Keresés

Részletes keresés

transparent Creative Commons License 2002.11.17 0 0 81
nálam a pms-re meg az egész menzeszre nagyon jól hat, ha mozgok, tornázok, kirándulok, fizikailag aktív vagyok. vízhajtónak klassz a csalántea, ráadásul a vérszegénységet is csökkenti. jó kényeztetési mód még a talpmasszázs meg az akupresszúra, az előbbit könnyebb otthon is megtanulni, de a másikat se lehetetlen.
chiofalo Creative Commons License 2002.10.05 0 0 80
Én is szedtem ezeket így együtt pár évig.
aztán amikor olvastam valahol hogy ez a trió elősegíti a megtermékenyülést sürgősen abbahagytam, hiszen akkorra már lett állandó partnerkapcsolatom. :))))
De se cisztám nem lett tőle, se más bajom.
Balthazar Creative Commons License 2002.10.04 0 0 78
Szedjen b6 és e vitamint minden nap felkelés után ez némileg enyhíti a tüneteket.
meg van egy clostylbegyt nevű tabletta is, ami pár éve segített egy nőismerősömön ezügyben.
Viszont tényleg szedni kell minden nap, mert különben nem használ.
AliceCsodaországban Creative Commons License 2002.08.21 0 0 77
Én is tanácsot kérnék, bár nem a fájdalmas menzesz miatt. Nem is rólam van szó, mert én pár éve megszabadultam ettől a cirkusztól. Viszont az egyik lányom! Jaj.

Neki PMS szindrómája van. Igen pontos a menzesze, de előtte már 2 nappal megváltozik. Ingerlékeny, sírós, ez a kisebbik baj, de olyan gyilkolós hangulatba kerül. A világ legaranyosabb női egyede egyébként, de ilyenkor fúriává változik, és már ő sem bírja elviselni saját magát... (MI sem...)

Állítólag van erre gyógyszer. És most ne gyertek azzal, hogy rendszeres nemi élet meg ilyesmi, mert ez is adva vagyon, sőt a fogamzásgátló pirulát is szedte (momentán nincs miért) - de semmit nem változott. És azért egy hónapból egy hét ebből már sok!!!!!

(Olvastam valahol, hogy ilyenkor túl sok folyadék gyűl fel a női szervezetben, vagy valami ilyesmi...)

Szóval aki szintén PMS (pretmenstruációs trauma) szindrómában szenved, ÉS TALÁLT RÁ MEGOLDÁST, az írja már meg nekem mi az! SOS!!!

ZS5 Creative Commons License 2002.08.13 0 0 76
Noimporta!

Hol lehet kapni Budapesten ezt a bizonyos Villarosa gélt és kb mennyiért?

