Keresés

Részletes keresés

a mozdonyvezet Creative Commons License 2012.10.30 0 0 1596

Postaköltséggel, mindennel együtt 50,28 €. Nekem nem tűnik eltúlzottan drágának, inkább reális, elfogadható ár 4 lemezért + a 2cd.

Előzmény: kayleigh (1593)
a mozdonyvezet Creative Commons License 2012.10.30 0 0 1595

Igen, 4 LP + 2 cd.

 

Előzmény: kayleigh (1593)
sziti Creative Commons License 2012.10.30 0 0 1594

Ugyanezek kb. 13,7, ill. 47,5 € (+ p+p) a Rockserwisnél.

Előzmény: kayleigh (1593)
kayleigh Creative Commons License 2012.10.29 0 0 1593

Ez most a négy LP-s változat? Mert a dupla CD-t 14 Font + postaktg-ért lehet megvenni Hackett honlapjáról.

http://hackettsongs.sandbag.uk.com/Store/DII-3013-4-genesis+revisited+ii+limited+edition+2cd+mediabook.html

Előzmény: a mozdonyvezet (1592)
a mozdonyvezet Creative Commons License 2012.10.29 0 0 1592

Most rendeltem meg! 49 euró lesz, remélem jövő hétre megkapom.

Előzmény: sziti (1591)
sziti Creative Commons License 2012.10.23 0 0 1591
Előzmény: sziti (1588)
sziti Creative Commons License 2012.10.02 0 0 1590

"A lengthy world tour in support of the new album to be announced soon."

Előzmény: Markov (1589)
Markov Creative Commons License 2012.10.02 0 0 1589

Gondolom lesz a lemezhez kapcsolódó turné is. Ha pedig igen, akkor nagyon bízom benne, hogy az eddig is példásan működő Djabe-barátság hozzásegíthet minket egy hazai koncerthez!

Előzmény: sziti (1588)
sziti Creative Commons License 2012.10.02 0 0 1588

Steve Hackett will release Genesis Revisited II on 22nd October 2012. The track listing is as follows:

 

Disc 1:
01  Chamber Of 32 Doors
02  Horizons
03  Supper’s Ready
04  The Lamia
05  Dancing With The Moonlit Knight
06  Fly On A Windshield
07  Broadway Melody Of 1974
08  The Musical Box
09  Can-Utility And The Coastliners
10  Please Don’t Touch

 

Disc 2:
01  Blood On The Rooftops
02  The Return Of The Giant Hogweed
03  Entangled
04  Eleventh Earl Of Mar
05  Ripples
06  Unquiet Slumbers For The Sleepers…
07  In That Quiet Earth
08  Afterglow
09  A Tower Struck Down
10  Camino Royale
11  Shadow Of The Hierophant

 

As well as Steve’s regular band the album includes stunning performances by guests such as Steven Wilson, Mikael Akerfeldt, Steve Rothery, Nik Kershaw, John Wetton, Roine Stolt, Neal Morse, Francis Dunnery, Nick Beggs, Nad Sylvan, Jakko Jakszyk, Simon Collins, Djabe and many more.

The album is available as a 2 CD mediabook, a 4LP + 2CD set plus various download options. HackettSongs exclusively has the vinyl edition available on 180 gram blue vinyl – only 200 copies will be pressed on blue vinyl.

kayleigh Creative Commons License 2012.09.09 0 0 1587

Matematika - persze a három, az nem négy és fordítva. Tényleg csak a három Stiltskin szám volt.

"Előzenekarként" egyébként Ali Ferguson szólólemezéből hallottunk ízelítőt, a fél zenekar előadásában. Kellemes, de semmi különös.

És hogy ne csak csupa jót írjak: nekem a két hegedűs lány táncikálása már kicsit sok volt. De még ez is belefért.

