Keresés

Részletes keresés

Csempa Creative Commons License 3 napja 0 0 174084

Energia bevitel.

Kb 2 hete döntöttem úgy az olvasmányaim hatására, hogy nem nagyon fogok energiát bevinni edzésnek szánt futások közben (utána mindenből sokat, csak közben nem, és előtte sem tömöm magam szénhidráttal). Igazából a Kistarcsa terepfutáson sem kajáltam semmit közben, és rendben voltam (bár a táv utolsó harmadában kifejezetten éhes voltam, és alig vártam, hogy a célban betolhassak valamiből nagyon sokat.)

Ehhez pedig igyekszem először felmérni, hogy mennyit bírok glikogén készletből kihozni. A múlt héten volt egy 20km-es menet 400m szinttel és azt végig is toltam gond nélkül. Ma csináltam egy 23.5km-est 740m szinttel és az utolsó 9 km-én - ahol már nincs szint - nagyon erőtlennek éreztem magam, botladoztam (figyelmem lankadt).

Ez az eléhezés, vagy hogyan lehetne azt leírni, hogy esetleg ráismerjek? Fáradtnak érezni magam, az izmaimat, nehezebben koncentrálni, az ezt jelzi?

Mit és mennyit szoktatok enni / inni hosszabb edzéseken?

(Versenyt nem kérdem, az világos számomra.)

Spenót Creative Commons License 3 napja 0 0 174083

Igazából a tendencia érdekel. Most 51az átlagom.

A BCAA elvileg a regenerációban segít. Néha úgy érzem, hogy a heti 4 edzés kicsit sok. Két hét múlva pedig jön a heti 5 futóedzés márciusig. Ha csak annyit elérek, hogy menni fog az 5 edzés, az már eredmény.

Onnan jutott eszembe amúgy a BCAA, hogy a legutóbbi résztávos edzést dombokon végeztem. A nátha miatt a pénteket kihagytam és ma is izomlázam volt még a csütörtöki csörtetéstől. 

Cinket is kipróbálom. :-) 

Előzmény: Csempa (174082)
Csempa Creative Commons License 3 napja 0 0 174082

Mit vársz tőle és mennyi a tetőd?

Én nem tudom, hogy melyik beállítás miatt, de nálam is egy ideje elkezdett nagyon magas értékeket adni Ri-re. Ez a BCAA dolog olyan lehet, mint nálam a futás előtti C+cink: egy időben az volt az érzésem, hogy ha iszom egy ilyet futás előtt, akkor jobb idők jönnek ki a végén. Igazából nem tudom, hogy így van-e, de azóta is mindig iszom egy harmad vagy negyed pezsgőtablettát az indulást megelőzően, mert...őőőő...jobb időket futok tőle és mert ha nem venném be, akkor biztos rosszabb időket futnék. Így van ez :)

Előzmény: Spenót (174080)
amatőr Creative Commons License 3 napja 0 0 174081

Igazad van. Sajna, gyakran elkap a hév. A végén még maratont is akarok majd futni. Uhh.

Előzmény: Mr Long (174077)
Spenót Creative Commons License 3 napja 0 0 174080

Vettem BCAA-t. Úgy vettem észre korábban, hogy működik.

Most kisebb tetőzés van a Polar Running indexemben. Csinálom tovább rendesen az edzéseket és ki vagyok váncsi, hogy látszik-e majd a BCAA hatása.

Úgy tűnik, Pompom beijedt a kihívásomtól... :-) 

Spenót Creative Commons License 3 napja 0 0 174079

Igazából nem harapós ám... :-) 

Bocs!

Előzmény: Csempa (174078)
Csempa Creative Commons License 3 napja 0 0 174078

Kiengedem a levegőt belőle induláskor teljesen, nem is az az oka. A szelep egy kicsit ereszt és a legkisebb nyomás változás hatására is szörcsög a nedvesség benne, azaz minden lépésnél. 

Úgy oldottam ma meg, hogy rátettem a kupakot, de így egy kicsit macerásabb használni.

Nem is láttam még harapós Dekás vizeszsákot...

Előzmény: Tompus999 (174069)
Mr Long Creative Commons License 3 napja 0 0 174077

Azert azt az edzest ne nyomjad tul, legyen idod regeneralodni utana a versenyre. Lehet sokat kivesz beloled, inkabb hagyjad ki neha ;)

Előzmény: amatőr (174075)
Spenót Creative Commons License 3 napja 0 0 174076

Ja,a 24perchez kellene még egy edzés... :-) 

Előzmény: amatőr (174075)
amatőr Creative Commons License 3 napja 0 0 174075

Megvolt az utolsó Szigetfutás, meglett a javítás.

28 perc 10 másodperc környéki lett a kör, majdnem egyenletes tempóval, persze nem esett jól. :)
Az utóbbi három hónapban körvonalazódik az új edzésterv: havi két futás, abból az egyik az edzés, azaz hivatalos nevén a Szigetfutás Közös Edzés, a másik meg a verseny, azaz a Szigetfutás.

