Keresés

Részletes keresés

donjuan1984 Creative Commons License 1 napja 0 3 61686

Volt valami diszkrét bája a nem színes füzetnek..kicsit olyan retró volt, vagy hogy is mondjam :)

Nem csiricsálé füzet kell ide  (már elnézést) hanem egy normális honlap, normális leírásokkal, mint még amikor Hörpölin csinálta :)

Előzmény: nagypapi (61685)
nagypapi Creative Commons License 1 napja -1 1 61685

Nem hinném, hogy normálisan használható térkép lesz benne, inkább olyasmit képzelek el, mint az AK füzetben, 1:70000-80000 méretarányút, hiszen egyrészt baromi vastag lenne a füzet, ha az atlasz térképlapjait raknák bele, másrészt meg miért csinálnának konkurenciát a 2 kötetes atlasznak?

Aztán majd meglátjuk...

Előzmény: Tevemadár (61684)
Tevemadár Creative Commons License 1 napja -1 1 61684

"(..)Akinek térkép kell úgyis azt használja vagy a hegységek részlettérképeit.(..)" Ehhez érdekességképpen jegyezném meg, hogy nem egy kéktúrázóval futottam már össze (mind fiatalabbak voltak, 20-as korosztály), akik a kérdésemre, hogy térkép vagy gps alapján "kékeznek"-e, igen nagy csodálkozással csak a füzetet mutatták, hogy abban benne van a térkép/irány/távolság, minek nekik más? (Akkor megjegyeztem nekik, hogy a távok nem biztos, hogy jók a füzetben...)

Szóval van ilyen is. Aki így csinálja (nem tudom mennyien lehetnek százalékban), annak biztos jó lesz/örömmel fogadják, hogy a füzetbem pontos (?) térkép is lesz! (elvileg színes?)

Én nem preferálom a csak füzetes túrázást (se térkép és/vagy gps), de ez csak magánvélemény. :-)

Az tény: az újfelfestés jó lett és nagyon-nagyon sok szakaszon csak ez alapján is nyugodtan lehet túrázni. Elvileg csak a jelek alapján is el kellene boldogulni.

Előzmény: HEV (61680)
olahtamas Creative Commons License 1 napja -1 0 61683

Jogos kérdés!

Mondjuk aki csalni akart, az eddig is megoldott ennél jóval kacifántosabb helyzeteket.

Viszont sokan nem is tudják, hogy megszakításkor kettőt kell pecsételni, csak a rubrikákat figyelik, és ahol üres, oda nyomnak.

Jó tudom, hogy oda van írva, meg szabályzat, de sokan nem olvassák el az apró betűs részeket máshol sem.

Ha az a cél, hogy többen járják a kéktúrát, akkor nem is baj, hogy kikerülnek az olyan felesleges "szivatások" hogy külön kigyalogoljon egy aszfaltúton km-eket oda-vissza a túrázó, hogy egy bezárt kocsmánál bélyegezzen...

Én nem látom ezt akkora problémának, de hát mindenki a maga kéktúráját járja.

Előzmény: Kéktúra ellenőrök (61664)
asciimo Creative Commons License 1 napja 0 1 61682

AFAIK a szines, fenyes papir az valami mellektermek a papirgyartasnal, es olcsobb mint a sima papir, amire jol lehet belyegezni

Előzmény: jzp2107 (61667)
Csuhás Creative Commons License 1 napja -1 0 61681

Az hogy volt ötletelés a füzettel kapcsolatban az egy dolog, de olvasva az eredmény részleteit,  bizonyos vagyok benne hogy a döntés nem ezen ötletek alapos mérlegelése után született. 

Előzmény: jzp2107 (61678)
HEV Creative Commons License 1 napja 0 1 61680

Most jelentek meg az új kéktúra atlaszok. Akinek térkép kell úgyis azt használja vagy a hegységek részlettérképeit. Az a fajta színes, fényes papíros térkép ami a KDP, DDP és Balaton körtúra füzetekben van szép - szép de minek. Viszont a bélyegző festéket jól el lehet rajta maszatolni.

Güsziológus Creative Commons License 1 napja -1 1 61679

Füzér várának panorámájáról anno terveztem egy beszámolót írni, össze is gyűjtöttem a képeket, de végül nem lett az írásból semmi.

Négy irányból látható, az egyik a Nagy Péter-mennykő.

Aki a NY-K irányt követi, itt pillantja meg először.

A következő "pont" a Füzéromlós utáni völgy, innen is csodás, de itt ugyebár "alatta" vagyunk.

Ezt követi a Kakas-bérc (?) a Nagy-Milic alatt.