Előzmény: kayleigh (1586)
kayleigh Creative Commons License 2012.09.09 0 0 1586

Tegnapelőtt Ray Wilson újból bebizonyította (bár ehhez eddig sem fért kétség), hogy a Collins-éra számai sokkal jobban megérintenek az ő előadásában, mint ahogy Collinsnak az valaha is sikerült. Ezúttal egy százezres kisváros amfiteátrumában (cirka ötezer néző) volt szerencsénk élvezni a Genesis Klassik műsort, 100 percben a 10 fős társaság (rock band + vonósnégyes) előadásában. Mivel a koncert rövidebb volt a szokásosnál, az említett időszak adta a műsor gerincét és pont azok a dalok (pl. az abszolút kedvenc Constantly Reminded) maradtak el, amikért általában meglátogatom Ray koncertjeit.

Mindössze három dal volt Ray karrierjének egyéb szakaszaiból (American Beauty és First Day Of Change az új Stiltskin albumról, egy dal valamelyik szólólemezről - a címe nem jut eszembe - és persze ráadásként az Inside) és a CAS albumról is mindössze a Congo maradt. A nem-Genesis dalokat a ráadás Solsbury Hill az Another Cup Of Coffee és két PC darab (Another Day In Paradise és In The Air Tonight) képviselte, no meg Steve, aki ezúttal az All I Need Is A Miracle-t énekelte, meglepően jól. A Gabrieles időszakból szokás szerint a Carpet Crawlerst kaptuk. A többi pedig - a Ripples kivéve - a trió időszak dalai. Talán egyedül a Hold On My Heart-ot nem vártam, bár ezt is szokta néha Ray énekelni.

Nagy kár, hogy hozzánk ez a produkció eddig még nem jutott el. Persze a lengyeleknek könnyű, mivel Ray Poznanban él.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=zUIdmkMXj9Y

Dotis Creative Commons License 2012.09.08 0 0 1585
Giorgio Volli Creative Commons License 2012.08.30 0 0 1584

GENESIS Turn it on again promó (kifogástalan (új) állapotban) gyűjtőnek eladó!

 

A CD paramétereit délután beírom.

betandlose Creative Commons License 2012.08.12 0 0 1583

ÖRWEIN Creative Commons License 2012.08.07 0 0 1582

Nekem is csak érzéseim vannak ezzel kapcsolatban, de a szóló munkákat behatóbban megismerve könnyen kikövetkeztethető, hogy ki mit tett bele.

Előzmény: Mahavishnu (1581)
Mahavishnu Creative Commons License 2012.08.04 0 0 1581

Az ős-, '70-es évek eleji Genesis-nél érdekes a dalszerzők témája. Sokszor a dalokhoz az egész ,,team"-et odaírják mint szerző: ilyen pl. a Lamia, az Anyway a Lamb-ről, amiket pedig egyértelműen Banks írt, a Supernaturalt is Steve Hackett. A címadó dalt Banks és PG írták. A Back in NYC riffjét Mike Rutherford szerezte (ami zseniális!...).

A Hairless Heart valószínűleg Hackett műve, a Fly on a Windshield instrumentális része szintén. Valószínűsítem, hogy amelyik dalokat előadja, abban jócskán közreműködött - pl. Watcher of the Skies.

A Dancing With the Moonlit Knightban feltűnő érdekes-emlékezetes gitártémát is ő szerezte, gondolom - senki a csapatban ilyen szólisztikus jellegű riffet nem tudott rajta kívül eljátszani, ha csak nem Rutherford. Az After the Ordeal szintén lehet az ő ötlete.

A Giant Hogweed eleji motívumot feltételezem, hogy ugyancsak Steve "készítette".

És amit még tudok: a fő dalszerző Banks és Rutherford. Hackettet nem igazán fogadták el, Phil Collinst hamarabb bevették. A két új írta a For Absent Friends-et. Amit kérdezek, hátha valaki tudja: Peter Gabriel volt a dalszöveg-író mindig is, de mennyire működött vajon közre a dalszerzésben? Szerintem jócskán, de nem tudhatom biztosan... Érdekel a téma, ha valaki tud,  kérem segítsen!

 

sziti Creative Commons License 2012.06.29 0 0 1580

Tényleg, de rég hallgattam! Hétvégén előveszem :-)

Előzmény: ÖRWEIN (1579)
ÖRWEIN Creative Commons License 2012.06.29 0 0 1579

 

Ez ugyan nem Genesis, de még is... olyan csodálatos és kiegyensúlyozott az egész lemez, hogy kénytelen voltam ide beszúrni.

