Keresés

Részletes keresés

VAti70 Creative Commons License 2002.05.29 0 0 621
"Ha nem számoltam el semmit, akkor az átlagsebesség így 1433 km/sec-nak adódik. A Napra vonatkozó szökési sebesség viszont csak 618 km/sec, vagyis egy ezt elérô objektum örökre el tudja hagyni a Nap gravitációs terét."

oáááá... A Nap _felszinén_ 618 km/s a szökési sebesség. Amúgy de jól emléxel számokra. :)))

A Föld távolságában már csak 46 km/s.

1433-al nemcsak a Tejutrendszerbol szallna el orokre, hanem az egesz Lokalis Halmazbol, ekkora sebesseget meg gravitacios parittyamechanizmussal is nehez osszeszedni.

ontopic:

Nekem ugy tunik, itt ket elmelet keveredik, sok tevedes kozepette.

1. a X. bolygo elmelete kb. 20 eve volt divatos. Sok alapja akkor sem volt, ha eleg nagy a tomege -valoban jatszik az allitolagos perturbalo hatasa- akkor tul fenyes lenne ahhoz, hogy felfedezetlen maradjon, akarmerre is van (Sziriusz, Cassiopeia stb) manapsag. Ha kelloen halvany, akkor meg nem lehet szamottevo tomege -> spekulacio.
Azota kiderult, hogy valoban vannak nagydarab testek arrafele, a Kuiper-ov objektumai. Ertelmezes kerdese, a Pluto is tekintheto egynek ezek kozul, igaz a legnagyobb. Tkp. csak torteneti okok miatt szamit nagybolygonak.
Az uja Kuiper-objektumok kozott 600-1000 km-esek is vannak, ez talan meg nem bolygo - de ustokosnek tul nagydarab.

2. Van egy sokkal kidolgozottabb elmelet, az u.n. Nemezis-teoria. Eszerint a Napnak van egy nagyon tavoli, halvany kiserocsillaga, amit Nemezis-nek neveztek el. (Nibirurol az eletben nem hallottam) Onnan a név, mert amikor ez a halvány fekete törpe (tkp. egy óriás Jupiter) elnyujtott ellipszispályája periheliuma táján a Nap közelébe ér (sokszoros Pluto-tavolsag) jó sok üstököst perturbál az Oort-felhőben (ahol billiószám vannak) és a Naprendszer belseje felé induló üstököshullámból pár darab jó eséllyel eltalálja a Földet, nagy kihalásokat okozva. Ennek a halvány kísérőnek az elmélet szerint 26 millió év a keringési ideje, és 0,1-1 fényév nagyságrendű elnyúlt pályán kering a Nap körül.
Az elméletet a föltörténetben periodikusnak tűnő nagyobb kihalások motiválták. Persze ez is erősen spekulatív, de ma is védhető, kulturált elmélet és sokmindent megmagyaráz.

Előzmény: rolling (614)
Nibiru Creative Commons License 2002.05.29 0 0 620
:)))))))))))
Előzmény: rolling (619)
rolling Creative Commons License 2002.05.29 0 1 619
Na, akkor végre kiderült, hogy Nibiru az Index és a Hunnia között kering. :-))
Előzmény: Nibiru (618)
Nibiru Creative Commons License 2002.05.28 0 0 618
Igazad van. Tényleg. Marhára félreérthető. Írok is oda gyorsan. Köszi! :)
Előzmény: Dr. Lecter (617)
Dr. Lecter Creative Commons License 2002.05.28 0 0 617
Bocsesz, tényleg hibáztam. Azt, hogy a Szíriusz és a Naprendszer között kering, azt a hunnián írtad, nem itt.
Elnézést kérek, hogy félrevezettem a T. nagyérdeműt.
Előzmény: Nibiru (616)
Nibiru Creative Commons License 2002.05.28 0 0 616
Én csak azt mondtam, hogy a Szíriusz FELÉ jár.
Vagy az Orion öv csillagai FELÉ.
Nem azt, hogy oda is megy.
Dr. Lecter félreolvasott valamit, és most ezen rágódtok? :)
Én is marhaságnak tartom a Jupiter körüli keringést, csak megemlítettem, mint egyikét annak amit olvastam.
Előzmény: rolling (614)
Duda Creative Commons License 2002.05.28 0 0 615
Szerintem csak annyi hangzott el, hogy a Sirius fele, tehat csak iranyt jelolt ki. Ez nem feltetlen azt jelenti, hogy elmegy a Sziriuszhoz, ott tesz 2 kort, majd gondol egyet es visszajon a naphoz.

