Keresés

Részletes keresés

Kenyai magyarok Creative Commons License 2018.05.07 -1 1 5088

A Jambo Rafiki Travel Services a kenyai magyarok utazási irodája. Óceánparti szállodák, safari programok,vitorlás túrák Zanzibárra, Seychelles-re magyar, angol, német és román nyelvű idegenvezetés Kenyában, és Tanzániában.

 

Kenya jellemzően békés ország, a helyiek nagyon barátságosak és segítőkészek a turistákkal. Bátran ki lehet jönni a szállodából, megismerni a helyi életet. Fontos, hogy sötétedés után, elhagyatott helyeken kísérő nélkül ne tartózkodjunk, illetve indulás előtt tájékozódjunk a tervezett útvonal biztonságáról. Feltűnő aranyékszereket az utcán ne hordjunk, értékesebb mobiltelefonokat érdemes zsebben vagy táskában tartani. A szállodák többségében a szobákban mini-széf található.

 

Kenya az egyenlítő mentén a trópusi éghajlati övezetben fekszik. Az óceán partján egész évben kellemes, napos nyári idő van, nappal 26-33, hajnalban 22-25 fokos hőmérséklettel és magas páratartalommal. A part közelében szinte mindig fúj a szél, ami még kellemesebbé teszi a 28 fok körüli átlaghőmérsékletet.

Kenya jelentős része 1000-2000 méter magas fennsík, ahol kellemes 21-25 fok van nappal és 11-17 fok hajnalban. Az óceánparttól távolabb és alacsonyabban fekvő, félsivatagos területeken 38 fok körüli hőség és hideg éjszakák jellemzőek, a magasabb hegyekben fagypont alatti hőmérséklet is előfordul.

Az április-június közötti tíz hetes és a november-decemberi öt hetes esős évszakokban felhősebb az idő és gyakran esik az eső.

 

A Safari – mely szuahéli nyelven utazást jelent – általában nyitott tetejű kibusszal vagy terepjáróval történő barangolást jelent a végeláthatatlan szavannákon a vadállatok között. Éjszakára ún. lodgeokban vagy campekben szállást biztosítanak, ahol luxus-sátrakban vagy kisebb, természetes anyagból épült bungalókban európai színvonalú – némelyikben luxus szintű – pihenést nyújtanak.

Safarin általában napi 2-3 túra során keresik meg a tapasztalt vezetők az állatokat, de a sok helyen szinte keresni sem kell őket, akár a sátrunk közelében is láthatók. Az ember egy múltszázadi angol vadászregény környezetébe csöppen, ahol a valóságban átélhetjük Széchenyi Zsigmond vagy Joy Adamson regényeinek szépségeit és izgalmait.

Tanúi lehetünk az állatok mindennapi szabad életének, a falka vezetéséért zajló küzdelmeknek, az oroszlánok vadászatainak, a kicsinyeiket óvó és tanító elefántoknak, vagy a folyóparton zsákmányt ejtő krokodiloknak.

A National Geographic vagy az Animal Planet TV csatornák filmjeinek többségét ezeken a helyszíneken filmezték. Mivel ezeken a területeken a vadállatok óirási számban fordulnak elő, nem ritkák a több tízezres csordák sem.

 

Jambo Rafiki Travel Services

travel@jamborafikitravel.com

06212525045 ( magyar díjszabású

szám ,de itt Kenyaában csörög)

www.jamborafikitravel.com

Előzmény: AT (5087)
AT Creative Commons License 2018.04.10 0 0 5087

Kenya-Tanzania mennyire biztonsagos a szafarikon?

Illetve Nairobi?

Agusztusban lehet szafarizni?

Egyenileg auto berlessel meg lehet nezni a nemzeti parkokat?

Letezik olyan utazasi iroda aki privat 2 fos, fapados szafarit is tervez, turista menteset?

kdincu Creative Commons License 2018.02.13 0 0 5086

Köszönöm válaszukat! Írok e-mailt privátban.

