Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

malactarja 2014.11.18 Creative Commons License 168231

"Az összes napi szénhidrát bevitel jó, ha egy sportoló pasi esetében megáll napi 220-250 gr körül."

Ez irreálisan kevés. 250g ch az 1000 kcal. Egy sportoló pasi simán eléget 3-4000 kilokalóriát.

Előzmény: Norka30 (168226)
Zsazsi 2014.11.18 Creative Commons License 168230

Ujra elolvastam a hozzaszolast es azt hiszem, h felreertetted. Nem csak almat ettem egesz nap, meg muzlit.

Reggeli: banan, kave, muzli, joghurt

Ebed: Gorog salata (ruccola, uborka, zoldbab, feta, olajbogyo, tzatziki)

Vacsora: wok zoldseg (brokkoli, karfiol, paprika, repa, zeller szar), egy szelet teljes kiorlesu kenyer, vaj, sajt

es a sokat emlegetett alma, egyszer ebed utan es egyszer fel 4 korul

Na, most eldugulok, mert tultengek ma reggel a topikon. :o)

Zsazsi 2014.11.18 Creative Commons License 168229

Ja, meg annyi a konnyebb megerteshez, hogy en Hollandiaban elek es itt mindenre reszletesen ra van irva, h mibol mit tartalmaz. (Talan otthon is, de azzal nem vagyok annyira kepben.)

Tegnap annyit csinaltam, h rakerestem konkretan a termekre a neten es bemasoltam a myfitnesspal programba. Ha oda rosszul van felvive, akkor en is rosszul hasznaltam.

Előzmény: Zsazsi (168227)
Zsazsi 2014.11.18 Creative Commons License 168228

Az idopontokat nem lehet benne rogziteni. A reggeli banan 6 korul volt, a muzli-joghurt 8 korul. Az ebed delben, az egyik resz alma (25dkg) 1-kor, a masik 3:30-kor, a vacsora fel 6-kor.

Tegnap futas nem volt, piheno napom volt. 

Előzmény: Zsazsi (168227)
Zsazsi 2014.11.18 Creative Commons License 168227

Ez a tegnapi kajalasom, remelem latszik belole valami:

Norka30 2014.11.18 Creative Commons License 168226

Jaj :)

A müzlinél én arra vagyok kíváncsi, hogy konkrétan mi van benne. Tehát az összetevők felsorolásában mi áll az első helyeken. Ha nem lassú gabona, nem túl üdvös. A sok cukor sem jó.

Ennél sokkal jobb a natúr zabpehely, áztatva ebben-abban, csak hát nem mindenki szereti... (én sem, sajna, vagyis meguntam) 

A 156 gramm cukrot nem tudom, hogyan hoztad össze, de akkor ennyi erővel, egész nap cukros dolgokat eszel? Majd írd le, hogy mit is. 

A szénhidrát ugyebár nem egyenlő a  fejekben élő cukorral, tehát ezeken felül lesz még az a CH, ami benne van a kenyérben, a zöldségben (valamennyi), a gyümölcsben, a tejtermékben (pl. joghurt), tehát most csupa nem üdítőről és édességről beszélek, vagyis nem hozzáadott cukorról. Az összes napi szénhidrát bevitel jó, ha egy sportoló pasi esetében megáll napi 220-250 gr körül. A 160 grammos étrendet nem aktívan sportoló IR-eseknek találták ki, akiknek esetleg fogyni is kell. 

Az össz.CH tartalmon belül a cukornak (itt viszont a hozzáadott cukorról beszélek, tehát ami üdítőből, édességből, KV édesítésből, mézből, szirupból, a müzli édesítőjéből stb stb.) áll maximum 25 grammnak szabadna lennie. (Nyugodtan lehet kevesebb, a szervezeted meghálálja - a pszichéd nem biztos.) 

Az a gond, nagyon sokan még mindig a kalória bűvöletében élnek, holott a CH és cukorbevitel szabályozása legalább ennyire fontos, pontosan az inzulinrezisztenciára való hajlamunk miatt ;) 

Olyat nem szabad csinálni, hogy napi 2-3 alma, mert ez egyet csinál csak, az anyagcserét lassítja és a vércukor-görbét rángatja. 

Előzmény: Zsazsi (168223)
rrroka 2014.11.18 Creative Commons License 168225

Az almától nem leszel éhes? én ha 10körül eszem egyet, akkor ebédre majd megőrülök az éhségtől.

