Keresés

Részletes keresés

amatőr Creative Commons License 1 napja 0 0 175818

Szmogriadó?
Meggondoltam. Maradt az idei 0 km.

Egyre jobban izgulok. Jön a tavaszi félmaraton, és a matekfeladvány egyre nehezebb.

Hány km-t kell futni a következő 10 hétben egy félmaratonhoz, ha a megelőző 17 hétben összesen 60-at futottam?

Előzmény: Csempa (175796)
9:3-at tippeltem Creative Commons License 1 napja 0 0 175817

Én a saját esküvőm reggelén futottam, stílszerűen 13 km-t. Aztán majdnem sikerült elkésnem, de mégsem. Igaz, ez még a múlt évezredben volt. 

Előzmény: Mr Long (175814)
9:3-at tippeltem Creative Commons License 1 napja 0 0 175816

Gratulálok!

Előzmény: Mr Long (175808)
bellone72 Creative Commons License 2 napja 0 0 175815
Max. 40cm.
Előzmény: Mr Long (175807)
Mr Long Creative Commons License 2 napja 0 0 175814

Koszi!

Aprilisban mentem volna egy 25-osre, de hugom kiszurt velem es aznap lesz az eskuvoje. Asszony meg nem menne bele, hogy 150km-re onnan fussak, majd menjek bulizni. Ez meg lehet kozel van idoben (3het), de mint multkor irtam 4ora a szintido es en nem szegyelek setalni :) Plusz nem kicsit olcsobb, mint egy bsi utcai haccacare. Abbol indulok ki, hogy csak 8km-rel hosszabb, mint a phoenix volt, szintben ugyan az es az ment 2 ora alatt.

Előzmény: Csempa (175812)
Csempa Creative Commons License 2 napja 0 0 175813

Egyszer már velem is volt ilyen, csak akkor éppen 12 km-re voltam a bejárati ajtómtól. Haza is szaladtam gyorsan :)

Annyira már rájöttem az eddigi tapasztalataim alapján, hogy a futásnak jó élményt kell hagynia maga után. Ha azt érzem, hogy ez most nem tud teljesülni, akkor inkább nem futok. Volt már talán 3 alkalommal ilyen, és még biztos lesz is egy pár...

Előzmény: rrroka (175809)
Csempa Creative Commons License 2 napja 0 0 175812

Gratula! 

Áprilisban félmaraton egyszuszra?

Emlékszem az én első 15 km-emre: 2016 nyarán volt és véletlenül, mert tettem egy kitérőt, de aztán hozzácsaptam még pár 100 métert a távhoz a végén, hogy meglegyen a 15 :) Mintha csak egy fél éve lett volna, olyannak tűnik ez a távoli emlék :)))

Előzmény: Mr Long (175808)
Mr Long Creative Commons License 2 napja 0 0 175811

Illetve, ha ugy gondolod, de nem tudod merre kell menni akkor fordulj vissza amerrol jottel es hazavisz az ut. Tegnap nem igy tettem es hosszabb is lett a tav (igaz hazatalaltam) :)

Előzmény: rrroka (175810)
rrroka Creative Commons License 2 napja 0 0 175810

(aki esetleg nem tudná, a futásnak sok első számú szabálya van! ;) pl a futás első számú szabálya: futni lassan kell. A futás első számú szabálya: lépcsőn nem futunk. stb)

rrroka Creative Commons License 2 napja 0 1 175809

hosszú idő óta ma volt először olyan, hogy lényegesen rövidítettem a tervezett futást menet közben. 30 km körüli lett volna,d e nem tudtam magam rávenni egy otthonhoz közeli ponton, hogy balra forduljak, távolodva, inkább jobbost vettem és szépen hazakocogtam. megalkottam egy újabb futás első számú szabályát: amikor úgy érzed elég ennyi, akkor elég is. :)

Mr Long Creative Commons License 2 napja 0 0 175808

Na ja, de azert orulok neki. Nem jartam meg abba az iranyba miota idekoltoztunk es nincs 4km az ut. Ami szinten nagy orom, hogy nem baj mar, ha 4-et futok csak azert, hogy ott legyek. Egyre kevesbe zavar, ha valami "meszze" van, hisz tudom oda is el birok menni. Ma unnepnap van, megvolt az elso 15km futasom :)

Jovo heten a Matra, utana meg egy 17km, majd a Margita. Izgalmas hetek jonnek!

