Keresés

Részletes keresés

Szajrés Creative Commons License 3 napja 0 0 189765

Sejtettem.

Nekem van 40+ év sportmúltam, 2:47-es legjobb maratoni időm, jó kis sportszívem, tök normális vérnyomásom. Ősszel a sportorvos, aki szintén marha rég ismer, csak 3 hónapra adott versenyzési engedélyt és kardiológiai konzultációra küldött mert kicsivel határértéken felül volt a koleszterinem.

Mellesleg díjugratásban versenyzek. Valószínűleg előbb érne valamilyen kardiovaszkuláris eredetű baleset egy hosszútávfutó versenyen, mint lóháton. Értem én, hogy nekik is élniük kell valamiből, de akkor ne szaroskodjon már hülyeségeken.

Előzmény: O/O (189763)
Mr Long Creative Commons License 3 napja -12 0 189764

Az edge 520 (?)-hoz van csuklópánt is :)

Előzmény: qwertz77 (189754)
O/O Creative Commons License 3 napja 0 0 189763

Én még nem voltam olyan versenyen ahol kértek volna. 2016-ban néztem a Velence-tó körül szerveztek egy 2 körös szuper maratont oda kellett volna, letölthető nyomtatvány volt, de úgy emlékszem elég a körzeti orvostól egy aláírás. Végül nem indultam.

Előzmény: Szajrés (189761)
O/O Creative Commons License 3 napja 0 0 189762

140 bpm körül még simán szendvicsezek (saját készítés), de tésztalevesek is nagyon jól szoktak esni közben.  Nálam a gélek és a porok aránya a hőmérséklettől függnek inkább, ha meleg van sok folyadékot iszok, akkor porok fogynak jobban, hidegben kevesebbet iszom, így több gél fogy. Soha nem hánytam és a hasam is csak egyszer vitt be a bozótosba, de akkor egy konkrét termék okozta, amit azóta nem használok. 

Előzmény: rrroka (189750)
Szajrés Creative Commons License 3 napja 0 0 189761

Szervusztok!

Egy ideje olvasgatlak benneteket, néha nosztalgikus hangulatba kerülök, mikor scott kormányról, hajlított üléscsőről linkeltek képeket és Vasi Vasember és egyéb korabeli versenyeket emlegettek. :-)

Felmerült bennem a kérdés, hogy a hosszú távú futóversenyeken, terep futóversenyeken, teljesítmény túrákon a nevezéshez kérnek-e sportorvosi igazolást?

Ati_66 Creative Commons License 3 napja 0 0 189760

Miért ne?

A pulzus alapú edzéshez a stopper, részidők pulzus adatok ugyan úgy használhatóak futásnál és bringán is.

A spéci funkciókban térnek el a csak futó vagy csak bringás pulzusmérős órák.  

A Polarnak voltak olyan kerékpáros órái amelyek eleve karórák voltak ( S széria ) vagy a kerékpáros méretek között a kisebbek közé tartoztak és csuklópánt is tartozott hozzájuk (CS széria ).

Előzmény: qwertz77 (189754)
Ermak Creative Commons License 3 napja 0 0 189759

A K100 csoportban volt erről nagy vita tavaly. Ott én azt az álláspontot képviseltem, hogy HA létszámkorlát van ÉS nem fért be az illető ÉS nem veszi igénybe a szolgáltatásokat (a csak aznapra kitelepült fizetős büféket SEM, mert azok a hivatalos létszámra kalkulálták az árut, 10 plusz embert elbírnak, 100-at már nem biztos), akkor nincs vele gond. HA a hivatalos rajt előtt fél-egy órával elindul, még kevésbé. 

Ha a fenti feltételek nem teljesülnek, akkor pofátlanság.

Plusz, a K100-nak komoly múltja és presztízse van, a Margita meg egy a sok közül - ha létszámkorlát (van ott olyan?) miatt nem fért be valaki, mehet máshová is.

Előzmény: Csempa (189756)
bellone72 Creative Commons License 3 napja 0 0 189758

Érdekes kérdés, nekem sem volt rajtszámom, a túrára neveztem, de kocogtam. Tavaly egyáltalán nem neveztem, de elmentem a haverok miatt és a Kőkeresztig a pályán haladtam, onnan meg haza (egyébként is szoktam ezen a környéken futni). Frissítőt nem vettem igénybe. Volt olyan, hogy elmentem futni és kiderült, hogy rendezvényt is tartanak, azokon az utakon, melyeket napi szinten járok, később meg szedhettem a szemetet utánuk...

Összességében azt gondolom, hogy lehet olyan együttállás, amikor "genyóság", de semmiképpen nem általánosítanék.

Előzmény: Bakter1234 (189751)
rrroka Creative Commons License 3 napja 0 0 189757

De igen fura.  Nyilván nem lehet megtiltani h ugyanarra fussanak, de annyi becsület kéne, hogy nem álljon be arajtba, ne vegyen fel frissítést... :)

P85-ön szokott olyan lenni, hogy a sokkal magasabb díjú trail helyett a TT-re neveznek, de akkor nincs érem, nincs plusz kaja, nincs csomagküldés.