Előzmény: Zsazsi (168223)
Spenót 2014.11.17 Creative Commons License 168224

Nem bírtam olvasni a futós beszámolókat... Spinningeltem egy órát. Egy kicsit érzem, hogy még nem a régi a lábam, de nem fáj egyáltalán. Holnap este kocogni fogok óvatosan :-) 

Zsazsi 2014.11.17 Creative Commons License 168223

Ilyet eszek:

http://fatsecret.nl/Diary.aspx?pa=fjrd&rid=1892642

100g- ban van, 61 g szenhidrat, amibol a cukor 24g. Osszsen 405 kcal-at tartalmaz.

Ma 1569kcal ettem, amibol 156g cukor volt. 

A reggeli dobbenet utan jott, h egesz nap 2-3 alkalommal ettem almat, osszsen fel kilot. Ez 260 kcal volt. :o(

Előzmény: Zsazsi (168222)
Zsazsi 2014.11.17 Creative Commons License 168222

Mar el vagyok bizonytalanodva, h milyen muzlit is eszem...

Este leirom a dobozrol az osszetevoket.

Előzmény: Norka30 (168220)
rrroka 2014.11.17 Creative Commons License 168221

Lehet hogy én vagyok időjárás ellenállóbb, mint mások, nekem semmi problémám nem volt vasárnap, szerintem tökre nem fújt a szél sem a parton, és az eső is teljesen elfogadható volt, mindkettőből kaptam már 3x ennyit, az már a szar kategória tényleg. :)

a spar maratoni "hirtelen jött forróság" sem zavart, szóval inkább velem lesz a baj. :) pedig rohadt fázós vagyok, a verseny után pár perccel már iszonyatosan vacogtam.

egyébként lehet, hogy feljben dől el, annyit mentem mostanában terepen, köveken, nyálkában, hogy az a 400 méter kis füves, saras rész fel sem tűnt szinte. előző években ugyanez hosszú szakaszon már megintcsak majdnem szar kategória volt. :)

Előzmény: viktor a takarító (168217)
Norka30 2014.11.17 Creative Commons License 168220

Tudom sokan esznek banánt reggelire, az afféle testépítős fitness reggeli ? ( :) ), de ez szerintem inkább energiapótlásra jó, mozgás közben és után - reggelire nem annyira ideális... 

Mindenesetre, ha "ráfutsz", nem vészes, de ne ez legyen a reggeli fő eleme, hanem inkább a gabona, a müzli. (A joghurt gyors.) Feltételezem, hogy a müzli nem az a cukros vacak, amit mindenhol kapni. :P 

Szerintem is írd össze 3-4 napodat, tanulságos lenne átnézni akár a többiek számára is. ;) 

Előzmény: Zsazsi (168214)
Jozsef 2014.11.17 Creative Commons License 168219

Én is rövidgatya-rövidujjú technikai pólóban nyomtam, abszolút nem fáztam. Én is annak a híve vagyok, hogy nem szabad túl öltözni. A rajtig szerencsére a nagy zuhé már elment Siófokról, maradt a szemerkélő eső.

viktor a takarító 2014.11.17 Creative Commons License 168218

Amúgy meg, 5. Balaton maratonom volt, tavalyi eredményemhez képest közel 15 percet javítottam: 3:19:57 lett. Szombaton erős közepes tempót akartam futni - 1-1 percet hozni az 5 perces időkhöz képest mindkét etapon -, hogy vasárnapra ne fogyjak el, mert 1:40 alatti félmaratont szerettem volna.

Erre olyan jól éreztem magam, annyira vittek a lábaim, hogy a 14 km-en 4:25/4:35-ös ezrekkel kezdtem, majd tartottam a 4:45-ös ezreket erős félmaratoni pulzus mellett. A végén még kieresztettem az utolsó 50 métert, és 1:06:45-tal futottam be. A 7 km-en éreztem kissé a lábaimat, de valahogy vittek ott is. Az elején nagy volt a tumultus, de kisimult, és a vége egy élvezetes repülővel 32:03 lett. 

Este kis fürdőzés a Galériusban a családdal, majd pihi vasárnapra, erős kívánalmakkal, hogy eső ne legyen. 

Vasárnap esett, hol kicsit, hol közepesen, ahogy már kitárgyaltuk.

Az első km kerülgetős volt, 4:54, majd odafigyelős 9:34 2 km-nél. Aztán éreztem a fáradtságot a combjaimban, és beálltam egy 4:50-4:52-es tempóra, amikor mellém ért Nagy Laci, felvettem a ritmusát, és mentünk együtt. Egy idő után elkezdtünk beszélgetni, majd még pár km, és bemutatkoztunk :-)).

