Keresés

Részletes keresés

Boarhunter Creative Commons License 2018.10.22 0 0 43897

Szigonypuska mindenhez(is) kell...

:-)

Előzmény: pdicdiver (43896)
pdicdiver Creative Commons License 2018.10.22 0 0 43896

Kész szerencse, hogy szigonypuska nem kell az átfejtéshez. :)

Előzmény: Boarhunter (43895)
Boarhunter Creative Commons License 2018.10.19 0 0 43895

Ez egy komoly oldal...

A termékek leírása gugli fordítóval készülhetett, nyilván nem akadt az egész cégnél valaki akinek van kb. ötven szavas angol szókincse...

(a szigonypuskás cuccoknál néztem körül, gyalázat)

Előzmény: pdicdiver (43894)
pdicdiver Creative Commons License 2018.10.19 0 0 43894

Eszköz van,  ha nem nagyobb nyomású palackba akarod átfejteni. Nagyobb nyomásúba is lehet, kompresszorral. :) Kérdés, mennyire tiszta a levegő a Linde palackban, a búvár kompresszorok kiszűrik a vízpárát, olajpárát, port, stb.

Előzmény: gázpumpa (43888)
cyr45 Creative Commons License 2018.10.15 0 1 43893

Annak idején (még az őskorban)  amikor kompresszorok nem teremtek minden bokorban, csináltunk

olyan trükköket, hogy nagy (negyven literes) acélpalackokat feltöltöttünk, és teherautóval szállítottuk

a merülési helyre egy csomót.  Nem is mindíg rögzítve, volt, hogy csak úgy platóra feldobálva!:-)

Aztán ott az üres készülékeket egymás után másik-másik nagypalackra kötve, tudtuk macerás módon feltölteni, lépcsős rendszerben, egy elfogadható nyomásra.

Időigényes dolog volt, és nem is veszélytelen. Az akkor használatos, buherált csatlakozókkal!

De jobb híján csináltuk, még a "Podvodnik"-os időkben.  RKK oxigénes készülékekkel is merültünk.

Meg narghiléztünk is a csónakban szállított nagypalackokról.  De ez már inkább történelem, olyan

régen, még a 60-as, 70-es években volt!

 

Szóval, én ma már senkinek nem javasolnék ilyen barkácsolós áttöltögetést, nem érdemes!...

monobombola Creative Commons License 2018.10.13 0 0 43892

Nem szerencsés. Szaga és íze is lehet. Egyébként ... biztosan találsz jobb megoldást. ( Mert átfejtő tömlőt lehet kapni, de nem erre a palackra - linde - használják.)

 

Előzmény: gázpumpa (43888)
Nibiru Creative Commons License 2018.10.12 0 0 43891

Világos, hogy neked nincs, de minden rendes búvárboltban, vagy bázison van. Tényleg a töltésen akarsz spórolni?

Előzmény: gázpumpa (43890)
gázpumpa Creative Commons License 2018.10.12 0 0 43890

 

Azt én értem, de sajnos nincs kompresszorom. Ezért kell valami okosságot kitalálni.

 

Előzmény: Nibiru (43889)
Nibiru Creative Commons License 2018.10.11 0 0 43889

Linde ide vagy oda, én ipari levegőt semmi esetre sem töltenék át a palackomba a helyedben, mert nem tudni mennyire ügyeltek a levegőtisztaságra amikor töltötték. Azt nem arra találták ki, hogy valaki belélegezze.
A másik kérdésedet pedig végképp nem értem. Miért pumpálnál át levegőt egy palackból egy másikba amiben nagyobb a nyomás? Ha drága trimixről volna szó, még megérteném, de sima levegőt? Ha tölteni akarsz, ott a kompresszor meg a szabad levegő. 

Előzmény: gázpumpa (43888)
gázpumpa Creative Commons License 2018.10.11 0 0 43888

Sziasztok!

Nincs kompresszorom, van viszont 50 literes Linde sűrített levegős palackom.

Vajon ez az ipari sűrített levegő megfelelő lenne búvárkodáshoz? Elég tiszta?