Csempa Creative Commons License 3 napja 0 0 189756

Nekem se lenne. Az szerintem is pofátlanság, ha előre elhatározva a kijelölt pályán fut végig nevezés nélkül a versennyel egyszerre rajtolva.

Legalább indulna 2-3 órával hamarabb vagy később...

Csempa Creative Commons License 3 napja 0 0 189755

A versenyek utolsó órájában gyakran már csak arra tudok gondolni, hogy mi mindent fogok megkajálni a célban :)

Előzmény: rrroka (189750)
qwertz77 Creative Commons License 3 napja 0 0 189754

Ha jól emlékszem Pinyo olyan "perverz", hogy egyszerűen kerékpáros komputerrel fut :-)

Szóval nem kell feltétlen multisport óra, bicajossal lehet futni is. Azt nem tudom hol viszi de végül is működik

Előzmény: Ermak (189748)
9:3 Creative Commons License 3 napja 0 0 189753

Az értelmét nem látom: ha valaki szereti a tömeges futásokat, szeret versenyezni, az olyan dolgokért teszi, amik csak nevezéssel vehetők igénybe: ellátás, időmérés, eredménylista. 

Bumbanas Creative Commons License 3 napja 0 0 189752

Érdekes ez a cikk, főleg annak fényében, hogy itt is meg a Kinizsi 100 topikban is olvastam jó pár fosi "élménybeszámolót".

https://qubit.hu/2018/02/15/mitol-megy-a-hasuk-az-olimpikonoknak

Bakter1234 Creative Commons License 3 napja 0 0 189751

Szia!

Én futáshoz Polar M430-at használok. Az optika pulzusméréssel maximálisan elégedett vagyok.

Eddig még sosem mért félre, nem mutatott fals értékeket, és sohasem hagyott ki.

Mások azt mondják, hogy egy kicsit lassabban reagál a pulzus gyors változásaira, de a gyakorlatban (amatőr futó vagyok) nekem semmilyen hátrány nem okoz.

OFF

Bringázáshoz én ezt használom:

Szerintem ár - érték arányban verhetetlen.

IGPSPORT IGS10

GPS-alapú, Garmin kompatibilis, 25 óra folyamatos track rögzítés

Ant+ pedálfordulatszám, pulzus, sebesség jeladók kapcsolhatók hozá

GPS-ből is elég pontosan méri a sebességet, távot

Barometrikus magasságmérés, az emelkedők szögét azonnal kiírja, hőmérő logolva a track-be,

Bluetooth-os mobiltelefon kommunikáció,

Átlag bringásnak tökéletes szerintem

És az ára: Ebay-ről 12.500 ft házhoz.

ON

Más:

Csak én érzem nagy genyóságnak, vagy Ti is:

A Téli Margitán megint láttam jó néhány futót, aki nem nevezett be a versenyre, csak rajtszám nélkül odaáll a rajthoz majd végigfutja a verseny.

A szervezők sokat dolgoznak a megszervezésen, pálya kijelölésén, stb, és nem képesek néhány ezer forintos nevezési díjat kifizetni.

Nekem nem lenne pofám így odamenni.

Előzmény: atiboss (189743)
rrroka Creative Commons License 3 napja 0 0 189750

fú egy nap csak zselén az kemény.... vagyis pont hogy lágy. :D nekem igényel (és bír) a gyomrom némi komolyabb kaját, az optivita közben evett sajtos-borsós bulgurra könnyes szemmel gondolok vissza... :)

Előzmény: bmalag (189744)
rrroka Creative Commons License 3 napja 0 0 189749

én nem fogyizom, de minden nap mérem, 75 és 72 között ingázom, akár napok között van 1,5 kg...

Előzmény: sequelguru (189738)
Ermak Creative Commons License 3 napja 0 0 189748

Ahogy már írták: kerékpárhoz multisport óra kell, ha a TomTom tetszik meg, nekik is van, TomTom Multisport a becsületes neve. 

Előzmény: atiboss (189740)
bmalag Creative Commons License 3 napja 0 0 189747

50 gramm por óránként. Kis flakonban kevertem vízzel. De Nosztrán, Nagybörzsönyben és a túristaházakban kiegészítettem kólával, ropival, csokival.

Előzmény: Mr Long (189745)
Ati_66 Creative Commons License 3 napja 0 0 189746

Előbb döntsd el mit szeretnél.

Az M400 órával egy kerékpáros edzés minden lényeges adata rögzíthető a pedálfordulat és watt értékek kivételével.

Ha azokat is akarod számítógépen nézegetni  és futáshoz is használható óra kell. Akkor tényleg vegyél inkább egy V800-ast.