Előzmény: rolling (614)
rolling Creative Commons License 2002.05.28 0 0 614
Hát igen, ez az égitest nem ingázhatna a Szíriusz és a Nap között.
A 8.6 fényév az 81 362 880 000 000 km-nek felel meg. (3600*24*365*8.6 másodpercek száma szorozva a 300000 km/sec fénysebességgel.) Ezt a távolságot a Nibiru állítólag kb. 1800 év alatt tenné meg. (Ezalatt 56 764 800 000 másodperc telik el.) Ha nem számoltam el semmit, akkor az átlagsebesség így 1433 km/sec-nak adódik. A Napra vonatkozó szökési sebesség viszont csak 618 km/sec, vagyis egy ezt elérô objektum örökre el tudja hagyni a Nap gravitációs terét. Ezért nyilvánvaló, hogy a Nibirut az égvilágon semmi sem kényszerítené arra, hogy - akárhol is jár - visszatérjen a Naprendszerbe (a periodikusságról nem is beszélve). Ettôl persze még az elnyújtott ellipszis pálya nagytengelye mutathat a Szíriusz irányába, de a keringés csak a Nap körül történhetne, persze ebben az esetben az említett szökési sebesség alatti átlagsebességen. (Csak összehasonlításképpen: a Föld kb. 30 km/sec-os sebességgel halad Nap körüli pályáján. Ehhez képest a Nibirunak szinte át kéne zúdulnia a Naprendszeren.)
Előzmény: Dr. Lecter (604)
BeR Creative Commons License 2002.05.28 0 0 613
Ha van akinek a sokak által ismert égitestekről is van még mit olvasni, annak itt egy jó kis összefoglaló a Naprendszerről a JATE egy szerverén:

A Naprendszer általános áttekintése

RobUr Creative Commons License 2002.05.28 0 0 612
Amiota Zecharia Sitchin kijott az elso konyvevel 1976 korul, "The Twelfth Planet", boldog-boldogtalan hivatkozik ra, mint tevedhetetlen forras, amit aztan kenyuk-kedvuk szerint magyarazgatnak.
Sitchin teoriaja szerint ez a titokzatos "bolygo" 3600 evenkent kerul foldkozelbe, ahonnan a Bibliabol ismert "oriasok" ugranak at egy kis latogatas-eligazitas szandekaval.
Szerinte ezek a "Elohim-Nefilimek" 120 x 3600 evig is kepesek elni. 3600 ev=1 Sar (Sza'r) amit "Uralkodo" szamnak forditanak.
Ezek az "oriasok" alkottak volna az ertelmes homo sapienst, a mar meglevo hominid fajta genetikai manipulalasaval.
Ez a bolygo, allitolag 1628 B.C. lett volna foldkozelben. Pontosan, azonban, senki sem tudja
Palyaja a Pluton kivul, delrol jove, 30 fokos szogben metszi a naprendszer sikjat, ellentetes iranyban a bolygok mozgasaval.
Tomege 4-5 szorose a Fold tomegenel. Talan ezert tuntek "oriasnak" az akkori embereknek.
A gravitacio szugsegelteti egy sokkal erosebb szervezeti felepitest, ami nekunk van.
12-dik bolygonak azert neveztetett, mert a Nap es a Hold is fontos szerepet toltott be a Sumer kozmogoniaban.
Egy hengerpecseten, ha jol ertelmezzuk az abrazolt naprendszert, ott van ez a "Nibiru"-nak nevezett egitest.
Ez a, sumer, nev azonban "Parduc Hos"-t jelent
Nem tudom hogyan forditjak "Planet of Crossing"-nak.
Nibiru-Nibru-Nimru, tulajdonkepen a bibliai Nimrod neve lenne. (Badiny-Jos szerint).
Előzmény: OWO (6)
Mechano Creative Commons License 2002.05.28 0 0 611
Helló mindekinek!