Hogy tudnám áttölteni a búvárpalackomba? Kb. 2250 liter menne át belőle mire kiegyenlítődne a nyomás a két palackban (15 literes a búvárpalackom). Van valami trükk, eszköz amivel átpumpálhatnám a levegőt egy palackból egy olyan palackba amiben nagyobb a nyomás?

 

Acsubá Creative Commons License 2018.08.31 0 0 43887

Sziasztok !

Eladó egy scubapro Air2 inflátorreduktor.

Budapesten Átvehető 40000-ért.

06204658224

Acsubá Creative Commons License 2018.08.31 0 0 43886

Sziasztok !

Eladó egy scubapro MK 2 , egy R190 ,és egy fémházas seeman műszer .

Budapesten átvehető 45000-ért

062046582244658224

Sborisz Creative Commons License 2018.08.22 0 0 43885

Sziasztok!

Eladó egy keveset használt, kiváló állapotú Mares Icon HD komputer.
130 000 Ft

Székesfehérvár vagy környékén.

Tárolt merülések száma ( gyártói teszttel együtt ) 54 merülés.
2012-ben vettem ( első tulajdonosként) 2014-ben volt az utolsó merülés, évente kb.10-13.
Gyártói honlapról frissítve a firmware legutolsó verzióra. Eredeti csomagolásban, összes tartozékkal, kiváló állapotban.Nem palackadat integrált!

 

 

kzdiesel Creative Commons License 2018.08.11 0 0 43884

Sziasztok! Uwatec Aladin prime komputerhez tudtok esetleg magyar nyelvű használatit?

Nibiru Creative Commons License 2018.06.28 0 0 43883

Tudomásom szerint minden rendszerben 15 év a "rendes" OWD vizsga korhatára. Azalatt csak junior vizsgát lehet tenni, de 10 év alatt semmit sem, úgyhogy még várnia kell a srácnak. Viszont 12 év alatt 12 m-re van korlátozva a merülési mélység. Az én gyerekeim anno letették a JOWD-t, de amikor elérték a 15 évet, újra kellett vizsgázzanak a rendes OWD-ért, csak  kevesebbe került, ha jól emlékszem. Ennek már több mint 10 éve, azóta lehet, hogy változtak a dolgok.

Előzmény: Biga Cubensis (43877)
Törölt nick Creative Commons License 2018.06.28 0 0 43882

Szevasztok!

 

Eladó az alábbi Suunto Favor S búvárcomputer:

A kijelzője karcmentes, a kijelző védőn vannak használatból eredő karcok, de a víz alatt nem látszanak.

Ára: 25.000 Ft átvehető: Bp. Nyuhati pu., Esztergom, Pilisjászfalu, Nyergesújfalu,

elérherőség: mereszkaroly kukac gmail.com

 

Biga Cubensis Creative Commons License 2018.06.27 0 0 43881

köszi mindenkinek a tippeket! :)

Előzmény: 5ax (43879)
rezgaras Creative Commons License 2018.06.27 0 0 43880

Egyiptomban tanultam a baba-sampont. Az előnye a közönséges samponnal szemben, hogy nem csíp, ha a szembe kerül.

Előzmény: cyr45 (43876)
5ax Creative Commons License 2018.06.27 0 0 43879

Egyetertek a fogkremes elokezelessel, nekem ez jott be a legjobban. Fontos, hogy ne a csillivilli gel alapu fogkremet hasznald, hanem a regi 'krem' alaput abban van karc anyag ami tisztitja  lencset.

A kiegetessel kapcsolatban nagyon rossz tapasztalataim vannak, nem javasolnam.

 

Ami fontos, hogy ez termeszetesen csak uveg szemuvegekre jo, polycarbonate szemuvegeket nem vicces osszekarcsolni, vagy megolvasztani :)

 

Ha megvolt az elokezeles, akkor paratlanitasra jo a:

-nyal

- 50-50% babasampon / viz mix

- Ha a csendesoceani tersegben hombologsz, a kovetkezo noveny levelet ha szetzuzod es elkened a maszkon, 5-6 merulesig nem fogsz parasodni Scaevola taccada noveny.

(egyebkent dobbenet milyen jol mukodik - Scaevola taccada a fajtaneve).

 

- Kicsit dragabb, de nekem a legjobban bevalt verzio: McNett SeaGold Anti Fog Gel. 