köszi

Előzmény: noimporta (72)
noimporta Creative Commons License 2002.07.03 0 0 75
Egy kicsit sokáig tartott megtalálni az infót, és nem is lettem sokkal okosabb. Mindössze annyit sikerült megtudnom, hogy Wild Yam-gyökér kivonatot és egyéb növényi hatóanyagokat tartalmaz. Mindenesetre bármi is van benne, hatásos!
Előzmény: noimporta (74)
noimporta Creative Commons License 2002.05.30 0 0 74
Húúú, most hirtelen nem tudnám megmondani, de holnapra utánanézek!
Előzmény: Vandorr (73)
Vandorr Creative Commons License 2002.05.27 0 0 73
Ez mit tartalmaz? Mire alkalmazzák még? stb. stb sok információt kérünk.
noimporta Creative Commons License 2002.05.27 0 0 72
A VitaCrystal hálózatban kapható Villarosa gélről hallottatok már? Engem sikerült rábeszélni egy ismerősnek, és mondhatom, nem bántam meg... azelőtt iszonyatos görcseim voltak, legtöbbször rókázással egybekötve, szóval kibírhatatlan. Az ismerős, akitől kaptam, azt javasolta, hogy használjam két hónapig, reggel-este a hasra és a csuklóra (állítólag ott nagyon gyorsan tud bejutni a vérkeringésbe) kellett kenni egy picit, és 2 hónap után leállni vele. Hát mit mondjak, már legalább egy éve annak, hogy használtam, és azóta teljesen megszűntek a görcsök! :))) Szóval csak ajánlani tudom én is mindenkinek.
pancho Creative Commons License 2002.03.12 0 0 71
Ja, és természetes gyógymód. Egyes esetekben még környezetbarát is. :-)
Előzmény: pancho (70)
pancho Creative Commons License 2002.03.12 0 0 70
Káromkodni. Egy ideig nyugtat.
Előzmény: Vandorr (-)
Vandorr Creative Commons License 2002.03.11 0 0 69
Várom az újabb ötleteket. Eddig még mindig a banán vezet, mint természetes gyógymód.
allegra- Creative Commons License 2001.04.24 0 0 68
A cickafark jöhet minden formában: olajként, teaként. De sajnos nem versenyezhet a tablettával, pedig jóval kevésbé ártalmas.(csak az ize förmedvényes)
bableves2 Creative Commons License 2001.04.24 0 0 67
Cataflam, és mindenhol lehet kapni! (Recept nélkül nem).
Láttam Creative Commons License 2001.04.24 0 0 66
Sziasztok, ha már szó esett a természetes gyógymódokról, én a szívást tudnám hozzátenni a görcsoldó hatása miatt.
Thor Creative Commons License 2001.04.24 0 0 65
Biztos cickafark olaj.
B vitaminból, meg nem a Poly a legtutibb, hanem a B6. Abból viszont napi 10esével az utolsó héten.
Előzmény: Yv (60)
Yv Creative Commons License 2001.04.24 0 0 64
Tótágas, Cicó, otthon megnézem, hátha beugrik és beírom:)
cicó Creative Commons License 2001.04.23 0 0 63
Igen, Yv én is kiváncsi lennék melyik olaj volt ez.
Előzmény: Yv (60)
tótágas Creative Commons License 2001.04.23 0 0 62
Kedves heady!
Mélyen együttérzek Veled. Algopyrint még nem próbáltam, valami gyerekkori allergia miatt én mindig másra kényszerültem -- mindenkinek más hatásos.
Az általános depire szerintem próbálj meg soksok B-vitamint enni (pl. Polybé tabletta?) én mindig "lesz@rom-tablettának" hívtam, mert nagyon nyugis lettem tőle, még jobban is, mint általában.

Yv, tényleg nem tudod, melyik növény olaja lehetett? Nagyon kíváncsi vagyok rá, esetleg gyakorlati hasznát is lehetne venni, néha, nem? Én a citromról tudom (brrrr...), hogy ha előző este megeszel egyet, akkor másnapra minden elmúlik! Aztán következő nap meg folytatódik tovább...

Előzmény: heady (61)
heady Creative Commons License 2001.04.23 0 0 61
Nekem csak az Algopyrin használ, az első 2-3 nap napi 2-3 tabletta /sem a fogamzásgátló, sem a fürdő, sem a sport, sem az autogén tréning 0-t sem ért./ Meg előtte 1-2 kis szelet csoki.

De ami engem a görcsöknél is jobban idegesít /pedig azok se piskóták :(/, az általános depi, ami megelőzi. Hiába tudom, hogy attól vagyok hisztis és baromi érzékeny /ami annál inkább zavar, mert egyáltalán nem jellemző rám/, nem érzem magam jobban.