Tényleg olyan letisztultnak tűnik így elsőre ez így, minek bonyolítsuk?! :)

Csak félek, ebből nem lesz meg a 24 perces karika. :)

Előzmény: Spenót (174067)
Mr. Long Creative Commons License 3 napja 0 0 174074

MOndjuk en mindig visszazarom a muanyaf reszt, nem csak a csutora tartja vissza a vizet, ha nem iszom belole epp.

Előzmény: Spenót (174073)
Spenót Creative Commons License 3 napja 0 0 174073

Én a harmadik decathlonos zsákot fogyasztom. Egyik sem szörcsögött. Én a szilikon nélkül használom és a fogammal pattintom ki és zárom el. Töltés után pedig kiszippantom belőle a levegőt.

Tompus999 Creative Commons License 3 napja 0 0 174072

:-))) Ez nekem csak az első alkalommal volt így.

Előzmény: Mr Long (174071)
Mr Long Creative Commons License 3 napja 0 0 174071

A dekas harapos nekem sem szorcsog, bar jo lenne, ha meg indulas utan jutna eszembe kiszivni a levegot es nem megvarni mig elpattan az agyam es az erdo kozepen ba...kalodni vele.

Előzmény: Tompus999 (174070)
Tompus999 Creative Commons License 4 napja 0 0 174070

Ja, nekem a dekás cuccnak is harapós szelepe van

Előzmény: Csempa (174066)
Tompus999 Creative Commons License 4 napja 0 0 174069

Nem tudom, nekem nem szörcsög. Kiengeded a levegőt a töltés után?

Előzmény: Csempa (174066)
amatőr Creative Commons License 4 napja 0 0 174068

...oh, hát ezt testközelből fogom figyelni, ahogy versenyt futsz Pompommal! Majd a végén picit előre sprintelek, hogy legyen hely meccselnetek. :) 

Na jó, egyelőre a holnapi szigetkört éljem túl.

Előzmény: Spenót (174067)
Spenót Creative Commons License 4 napja 0 0 174067

Sokkal érdekesebb lesz az egész, ha elfutod az elejét! :-) 

Más:

Az utóbbi idők fejlődési görbéjén felbuzdulva elhatároztam, hogy a márciusi maraton utánra egy még annál is emelkedettebb hangulatú célt tűzök ki magam elé.

Ez pedig az lesz, hogy a Szigeten Pompom szaktársat 1másodperccel elverem.

Mivel tudjuk, hogy ő egyes szigetköreit mentőben végzi, csak az utolsó 10 méteren fogom lesprintelni. Addig pedig nagyon kimerültnek fogom magam tettetni. 

Nagyban segíti a szent célt Pompom edzésterve, amit én inkább nem részleteznék. Nekem elég lesz annyi, hogy lefogyok egy újabb 10-est és beállítom magam arra a 24perces időre, amit még 15 éve tudtam. Semmiség az egész.

Holnap kezdem a felkészülést, mert most alig látok a takonytól. :-) 

Előzmény: amatőr (174062)
Csempa Creative Commons License 4 napja 0 0 174066

Én ilyennek képzelem.

Induláskor, amikor tele vannak a flaskák, akkor az első 1 - 2 km-en egy kicsit fura érzés, de utána már tökéletes.

(Ha a Dekás 2 literes vizeszsákot viszem, akkor annak a szelepe minden lépésnél szörcsög egyet szinte végig az egész útón, s azt hallgatni 2 - 3 óra hosszat, na az nem hiányzik senkinek. Van annak elhallgattatására valami módszer?)

Előzmény: Mr Long (174065)
Mr Long Creative Commons License 4 napja 0 0 174065

"mintha profin beültetett szilikon melleid lennének egy jó minőségű sport melltartóban."

ebben nincs tapasztalatom, igaz nem is hianyzik :)

Előzmény: Csempa (174064)
Csempa Creative Commons License 4 napja 0 0 174064

Igen, abból 2 db minden mellényhez jár (az övekhez is mostanában 1 v 2 db típustól függően).

A zsebek rugalmasak, és beletenni ezt a rugalmas flaskát egy kicsit nehezebb, mint egy merev anyagút, de nem sokkal. Viszont ha benne van a zsebben, akkor már mintha szerves részét képezné a mellénynek. Kicsit olyan (lehet), mintha profin beültetett szilikon melleid lennének egy jó minőségű sport melltartóban. :) Ahonnan aztán menet közben táplálod magad :)))

Kellett hozzá pár perc mire rájöttem, hogy ezeket a flaskákat nem kell elővenni, amikor inni akarok. Mivel a mellény rugalmas anyagból van, ezért a száj magasságába lehet húzni a szelepét, és mivel rugalmas ezért közben össze is nyomja az ember keze (meg a mellény rugalmas anyaga). Na, és itt jön képbe még egy dolog, amivel korábban nem találkoztam (nem tudom, hogy mi a hivatalos neve): harapós-szelepe van, vagyis akkor engedi át a már előbb említett okok miatt nyomás alatt lévő folyadékot, amikor foggal ráharap az ember valamelyest, és ezért nem kell megdönteni sem, mint egy hagyományos kulacsot.