(Mondjuk a bringás watt méréshez kell egy kompatibilis hajtókar kb 150.000,- Ft-tól a csillagos égig  kb 300-400 eFt-ig tartó felső határral, de egy kezdő bringásnak akinek nem ez a fő sportja szerintem nincs rá szüksége) 

A Dekás órák közül csak a 25 ezres és a 40 ezres tud cadencet alapból.

Én ilyet vennék az M400 mellé hogy lássam a pedálfordulatot bringázás közben:

https://www.bikediscount.hu/kerekpar-computer-vezetekes/14-cateye-strada-cadence-computer.html 

Előzmény: atiboss (189743)
Mr Long Creative Commons License 3 napja -12 0 189745

Mennyit jelent az egy napra valo zsele?

Előzmény: bmalag (189744)
bmalag Creative Commons License 3 napja 0 0 189744

Én két részletben jártam be pár évvel ezelőtt. Egy április eleji napon Királyrétről indulva az alsó részét. Zselét vittem egy napra valót, vizet a 3 literes tartályomba Márianosztrán, Nagybörzsönyben, NHh-en tudtam vételezni és a Foltán-kereszt felé jöttem vissza Királyrétre. Reggel 6-kor indultam és még sötétedés előtt beértem, 60-65 km lehetett, csak a lejtőkön kocogtam. A második részét hasonló tempóban május elején csináltam meg, Diósjenőről indultam, a Gál-rétnél csatlakoztam be az útvonalba és onnan folytattam a menetirány szerint. A Csóványos után átváltottam a NHH utáni nyomvonalra. Vizet a Katalin-forrásból, a Fekete-völgyi panzióból, Királyházán vételeztem. Drégelyvárnál kapcsoltam lámpát, 2-3 órát kellett sötétben mennem míg visszaértem Diósjenőre. Ez 80-85 km lehetett, voltak eltévedések, de anélkül sem sikerült volna világosban. Reggel 6-tól este 10-ig tartott ha jól emlékszem, szintén csak a lejtőkön kocogtam. Sztem depózás nélkül is megoldható ha működnek a források. Nyáron, melegben nem próbálkoznék.

Előzmény: O/O (189702)
atiboss Creative Commons License 3 napja 0 0 189743

Köszi!

Milyen egyszerűbbre gondoltál?

Például ezek közül melyik jó?:

https://www.decathlon.hu/C-185956-computer-kamera-telefontartoarto

Csak azért kérdezem mert ha biciklizésre valami komolyabb kelene akkor vehetnék egy ilyet is:

https://www.polar.com/hu/termekek/pro/M460-gps-bike-computer

Bár az már annyi lenne az m400-al mint egy polar v800-as.

Előzmény: Ati_66 (189742)
Ati_66 Creative Commons License 3 napja 0 0 189742

Egyébként bringázás közben érdemes a cadence adatot figyelni amíg nem érzi az ember, ahhoz meg bőven elég egy vezetékes kerképáros óra ami méri a pedálfordulatot is.

Előzmény: Ati_66 (189741)
Ati_66 Creative Commons License 3 napja 0 0 189741

Az M400 az futó óra.

Kerékpáros szenzorral nem bővíthető.

Természetesen nagyon jó kerékpáros edzéseket lehet végezni vele, a GPS-sebesség mérésnek mindegy, hogy futsz vagy kerékpározol, csak nem lesz cadence adatod. Ha az is kell, akkor egy multisport órát kell keresned.

Ezt tudja az M400:

http://zerge.hu/catalogue_item/polar-m400-hrm-black/technical

Előzmény: atiboss (189740)
atiboss Creative Commons License 3 napja 0 0 189740

Köszi.

Még olyan kérdésem lenne hogy kezdetlegesen az m400 mennyire jó kezdőként országúti kerékpározáshoz egy candence/speed szenzorral?

Előzmény: Ermak (189729)
Csempa Creative Commons License 3 napja 0 0 189739

De visszahozni már nem lesz 4-5 hónap. Fél kilót hízni sport mentes 5 hét után meg kifejezetten pozitív élmény.

Előzmény: sequelguru (189738)
sequelguru Creative Commons License 3 napja 0 0 189738

Fogyiklub: Kezdés: 76.1kg

Most: 76.6kg

Izé... :)

:(

Na mindegy - ma reggel futottam 5 hét kihagyás után. Ez az első olyan kihagyásom, ahol előtte azért jól megtoltam, és vannak méréseim is.

Hát, kedveskéim, 25 perc volt ma a futás, nem esett jól. Viszont legalább mérés szerint kb 4-5 hónapot estem vissza tempó-pulzus viszonylatban.

Asszem kiugrok az ablakon, két ilyen szuper hír mára! :)

Mr Long Creative Commons License 4 napja -12 0 189737

Én is abban sarazok, jól fog. Bár hiába precision fit, vasárnap majdnem kiléptem belőle.

Jó is, hogy mondtad, kell bele új fűzőt vennem, az egyik rövidebb gyárilag...

Előzmény: O/O (189733)
Csempa Creative Commons License 4 napja 0 0 189736

Erre  jó a terepfutás :)

Előzmény: Spenót (189735)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!