Egy nap különbséggel születtünk októberben, igaz, ő 20 évvel korábban, így ketten éppen századosok voltunk. Körülöttünk meg szaladgáltak a 20 éves csajok...

Szerencsére nem akart erős időt futni, így miközben vidáman integetett a trutyivá ázó szurkolóknak, én is pont tudtam hozni egy 171-172-es pulzust, a félmaratoni tempóm, és még pár mondat is belefért. Sokat segített, hogy velem futott, húzott rendesen.

Egyszer én cseréltem kabátot szél ellen mellényre féltávnál (-1,5kg), egyszer ő kötött cipőt, majd 16-nál mentés miatt álltunk meg, ami bő 1 percet elvitt. 17 km-nél így 1:43:00-ás várható időnél jártunk (ő kevesebb, lévén később kezdte), ebből lett 1:41:08 nekem. Nagyon elfáradtam, az utolsó 1,1 km-en már nem tudtam sokat gyorsítani. Igaz, 3:40-es 1,1 km-t kellett volna futnom, ehhez képest csak 4:40:08-t hoztam. Az időm így 39 másodperccel elmaradt a visszér félmarcsin elérthez képest, de jó volt ez így, összességében meg naggggggyyyyyon jóóóóóó :-)))))

Idén a PH-n elértem ottani legjobbam, végre nem sérültem le a Borvidékre, és ott is jól ment, nyáron futottam egy 3:43-as maratont Füreden, ami szintén kellemes emlék, kivált, hogy ironman kötött váltóban elsők lettünk. Tatán megint nagyon jól ment, végre feltöltődve, jó érzésekkel tudtam befejezni azt a versenyt is.

A visszér félmaratonon 14 éve a második (csak 2000-ben volt egyszer jobb) időm futottam, a spar 30 km is jobb lett, mint korábban, még ha a tervezetthez képest el is maradtam rendesen. Ezt fejeltem meg most ezzel az idővel, és ezekkel az élményekkel, amik még egy 1:39-es félmaratonnál is tovább megmaradnak nekem. Szóval mondhatni, jó évem volt :-)).

viktor a takarító 2014.11.17 Creative Commons License 168217

Azért tegnap az eső nem volt olyan baráti. Igaz, alkalmi futótársam (Nagy Laci, örülök, hogy megismertem:-)), rövid ujjúban tolta, de abban megegyeztünk, hogy inkább ez az idő, mint a 30C fok. A második körben, a vízparti részen azért nem esett jól a szembeszél, de összességében az időjárás még éppen elfogadható volt. 

Igaz, az eső feláztatta a füves, földes szakaszt, ami arra vitt egy sporit, hogy a vízparton a köves részen fusson. Nem volt jó ötlet, egy kiáltást és egy csattanást hallottunk, amikor visszafordultam, látszott, hogy hiába kapaszkodik, nem tud kijönni. Amikor lementem segíteni, akkor én is majdnem elvágódtam a nyálkás köveken, pedig csak tipegtem. Végül valahogy kihúztam, de szegény el volt áztatva, és meg is üthette magát rendesen. Azért lefutotta a maradék 5 km-t, de rosszabbul is végződhetett volna. 

Előzmény: rrroka (168215)
rrroka 2014.11.17 Creative Commons License 168216

Hát igen, a banán az egy energiabomba, de ha utána mész futni, akkor nem árt, mi edzés után kicsivel többet eszünk (mondjuk egy órával később is, és tovább is vagyunk ébren), és előtt az uzsonna is több valamivel.

Előzmény: Zsazsi (168212)
rrroka 2014.11.17 Creative Commons License 168215

Csatlakozom SK véleményéhez, nem volt rossz idő, csak a legtöbbünknek szokatlan hogy esik. Futás közben egyáltalán nem fáztam, nem is éreztem az esőt, de volt olyan futótársam, aki kicsit túlöltözött és mondta, hogy zavaró volt  a vizes cucca. Láttam konkrétan nejlon kukazsák esőkabátban futókat, ők szerintem belülről jobban áztak, mint kintről.

Verseny után viszont lehetet fázni rendesen!

Egyébként szerintem ez az 10 fok körüli idő még esőben is jobb egy BP futásra, mint ami a wizzair idején szokott lenni szeptember végén. A hidegnek köszönhetően vagy 5 ütéssel lejjebb volt az átlagpulzusom, a maraton második felén jellemző 165 körüli értékhez pedig itt harminc másodperccel jobb tempó jött...