Geski Creative Commons License 2012.03.20 0 0 1578

Nagyon jó a lemez. És idén lesz új Genesis Revisited album is, amelyen Steve a régi Genesis dalokat értelmezi újra a saját szájíze szerint.

 

Ha valaki nem tud még róla, hónap végén Steve ismét a Djabe zenekarral lép fel hazánkban. Sajnos most Budapest kimarad, de lesz két koncert is:

 

2012. 03. 30. Szentes
Lajtha László Alapfokú Művészeti Iskola és Hangversenyközpont, 19 óra

 

2012. 03. 31. Kecskemét
Kecskeméti Kulturális és Konferencia Központ, 19 óra

 

Djabe, szóló Hackett és Genesis számokat játszanak!!!

Előzmény: Mahavishnu (1576)
rush4you Creative Commons License 2012.03.16 0 0 1577

ez széépp! lehet én már a pirosat nem veszem meg kicsit elugrott az ára és sajnos a calling számomra semmitérő.

gratula!

Előzmény: Demokrapia (1573)
Mahavishnu Creative Commons License 2012.03.15 0 0 1576

Sziasztok Genesis-fanok!

Ki hallotta már Steve Hackett új albumát? Én személy szerint már igen, és azt kell, hogy mondjam, hozta a kötelezőt néhány ragyogó pillanattal színezve. Egyébként a The Phoenix Flown eléggé emlékeztet a Fly on a Windshield átvezető részére (amelyet mostanában nagyon szeretek, úgyhogy ez a kis, hangulatot átörökítő darab szintén tetszett!) Steve a lábjegyzetbe azt írta: "energy renewed", hm, a turnéjain a setlist része az említett Genesis szám... (Amúgy a Lamb az elejétől a végéig nagyszerű, főképp az első CD, amely tele van remek számokkal: az említett, In the Cage, Back in NYC, Carpet Crawlers, The Chamber of 32 Doors. Továbbá: Lilywhite Lilith, The Lamia, The Colony of Slippermen, It- micsoda nagyszerű zenék!)

Na mindegy, a lényeg a kérdésem!...

kayleigh Creative Commons License 2011.12.27 0 0 1575

A The Musical Box újból a Lamb-bel turnézik. Persze most sem tudnak Padovánál közelebb jönni :((

Demokrapia Creative Commons License 2011.11.03 0 0 1574

Nekem is jobban tetszenek ezek a 2007-es mixek, mint a 90-es ével elején kiadott remasterek. Néha mintha pléhre pisálnának azoknál a remastereknél. Tulajdonképpen akkor már jobban tetszettek a régi remaster nélküli kiadások. De mondon ezeknek az új remixek számomra nincs hibájuk. Persze bizonyos hangszerek máshová kerültek. Ami régebben a háttérben szólt néha előre kerül, vagy fordítva. Ezért tűnnek néha durvának az újrakeverések, de nekem ezért is jobban tetszik. Ha pedig meg akarja valaki hallgatni a régieket, szerintem nincs akadálya. De akkor inkább a remaster nélkülieket ajánlom.

 

A "Calling All Stations" -hez nem nagyon tudok hozzászólni, mert nem a kedvenc lemezem, tulajdonképpen akkor hallottam először amikor megvettem a box kiadást.

Előzmény: Mikey-Soft (1571)
Demokrapia Creative Commons License 2011.11.03 0 0 1573

Előzmény: Mikey-Soft (1571)
InteriorLulu Creative Commons License 2011.11.02 0 0 1572

"...Mintha nem lett volna ötletük, hogyan zárják le a nótákat. Mennek egy darabig, aztán lekeverik majdnem az összeset. Pedig a Congo-t és a címadó számot nagyon sajnálom emiatt, jóval nagyívűbbek is lehettek volna, akkor halkulnak el, amikor pont kezdenének érdekessé válni."

