Keresés

Részletes keresés

King of Körút Creative Commons License 2019.11.25 0 1 23536

Still Haven't és Bad, első hallásra :)

 

Apropó, új U2 szám: https://www.youtube.com/watch?v=pViBObCQEuA

Előzmény: ricsárdtácsfész (23535)
ricsárdtácsfész Creative Commons License 2019.10.20 0 0 23535

Az új Ákos lemez címadó dalát melyik U2 szám ihlette???

Rainvan Creative Commons License 2019.10.19 0 0 23534

Tíz évvel első említése után is tervben van egy Songs Of Ascent című album:

https://www.atu2.com/news/bono-talks-new-albums-activism-and-more-on-cry-power-podcast-with-hozier.html

Rainvan Creative Commons License 2019.07.24 0 0 23533
Előzmény: Szigi101 (23530)
Szigi101 Creative Commons License 2019.01.04 0 0 23532

Tehát torrent, rendben.

Előzmény: harmatgyenge (23531)
harmatgyenge Creative Commons License 2019.01.04 0 0 23531

Valóban, de csak U2.com tagoknak.

 

 

 

"A limited edition double CD & digital release capturing the i+e Tour and the e+i Tour is the 2019 special gift for U2.com Subscribers."

Előzmény: Szigi101 (23530)
Szigi101 Creative Commons License 2019.01.03 0 0 23530
tt978 Creative Commons License 2018.12.02 -1 2 23529

Atyaég..ki ez a szentesi izé lászló? Úgy látszik a 888-nál alapfeltétel,hogy a munkatárs rendelkezzen minél több-hogy is mondjam-negatív tulajdonsággal...úgy talán megy ilyen hülyeségek papírra vetése.

Előzmény: pedroh (23522)
Mr Mustard Creative Commons License 2018.12.01 0 1 23528

Lássuk csak! Előrebocsátom, mindkét albumot nagyon szeretem.
Én pont fordítva érzek a két lemezzel kapcsolatban. A SOI-t tartom albumként jobbnak, a SOE-n pedig összességében a dalokat erősebbnek. A két album összes dalát figyelembe véve a számomra legjobb, a Little Things is SOE-ről való. A SOI-n a kedvenceim jobbak mint amott a nagy átlag, visszont a leggyengébb darabok is itt vannak.
Mindkét lemez gyengesége az agyonpuhított hangzás. Larry dobjai sokszor csak eldugottan a hangfüggöny mögött sejlenek föl. Edge szólógitárjátéka (különösen a SOE-n) sokszor szintén eldugottan épp'hogy csak hallatszik. A SOI egyrészt az itunes-os nevetséges hisztéria, másrészt a botrányosan szarul megválasztott kislemezdalok miatt esélytelen volt a sikerre. Pedig pl. az Atomic Bombnál ami Grammyket és sokmilliós eladást hozott nekik, mindkét Songs of lemez sokkal jobb. Igaz azóta eltelt 10 év ami alatt sok minden megváltozott.
A Songs of Experience-re pedig valószínűleg igaznak bizonyult az amit Bono már régen megjósolt, két sikertelen lemez után neked annyi. Ugyanis ennél a lemeznél én is kb. a kiadott dalokat választottam volna "kislemezre", itt szimplám arról lehet szó, hogy az emberek nem kíváncsaik már az új U2 lemezekre.

Néhány még az eddigieknél is szubjektívebb megjegyzés. Véleményem szerint a You're Best Thing a U2 egyik legjobb beatles-száma. 20 évvel ezelőtt a Sweetest Thing-hez hasonlóan megasláger lett volna. A Summer Of love-ot akarom nagyon szeretni, de borzasztóan zavar, hogy a zenéje 70-80 szálzalékban OneRepublic szerzemény, csak Ryan Tedderék nagyvonalúan lemondtak a kreditről. Az Every Breaking Wave és a 13 szövegét Bono legjobb versei között tartom számon. De ezeken kívül is van még néhány nagyon erős dalszöveg a lemezeken. Mindkét lemezt a mai napig szívesen és sokat hallgatom. Sokkal többször mint az ezeket megelőző kettőt.
Szerencsésnek mondhatom magam, mert világ és politikai nézetekben teljesen egyet gondolok Bonoékkal, de átérzem azoknak a rajongóknak a pronlémáját, akik nem azonosulnak a zenekar nagyon erősen közvetített politikai, közéleti megnyilvánulásaival. Rajongók lemorzsolódásban szerintem ennek is nagy szerepe van.
Hogy mit várok a jövőtől? Bíztam a trilógai utolsó darabjában (Songs of Ascent), amiből egész biztosan nem lesz már semmi. Pedig a dobozban maradt (akár már itt-ott publikáltakkal együtt: Winter, Soon, Mercy) dalokból akár már holnap össze tudnák állítani egy nem rossz nagylemezt. Ha valaha még csinálnak új zenét, remélem elengedik végre a kényszert, hogy nagy tömegeknek slágereket írjanak és mindezt trendi hangzásba csomagolják.

