Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Spenót 3 napja Creative Commons License 167195

Nagyon fontos a jól működő cipő. Nekem a régebbiben is csak kb. 500km van.

Már írom naplóba, hogy melyikben futok éppen.

Előzmény: sogormail (167193)
Spenót 3 napja Creative Commons License 167194

Szerinted én mennyit szeretnék még fogyni? :-) Mondjuk, nekem az a minimum. Az optimális asszem 10 lenne futás szempontjából.

Hétvégén feleségem rokonainál voltunk. Régen láttam a dédiket és tök érdekes, hogy mindketten nagyon megdicsértek a fogyásom miatt. Úgy hittem, hogy az időseknél még működik, hogy 100kg alatt nem férfi a férfi. 

Előzmény: Levus55 (167192)
sogormail 3 napja Creative Commons License 167193

LAbfajasaidrol jut eszembe..

1 hete minden bajom, bokam, terdem, sipcsont. Raallni alig birtam a bal labamra 2 napig. Pihentem par napot, majd lassu probafutas, ugy 6-7km utan  megint csillagokat kezdtem latni. Aztan eszembe jutott, hogy cipoben kozel 1300km van. Irany a bot, vettem egy uj Asics Cumulust. MA voltam futni, fajdalom sehol es hihetetlen kulonbseg van csillapitasban az uj es regi kozott. De azt hittem tobbet kibir egy ilyen cipo.

Szal nem art figyelned:) Nekem eszembe se jutott, hogy cipo lehet a gond, csak mar mikor csillagokat lattam. (Bar az, hogy talpa nem nagyon van es a kislabujjam is kilog a cipobol, jelzeserteku lehetett volna:) )

Előzmény: Spenót (167191)
Levus55 3 napja Creative Commons License 167192

Tényleg sok a hasonlóság :)

Most hogy mondod tényleg én is +20-ról indultam  ;) és még 5 van vissza.

Előzmény: Spenót (167191)
Spenót 3 napja Creative Commons License 167191

Igazad van. Nem nulláról, plusz 20-ról indultam. :-) 

Előzmény: Levus55 (167188)
Spenót 3 napja Creative Commons License 167190

Hát nagyon furcsa volt, de jól esett. Azért rohadtul érdekelne a pulzusom :-) 

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (167187)
Alg 3 napja Creative Commons License 167189

Jelentem én is futottam, most nem terveztem, csak ahogy és amerre a lábam vitt.

15km lett 1:24 alatt, benne 10k PB 53:41. Átlagpulzus 154.

Jóvót, adta.

Levus55 3 napja Creative Commons License 167188

Hát nekem, végül is egy év kellett ehhez nulláról ugyhogy biztos neked is menni fog, ráadásul nem is nulláról indulsz.

Előzmény: Spenót (167186)
Sánta Kutya (SK) 3 napja Creative Commons License 167187

Jó hasonlat, a meztelenség is a szabadság egyik formája. :-)

Előzmény: Spenót (167186)
Spenót 3 napja Creative Commons License 167186

Újabb párhuzam. Én is kb 1:52-t futottam ma, de csak 17km fért bele. Én örülnék egy ilyen félmaratonnak.

Amúgy nem tudom, hogy milyen volt a pulzusom, mert se órát se pulzusmérőt nem vittem. Mintha meztelen lettem volna...

Előzmény: Levus55 (167183)
amatőr 3 napja Creative Commons License 167185

Természetesen mindent tud, előre egyeztetünk, át is írta az edzéseket a két foglalt hétvége miatt.

Ő biztat, hogy menni fog, valami rutinról is beszélt, hm.

Előzmény: Elm (167182)
Spenót 3 napja Creative Commons License 167184

Halk dobpergést kérek...... köszönöm, elég.

Ma 17 km-t futottam és nem vittem magammal pulzusmérőt. Ez még semmi, de nem siettem és mégis lett benne egy 5perces km is. Egyszer megvadulok éééééén :-) 

Levus55 3 napja Creative Commons License 167183

Időmérős félmaraton 1:52

Végig futottam és nem szenvedtem de egy "Kicsit szomorkás a hangulatom" mert nem igazán gyorsultam tavasz óta. 4 perc javítás simán lehetett a hűvösebb idő miatt. Lehet, hogy a Maffetone futásokkal én csak ennyit tudok kihozni magamból. Talán most már több Hadd küszöbtoló edzést kéne csinálni, de nem nagyon van kedvem rohangálni.

Ami még tetszik, hogy edzéseken soha nem futottam (még maxot is ritkán) ilyen magas (144) átlagpulzussal mint a versenyen.

Elm 3 napja Creative Commons License 167182

Csak az edződ meg ne tudja. Gondolom, nem ez szerepelt az edzéstervben az utolsó 3 hétre... :o)

Bár most már valóban jöhet a (rá)pihenés...

Előzmény: amatőr (167180)
Norka30 3 napja Creative Commons License 167181

Igen, igazad van.