Zseles, nagyon jol kenheto, 3-4 merulesig nem parasodsz es nagyon jol mukodik meg hideg / meleg vizforras kozott vandorolva is (egy ipari buvartol kaptam a tippet aki hutocsoveket tisztit).

Kulon extra, hogy ha elvesztesz egy fogadast, es egy stampos poharban meg kell innod fele ilyen zsele, fele vodka mixet, akkor nem kapsz mergezest, se veszelyes hasmenest. 

Ez persze csak kitalalt tortenet, soha nem kotnek ilyen fogadast, meg akkor sem ha valaki azt allitotta volna, hogy nem tudsz a viz alatt raallni 2 dpv-re es ugy suhanni, mint a titanic elejen 'Leo'...

 

a lab problemara:

Volt egy Navy Seal haverom akinek hasonlo baja volt. Neki az valt be, hogy vett egy BRUTAL buvar (dry suit) bakancsot (subapro heavy dive boots), abba beleragasztott egy ortho-betetet es azt viselte egy buvar zoknival.

Bakancs 

Igazi csotanyroppanto baki...

 

Erre rahuzott egy Jetfin-t es ezzel tolta. Bevallasa szerint 2 het utan hozzaszokott a laba es nem volt fajdalom tobbet.

 

Előzmény: cyr45 (43876)
cyr45 Creative Commons License 2018.06.26 0 0 43878

Sajnállak a lábproblémáddal, igazából egy ortopéd szakorvost kéne keresned, aki búvárkodik is!

Ő bizonyára átérezné a gondot, és tán valami okosságot is tudna rá mondani.

 

Igazán jó szülő vagy, hogy "bevállaltad" egyedül a két gyereket, nem lehetett könnyű!

 

A vizsga (mostani) korhatáráról fogalmam sincs, de valaki biztosan meg tudja majd írni...

 

Előzmény: Biga Cubensis (43877)
Biga Cubensis Creative Commons License 2018.06.26 0 0 43877

Egy V-Drive uszonyom van, amúgy nagyon szeretem, merüléshez is ezt használtam, mert tök jó gyors, csizmában kell belelépni. De igazából már a csizmától is fáj a lábam :) Szóval nem hiszem, hogy az uszony hibája. De próbáltam már 20 féle uszonyt, kicsit-nagyot, állíthatót, nem csizmásat, ugyanaz a helyzet. Ha meg már fáj, legyen nagy és lehessen vele haladni.

 

A gyerekek amúgy úsztak is maszkkal, uszonnyal, de a nagyobbik nem annyira tengermániás, ő szokott rá a mozizós úszógumira :) A kicsit meg ki se lehetett robbantani mellőlem a vízből... Igazából egyedül voltam kint velük, szóval azért készültem ilyen ravasz trükökkel, mert egyedül egyiket se hagyhattam a parton :)

 

Raktam be képet az úszógumiról. Illetve a képen látható sárga vékony csőszerű matracszerűség a legjobb sznorizásra gyerekeknek.

 

Egyébként hány éves kortól lehet rendes búvárvizsgát tenni? 14? Mert a kisebbik szerintem már most menne, de még csak 9 :)

 

 

   

  

Előzmény: cyr45 (43876)
cyr45 Creative Commons License 2018.06.26 0 0 43876

Örülök, hogy jól sikerült! :-)  A gyerekeid mekkorák?...  Mert azért (bár jó lehet az az átlátszó cucc)

én a helyedben mielőbb inkább  maszkra, és snorkel-re próbálnám őket szoktatni, ha elég nagyok!

 

A maszk páramentesítésére két tippem lenne.  Az első kicsit barbár, de én (bevallom) szoktam használni:  A tengeri hínárból ha letépsz egy keveset, és azzal dörzsölöd be a maszk belsejét, majd kiöblíted, elég sokáig páramentes marad! És ez többnyire "kéznél" van, akár ismételhető.

A másik: közönséges (legolcsóbb) tusfürdő shamponnal bekenni, átdörzsölni, és jól kiöblíteni!

Ez a két módszer szerintem jobb, mint a reklámozott, drága páramentesítő anyagok.

