Keresés

Részletes keresés

retisonic Creative Commons License 2016.08.16 0 0 172548

Hé, én egy szóval sem mondtam, hogy a tempó alapján kellene edzeni.:) Én a távolságmérésről beszéltem, mint előnyről, a pulzus nyilván felülírja a tempót.

A tempómérés meg tényleg hasznos bír lenni versenyen, mert akármilyen rutinos vagy, azért az elején el tud vinni a tömeg, ha nem figyelsz, és egy félmaratonon/maratonon egy korai savasodás nem túl jó dolog.:) 

Előzmény: rrroka (172546)
retisonic Creative Commons License 2016.08.16 0 0 172547

Helló! Ha már így felvetetted, akkor írsz Wizzair listát?:)

Én is megyek!

Előzmény: amatőr (172542)
rrroka Creative Commons License 2016.08.16 0 0 172546

A tempóra figyelés teljesen hibás edzésalap, versenyen is komoly gondokat okozhat, hiszen mindkét esetben a pulzus alapján kellene menni. például veszélyes, ha vki mondjuk egy maratonon ragaszkosik az 5 perces tempóhoz, miközben a pulzusa a meleg, a stressz, vagy bármi miatt elszáll az egekbe.

Edzés közben tudni, hogy éppen milyen tempón haladsz azért felesleges adat, mert önmagában nem jelent semmit, hiszen ugyanahhoz a tempóhoz, ahogy előbb is írtam, teljesen különböző erőfeszítés tartozhat külső tényezők miatt. amikor 4-es zónában kéne menni és pulzus helyett tempóra ügyel a futó, akkor amikor fáradtabb, vagy mondjuk hőség van, egyszerűen túl magas pulzuszónába kényszeríti magát a sebesség tartásához, így kb lefelezi az edzésének a hatékonyságát, és például sérüléshez vezethet, ha egy regenerálónak szánt futás átcsúszik erősebb zónába.

A táv mutatás hasznosságával végülis egyet tudok érteni, az jól tud jönni, nekem mondjuk azért felesleges mert 8-10 bejáratott útvonalon futok, amiknek tudom a  hosszát, legfeljebb kicsit variálom őket, de tök mindegy hogy egy 15 km-esnek indult edzés 14 vagy 16 lesz.

Ennek ellenére természetesen én is AKAROK gps órát, csak egyelőre a mohó gyíkagyamat a racionális érvek és az árak kordában tudják tartani, de már korábban is írtam, hogy a megúnt polár M400-asokat szívesen örkbefogadom. :) tetszik az a kényelmesség, hogy egyből naplózza az adatokat, vannak hasznos grafikonok, esetleg még lépést is számol, ami nekem kb a legérdekesebb lenne, meg hogy lehet tracket tölteni rá és mutatja merre kell menni, szól ha letérek.

A telefont én sem szeretem a karomra csatolni, idegesítő, nekem van kulacstattó övem, annak az egyik zsebébe szoktam tenni. Nem nagyon mérem egyébként appokkal a futásokat, kb tízből kettőt, ha mondjuk terepre megyünk.

Előzmény: retisonic (172541)
Spenót Creative Commons License 2016.08.16 0 0 172545

... és mi lesz a hírhedt exponenciális edzéstervvel?

Én tegnap futóbolond pólóban futottam. Jó volt. :)

amatőr Creative Commons License 2016.08.15 0 0 172544

OFF
Az is él, éldegél, most olvastam is, de a gabor.fenyvessy gmail-es az alap.

Előzmény: macmelon (172543)
macmelon Creative Commons License 2016.08.15 0 0 172543

És a mailcímed?

amatőr Creative Commons License 2016.08.15 0 0 172542

Sziasztok futók, megtaláltam ismét a topikot (meg a jelszavam meg a futócipőm).
Megpróbálok lelkesen felkészülni a WizzAir felesre, július vége óta rendszeresen futok, már sikerült egyben 12 km!
Hajrá mindenkinek! 

retisonic Creative Commons License 2016.08.15 0 0 172541

szerintem semmi hasznan nincs annak, ha menet közben már tudom mekkora távnál tartok és milyen tempóban, ez egy igazából fölösleges adat.

Biztos velem van a baj, de szerintem ez egy igen erős érv egy jó futó óra mellett. Nem mondom, hogy megváltoztatta a futáshoz való hozzáállásom a GPS-es óra anno, de mindenesetre nagyon sokat segített, főleg abban, hogy ne fussak el versenyeket, de a legjobb benne, hogy amikor előre eltervezett távot futok, akkor nem kell azon agyalnom, hogy ezt hogy fogom megoldani, meg hogy mikor kell fordulni. Persze jópofa dolog volt anno a gmap-pedometer, de igazából halál macerás, nem bánom, hogy nem kell már használnom:) És akkor még csak azokról a funkciókról beszéltem, ami szerinted totál felesleges.:) Lehet, hogy egy okostelefon is tudja ezek nagy részét, de én nem szeretek egy hifitornyot a karomra csatolni, amire még egy pillantást sem tudok vetni futás közben.