Minden csillagászőrűltnek ajánlok egy progit, amitől maga alá rondít ha kipróbálja:
http://ennui.shatters.net/celestia/ teljes 3D-s mozgásszabadság a feltérképezett világürben, a naprendszeren belűl óraműpontosan mozognak az égitestek ... nem hiszitek el ha nem látjátok!!!

moonshadow Creative Commons License 2002.05.27 0 0 610
"hanem a Jupitert kerüli meg"

Na ez nem hinném hogy lehetséges...

Előzmény: Nibiru (602)
meteoritvadász Creative Commons License 2002.05.27 0 0 609
http://www.sitchin.com

Nem feltétlen kitalációkról van itt szó, legfeljebb nincsen még minden a helyén.

Kéretik megnézni az ezen oldalon fellelhető legalább 4500 éves pecséthengeren lévő ábrázolást a naprendszerről,
http://www.sitchin.com/teapot.htm
különös tekintettel a bolygók számára) illetve a többi oldalon fellelhető _tényadatokra_. Persze itt is van szósz bőven amire mindenki annyit pazarol amennyit ingere, de a tények azok több mint érdekesek!

Előzmény: kaviat (608)
kaviat Creative Commons License 2002.05.27 0 0 608
szóval nekem ezekkel az elméletekkel, még ha sok könyvben is vannak leírva [már bocs, de hisz daniken is írt számtalan könyvet amin be kell valjam rengeteget lehet röhögni az elemi fizika nem ismeréséből adódó agyrémek miatt], szóval ezekkel az elméletekkel az a bajom, hogy írdatlan nagy blődségekra vannak felépítve.. például a planetáris fizikában teljesen lehetetlen, hogy sokezer évenként visszatérő izé ne a központi csillagot kerülje meg, hanam az egyik bolygót [mégha az a jupiter is, ami a naphoz képest még mindíg piskóta], innentől kezdve mennyire lehet komolyan venni a többi feltételezést?.. azzal teljesen egyet tudok érteni, hogy nem kell megfellebezhetetlennek tartani a mai tudományt [lásd még flogiszton és társai], de ha valahol ennyire kilóg a lóláb [lásd syrius távolsága kontra 3000valahányszáz év keringési idő], nem mernék mérget venni arra, hogy ezek után ez a fényfiavisszatér nem egy sima üstökös vagy pusztán csak egymástól független néhány égi jelenség

viszont ami nagyon érdekes, az a sok sok monda amit a különböző népek kitaláltak az elmúlt évezredek során. nem egy égi jelenséget, visszatérő üstököst lehet találni közöttük esetleg valami fényesebb novát, tehát igenis van létalapja a régi feljegyzések, mondák kutatásának

.kav]4t neofittnesspop

Előzmény: Nibiru (602)
Dr. Lecter Creative Commons License 2002.05.27 0 1 607
Az Orion-öv csillagai több száz fényévre vannak egymástól. Tőlünk meg pláne.
Nibiru Creative Commons License 2002.05.27 0 0 606
Tyű ez most pár olyan kérdés, amit nem tudok ilyen röviden megválaszolni.
Én nem állítottam, hogy világvége lesz, csak azt, hogy jön a Nibiru.
A Nibiru keringési ideje 3660 földi évnek felel meg.
Azt hogy jön, ugyanazok írták le, akik cca. 3000 évvel később, 700 évvel Jézus születése előtt a következőt vésték föl egy táblára:
"...és eljön közénk a szűztől született Fény Fia."
Előzmény: Duda (601)
Duda Creative Commons License 2002.05.27 0 0 605
Nagyon feluletes csillagaszati ismereteim szerint egy ilyen kis nap/nagy bolygo parosban a a nagy bolygo inkabb kilokni szokta az egyeb bolygokat, mint maga korul keringetni.
Egyebkent az ilyen relative nagy bolygok, mint a jupiter pont azert jok, mert a hatalmas gravitaciojukkal vedik a tobbi bolygot az ilyen renitens latogatoktol. (Gondolom magukhoz vonzzak..)
Előzmény: Nibiru (602)
Dr. Lecter Creative Commons License 2002.05.27 0 0 604
A Sziriusz távolsága 8,6 fényév. Ha ez az izé a Nap és a Sziriusz között rohangál fel-alá 3600 éves periódusidővel, akkor tessék megsaccolni az átlagsebességét, és elgondolkodni kicsinyég a mechanika rejtelmein.
Nibiru Creative Commons License 2002.05.27 0 0 603
Erre nem tudok mit mondani, engem a dolog mitológiai-régészeti része foglalkoztat, csillagászati és asztrofizikai ismereteim bizony elég csökevényesek, lényegében ahhoz elég, hogy megértsem miről van szó.
Előzmény: kaviat (600)
Nibiru Creative Commons License 2002.05.27 0 0 602
Van aki szerint az Orion öv csillagai felé, ami számomra valószínűbbnek tűnik.
Sitchin szerint a Szíriusz felé "jár", és nem a napot, hanem a Jupitert kerüli meg. Ez nagyon furcsa, de nem elképzelhetetlen.
Én azért inkább a napra tippelek.

