmúlt, mondogattam is magamban, hogy legközelebb, a Szuperkatlanon visszavágok, és csakazértse fog kicsinálni ez a szakasz :)

Jó volt összefutni néhány kedves ismerőssel, remélem a Szuperkatlanon többetekkel is találkozni fogok! :)

Előzmény: München11 (56818)
München11 Creative Commons License 2017.06.10 0 0 56818

Köszönet a Csolnok Ring szervezőinek, nagyon jó hangulatú,szervezésű, igényes túrát sikerült összehozni.

Fullos ellátás, ajándék pohár,miegymás. Nem lehetett belekötni a szalagozásba, példaértékű, még ha rövidebb távról is volt szó (30).

Találkozások:

- Getére menet egy kutyával túrázó túratársnővel mentem jópár kilit, kellemes beszélgetéssel, 

később is összefutottunk. Egy éve kezdték, de a tempó nem volt semmi.....

- Judittal, és Henivel már a rajtnál kontakt, a célban egy kis sörözés, majd a buszon Dorogig.

- Nagykanizsai (!!!) pedagógus túratárssal, Veronikával küzdöttük le az utolsó, kb. 16 km-t.

Köszönöm a kellemes társaságot, és minden elismerésem, hogy egy rövidebb tt.-re is, a Gerecsét 

választottad:-)) Remélem még összefutunk itt-ott:-)

Pár fórumtárssal még találkoztam futólag, de nemsokára Szuperkatlan is lesz, a sörözést majd ottan ejtjük meg.

tomiwalker Creative Commons License 2017.06.10 0 0 56817

Jó, akkor egy költő...

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (56816)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2017.06.10 0 0 56816

Ez sértés volt! Jobb, ha meg sem hallom! :D

Előzmény: tomiwalker (56815)
tomiwalker Creative Commons License 2017.06.10 0 0 56815

Egy marketinges veszett el benned, sohasem túl késő váltani:-))

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (56814)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!