Előzmény: Rainvan (23525)
Mr Mustard Creative Commons License 2018.12.01 0 0 23527

Valljuk be, mindkettőre igaz.

Előzmény: Rainvan (23526)
Rainvan Creative Commons License 2018.12.01 0 0 23526

a SOI csak jött és ment, mintha senki se vett volna róla tudomást.

 

Természetesen elírtam, a SOE-re gondoltam itt. :)

Előzmény: Rainvan (23525)
Rainvan Creative Commons License 2018.12.01 0 0 23525

Milyen a SOE egy év távlatából?

 

Szerintem a SOI-en jobbak a dalok, de a SOE-en változatosabbak, a hanzás sem olyan homogén.

(Most fedeztem fel a JT idejéből származó Beautiful Ghost / Introduction to Songs of Experience c. dalt, hát leesett az állam, hoy a SOE cím milyen régi ötlet.)

Viszont azt sajnáltam, hogy ahhoz képest, hogy eddig minden lemezük mejelenése esemény volt, a SOI csak jött és ment, mintha senki se vett volna róla tudomást.

Bono nagyon mondogatta, hogy "muszáj" egy slágerekkel teli lemezt csinálniuk, hát... a fogadtatása alapján ez nem jött be, de nem biztos, hogy a dalokban van a hiba.

A Vertigo volt az utolsó mindent vivő slágerük, de szerintem nem kéne görcsölniük emiatt, ugyan melyik 40+ éves zenekarnak van az aktuális és divatos slágerekkel konkuráló dala?

Ilyen életművel a hátuk mögött bőven elég, ha olyan jó lemezeket csinálnak, mint az utóbbi kettő és nem szürkülnek újra be úgy, mint a NLOTH-on.

Zizi6785 Creative Commons License 2018.09.27 -1 2 23524

Tipikus!

Európa többi része téved, mi tudjuk jól (Magyarország Kormánya).

Ugyanez most:

Százmillió rajongó hülye, de a 888 akárkije tudja a tutit.

Előzmény: pedroh (23522)
King of Körút Creative Commons License 2018.09.27 0 2 23523

Szegényre ráengedték a rendszer láncos pitbulljait :P

Bizonyára álmatlanul forgolódik most, hiszen sosem kapott még ennyire durva kritikát :D

Főleg az a rész vicces, hogy a Joshua Tree-vel megállt az élet...

Előzmény: pedroh (23522)
pedroh Creative Commons License 2018.09.26 -2 1 23522

becsszo nem olvasok ilyeneket, ugy kaptam, de annyira mulatsagos (vagy szanalmas - ahonnan vesszuk) h gondoltam megosztom veletek

 

https://888.hu/article-mumajer-vagy-bono

King of Körút Creative Commons License 2018.09.04 0 0 23521

Bezzeg arról nem ír a kibaszott magyar bulvárfos média, hogy mekkorát énekelt az öreg akusztikban már megint :D

 

https://www.youtube.com/watch?v=BdVIJNnzNQc

https://www.youtube.com/watch?v=NYbRzHWN5AE

https://www.youtube.com/watch?v=t9L5n4MvnXE

Szigi101 Creative Commons License 2018.09.02 0 0 23520
Előzmény: harmatgyenge (23519)
harmatgyenge Creative Commons License 2018.09.02 0 0 23519
joe101 Creative Commons License 2018.08.24 0 0 23518

U2 eXPERIENCE+iNNOCENCE Tour jegyek eladók a kölni koncertre. 2018.09.05
Hologramos jegyirodás jegyek (4db eladó)
Ár: 40000ft/db
Telefon: 06703558552

Mr Mustard Creative Commons License 2018.06.15 0 0 23517
King of Körút Creative Commons License 2018.05.26 0 0 23516

Itt azért nagyot énekelt az öreg, és ez a kissé nyálas nóta akusztikusan érdekes módon működik:
https://www.youtube.com/watch?v=dN7o9kn4ivQ

r.tonyo4 Creative Commons License 2018.05.18 0 0 23515

Nincs meg a deluxe edition, csak a discogs.com-on nézem az U2 kiadványait, aztán a youtubeon hallgattam őket.