Yv Creative Commons License 2001.04.23 0 0 60
Cicó,
Egyszer borogattam a hasam, ahogy azt írják már nem is emlékszem milyen olaj segítségével. Még aznap éjjel elmúlt a menstuációm. Vagyis szünetet iktatott be, két naposat. Pedig semmi ilyen hatást nem írtak, csupán a görcsök oldását ígérték. És ahogy aztán utánna néztem az olajnak ilyen hatása nem is volt felsorolva. Azóta nem merem így csillapítani a görcsöket:)
Yv
Előzmény: cicó (57)
tótágas Creative Commons License 2001.04.22 0 0 59
Hát, sajnos ez nem vált be... Kicsit kevesebb volt a PMS-tünetegyüttesből (tudod, az előtte tapasztalható nyugtalanság, esetleg fejfájás, alvási gondok) de a fájdalmat nem küszöbölte ki. Persze, azt is tudni kell ám, hogy nem kismiska fájdalmak ezek: akik előttünk azokat a rémesen erős fájdalomcsillapítókat emlegették, nem azért folyamodtak "nem természetes" módszerhez, mert nem akarnak: egyszerűen nem használt más.
Igen, gyakran mondják, hogy a szülés akkora fájdalommal jár, hogy azután a menses már szinte nem érződik, de ez nálam sajnos nem így van. Talán nem volt olyan borzasztó a szülés élménye, nem tudom. :)
Azért köszönöm a tanácsot, a szedést nem hagyom abba, mert gyanakszom a szoptatás miatt föllépő vitamin- meg nyomelemhiányra is. Olyan sokrétű lehet a probléma gyökere, hogy talán érdemes volna egy Doktort is idecsábítani.
No, és mi lehet a háttérben hallgatókkal? ;)
Előzmény: Vandorr (58)
Vandorr Creative Commons License 2001.04.18 0 0 58
Egyszóval a terhesség nem múlasztotta el?
Ő még a banánra esküszik még.
Előzmény: tótágas (53)
cicó Creative Commons License 2001.04.17 0 0 57
Szia Vandorr!
Ha ragaszkodsz a természetes gyógymódokhoz meg lehet próbálni az aromaterápiát.
Az erre alkalmas illóolajakat lehet használni a fürdővízbe csepegtetve, hordozóolajhoz keverve masszázsként vagy borogatásként.Nem akarom itt hosszasan sorolni, hogy mely olajakat lehetne megpróbálni, a www.extra.hu/aromaterapia oldalon nagyon szépen ki van gyűjtve táblázatokban minden problémához a használható illóolaj.Az idevonatkozó részt a nemi 1.-ben találod.
Saját tapasztalatról ebben az esetben nem tudok beszámolni, mert én nem görcsölök sosem, viszont a szabálytalan ciklusomat rendezni tudtam ennek segítségével.
üdv.cicó
Előzmény: Vandorr (45)
tótágas Creative Commons License 2001.04.16 0 0 56
Köszönöm, kedves Vandorr!
Kipróbálás alatt,ha eljő az idő! A B-vitaminok családja tényleg az idegekre hat, a magnéziumról fogalmam sincs. Gondolom, csak jó lehet, ha Kedvesed használja.
Előzmény: Vandorr (55)
Vandorr Creative Commons License 2001.04.11 0 0 55
Előtte egy héttel elkezdi, napi 2x2-vel.
Alatta is.
Ezt azért gondoltam, hogy jó mert a magnézium az izmokra, a B6 az idegekre hat. (Cáfoljatok meg, ha nem így van, nem vagyok orvos.)
Előzmény: tótágas (53)
mzsf Creative Commons License 2001.04.11 0 0 54
Lányok, próbákjátok ki az oxitocint:)))
tótágas Creative Commons License 2001.04.11 0 0 53
Kedves Vandorr!
Tutibiztos hogy van kapcsolat a Holddal, de még nem tudom, hogy mi.Pedig akkor biztos lehetne valami újabb gyógymódot is találni. Kedvesed mennyi MagneB6-ot evett, és mikor (a gyanús napokhoz viszonyítva mikor)?
Nálam a Prolixan nevezetű értágító vált be, de azt dokinak kell felírni és gondolom rém elővigyázatosnak kell lenni. Illetve, amióta Picurom megszületett és szoptatom, azóta ez nem megy. Azóta egy jó erős kávé és másfél Panadol, kezdésnek. Vagy, ha nagyon mérges vagyok rá :), akkor rögtön fél Panadol extra+egy Panadol. Aztán kb. 5 óra múlva már csak 1 tablettácska.
Ezzel a kombinációval viszont vigyázni kell (nekem biztos), mert tapasztalat szerint ha több koffein megy be vele, akkor kicsit "túl jókedvű" leszek. Hozzászokás mindenesetre nem látszik kialakulni (1,5 éve).
Előzmény: Vandorr (22)
Vandorr Creative Commons License 2001.04.10 0 0 51
zsuzsa Creative Commons License 2000.10.11 0 0 49
khmmm icipici Henessy és egy jó könyvvel ágyba bujni ?
Bár amiota szültem, soha semennyiresem fáj. Ezt is érdemes kipróbálni :-)

Ja csak azért kotyognék bele, mert nagyon makacs, minden honapban jelentkező fájdalomnál érdemes több orvosnak is megmutatni vagy nézzetek utána ti az endometriozis nevű problemának.Ez abból áll, hogy a méhnyálkahártya sejtjei máshová is benőttek még embriókorotokban mint kellett volna, vagyis nemcsak a méhbe és
a nyálkahártyára ugyanugy hatnak a hormonok akár a helyén van akár máshol.
Egy csoporttársam szenvedte végig a főiskolát igy, aztán amikor kiderült a baja és megoperálták, rögtön jobban lett. Sőt hormontartalmu gyogyszerrel is szoktak kezelni.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!