Előzmény: Kenyai magyarok (5084)
Kenyai magyarok Creative Commons License 2018.02.09 0 0 5085

Sziasztok

 

Április is aélkalmas a szafarira, Igaz a hónap végével kezdődhet az esős évszak...A két napos egy éjszakás szafari az alábbiak szerint történik

 

Indulás szafarizni reggel 6-kor a hotelből, Mombasán keresztül a Tsavo Eastre. Belépés a nemzeti parkba a Bachuma kapun lesz, majd innen 80 km-en keresztül szafari következik a választott szállás ( Ashnil Aruba Lodge ) eléréséig. Utunk során találkozhatunk zebrákkal, a híres vörös elefántokkal, különböző antilopokkal, oroszlánokkal, leopárdokkal, zsiráfokkal…….és rengeteg madárfajjal. Ebéd után egy kis pihenés, majd délután 4-kor újabb állatlesre indulunk. Naplementénél visszatérés vacsorára a táborhelyre.

Kővetkező nap:  A kora reggeli szafari után visszatérés a táborba reggelire, majd kijelentkezés, ezután újabb szafari és ebéd következik, mielőtt visszaindulnánk az óceánpartra. Opció lehet, minimális plusz költséggel egy Masai falu látogatása is a hazatérő úton. Érkezés Dianira a délutáni órákban, ahol ismét bejelentkezünk a szállodába.

 

Tisztelettel

Jambo Rafiki Travel csapata

Telefon :06212525045 magyar díjszabású szám 

de itt csörög kenyában

E-mail: travel@jamborafikitravel.com

Előzmény: viktorG3 (5081)
Kenyai magyarok Creative Commons License 2018.02.09 0 0 5084

Kedves Hedi

 

Vizum igénylése

 

Jó reggelt, szép napot kivánunk Kenyából. 

Kenyába a vizum igénylése 2015 szeptembere óta elektronikus úton történik. A Jambo Rafiki Travel jogot kapott a hatóságoktól a vizumok igénylésére a vendégeink nevében . 

Amennyiben Önök is azt szeretnék hogy mi intézzük akkor a vizumkérelmek beadásához az alábbiakra van szükségünk;

-útlevél másolatára

-igazolvány stilusú fényképre mely   telefonnal , fehér fal előtt is elkészíthető ( a  pdf formátumot a rendszer nem tudja kezelni, ) 

-anya s apa neve

-lakcím

-telefonszám

-emailcím

Tisztelettel kérdezem hogy megigényeljük e a vizumot az Önök részére.

Kellemes napot kívánva,

 

Ha igényled kollegánk felvesz a reptéren és elhot Dianira. 50 USd vagy 5000 KSH az ára

 

Tisztelettel:

Jambo Rafiki Travel

e-mail: travel@jamborafikitravel.com

Előzmény: kdincu (5082)
Donibcsi Creative Commons License 2018.01.27 0 0 5083

A repteri taxi 5000ksh dianira. ha dragabb, atveres. Sztem az online vizum jobb.

Előzmény: kdincu (5082)
kdincu Creative Commons License 2018.01.21 0 0 5082

sziasztok,

3 hét múlva utazunk Kenyába, a vízummal kapcsolatosan több kommentet is olvastam.
Mennyire ajánljátok az online e-visát, vagy inkább a reptéri megoldást?

Más: Mombasaból Diani beachre kapunk helyben taxit, ha igen, kb. mennyiért lehet?(a szállásnak is írtunk a transzferrel kapcsolatban, de egyelőre nem kaptunk választ)

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!

Hédi

viktorG3 Creative Commons License 2018.01.03 0 0 5081

Üdv mindenknek 🙂 Áprilisban mennénk kenyába,két hétre a párommal. Érdeklődnék,ebben az időszakban érdemes-e szafarira menni? Tól-ig milyen árrakkal kell számolni egy két napos szarari esetén? 

Hadrienn84 Creative Commons License 2017.11.23 0 0 5080

Kedves Fórumozók!

 

Első afrikai utunkra készülünk férjemmel. Egyenlőre csak a repülőjegyünk van meg, amely alapján január 13. érkezünk Dar er Saalam-ba és 27-én este indulunk vissza Zanzibárból.

 

Elsősorban tanzániai, illetve kenyai szafari- és programlehetőségekről, szafari szervezőkről szeretnék infókat, kontaktokat kapni. Low costos megoldásra törekednénk. 

 

Tanzániából Kenyába átmenni milyen közlekedési eszközt ajánlanátok?

 

Válaszotok előre is nagyon köszönöm!

giriama Creative Commons License 2017.11.11 -1 1 5079

Igen.

W.L. Creative Commons License 2017.11.04 0 1 5078
Előzmény: hillike28 (5077)
hillike28 Creative Commons License 2017.11.03 0 0 5077

Sziasztok!