 

 

Igen ez lesz az, amit írsz, Outside Broadcast, köszönöm

Közben megtaláltam a Until the End of the world felvételét: https://www.youtube.com/watch?v=4skJxkJpjlc az elején a bemondó pasasnál el is tekertem, mert azthittem, hogy elment az adás:)

Ezt a hanganyagot egyszerűen fantasztikusnak találom

Előzmény: Mr Mustard (23514)
Mr Mustard Creative Commons License 2018.05.18 0 0 23514

Úgy értelmeztem, hogy megvan neked az AB super deluxe kiadása. Ha így van, akkor az egyik dvd-n szerintem ezt is megtalálod. Ez amire gondolsz ugyanis a Kevin Godley rendezte Outside Broadcast című 92-es koncertfilm lehetett. Ezen kívül csak az ausztrál koncert jelent meg hivatalosan videon/dvd-n. A hanganyaga is megjelent cd-n, de csak u2.com klubtagok részére. Más hivatalos teljes koncert anyag nincs a Zoo Tv egy koncertjéről sem. Nekem ezeken kívül az írországi 93-as koncertjük (ezt annó rádiók közvetítették, így elég jól szól) és egy 92-es holland koncert kalózfelvétele van meg.

Előzmény: r.tonyo4 (23513)
r.tonyo4 Creative Commons License 2018.05.18 0 0 23513

Kösz

ha már itt vagyok: A ZOOTV tour melyik állomásait adták ki hanganyagként, vagy DVDn (VHS-en)?. Annak idején a magyar TV-ben  leadtak egy teljes U2 koncertet, fel is vettem kazettára (mert a TV hangja bejött URH-n, bizony), rongyosra hallgattam. Most elő akartam venni, de nem találom. Az biztos, hogy nem a Sidney-i koncert volt. Ötlet esetleg?

Előzmény: Mr Mustard (23512)
Mr Mustard Creative Commons License 2018.05.18 0 0 23512

Elvileg korai verzió. De pár számnál felfedezhető néhány turpisság. Pl. eszerint a One-nak nem létezik használható demo változata, mert ami ezen a lemezen van szinte teljesen az albumverzió minusz néhány hangszer (pl. elektromos gitár). Pár számon pedig szerintem tuti van pici 2011-es utómunka.

Előzmény: r.tonyo4 (23511)
r.tonyo4 Creative Commons License 2018.05.18 0 0 23511

Üdv

Az Achtung Baby Super Deluxe edition temérdek CD-je között van egy olyan, ami az eredeti Achtung Baby számait tartalmazza, de valami Baby van a számok elé szúrva. Ezek korai demók, vagy újraértelmezett számok? Néhol a szöveg is más, mint az eredeti

MEghallgattam párat, de nem tudom eldönteni, amúgy szerintem jók

Mr Mustard Creative Commons License 2018.05.03 0 0 23510

Néhány buli még, és kurva jó lesz ez. És remélhetőleg (sőt egészen biztos) lesz ennél a lagymatag tulsainál még sokkal jobb közönség is.

Rainvan Creative Commons License 2018.05.03 0 1 23509

Sokan ekézik a U2-t, de a bátorságukért minimum tisztelhetnék őket. :)

Melyik 40+ éve aktív világsztár zenekar csinálná meg / melyiknek jönne össze rajtuk kívül, hogy a legnépszerűbb lemezét teljesen kihagyja egy setlistből és a 2. legnépszerűbbről sem játssza az egyik legnagyobb slágert (Mysterious Ways), a nem túl jól fogadott új albumról viszont 8 dalt is előad - és még így is jól fogadott koncertet ad?

Szigi101 Creative Commons License 2018.05.03 0 0 23508

Köszi! :)

Előzmény: inyourroom (23507)
inyourroom Creative Commons License 2018.05.03 0 0 23507

A With Or Without You már aránylag sokszor kimaradt (pl az Elevation Tour záró és a Vertigo Tour nyitó szakaszán nem volt műsoron, a Chicago dvd-n így nincs is rajta), a Streets pedig egyetlen Lovetown-koncerten, és - sajátos módon - jópár '87-es Joshua Tree-koncerten hiányzott a setlistből.

Én személy szerint nem tartom a dolgot túl jó ötletnek, attól, hogy tavaly a JT album többi dala is műsoron volt, még nem lett elcsépeltebb pont ez a 2 dal, mint az I Will Follow-Sunday Bloody Sunday-Pride-One-Beautiful Day-Elevation-Vertigo-City Of Blinding Lights felsorolás bármely darabja (amelyek többsége ráadásul ugyanúgy állandó része volt a tavalyi műsornak is).

Előzmény: Szigi101 (23506)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!