Erről van azért egy elméletem. :D A nők jobb agyféltekések, ezért ha pontosan látni akarják a fejlődést / helyzetet, objektív visszajelzésre van szükségük. ;)

Erre jó példa a fogyás. Rá kell állniuk a mérlegre, mert ugyan hiába lazább a nadrág, nem hisznek sem annak, sem a tükörnek. :D 

A másik dolog meg az, hogy én már rég feladtam volna a futást, ha ugyanazokon az útvonalakon mennék. Szinte soha nem ugyanaz. Kitérek erre-arra, variálom, szembemegyek, stb. Az egyéniségemből adódóan lehet, hogy nekem nem is való ez a (kül)városi aszfaltos rohangálás... a minap egy kutya csapódott hozzám a kertek alatt, vagy 2 km-en át nyomtuk... kiérve az aszfaltra, vissza kellett kergetnem kiabálva jó hosszan, nehogy elcsapja egy autó... 

DE közben újrakalibráltam, kedden tesztelem a Bikás-parkban, hogy jó-e. :) 

Előzmény: Lassú Nyíl (167172)
amatőr 3 napja Creative Commons License 167180

Olvasok, olvasgatok.

Futni egyre kevesebbet.

Minden szombat-vasárnapot kedélyes továbbképzésen, felkészítésen töltöm mostanában. Meg majd vizsgák is jönnek.

Mijaza futás?

Előzmény: pom-pom57 (167168)
sogormail 3 napja Creative Commons License 167179

Emelem kalapom!! Durva teljesitmeny!:)

Előzmény: Zsazsi (167166)
procaliber. 3 napja Creative Commons License 167178
Rossz hirem van,nem vállal több tanítványt.De SC-t (egy ideje már ő sem ir ide) nyugodt szivvel ajánlom.Elérhetőséget SK talán tud hozzá.
Előzmény: batman07 (167176)
batman07 3 napja Creative Commons License 167177

Vagyis Ő. Az-olok itt. 

Előzmény: batman07 (167176)
batman07 3 napja Creative Commons License 167176

Igen. Az jó lesz.  Olivér edzi őket,  ha jól gondolom.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (167174)
Fredo 3 napja Creative Commons License 167175

Annyit még hozzátennék a kalibráláshoz:

Ha van fix km-ered (biciklivel kimért, két "zöld" km közti táv stb.) vagy olyasmi táv aminek tudod a hosszát az sokat segíthet. Az én futókörömben van ilyen, minden edzésen megnézem mennyit mér itt. Ha nem stimm akkor a manuális kalibrációt állítgatom óvatós léptékekben. Az együttható nálam most 0,995 körül van (de ez csak érdekességkép mondom) Ha többet mér mint ami a valóság akkor lefelé kell módosítani 1 alá. A lényeg szerintem, hogy kis léptékekben kell állítgatni.

Előzmény: Norka30 (167171)
Sánta Kutya (SK) 3 napja Creative Commons License 167174

Van egy, akinek a tanítványai tegnap elvitték a Spartathlonon az első két helyezést, jó lesz? :-)

Előzmény: batman07 (167173)
batman07 3 napja Creative Commons License 167173

Tudnátok ajánlani személyi edzőt? 

Lassú Nyíl 4 napja Creative Commons License 167172

Engem csak intervallum edzéseken érdekelt az idő pontosan. Különben pedig voltak köreim / útvonalaim, amiken nagyjából pontosan tudtam az időket, és inkább az számított, ha túlzottan eltértem tőle, mert az jelzés volt. Persze értem én, hogy ha már van rá lehetőség, akkor az ember minél pontosabban és állandóan akarja látni a gyorsaságát, de amatőr szinten (akár a 4 perces marathonig bezárólag is) szerintem ez kevésbé fontos... inkább az, hogy az ember érezze az apró lépésekben történő fejlődést.

Előzmény: Norka30 (167171)
Norka30 4 napja Creative Commons License 167171

Köszönöm a jótanácsokat. 

Hm... akkor még keresnem kell megfelelő helyszínt a kalibráláshoz, a sziget messze van nekem ehhez, errefele meg minden hullámos. :)

A kütyüt azonnal átteszem a bal lábamról a jobbra. :) 

Előzmény: Jozsef (167164)
pom-pom57 4 napja Creative Commons License 167170

Írtam még!!

Előzmény: Spenót (167169)
Spenót 4 napja Creative Commons License 167169

Köszi megkaptam! Éppen emésztem.. :-) Van mit.

Előzmény: pom-pom57 (167168)
pom-pom57 4 napja Creative Commons License 167168

Kérem elnézésed,remélem megbocsájtasz.  Ebben a pillanatban küldtem el a tegnap estére ígért  e-mailt,sajnos nem volt időm mert  tegnap estétől idáig futottam. Igaz csak fejben.Remélem ezt Hacsek nem olvassa.

Előzmény: Spenót (167135)
Spenót 4 napja Creative Commons License 167167

A Samuhoz biztosan jó, de max kipróbálod, ha érdekel...

Előzmény: Zsazsi (167165)
Zsazsi 4 napja Creative Commons License 167166