Még mindig lehetséges a reptéren kiváltani a turista vízumot? 2 hét múlva utazunk Mombasába és az e-visa elég macerásnak tűnik nekem... :)

tomassos Creative Commons License 2017.10.30 0 0 5076

Köszi az infót, Malindin nagyon nem vagyok ismerős sajna...

Előzmény: Donibcsi (5075)
Donibcsi Creative Commons License 2017.10.25 0 0 5075

Az ár-apály egyforma, a különbség, hogy Malindin csupa korall a part, nem tudsz fürdeni, ellenben Diani full homokos, sokkal kevesebb korallal

Előzmény: tomassos (5073)
sogormail Creative Commons License 2017.10.22 0 0 5074

Szerintem turistakent 0 percet er Nairobi.

Totalis oskaosz, napkozben sehova nem lehet eljutni A-bol B-be. 0 infrastruktura, utcan ne setalj feher emberkent ha nincs kiserod, max a shopping mall-ok es expat helyek kozeleben. CBD-re mar a helyi kollegak is azt mondtak, hogy tegyunk el mindent taskaba, telefont se vegyuk elo. Pedig kiserettel utaztunk.

Latnivalo az semmi ha mesz vmi game parkba. Csak a nyomor es a gazdag expat-ek/ENSZ-Nato alkalmazottak vilaganak kontrasztja. 

Kulinaria az q. draga, hotelek szinten. 

Hotelekben feature a fegyveres or es a sajat aramgenerator -> ennyit a biztonsagrol.

 

En dolgozni voltam, 1 honapot.  

Előzmény: Bejca xx (5070)
tomassos Creative Commons License 2017.10.19 0 0 5073

Jó a Malindi, de nézd meg a Diani Beach-et is.

Valamiért a déli partot jobban preferálják, kisebb az ár-apály jelenség, ezért kevesebb a vízinövény.

Előzmény: Bejca xx (5072)
Bejca xx Creative Commons License 2017.10.13 0 0 5072

Köszi a választ meg a jò tippeket is!Már járok is utána!:)

Ha strand akkor Mombasa vagy Malindi?

Előzmény: tomassos (5071)
tomassos Creative Commons License 2017.10.13 -1 0 5071

Szia! A belvárosi része egész jó, számos izgalmas éttermet találsz, ha szereted a kulináris élvezeteket...

Ha betartod a szokásos turistás szabályokat (pl. éjszaka egyedül ne), akkor nem lesz gond. Azért nem árt nyitott szemmel járni. Szerintem elsőre 2-3 nap alatt sok mindent láthatsz. Múzeumok, elefánt árvaház, zsiráf központ...

Előzmény: Bejca xx (5070)
Bejca xx Creative Commons License 2017.10.12 -1 0 5070

Sziasztok!Nairobiban mennyi időt érdemes eltölteni?Mennyi látnivalò van?

Azt olvastam hogy biztonságosnak ítélitek, szòval akkor nyugodtan sétálgathatok vagy taxizhatok egyedül?

tomassos Creative Commons License 2017.09.29 0 0 5069

Hát, nagyon szép lesz, a szafari nagyon nagy élmény. Én imádtam...

Mivel én is imádok csavarogni, sajnos elpártoltam Afrikától, mostanában Malajzia és Indonézia a favorit, ott szabadabban lehet mozogni, és olcsóbb. Sajnos a szafarizás nem egy olcsóság. Bár szemezek Mikiék katamarán túrájával, a feleségem még nem volt szafarin. Csak előbb le kell alkudnom náluk az árat. :-)

Előzmény: szakalka (5068)
szakalka Creative Commons License 2017.09.28 0 0 5068

Nem voltunk még. Ez az első ezen a kontinensen. Ez is csak véletlen döntés. Házassági évfordulóra kerestem emlékutazást. Előre "megnem gondolva"  történt a döntés ,de nem bánom mert miden életre szoló élményünk így történt. Ezért gyűjtök most ötleteket hozzá mert mi nem a napozós túristák vagyunk . Ezért köszi minden ötlet, és tapasztalat.

Előzmény: tomassos (5067)
tomassos Creative Commons License 2017.09.27 0 0 5067

Hát, egy fél napos programot azért össze lehet hozni. Fort Jesus erőd, a helyi piacon érdemes fűszereket vásárolni, arab mecset nem rossz. Szokták még erőltetni a krokodilrezervátumot és a fafaragók faluját, ízlés dolga...