Előzmény: rrroka (172527)
macmelon Creative Commons License 2016.08.13 0 0 172540

Upsz, ez félrement :) de azért a futók egészségére is ;) amíg nem sikerül töröltetnem. :)

Előzmény: macmelon (172539)
macmelon Creative Commons License 2016.08.13 0 0 172539

Etyeki Kúria PN-t kóstoltam, és Sebestyén BV-t. Az első tetszett, de mintha picit illós lett volna (lehet, hogy pár napja nyitották?), a második jobban tetszett, szekszárdi könnyed BV, de nem tartalmatlan.

fazék122 Creative Commons License 2016.08.12 0 0 172538

Fenix kezel térképet, és rá lehet zoomolni.

Előzmény: func93 (172537)
func93 Creative Commons License 2016.08.12 0 0 172537

Sziasztok!

Óra vásárlás közepén vagyok, megvan a két jelölt de a segitségeteket kérném a döntésbe, akiknek vanna tapasztalatai a két órával kapcsolatba.

Suunto Ambit2 Black HR vs Garmin Fenix 2..

Előre is köszönöm.

flexaret Creative Commons License 2016.08.11 0 0 172536

Ebben  egészen biztos vagyok, magam is ezt tapasztaltam "módszerem" betanulási szakaszában.

Előzmény: rrroka (172535)
rrroka Creative Commons License 2016.08.11 0 0 172535

egyébként lehet hogy én is valami ritmusra lélegzem szájon, csak nem tűnik fel, mert olyan sokat futottam gyorsan, hogy természetes lett, fel sem tűnik...

Előzmény: flexaret (172534)
flexaret Creative Commons License 2016.08.10 0 0 172534

Nem is veszem "szívózásnak". Igen ez valóban "kimódolt" dolog. De vehetjük úgy is, hogy a testünk természetes asszimetriájából is következhet. Nem kezdek magyarázkodni az ízületeket érő ütésekről, hiszen szakmabeli vagy, de tényleg ad egy jó, harmonikus ritmust és arányosan elosztott ütéseket.

Komolyan gondolom a természetességre való törekvést és a magam részéről próbálom megvalósítani. Az orrlégzés története az, hogy valaki azt mondta, hogy a szájunk - alapvetően- evésre, ivásra, beszédre való, az orrunk pedig levegővételre,szaglásra. Jókat röhögtem rajta és okoskodtam, hogy próbálná meg lendületes futással, meg versenyen, meg oxigénadósság.stb......

Aztán jött egy tél, meghűlés, futás nélküli napok/sok/. És elkezdtem a próbálkozást. Megtanultam. Azóta így csinálom. Szoktam intervallozni, gyorsítani is szórakozásból, hiszen nem versenyzek, és ott is jól elvagyok, legfeljebb a ritmust változtatom. Tudom, hogy vannak ennek határai, de azok egyben az én teljesítő képességeimet is kontroll alatt tartják. De azért a nagy futókat tátott szájjal bámultam és bámulom ma is. :-))

Köszönöm a regálást. Üdv.

Előzmény: rrroka (172532)
viktor a takarító Creative Commons License 2016.08.10 0 0 172533

Bizony, a ferde, néhol törött orron nehezen áramlik a levegő, és azt meg nem mindenki vállalja, hogy szétszabdalják, átvéssék a járatokat...

Mióta egy focilabdával való közeli ismeretség után illedelmesen, két ujj közé csippentve igazítottam be az addig sem tökéletes orrom, hát, normál hétköznapi helyzetben sem kapok elegendő levegőt, nem hogy futás közben. :-)

Amúgy én a 3:2 légzést alkalmazom, amikor hosszan és gyorsat futok, rövid távon a 2:2-t.