Előzmény: Norka30 (168210)
Zsazsi 2014.11.17 Creative Commons License 168214

Azt terveztem, h ezen a heten azt irom, h mennyit eszek minden valtoztatas nelkul. SZoavl, kovetve az eddig szokasaimat. Aztan ha kell valtoztatok. Ugy tunik, h kell. :o(

Mondjuk evek ota banan, kave a hajnali ebredes utan. Ez 5 ora korul van. Aztan megyek futni. Az irodaban reggelizek fel 9 korul, ami mindig joghurt, muzli. 

Előzmény: Norka30 (168213)
Norka30 2014.11.17 Creative Commons License 168213

A tizoras alma maradjon, a banant tedd at uzsonnara. 

Zsazsi 2014.11.17 Creative Commons License 168212

rrroka,

az elso reggelitol sokkot kaptam, amikor meglattam, h mennyi cukor van benne. :o(

A reggeli 1 kozepes banan volt, 40g (1 adag) muzli es 1 pohar natur joghurt. Ez 42g CH-t tartalmazott a kalkulator szerint, ugy, h ebbol 22g a bananban volt. Kaloriara 450kcal-t szamolt. A tizoras almatol el is ment a kedvem. 

Előzmény: rrroka (168209)
Sánta Kutya (SK) 2014.11.17 Creative Commons License 168211

Nem volt pocsék idő, csak esett kicsit az eső, meg hűvösebb volt, mint szombaton.

Előzmény: Norka30 (168210)
Norka30 2014.11.17 Creative Commons License 168210

Rrrokának hála időben sikerült visszanyernem a nevezés felét.

Ahogy hallom, pocsék idő volt tegnap, jó, hogy nem mentem... 

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (168208)
rrroka 2014.11.17 Creative Commons License 168209

Igen, úgy tűnik, mintha sima kenyérre írtam volna, de mivel előtte mindehol teljeskiőrlésűről írtam, nekem világos volt, hogy olyan kenyérről is írom, nem a 100 ftos teszkós, ki tudja mibőlvan kenyérre. :)

Előzmény: Norka30 (168207)
Sánta Kutya (SK) 2014.11.16 Creative Commons License 168208

Na ezzel felkeltetted az érdeklődésemet, mert a paleós megjegyzés jó indítás volt. :-)

Ha akkor, amikor beírtad ide, visszamondtad volna az online űrlapon a nevezésedet, kaptál volna 50% jóváírást, amit felhasználhatsz jövő év végéig.

http://www.futanet.hu/cikk/visszalepes-rajtszam-atirasa-1

Előzmény: Norka30 (168193)
Norka30 2014.11.16 Creative Commons License 168207

Ez így van... TK lisztes és cukormentes, de nem vajjal telenyomott sütit nagyon kevés helyen kapni, többnyire horror áron. 

Visszaolvastam, elhangzott, hogy a kenyér lassú. Sajnos, csak az a kenyér lassú, amely legalább 70%-ban TK lisztes. Vigyázni kell, mert rengeteg barnának látszódó pékáru simán be van színezve malátával vagy csak mutatóba tartalmaz TK lisztet. A kedvencem a Tesco TK croissant, ami szép barna, de a nyomozás végeredményeként kiderült, hogy csupán 10% (!!)-ban van benne TK liszt. Ezek úgy megnyomják az inzulint, hogy ihaj, hisz gyakorlatilag sima búzaliszt, és az pikk-pakk felszívódik.

Ennyi rossz hír elég is volt mára. :) 

Előzmény: Bozótkutya (168202)
fazek21 2014.11.16 Creative Commons License 168206

Garmin Forerunner 305 eladó. Öv nélkül.

25000 ft.

Spenót 2014.11.15 Creative Commons License 168205

Sajna csak cipővásárláshoz lehet beváltani.

Előzmény: Elm (168204)
Elm 2014.11.15 Creative Commons License 168204

Csak cipőre váltható be? Van ott egy csomó jó cucc, ha lehet, vegyél néhány pár zoknit - vagy egy pár jófajtát -, esetleg pár gélt, magnéziumot, mittudomén. Jó lesz az még a hosszú futásoknál...

Előzmény: Spenót (168203)
Spenót 2014.11.15 Creative Commons License 168203

Érdekel valakit Maratonman depos 2014Ftos dec 31ig beváltható kupon ajándékba? Idén már nem veszek több cipőt... :-) 

Bozótkutya 2014.11.15 Creative Commons License 168202

Pont erre panaszkodott a múltkor egy ismerős, hogy a cukrászda fennen hirdette az "egészséges" sütiket, aztán kiderült, hogy amelyik tk lisztes az répacukros masszívan, ami meg cukormentes az fehérlisztes és zsírbomba .....

Előzmény: Norka30 (168193)