Voltatok már Afrikában?

Előzmény: szakalka (5066)
szakalka Creative Commons License 2017.09.26 0 0 5066

Két napos Safari megszervezve. Mombasába érdemes bemenni?Ott van valami látnivaló? Vagy csak a kaland miatt?

Előzmény: tomassos (5065)
tomassos Creative Commons License 2017.09.21 0 0 5065

Nem lesz gondotok...

Max. a beachboyok zavarják a nyugalmatokat. :-)

Annyi óvatosság persze nem árt, mint itthon, illetve a szokásos nyaralásos tippeket nem árt betartani. (Figyelni az értékekre.)

 

Előzmény: szakalka (5064)
szakalka Creative Commons License 2017.09.21 0 0 5064

Köszi a válaszodat.

Az út már befizetve , de ezzel a két közelebbi szafarival megpróbálom ,ha már ott vagyunk.

Mennyire nyugodt a tengerparti nyaralás? Sok hír nincs erről a vidékről , pár zavargásokon kívül.

A közbiztonság hogyan működik a hétköznapokban?

 

Üdv Zoli.

Előzmény: tomassos (5063)
tomassos Creative Commons License 2017.09.21 0 0 5063

Szia Zoli,

 

Hát nem tudom, mennyire kőbe vésett már a programotok.

Szállodából azért nem érdemes menni szafarizni, mert fizeted a szállást is, míg utazni vagy.

Érdemes Nairobiba érkezni, onnan szafari Masai Mara vagy Tsavo és Amboseli, és úgy tovább Mombasa és a hotel.

Oltások: nekem a következők voltak anno, a hastífusz, sárgaláz ( Tanzániában is szafariztam, ott kellett az országba való belépéshez), illetve szafarin szedtem a maláriatablettát.

Ha már tuti Mombasa, akkor olcsóbb onnan Tsavo és Amboseli, drágább a Masai. Aktuális árakat sajna nem tudok.

Esetleg keresd Pamlényi Mikit, ő tud neked segíteni.

Ha még nem befizetett az út, nézd meg esetleg Tanzániát is: 2 nap szafari Ngorongoro-kráter, onnan egy hét Zanzibár.

Előzmény: szakalka (5062)
szakalka Creative Commons License 2017.09.20 0 0 5062

Irány Kenya.

Helló kedves ismeretlenek!

Zoli vagyok.

 

A tapasztalattal rendelkezőktől szeretnék segítséget kérni.

Februárban utaznánk Kenyába ,a párommal a déli partszakaszra 9 napra. Szállodában leszünk.

A kérdésem mi ellen oltassuk be magunkat? A szállodában be tudok egy 2-3napos szafarira fizetni? E kb. mennyibe kerül náluk? Milyen látnivalókat érdemes még tervbe venni?

Mire vigyázzunk ,vagy figyeljünk, hogy csak pozitív élményünk legyen a több?

 

Egyenlőre ennyi a kérdésem, és előre is köszönöm a segítő ötleteket.

kenya15 Creative Commons License 2017.07.29 0 2 5061

és pár nem-mobilos kép:

 

Előzmény: kenya15 (5058)
kenya15 Creative Commons License 2017.07.28 0 0 5060

Mint 2 egyiptomi nyaralásom idején is pont 6. napig bírta. Eleve érzekenyebb az átlagnál. Főleg reggel, igaz korán amúgy sem szoktam reggelizni nagyon. Nehezebben dolgozott de a safarikon nem volt vele gond amikor már szép lassan felkelt. A probiotikum után meg nem volt már semmi gond. Lehet első naptól kellett volna vagy fél adagokat nem tudom. Át kellett állni. Amugy levest, rizst, krumplit es hust, tésztát ettem legtöbbször, finoman főztek a lodge-okban.

Előzmény: GPR26 (5059)
GPR26 Creative Commons License 2017.07.28 0 0 5059

kenya15, köszi a képeket :)

 

Szerintem mások nevében is mondhatom, hogy kíváncsian várjuk a blogod linkjét :) 

 

A gyomroddal egyébként az odaérkezéskor volt problémád, vagy később jött elő, az ott tartózkodásod idején?

Előzmény: kenya15 (5058)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!