Hogy miért a Szíriusz? Nem tudom. Lehet, hogy csak puszta mitológia, de induljunk ki abból, hogy ha így gondolkodna mindenki, Trója sem lett volna meg soha.

Előzmény: kaviat (599)
Duda Creative Commons License 2002.05.27 0 0 601
HAt tobb tucat konyvet elolvasni idom se lenne...

Mirol josolnak ezek az irasok?
Igazabol nem ertem milyen kisero lehet az amelyik ennyire tavol van, hogy tobbezer eves periodusidovel kering. Ilyen messze nem hat ra mas gravitacios hatas? Ha a nap gravitacioja hat ra, o nem hat a napra es vele egyutt a bolygokra? HA ma tobbszor jart a naprendszer kornyeken, es a foldi elet tulelte, akkor most miert okoz "vilagveget"? stb stb...

Előzmény: Nibiru (597)
kaviat Creative Commons License 2002.05.27 0 0 600
értem mire célzol és valóban sok van a világon amit nem ismerünk.. ellenben nem tudom elhinni, hogy a mai tudomány [tele egy halom VLT-vel minden nagyobb hegyen] egy alig 10 év mulva a naprendszerünbe száguldó bolygót ne tudna már ma is érezni a bolygók pályaeltéréséből.. ha olyan kicsi a tömege, hogy nem mutatható ki bolygóink pályazavaraiból, akkor simán keresztűl fog száguldozni a naprendszeren mindenféle hatás nélkül [mint az üstökösök, akik csak szép látványos csóvát növesztenek de amúgy nem sok hatásuk van ránk]

.kav]4t neofittnesspop

Előzmény: Nibiru (598)
kaviat Creative Commons License 2002.05.27 0 0 599
a syrius az biztos? ugyanis az viszonylag közel van az ekliptikához, azaz a bolygók síkjához

ui: tényleg nem akarok kötekedni, de nekem már ez a syrius is kicsit gyanús, elég feltünő, jó fényes csillag szinte minden második sztoriban szerepel.. vajon miért nem egy alig látható halvány csillag az ilyen történeteknek a szereplője?

.kav]4t neofittnesspop

Előzmény: Nibiru (597)
Nibiru Creative Commons License 2002.05.27 0 0 598
Kétségtelenül van egy csomó szemét, amiből ki kell válogatni az aranyat. De amikor egy tábla napraforgó egy irányba néz, akkor nyugodt lehetsz benne, hogy bár lehet, hogy épp felhő takarja, de arra kell a Napot keresni.
Ugye érted mire célzok?
Előzmény: kaviat (596)
Nibiru Creative Commons License 2002.05.27 0 0 597
Óriási irodalma van a dolognak.
Amikor én foglalkoztam vele, még nem nagyon volt róla info a neten, mára azonban (pont mostanában jöttem rá) iszonyú tárháza van az infóknak fönt.
Van egy csomó hülyeség is persze.
A legérdekesebb, és legvitatottabb anyagot Zecharia Setchin írta a Nibiruval kapcsolatban.
Ő a 6000 éves sumér írások tanulmányozásával jutott erre az időpontra.
Én pedig összekapcsoltam az időt az olmék öröknaptár utolsó napjával, amely keresztény időszámítás szerint 2013 dec. 23.
(Ti: Az olmékok matematikáját, csillagászaták és naptárát használta minden közép- és dél-amerikai indián kultúra.