Előzmény: rrroka (172532)
rrroka Creative Commons License 2016.08.10 0 1 172532

nem szívózni akarok, de az utolsó két mondat kicsit ellentmond, a természetesen kéne futni, és a kontrollált számú orrlégzés... :)

én is 20 éve futok, sosem koncentráltam arra, hogy orron lélegezzek, nekem az teljesen be is tenne, ha erre kéne figyelni, de lehet hogy akinek nem ferde az orra, annak megy. :)

Előzmény: flexaret (172531)
flexaret Creative Commons License 2016.08.10 0 0 172531

Bizony, bizony. Kánikulában nem hogy tilos, hanem kötelező futni, ha fel akar  valaki készülni az ilyen körülményekre is. Én közel húsz éve futok napi, két napi rendszerességgel. Minden évszakban, esőben, sárban, hóban, fagyban, és kánikulában. Ezen a nyáron is volt-és még lesz is-alkalmam a 30 fok feletti 10-16 kilométeres futásokra. Igen a pulzus magasabb azonos tempónál. A folyadékot én nem szoktam 20 kilométer alatt pótolni, ám előtte mindig megiszom 2-3 pohár vizet ha kell, ha nem. Korábban a 32-34 fokban történő futásoknál a legnagyobb problémát a száj kiszáradása, kicserepesedése okozta. Ezen úgy változtattam, hogy egy új légzéstechnikával csak orrlégzést alkalmazok belégzésre és kilégzésre is. Ezzel a-sokak szerint amatőr, és elégtelen oxigénellátást biztosító - módszerrel rendkívül komfortos minden kánikulás futásom. A kritikusaimnak persze igazuk van, hiszen én valóban igazi amatőr vagyok, akit az eredmények, hova tovább a versenyek egyáltalán nem érdekelnek. Versenyekre sosem járok már, az eredményeimet pedig csak annyira figyelem, hogy képes legyek 5.30-as ezrekre 12-16 kilométerig. Ez megy egész jól a vázolt, kialakított légzéssel bármikor. 4:3-as légzés ritmus és béke van. A páratlan ritmus hosszú távon történő alkalmazásáról vannak nagyon pozitív tapasztalataim. Korábban próbáltam én is sok okosságot meg temérdek tudományosságot belevinni a futásaimba. Mára a sok felesleges sallangtól úgy hiszem sikerült megszabadulnom. Nem olyan nagy dolog ez, csak természetesebben kéne csinálnunk.........

Előzmény: Jozsef (172518)
mtb Creative Commons License 2016.08.08 0 0 172530

Sziasztok! Eladó egy Hoka Huaka futócipő, 45 1/3-os (UK 10.5) méretben. 11 km-t futottam benne, könnyű, gyors cipő, de nekem a csillapítása kicsit sok a Hoka Challenger után, amit eddig használtam, az jóval keményebb. Elsősorban aszfaltcipő, de terepre is nyugodtan használható (legutóbb egy mátrai túrán láttam egy futón). Gyárilag gyorsfűzős, de jár hozzá egy normál fűző és két pár - vékonyabb és vastagabb - talpbetét is. Ára: 26 ezer Ft. Érdeklődni: spec 68 kukac gmail pont com

rrroka Creative Commons License 2016.08.08 0 0 172529

egy két öltés? :) nem tudom amúgy, de ha elmozog, akkor lehet hogy el kell neki.

Előzmény: Nanaki (172528)
Nanaki Creative Commons License 2016.08.05 0 0 172528

Köszi, úgy néz ki megoldotta a problémát, bár így 8km után még a jobb lábamon nyomja kicsit a nagylábujjamat, remélem mire meglesz a 20km, minden rendben lesz. Arra esetleg nem tudsz adni tippet, hogy mi a francot csináljak a cipő nyelvével, hogy ne csússzon be mindkettő oldalra? Rendkívül vékony a nyelv, semmi tartása nincs, megszorítani a cipőfűzőt meg annyira nem akarom.

Előzmény: rrroka (172521)
rrroka Creative Commons License 2016.08.04 0 0 172527

és ezekből a funkciókból aztán rohadtul nem használ senki semmit, csak tök kényelmes, hogy a távot egyből méri, mutatja, naplózza az óra. :) a legjobb adat amit egy óra tud, az a lépésszám lenne, de kutya nem nézi.  a telefonok ezt sajnos nagyon ócskán mérik, de lehet az órák is. szerintem semmi hasznan nincs annak, ha menet közben már tudom mekkora távnál tartok és milyen tempóban, ez egy igazából fölösleges adat.

Előzmény: Jozsef (172526)
Jozsef Creative Commons License 2016.08.04 0 0 172526

Az M600 alapvetően egy smartwatch felturbózva erős sportfunkciókkal. 

Egyébként van egy fúziós irány a sportórák "okosodnak",  az okosórák fitneszesednek. Ha csak a Polar vonalat nézzük, akkor a M400/V800 az első irányt, a M600 a második irányt képviseli. 

A célgépek  és  a hozzájuk kapcsolódó zárt technológiák kora lassan lejár, pedig ezek energetikailag nagyon hatékonyak voltak.

A mai jobb  sportóráktól elvárt, hogy

- legyen benne GPS

- kommunikáljon sokféle eszközökkel (telefon, számítógép, szenzorok stb.) nyílt technológiával pl. Bluetooth, wifi stb.

