Keresés

Részletes keresés

soltika Creative Commons License 2005.09.25 0 0 3474
Ross Thomass: Hittérítőragu
"... A disznótoszó pénz ötvenezer dollár volt készpénzben, Haere tartogatta páncéldobozban Veatch számára. Csupa húszas és ötvenes bankjegy - többnyire ötvenesek - , és a tervek szerint csak a hajrá rágalmai ellen lett volna használható. A kinyomozhatatlan eredetű, teljességgel szagtalan pénzt megvesztegetésre, hamistanúzásra szánták. Immár csaknem hat éve érintetlenül hevert. A nevét, azt 1970-ben kapta, mikor Haere először(és utoljára) találkozott Lyndon Johnsonnal, s az egykori elnök megkérdezte egy bizonyos képviselőválasztási verseny állása felől, amelyben Haere jelöltje, mi tagadás, eléggé reménytelenül lemaradt. Haere meggyónta, hogy rosszul áll a szénája, s a nagy ember tanácsát kérte. - Ugyan, Draper, hisz ez semmiség! - mondta az egykori elnök. Terjesszék el az ellenfeléről, hogy disznótoszó, és aztán várják hogy megcáfolja. - Haere jelöltje megfogadta a tanácsot, és végül mindössze négyszáz-valahány szavazatal maradt alul. ..."

Jövő tavasszal ez jön.
Előzmény: Kettes számú törzsvendég (3464)
soltika Creative Commons License 2005.09.25 0 0 3473
Igen, drágám. Én igen.
Tudod drágaságom eztet mondja magáról a zOrbán meg a Gyurcsányi is:-)))
Aztán az meg olyan érdekes, mókás dolog hogy ezek az adócsalások, sumákolások, szélhámoskodások csak akkor derülnek ki, amikor már elévültek, pedig az infó nem olyan hogy akkor terem amikor szükség van rá, hanem az már akkor megvan amikor valaki a csibészséget követi el.
Mer azé vigyáznak ezek egymásra, nem hülék komolyan elharapni egymás torkát, elég nagy a terített asztal, békésen elfalatoznak a nagy közösből egymás mellett.
Persze műsort kapsz, hogy szórakozzál nagyokat. No meg valamiből a médiacsicskásnak is élni köll.
Ha már ennyi adót fizetsz, akkor ennyi jár!:-)))
"Panem et circenses"
Csók:-)))
Előzmény: Korovioff (3456)
Korovioff Creative Commons License 2005.09.25 0 0 3472
     De akkor mér írta meg végül a Népszabó (ahogy fogalmaztál, a hétvégi matiné alatt), te meg mér raktad be a linket? Rázzunk egy tabulát és felejtsük el mindazt, amit eddig írtál?
Előzmény: Kettes számú törzsvendég (3470)
Korovioff Creative Commons License 2005.09.25 0 0 3471
      Márminthogy min? Amit te idéztél, vagy amit a Népszabóság? Két jelentősen különböző dolog. Komolyan összezavarsz.
Előzmény: Kettes számú törzsvendég (3469)
Kettes számú törzsvendég Creative Commons License 2005.09.25 0 0 3470
Nem, aranyom, még mindig nem közügy. Majd szólok, ha az lesz. figyelj, várj. :)
Előzmény: Korovioff (3467)
Kettes számú törzsvendég Creative Commons License 2005.09.25 0 0 3469
Tudom, hogy nem olvasod azt a szart, de ezek tényleg ezen dühöngenek... :)
Előzmény: Korovioff (3466)
Korovioff Creative Commons License 2005.09.25 0 0 3468
     Biztos csak ezt írta? A Népszabó a saját linked szerint ennél kicsit többet idéz. Akkor most neked higgyek, vagy a kiváló napilapnak? Esetleg sikerült közben elsimítani az inkonzisztenciát? Majd mindig szóljál légyszi, hogy melyik korábbi hozzászólásodat tekintsem semmisnek, nehogy összezavarodjunk.  
Előzmény: Kettes számú törzsvendég (3464)
Korovioff Creative Commons License 2005.09.25 0 0 3467
      Ha jól értem, akkor a (3451) hatályát veszti. Mégiscsak közügy lenne? :-O
Előzmény: Kettes számú törzsvendég (3465)
Korovioff Creative Commons License 2005.09.25 0 0 3466
        Elhallgatja az ügyet? Mit nem mondsz.
Előzmény: Kettes számú törzsvendég (3464)
Kettes számú törzsvendég Creative Commons License 2005.09.25 0 0 3465
http://www.nol.hu/cikk/378334/

Csók. :)
Előzmény: Korovioff (3455)
Kettes számú törzsvendég Creative Commons License 2005.09.25 0 0 3464
Történt pedig, hogy Orbán Viktor az ablakhoz rohant, feltépte azt és kiordított a budai éjszakába:

- A kurva anyátokat! Mondja már meg valaki, hogy mivel vádol, hogy perelhessek végre!