Előzmény: Spenót (175804)
Mr Long Creative Commons License 2 napja 0 0 175807

Kosz az infot! Mekkora ho van arrafele?

A TM csapat mikor akar rajtolni? Mi a haverokkal probalunk a nyolcas rajtot, mert koran vissza kell ernunk Pestre.

Előzmény: bellone72 (175805)
Csempa Creative Commons License 2 napja 0 0 175806

Köszi!

Olvadást nem ígérnek a következő 6 napban a Mátrára. Remélem kitart addig az útleírásod nagyobb jegesedés nélkül!

Előzmény: bellone72 (175805)
bellone72 Creative Commons License 2 napja 0 0 175805

Sziasztok! Voltunk a Mátrában, lekocogtuk a TM "M" pályáját. A jó hír, hogy gyakorlatilag nem volt jég.

Mátrafüreden az elején fűrészporral is felszórták az utat, jellemzően letaposott porhó. A Cserkő-bánya környékétől volt keréknyom is a dózeren, Lajosháza előtt fogyott el.

A patak egybefüggő jéggé van fagyva, gyönyörű! Az átkelések semmi problémát nem jelentettek, a hó már más tészta. Egynyomos, mély, süppedős, kitart majdnem Hatökör-uráig. Onnan kijárt erdészeti út, a túristaház előtti 500m szűzhó. A P+ ahol letér a dózerről, szűzhó, a dózeren egynyomos és süppedős. Pisztrángosnál a forrás jégtömbbé állt össze, érdemes megnézni. A Sötét-lápáig a szokásos: meredek oldalak, porhanyós talaj. Kékes-gerincen látszik a nagyobb forgalom, ropogós hó, néhol mintha fel is lenne söpörve, felüdülés az előzőekhez képest. Kékesen köd.

A lefelé K+ és P+ meredek részei könnyen futhatók, lehet repeszteni, maximum puhára esünk. A híd és a köteles rész is havas, viszont jövő héten érdemes lesz délelőtt beérni, mert szerintem a menetoszlop ki fogja járni és jön a seggencsúszás, meg a drámázás. Gyökeres-Mátrafüred szakasz is rendben van, egy helyen láttam jeget, viszont a havas talajfogás itt is viszi végig az energiát. Szerencsére rövid. A városban érdemes figyelni, mert a járdák egyes szakaszain mégis van jég (mutatóba). Összességében: lassú, melós menet volt.

Spenót Creative Commons License 2 napja 0 0 175804

Ez is erdő volt, de levelek hiányában a légtisztító funkció elég mérsékelt...

Előzmény: Mr Long (175803)
Mr Long Creative Commons License 2 napja 0 0 175803

En meg talaltam egy erdot par kilometerre tolunk.

Előzmény: Spenót (175802)
Spenót Creative Commons License 2 napja 0 0 175802

Én láttam a térképet futás előtt, de valahogy nem volt kedvem 300km-t utazni egy futásért, így kimentem Gödöllőre. Jó volt. Nem éreztem a szmogot, bár ettől még lehetett.

Előzmény: Mr Long (175799)
Spenót Creative Commons License 2 napja 0 0 175801

Nem kimondottan a márka volt a lényeg. Ezt találtam ár/érték arányban a legjobbnak, meg volt egy ajándékutalványom, tehát egy bizonyos boltból igyekeztem választani. Nem bántam meg.

Előzmény: tajhamer (175798)
Spenót Creative Commons License 2 napja 0 1 175800

OFF

Én nemrég telefonvásárlás előtt voltam. Eddig Samu telefonokat vettem, mert megszívtam 1-2 kínaival, de mostanra elszállt a jobb telefonok ára és ekkor jött a képbe a Xiaomi Redmi 3S prime. Sok memória, proci és brutál akku idő. Pár hónapja használom és baromi jó. Asszem, most 55e. Dual sim, független.