- firmware-je legyen frissíthető

- legyen benne aktivitásmérő

- újabban pedig legyen benne optikai pulzusmérő

( és a telepíthető appokról nem is beszéltem)Még a smart funkciókat sem kell néznünk, akkor "célgépek" esetén  is ezek funkciók csak úgy zabálják az energiát,  kell az akkumulátor, aminek a kapacitása véges és rendszeresen tölteni kell.A mostani Polar V800 előtt RS800-m volt, jó kis SoC rendszer, hozzá pulzusmérő és footpod szenzorokkal rendszeres használtban kb. 1 évig bírta a gombelem,  viszont a V800-t hetente tölteni kell.

Előzmény: iteiva (172524)
bandita Creative Commons License 2016.08.04 0 0 172525

A Jozsef altal linkelt teszt szerint 10 orat tud aktiv GPS-el es pulzusmeressel. Smartwachkent hasznalva pedig 2 napot (Iphone-al hasznalva csak 24 orat).

Előzmény: Csempa (172523)
iteiva Creative Commons License 2016.08.04 0 0 172524

Itt van a kutya elásva. Ez mennyire lesz sport óra, mennyire smart watch? Mindent egyszerre nem lehet, a színes kijelző, MP3 lejátszás árát valamivel meg kellf izetni, valahol kompromisszumot kell kötni.

Hosszú, több órás sporttevékenység megbízható mérésére szerintem még jó darabig továbbra is a célgépek a nyerők, amit erre terveztek és hegyeztek ki, az akkumulátor technológia fejlődésével ez persze várhatóan változni fog.

Előzmény: Csempa (172523)
Csempa Creative Commons License 2016.08.03 0 0 172523

Meddig bírja majd az akku? 

Mert ezek a csillogó kütyük hamar ki szoktak fáradni, l: Apple sport(?) watch. 

Előzmény: Jozsef (172522)
Jozsef Creative Commons License 2016.08.03 0 0 172522

Techbuziknak, óravásárlás előtt álloknak:

Ez egy nagyon ígéretes irány a Polartól

http://www.dcrainmaker.com/2016/08/hands-on-polars-new-android-wear-based-m600-gps-sport-watch-with-music.html 

rrroka Creative Commons License 2016.08.03 0 1 172521

cipőkötéssel néha lehet egy pár mm-t nyerni, próbáld meg azon a lábon ahol nyom:

A 2-3-4 éves cipőkkel semmi baj nincs, 2-3-4 éve azokban futottunk... a karrimoroknál a dárgább már nem gagyi, de még sosem sikerült magam rávenni, hogy vegyek, mert annyi pénzért már "rendes" cipőt is vehetek. :) az érdi sportdirectben elég sokféle futócsuka volt, csak 95%-uk neutrális.

Előzmény: Nanaki (172519)
barefootBushman Creative Commons License 2016.08.02 0 0 172520

en is vettem mar ott newbzt. Meg nem mondom melyik, de asszem ugyanezt. Nekem is nyomta kicsit a labujjam, de csak neha es csak borkemenyedes miatt az oldalan. Azt meg lereszeltem, azt jonapot...

Előzmény: Nanaki (172519)
Nanaki Creative Commons License 2016.08.02 0 0 172519

Hosszas válogatás után egy New Balance 775v2-re esett a választásom. Lábamra való, helyben kényelmes volt, méret is passzol, viszonylag jól is néz ki. Első futásom után, ami 3,5km-re sikeredett(másfél hetet pihentettem az achilles fájdalom végett). Tényleg sokkal jobb ebben futni, rendesen párnázott és a dropja is 8mm, achilles ínam nem is fájdult meg. Viszont a nagy lábujjam igen. Elég durván elkezdte törni, és ugyan futás közben nem volt vészes, de mikor lekerült a cipő a lábamról nem kicsit éreztem, hogy bizony a lábujjam erősen meglett dolgoztatva. Méret elvileg passzol, 43-mas méret már túl nagy lett volna, 42,5 pont jó. Előző New Balanceom is csak 42-es és a kezdetektől mocsok kényelmes volt. Be fog ez törni, vagy vettem egy kényelmetlen cipőt? Máshol egyébként teljesen passzol, és kényelmes, főleg a talp rész az ami nagyon bejön.

Más: hihetetlen hogy a sports directben és a hervisben is mennyire nincs választék. Gagyi karrimor cipők, és az ezeréves salomon, nike minden mennyiségben, de ami a neten megtalálható, annak 70% nincs az üzletekben. Egy mizuno cipőt nem találtam. Ezt a New balancet is csak azért vettem meg, mert végre valami normálisan passzolt a lábamra. Legközelebb tényleg csak szakboltba fogok vásárolni, még ha 30 közeli rúgót is kell kiperkálnom egy futócipőért.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!