Ám csak a kásasűrűségű balliberális hallgatás volt a válasz.

Ha már ilyen kedvesen szívózol velem, ezt írta a maci naci:

"A lízingszerződésre feltehetően azért volt szükség, mert ezzel akarták palástolni, hogy ténylegesen Dobrev és Apró Piroska – ellenérték nélkül – jutott javakhoz, amelyek után adózniuk kellett volna. (...) Mi számít adócsalásnak? Az Európai Unió részét képező Magyar Köztársaság büntető törvénykönyve szerint adócsalást követ el az, aki az adókötelezettség megállapítása szempontjából jelentős tényt (adatot) a hatóság előtt valótlanul ad elő vagy elhallgat, és ezzel vagy más megtévesztő magatartással az adóbevételt csökkenti. Folytatólagosan elkövetett bűncselekmény az, ha az elkövető ugyanolyan bűncselekményt, egységes elhatározással, azonos sértett sérelmére, rövid időközökben többször követ el. "

Ez a nívós gondolatmenet alapozza meg a kampfnyikoknál, hogy Gyurcsány (!) adócsaló. És ezek után csodálkoznak, hogy a közpénzekből fenntartott stb. elhallgatja az ügyet. Erről az az orgánum lamentál, amelyik egyébként mindig is lélegzetvisszafolytva tudósított az Orbán-bányák, -szőlők, -lakások stb. aktuális médiafejleményeiről. Kampfmédia. Na hagyjatok már lógva. :)
Előzmény: Korovioff (3463)
Korovioff Creative Commons License 2005.09.25 0 0 3463
       :-O No de mégis, mit írtak?
Előzmény: Kettes számú törzsvendég (3462)
Kettes számú törzsvendég Creative Commons License 2005.09.25 0 0 3462
Azt nem írták, hogy adócsaló. :)
Előzmény: Korovioff (3458)
Kettes számú törzsvendég Creative Commons License 2005.09.25 0 0 3461
Nem illik tele szájjal beszélni.
Előzmény: kestengo (3459)
Korovioff Creative Commons License 2005.09.25 0 0 3460
       A vitatárs se Népszabó-olvasó? :-)
Előzmény: kestengo (3459)
kestengo Creative Commons License 2005.09.25 0 0 3459

Hát kedves kollega elárulom,hogy az,a hereelit haverjaival együtt!

Az,hogy a jelenlegi hatalom és elődjeik által gyártott tőrvények,lehetővé teszik a "csalások" ilyeten megnyilvánulását,az csupán a helyi nemzeti tehetetlenség bizonyítéka.

Morálisan viszont ez egy igazi ,sunyi mocskos csalás,és mások hülyére vevése!

Az,hogy nekünk can a leghülyébb,és hézagosabb alkotmányunk,és jogrendünk a környéken,ezért inkább szégyenkeznünk kéne,és nem dicsekedni.

Előzmény: Kettes számú törzsvendég (3453)
Korovioff Creative Commons License 2005.09.25 0 0 3458
        Akkor talán ideje lesz nekem is előfizetni rá. Mégis, mit írtak? :-)
Előzmény: Kettes számú törzsvendég (3457)
Kettes számú törzsvendég Creative Commons License 2005.09.25 0 0 3457
Én a magyar nemzetből. Ott nem írták, hogy adócsaló. :)
Előzmény: Korovioff (3455)
Korovioff Creative Commons License 2005.09.25 0 0 3456
        Igen, drágám. Én igen.
Előzmény: soltika (3454)
Korovioff Creative Commons License 2005.09.25 0 0 3455

       "Gyurcsány nem adócsaló, ugye nem kell elmagyaráznom, hogy miért."

       Elég nehezen tudnád, de azért el kellene. Sajnos Népszabó-olvasó vagyok, ezért nem értesülök az igazságról az ügyben. Te honnan informálódsz? :-)

Előzmény: Kettes számú törzsvendég (3453)
soltika Creative Commons License 2005.09.25 0 0 3454
Hi, aranyoska, adót az államnak fizecc, vagy nem:-)))
Előzmény: Korovioff (3452)
Kettes számú törzsvendég Creative Commons License 2005.09.25 0 0 3453
"egy sokszoros adócsaló szólítgat fel hetente"

Gyurcsány nem adócsaló, ugye nem kell elmagyaráznom, hogy miért.

"KÖZÜGY (a főoldalon)" mondod és kimásolod a szombati matinéhíreket. Ha ennyire bosszant a Népszabadság puszta létezése is, hát könyörgöm, ne olvasd. Csak tönkreteszed a saját egészségedet.


Előzmény: Korovioff (3452)
Korovioff Creative Commons License 2005.09.24 0 0 3452

        Talán viccelsz, darling, hiszen a "kampfoláshoz" minimum két fél kell, ugye. De ha már ilyen szívélyesre fordult a diskurzus köztünk, akkor ám legyen.