Ettől még a Polart használom futáshoz, de a Xiaomi nagyon bevált, mint telefon.

ON

Előzmény: tajhamer (175797)
Mr Long Creative Commons License 2 napja 0 0 175799

Letoltam ma ket orat, jokor szolsz! :) 

Előzmény: Csempa (175796)
tajhamer Creative Commons License 2 napja 0 0 175798

Ez a gyógyszer, az M400, a Polar? :)

Előzmény: Spenót (175777)
tajhamer Creative Commons License 2 napja 0 0 175797

Köszi a választ. Eddig én is így voltam, de nemrég elromlott a gps és a fényképező is a telón. Azon gondolkodtam/om, hogy vegyek egy új telcsit, hozzá egy hrm övet, oszt jó'van. De drága telót nem vagyok hajlandó venni, az ócsó teló meg tudjuk/látjuk milyen... ezért a bizonytalanság. Meg igen, szoktam követni a pulzusszámot, a telót meg elég macerás futás közben kezelni. 

Előzmény: rrroka (175764)
Csempa Creative Commons License 2 napja 0 0 175796

Katasztrofális a légszennyezettség, ezért gondolja meg mindenki, hogy megy-e és hova futni ma!

https://www.idokep.hu/szmog

9:3-at tippeltem Creative Commons License 2 napja 0 0 175795

tudtommal van már ilyen okosóra, csak futós változat nincs

Előzmény: Spenót (175792)
Smancs Creative Commons License 2 napja 0 0 175794

Én is mindig mondom, hogy futok Éa ha valaki hitetlenkedve kérdi, hogy tuti e, akkor elgondolkodom, hogy ő vajon mik közben szokta felvenni a telefont? :D :D ... van aki röhög, de simán mondja mit akar:D Igazából az a baj, hogy 16 órán át kb muszáj vagyok elérhető lenni munkanapokon... na ebből adnék le az órával egyet-kettőt...  úgyhogy idén lesz órám és kész :)

Előzmény: Spenót (175793)
Spenót Creative Commons License 2 napja 0 0 175793

Na jó, a hajam IS fényesebb lett. :)

Futás közben tök jó telefonálni. Egyszer egy haverom hívott. Megbeszéltük, amit kellett, majd félve megkérdezte, hogy ROSSZKOR HÍVOTT-E :))))) Azóta, ha futás közben fölveszem, előre szólok, hogy csak azért lihegek, mert futok. :)

Előzmény: Smancs (175786)
Spenót Creative Commons License 2 napja 0 0 175792

Ez baromi jó 5let. Védesd le! ;)

Előzmény: 9:3-at tippeltem (175779)
Spenót Creative Commons License 2 napja 0 1 175791

Export ennyi:

Sajnos még sose futottam annyit, hogy lemerüljön, úgyhogy a másodikat nem tudom. 

Előzmény: gurtnis (175785)
gurtnis Creative Commons License 2 napja 0 0 175790

Köszönöm az infót, nagyon hajlok a v800-ra, csak idő kérdése :)  A telót egy ideje nem a karomon hordom (nagyon zavart, a karmelegítőről meg le is csúszik, szóval hátizsákban (nylon zacsiban) vagy övben hordom. Pontossága a használt alkalmazástól függ leginkább, nálam 7 másodpercenként rögzíti a jelet, ha kanyargós az út, akkor mér rövidebbet, vagy körpályán. hosszabb távon 10-30 méter eltérés szokott lenni, nálam ennyi elhanyagolható. A teló akkuja azért nagyságrendekkel nagyobb, ha nem használjuk a képernyő világítását, akkor azért egy 110-12 órát a telónak is illik kibírnia pulzusméréssel együtt. pulzusmérés nélkül a Kinizsi 100-ast végig bírja nálam, igaz az nem télen van.   Az óra melletti döntés inkább a pulzus értékek láthatósága és persze a divat miatt valósul meg. :D

Mr Long Creative Commons License 2 napja 0 0 175789

Szerintem folyamatosan menti es nem veszik el. Hipp hopp kinyerheto a teljes edzes (track, pulzus, cadence), csak track, meg meg egy fajta file is.

Előzmény: gurtnis (175785)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!