Ha érdekel a dolog, van egy listányi könyvem, nagyon érdekesek, van hogy csak egy egy rövid rész az ami a Nibiruval kapcsolatba hozható de mégis lényeges. Ha csak maga a Nibiru érdekel, akkor is tudok pár könyvet. Egy baj van, hogy magyarul kevés jelent meg, ha nem tudsz angolul, akkor elég szűk az irodalom. Sitchint nem adták ki nálunk.
Sajna mostanában inkább értéktelen amerikai romantikus regényeket adnak ki. Ezekben a legfőbb érték a betűkön az aranyozás. >:(((

A Nibirunak a leírások szerint a naprendszer bolygóival ellentétek irányba kell mozognia, másrészt pedig majdnem a többi bolygó keringési síkjára merőlegesen lép be a naprendszerbe majd.
A Szíriusz irányában mozog egy nagyon elnyújtott elliptikus pályán.

Előzmény: Duda (593)
kaviat Creative Commons License 2002.05.27 0 0 596
ejnye no, nem kell ezt az egészet ennyire komolyan venni [se pro se kontra]..

ui: nekem ilyen világvégékből legjobban az tetszett, amikor is számtalanszor megjósolták a gellért hegy dunábazuhanását [pár üstökösnél, néhány bolygó együttállásnál biztos, hogy rémlik valami ilyesmi a médiákól meg millenium, oszt az volt csak a baj, hogy erről a gellért hegy nem tudott és maradt a helyén]

.kav]4t neofittnesspop

Előzmény: Nibiru (595)
Nibiru Creative Commons License 2002.05.27 0 0 595
De ráér vki... :/
Előzmény: kaviat (594)
kaviat Creative Commons License 2002.05.27 0 0 594
pedig mindez igaz.. sőt már bőven nosztrádámusz elött tudott volt mindez [nosztrádámusz amugy egy széhámos volt, simán csak összelopkodott mindent az elődeinktől meg a templomosoktól, plagizált ő mindenkitől aki kéznél volt].. csak a példa kedvéért, ott vannak pl. a hopi indiánok, akik már több 10ezer éve felrajzolták a barlangfalra európa térképet [légifelvétel!], megjósolták előre az internetet [tulajdonképpen az első emailt is hopi indiánok küldték 23ezer évvel ezelött, de a technika csak most tette lehetővé hogy megérkezzen].. és biza a hopi indiánok beszéltek előszőr erről a bolygóról is, ami lángot és füstöt fog nekünk hozni, ugyanis 25000 évenként fekete lyukat csinál a napból [csak hamar elmúlik szerencsére], ezt amúgy a tudólok is kimutatták már azóta

ugyhogy aki nem hisz a nibiru eljövetelében ezekután se, bedig itt szépen tételesen levezetve bebizonyitottam, az szégyelje el magát [őneki majd dupla kénkő fog jutni, garantálhatom]

.kav]4t neofittnesspop

Duda Creative Commons License 2002.05.27 0 0 593
Pontosan mibol lehet erre kovetkeztetni?
Meg mi az a nibru, hogyhogy eljon, mi lesz akkor, hol volt eddig, ha az emberiseg le birta irni, akkor mit csinalt legutobb?

A naprendszerunk nagyon stabil, a bolygok szinte egy sikban egy iranyba forognak majdnem korpalyan. Nem tul valoszinu, hogy 'valami' periodikusan visszaterve kizokkentene.

Előzmény: Nibiru (592)
Nibiru Creative Commons License 2002.05.27 0 0 592
Azt, hogy a mitológiai, régészeti, és más anygokból arra lehet következtetni, hogy 2013 végén, 2014 elején jön végül a Nibiru.
Előzmény: rolling (589)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!