        Valahogy mégsem hagy nyugton, hogy egy sokszoros adócsaló szólítgat fel hetente a Népszabó hasábjain, hogy fizessek be minden fillér adót, amit aztán ő maga szétszór, kivéve azt a részét, amiből úszómedencét épít magának. (Azaz békétlenkedem, kampfolok, sőt populista módon mások pénztárcájában kurkászok.)

        Te meg puszta barátságosságosságból nevezed mindezt jelentéktelennek, sőt mitöbb, még a Teller-levél közlésénél is aprócskább és semmiféle fontossággal nem bíró momentumocskának. Azaz Teller-levél ügyben nem gond, hogy közölték, uszodaügyben meg nem probléma, hogy nem közölték. A gond, akinek ez gond.

        Ma megint rákerestem az uszoda szóra, honey-bunny, a Népszabónline-on. Nem fogod elhinni, hogy mit találtam.

        Még szerencse, hogy ők is tudják, ahogy te is, hogy mi a közügy és mi nem. Most már én is sejtem, szólj, ha még van mit tanulnom, mikor már unom a kampfot.

      

        NEM KÖZÜGY (0 cikk)

        Többszörös miniszterelnöki adóumbulda

        KÖZÜGY (a főoldalon)

        Egy brazil Afrikában - "Még a Palazzo Gritti dundi freskóangyalai is kuncogni kezdtek..."

        A Rita megkezdte a pusztítást

        Az állampolgár-riporter

        Az izraeli hadsereg lezárta a palesztin területeket

        Elit diplomás anyák

 

        Aranypofa. Ha ezt olvasod, nem csodálom, hogy ha az élettől is elmegy a kedved, nem csak a kampfolástól :-) Csak akkor mit csinálsz itt? Ez kicsit életszerűtlen.

 

        

 
Előzmény: Kettes számú törzsvendég (3451)
Kettes számú törzsvendég Creative Commons License 2005.09.23 0 0 3451
Nem, szivi, dein Kampf.

Az adókímélő uszoda és a Haris köz: piti umbuldák. Nem közügyek, hanem a kampfsajtó által tálalt kampf-topikok kampfnyikoknak.
Előzmény: Korovioff (3449)
Korovioff Creative Commons License 2005.09.23 0 0 3449

       Dein Kampf :-)

       Miről is van szó a Haris közben? Egy fél szobáról, ugye. Az kb. egy lift mérete, úszásra meg akkor jó, ha elalszik a kádban a plafonszomszéd :-)

Előzmény: Kettes számú törzsvendég (3448)
Kettes számú törzsvendég Creative Commons License 2005.09.23 0 0 3448
Ugyanazt, mint amit az mno-n találnál a Haris köz kifejezésre.

Te kis kampfnyik. :))
Előzmény: Korovioff (3447)
Korovioff Creative Commons License 2005.09.23 0 0 3447
       Rákerestem a szabóonlineon az uszoda szóra. Senki ne kérdezze meg, mit találtam.
Korovioff Creative Commons License 2005.09.23 0 0 3446
     Világos, azér kellett a cimlapon, fő helyen elsütni :-)
Előzmény: Kettes számú törzsvendég (3445)
Kettes számú törzsvendég Creative Commons License 2005.09.22 0 0 3445

Két dologról beszélünk. A szerkesztőnek van egy objektív felelőssége amiatt, ami a rovatában, lapjában megjelenik. A másik pedig annak a kérdése, hogy tudomással bírt-e, jóváhagyta, netán inspirálta-e stb. a hamisítást. Ha ezen túljutunk, meglátod, nem lesz köztünk vita.

 

A Teller-levél nem volt "ilyen" súlyú. Én például első olvasatban ;-) el sem olvastam, pedig anno még olvastam a lapot. A több évtizede Amerikában élő, kommunista- és kádárimagyarország-gyűlölő Teller véleménye legfeljebb a vájtfülűeket érdekelte volna (ami Tellert, a hazafit illeti, felőle akár Magyarországot is bombázhatták volna a hidegháború alatt - ez persze csak rosszindulat a részemről, de legalább megalapozott rosszindulat). A Fidesz kampánystábja látott fantáziát egy támogató levélben, hát megcsinálták. Ez frusztrálta Zeleit, ő is megcsinálta a sajátját. A Fidesznek volt rá engedélye, ami azért nem mindegy. A legtöbb szavazó számára azonban Teller véleménye nem nyom többet a latban, mint Tom Lantosé vagy Sorosé.

Előzmény: Messire (3443)
Messire Creative Commons License 2005.09.22 0 0 3444
Ez egy válasz vót a 3435-re a kettes számú törzsvendégnek.
Előzmény: Messire (3443)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!