Ez egy kis kitérő de nagyon megéri.

Végül a negyedik irány a Rákóczi túra, Hollóháza után, Füzér előtt, a dombon megpillantani a túra végcélját, hát az nagy élmény.

Persze a várat se árt felkeresni, onnan is csodás a panoráma, de ez már egy másik "történet".

Előzmény: Tevemadár (61672)
jzp2107 Creative Commons License 1 napja 0 0 61678

először erre majdnem azt írtam reflexből hogy az nem szerencsés, de aztán meg eszembejutott hogy ha egy négyfős család kékezik akkor tök felesleges négy példányban cipelni a térképes részt

mindenesetre most már inkább úgy tűnik, hogy körbe lett járva a kérdés, nem hirtelen kellett dönteni valami határidős kényszerből

így pláne nem értem miért ez lett az irány

Előzmény: Kéktúra ellenőrök (61674)
Tavaszi Széll Creative Commons License 1 napja 0 0 61677

Csak megerősíteni tudom. :-)

Előzmény: hobo-bobo (61676)
hobo-bobo Creative Commons License 1 napja -1 1 61676

A Füzéri.

Ezer százalék, Széll úrral egymást fotózgattuk azzal a csodás háttérrel.

Előzmény: donjuan1984 (61675)
donjuan1984 Creative Commons License 1 napja 0 1 61675

Igazad lehet..akkor viszont Füzérnek kéne lennie. Most csak a google maps-en néztem meg, de nagyjából emlékszem az útvonalra és az alapján gondolom.

Előzmény: Tevemadár (61671)
Kéktúra ellenőrök Creative Commons License 1 napja 0 0 61674

Akkor megint elárulok egy "titkot". Olyan verzió is volt, hogy a bélyegzések helye kis füzetes melléklete lett volna a térképes "útmutatónak".

Bikk Pubi Creative Commons License 1 napja 0 0 61673

Elnézést, nem fölényeskedésnek szántam!

Előzmény: jzp2107 (61659)
Tevemadár Creative Commons License 1 napja -1 0 61672

Güszi', megelőztél. :-)

Köszönöm szépen a választ. :-)

Előzmény: Güsziológus (61670)
Tevemadár Creative Commons License 1 napja -1 0 61671

Én is azt hittem volna. De el vagyok bizonytalanodva, mer szerintem az onnan nem látszik. (Képet sajnos most nem tudok feltölteni.) De ha vki. megnézi a térképen, a Nagy-Péter-mennykőn állva, úgy, hogy előtted van a panoráma/kilátás, akkor pont a hátad mögé esik Regés és vára. Így az szerintem nem látható.

Azért is tettem fel ezt a kérdést, mert tök tanácstalan vagyok.

(Regéc vára inkább a Sólyom-bércről látszik, az viszont a Nagy-Péter-mennykőhöz képest az út másik oldalán van: azaz, ha István-kút(Eszkála) irányából megyünk a kéken Regéc felé, akkor Nagy-Péter-mennykő a kék jobb oldalára esik, míg a Sólyom-bérc a kékhez viszonyítva balra van.)

Előzmény: donjuan1984 (61662)
Güsziológus Creative Commons License 1 napja -1 0 61670

A Nagy Péter-mennykő "tetején", ahová a K3 jelzés vezet, a Füzéri vár látszik.

A látványért megérti a mintegy 2 kilométeres kitérő.

Innen Regéc vára nem látszik, annak panorámája a Sólyom--bércről csodás.

Előzmény: Tevemadár (61655)
donjuan1984 Creative Commons License 1 napja 0 1 61669

Ha jól emlékszem az Északi zöldnek is színes az igazoló füzete és mintha abban is a színes oldalon lennének kialakítva a kis négyzetek a pecséteknek.

jzp2107 Creative Commons License 1 napja 0 0 61668

jé, tényleg rajta van a Lokó pihenő

a lenyomat viszont még nincs

izgi :-)

Előzmény: Kéktúra ellenőrök (61666)
jzp2107 Creative Commons License 1 napja 0 0 61667

tovább ötletelek:

vagy úgy is meg lehetett volna oldani a dolgot, hogy a füzet térképes szekciója meg pecsételős szekciója különválik

megszoktuk hogy a térkép mellé pecsételünk, de igazából ez lehetne a füzet végén is, mármint az összes pecsét helye, nem csak a pótlapoké

főleg ha a színes térkép az olyan fényes papíron lesz -csak tippelek- amire szerintem nehezebb pecsételni vagy tovább kell szárítgatni, a végére a pecsétekhez mehetett volna "normális", nem fényes papír