Előzmény: Mr Long (174063)
Mr Long Creative Commons License 4 napja 0 0 174063

Neked jartak a melenyedhez soft flaskek? Azok tenyleg nem lotyognek futas kozben?

Előzmény: Csempa (174048)
amatőr Creative Commons License 4 napja 0 0 174062

...nem Windowszal futsz ezek szerint... :)

Nekem holnap lesz a kék halál.

Futni fogok. Egy szigetkör lesz, 29 és fél perc körül kellene végigérni.
A novemberi szigetfutás rendezvénye óta összesen 9 km-t futottam, ebben volt egy telepkör meg egy Margitsziget. Az utóbbin érzésre normál kezdés után fokozatosan begyorsítottunk... a végén már szárnyaltunk... és az idő 34 perc 5 másodperc lett! :)
Holnap ezt az eredményt kell túlszárnyalni alig kb. 5 perccel.
Mi ez, ha nem Mission Impossible?! :)

Előzmény: Spenót (174058)
Ermak Creative Commons License 5 napja 0 0 174061

A család egy része beteg, én tegnap este kezdtem picit érezni a torkomat. Ez jó ürügy volt arra, hogy igyak egy Unicumot. Aztán ittam még egy zsályateát is. Hajnalban fölébredtem, érzésre tök jól voltam, viszont a bőröm meglepően melegnek tűnt.

Futottam 14 km-t, nagyon jól esett, 6:14 volt az átlagtempó, több 6:00-n belüli km-rel.

Futás közben amúgy eszembe jutott, hogy egy volt barátnőm nagyapja a megfázást gyorskorcsolyázással gyógyította...

Más:

Brüsszelben egy helyen kapható Oxsitis/Hoka zsák. Felhívtam őket, hogy érdemes-e odamennem.

"Rendeltünk anno pár zsákot, de nagyon nem fogyott, újak már nem lesznek. Van egy 7 l-es S méretű zsák."

Van egy másik bolt is (17 l-es M méretű zsákjuk van), de az oda-vissza 100 km autózást igényel.

Előzmény: Spenót (174058)
Csempa Creative Commons License 5 napja 0 0 174060

Ha figyel az edző, akkor produkálnia kell magát az embernek; ez mindig is így lesz :)

Ugyan az eső elállt tagnap este, de legalább a viharos szél megmaradt. Az is valami :)

Előzmény: Spenót (174059)
Spenót Creative Commons License 5 napja 0 0 174059

Nem merem megkockáztatni, hogy elveszítsek egy Polar csillagot az értékelésnél. ;-) 

Persze, ma nem futok, ha rosszabbul leszek, mint tegnap, mert jobb egyet kihagyni, mint sokat.

Előzmény: Csempa (174056)
Spenót Creative Commons License 5 napja 0 0 174058

Lázasan én sem futnék, természetesen. Ez érzésre határeset volt, de hőemelkedésem sem volt.

Amúgy tegnapi futásnál kékhalál nélkül futottam 5 perceseket a sietős szakaszokban. Persze, csak hármat, de alakulok. Ment volna gyorsabban is, de 160-as pulzusnál csak teljesítménydiagnosztikán megyek magasabbra.

...meg kutyatámadásnál. :-) 

Előzmény: rrroka (174057)
rrroka Creative Commons License 5 napja 0 0 174057

taknyosan oké, köhögősen határeset, lázasan tiltott. :) de ja, kb kiderül a kehesen futástól, hogy mit akar a szervezeted. :)

Előzmény: Spenót (174053)
Csempa Creative Commons License 5 napja 0 0 174056

Nélam ez 2 hete volt és az elejétől a teljes eltűnéséig 4-5 nap telt. Mondjuk nem futottam közben, de nem is szedtem rá semmi gyogyót.

Előzmény: Spenót (174055)
Spenót Creative Commons License 5 napja 0 0 174055

Micsoda pech, hogy elállt. :-) 

Én délelőtt 11 körül voltam, mert a köhögős lányomat kellett ma dokihoz vinnem. Kihasználtam, hogy nem kellett sötétben futnom.

Torokfájásom elmúlt, de taknyosabb lettem.

Ja, még este bevettem egy Aspirin Complexet. Lehet, hogy csak tüneti kezelés, de marhajól lettem tőle egy órán belül.

Ma is lenne futás... Igyexem Aspirin nélkül eldönteni, hogy jól vagyok-e.

Előzmény: Csempa (174054)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!