 

Igen, pont ez volt a gondom nekem is mindig, igaz, csupán a címadót és a Congót illetően, a többinél ezt nem érzem ennyire határozottan. Ahogy írod, a Calling a legvégén, az utolsó percében kezd igazán izgalmassá válni, a dal kvázi katartikus pontján, amikor egy fél hanggal már feljebb járnak, és a feszültség már szinte ráz  - és ekkor jön a hirtelen lekeverés. Valószínű nem volt jobb ötletük a feloldásra. Koncerteken itt ugyan nem hagyják abba, de nem is bontják ki jobban a témát, nem is tudom persze, lehet-e egyáltalán...

A Congónál pedig ugye az utolsó perc - amúgy kurvajó - új témáját épp hogy elkezdik, az ember annyira várná, hogy ezt is szépen kiaknázzák, és erre nem, mintha hirtelen "megunták" volna az egészet, lekeverik, kész, ennyi. Komolyan, frusztrálják az embert... :-)

 

Előzmény: Mikey-Soft (1571)
Mikey-Soft Creative Commons License 2011.10.27 0 0 1571

A napokban elkezdtem a régi kedvenc topikjaimat olvasgatni, és rábukkantam a cirka 4 és fél évvel ezelőtti irományaimra. A box-setek megjelenésénél írtam, hogy de jó lesz végre 5.1-ben hallani a Genesis albumokat. Ez a kijelentésem sajnos csak mostanában kezd megvalósulni, mivel a listaárakat nagyon drágának tartottam anno, aztán mire oda jutottam volna, hogy nosza, vegyük meg őket, szépen eltűntek a piacról, az SACD-formátummal együtt...

 

Eddig a 3 SACD+DVD doboz közül az 1983-1998-at sikerült megszereznem, de szerencsémre a többi is meglesz kis időn belül (az 1976-1982 már ismerősöm lemezboltjában várja, hogy elmenjek érte, az 1970-1975 is elcsíphető még pár boltban).

 

A vörös boxot már végighallgattam, nagyon durvák az újrakeverések. Ma került sor a Calling All Stations-re. Nem tudom, másnak is feltűnt-e, hogy ez a lemez eléggé összecsapottnak hangzik. Mintha nem lett volna ötletük, hogyan zárják le a nótákat. Mennek egy darabig, aztán lekeverik majdnem az összeset. Pedig a Congo-t és a címadó számot nagyon sajnálom emiatt, jóval nagyívűbbek is lehettek volna, akkor halkulnak el, amikor pont kezdenének érdekessé válni.

 

Külföldi fórumokon nagyon lehúzzák a 2007-es keverésű változatokat, pedig nekem néhol még jobban is tetszenek, mint az eredeti mixek, jóval dögösebben szólnak, mint annak idején...

 

Ami a 2007-es turnét illeti, azóta is bánom, hogy nem sikerült kijutni Prágába, dehát ahogy azt a bulit szervezték, az nem volt semmi. Újból meg nem hinném, hogy összeáll a banda. :(((

kovhegyi Creative Commons License 2011.10.19 0 0 1570

Peter Gabriel: New Blood CD megnyerhető itt:

http://mymusic.hu/cikk.php?id=10172

 

Gregtv Creative Commons License 2011.10.04 0 0 1569

Ha valakinek megvan Tony Banks 'A Curious Feeling' 5.1 DVD (2009-ben jelent meg), az szóljon légyszi. És jótett helyébe jót várjon.

Nyugalmas Creative Commons License 2011.10.01 0 0 1568

Hátha érdekel valakit:

 

Csak egyben eladó Genesis CD-gyűjtemény (Definitive Edition Remaster sorozat), amely a következőket tartalmazza:

 

- Trespass

- Nursery cryme

- Foxtrot

- Live

- Selling England by the pound

- The lamb lies down on Broadway (dupla CD)

- A trick of the tail

- Wind and wuthering

- Seconds out live (dupla CD)

- And then there were three...

 

Elérhetőség: nyugalmas@gmail.com

kayleigh Creative Commons License 2011.09.09 0 0 1567

Nagyjából ugyanilyen élményt éltünk át tavaly az aradi Le Orme koncerten. Csak mi ketten a barátommal tudtuk, hogy miről is van szó (legalábbis a tetszésnyilvánításból így tűnt számunkra)

Előzmény: Törölt nick (1566)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!