Ami a füzet elején meg jó az általános rizsának/leírásnak

Előzmény: jzp2107 (61661)
Kéktúra ellenőrök Creative Commons License 1 napja 0 1 61666

Egy pozitívumot azért ne hagyjunk ki. Van egy "jövőbelátó térkép":

https://turistaterkepek.hu/portalwa/apps/webappviewer/index.html?id=50103b068b2a44d3a03e02b846711c04

Előzmény: Csuhás (61660)
Kéktúra ellenőrök Creative Commons License 1 napja 0 1 61665

Talán nem árulok el titkot, hogy ilyen verzió is volt. Talán üres oldal lesz helyette a belépő/jegy/stb. gyűjtögetőknek.

Előzmény: jzp2107 (61661)
Kéktúra ellenőrök Creative Commons License 1 napja 0 0 61664

Az ellenőröknek sem lesz könnyű ezek után a bírálat. Egyelőre fogalmunk sincs, miként kezeljük a régieket ezek után. Várjuk meg mi jelenik meg új kiírásként és visszatérünk rá.

Ha kapható lesz az új füzet, akkor közhírré tesszük a bírálati szempontokat, a kint lévő 6-7 típusú füzetre vonatkozóan is.

HEV Creative Commons License 1 napja 0 1 61663

Igen ez így igaz.  Hiszen a forgalomban lévő füzetekkel még évekig fognak túrázni. 

Én szokás szerint pesszimista vagyok és bizony nagyon úgy látom, hogy az MTSZ Tassy Márk igazgató vezetése alatt megkezdte a kéktúrázás színvonalának lealacsonyítását.  :-(   

donjuan1984 Creative Commons License 1 napja 0 1 61662

Az szerintem maga a Regéci vár, én is fotóztam onnan. A Füzéri vár is látszik az útvonal egy pontjáról, de szerintem nem onnan. De majd kijavítanak ha tévednék :)

Előzmény: Tevemadár (61655)
jzp2107 Creative Commons License 1 napja 0 0 61661

nem akarom feltalálni a melegvizet, meg már úgyis késő, de a KDP füzetben van egy "üres" oldal 20 rubrikával, oda lehet az egyéb pöcséteket nyomni

egy (kettő?) plusz oldal talán befért volna az új füzetbe is

egyébként ha már más mozgalmakhoz hasonlítgatjuk, máshol is van olyan ahol megszakításnál csak a dátumot kell odaírni, nem is igazán szerettem

de van rá példa

majd megszokjuk.

Előzmény: csg65 (61658)
Csuhás Creative Commons License 1 napja -1 0 61660

Figyelve a kék mentén történt változásokat, a jelzésfestés remek, és talán az új bélyegzők is hasznosak, de a táblázás, a ttrmap, a weboldalak stb. hogy úgy mondjam inkább ártanak az ügynek.

Előzmény: Kéktúra ellenőrök (61656)
jzp2107 Creative Commons License 1 napja -1 0 61659

szerintem ez azt jelenti, hogy abban a pillanatban ahogy felkerül a honlapra a módosított szabályzat (amiből kiszedték a dupla pecsételés követelményét) onnantól neked sem kell a régi füzetbe

sőt, onnantól talán még egy olyan teljesítés is érvényes amit régebben végeztek de elfelejtettek duplát pecsételni

szerintem a szabály az nem füzetévjárat-specifikus, hanem mindenkire érvényes

persze lehet hogy megint csacsiságot írok, ahogy szoktam

majd az itteni alkotmányjogászok megszakértik

Előzmény: nagypapi (61654)
csg65 Creative Commons License 1 napja -1 0 61658

Igen, de gondold meg, hogy ezentúl színes térképre kellene nyomni a második bélyegzőt és mellé írni a dátumot. Azt a sok nehezen olvasható nyomatot és dátumot meg el is kellene tudni bírálnia valakinek.

Előzmény: HEV (61657)
HEV Creative Commons License 1 napja 0 1 61657

Tudom most már késő de én kénytelen vagyok azt feltételezni, hogy aki(k) ezért a döntésért felelős még életében nem látott végig pecsételt OKT füzetet. Eddig is csak a szakaszhatárokon volt helye a dupla bélyegzésnek, közben nem, holott a túrázók nagy része egy-egy szakaszon belül is megszakította többször is a túrát. A  duplázandó pecsétet rányomtam a szegélyre vagy a térképre mert ennek megléte mindennél fontosabb volt.   

Csupán arra mutatnék rá, hogy a szöveges leírásban benne kellett volna hagyni ezt a kikötést.

Előzmény: Kéktúra ellenőrök (61656)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!