 

A lúdtalpaddal kapcsolatban:  Biztos, hogy megfelelő méretű az uszonyod?...  Mert akár attól is lehet!  És szoktad itthon is használni időnként, vagy csak tengeren?...  Akkor meg, esetleg az elszokástól.

Én a helyedben (nem tudom, most milyened van) állítható uszonyt semmiképpen nem használnék!

 

Előzmény: Biga Cubensis (43873)
Biga Cubensis Creative Commons License 2018.06.26 0 1 43875

Köszönöm, megpróbáljuk így legközelebb.

Hurghadába is visszamennék. Van ott egy ismerősöm, akinek vannak delfinjei tengerben, nem delfináriumban, ott lehet velük úszni.

Voltunk Sharmban egy delfin-úszáson medencében, de iszonyat pénzlehúzás volt. 

Előzmény: Tevemadár (43874)
Tevemadár Creative Commons License 2018.06.26 0 1 43874

Örülök, hogy jól sikerült a nyaralás:-)

 

Maszk párásodás: A nyállal való kenés, csak akkor segít, ha előtte a gyári védő (?) réteget leszeded róla. Ez többféleképpen lehetséges, én a legártalmatlanabb módot ajánlom: kend ki alaposan fogkrémmel. A maszk belesejébe nyomsz egy kis fogkrémet, majd jó erősen dörzsölöd vele a maszk "üvegét". De legalább 2-3 percig! Ha véletlen "elfogy"/elkened a krémet, nyomsz még. Utána lemosod csapvízzel. Ha használni fogod majd, akkor ezt is ugyanúgy meg kell köpdösni! Csak nem szabadna neki párásodni. Ja, és mielőtt felveszed a vízben, próbáld meg lehűteni az arcodat. (Kicsit dugd be a víz alál.)

 

A másik módszer, ha öngyújtóval kiégeted a maszkot. Ezt csak akkor ajánlom, ha már csináltál ilyet.

Van aki arra esküszik, hogy egy éjszakára colát tölt a maszkba és áztatja, van aki Jar mosogatószerrel keni ki / mossa el alaposan.

 

A fogkrémes, ha ügyesen csinálod segít. Nekem megoldotta legalábbis.

 

A párátlanító kenőcsre én nem költenék.

 

üdv.

Előzmény: Biga Cubensis (43873)
Biga Cubensis Creative Commons License 2018.06.26 0 1 43873

Végül nem kellett ez a csodatermék, a gyerekek úsztak, mint a sellők.

Ami viszont bevált, aki még kezdő-kisebb gyerekkel megy sznorizni, olyan patkó alakú úszógumi, aminek átlátszó az anyaga, és nagyon szépen látszik a sekély korallzátony rajta átnézve-csimpaszkodva. Nem akarom reklámozni, de a D betűvel kezdődő és n-el végződő áruházban kaptam ilyet pár ezer Ft-ért.

Mi a Faraana Reef szállodában voltunk, és tényleg az volt, amit ígértek, a szálloda strandján van a korallzátony. Gyerekekkel kiváló. Persze nem fogsz óriás sügéreket, cápákat és teknősöket látni, de amúgy a zátony teljesen egészséges, nyüzsög a halaktól és a szokásos kékpettyes rája is látható, persze ritkán.

Az SJCAM4000 kamera szuperül működött, bár a szűrőt addig halogattam, míg végül nem tudtam megvenni hozzá.

Vettem a gyerekeknek egy Kodak vízálló fényképezőt, ami 5 perc alatt beázott... vihetem vissza. :(

Ami jó lett volna: párátlanító kenőcs a maszkokra, majd legközelebb. Folyamatosan párásodott, a népiesh benyálazás se nagyon segített.

 

Illetve ami még nagy nyomorom, hátha tud valaki segíteni: nekem lúdtalpam van, és kb 10-15p múlva iszonyúan megfájdul a lábam minden búvárcipőben, uszonyban. Innentől kicsit gyötrelmes a merülés és ez így volt akkor is, amikor rendesen merültem, 40p alatt szétment a lábam. Létezik speciális cipő, uszony ilyen emberkéknek? Vagy ez teljesen mástól lehet? 

Előzmény: Biga Cubensis (43872)
Biga Cubensis Creative Commons License 2018.06.06 0 0 43872

hasonló igen, mindenkinek köszi :)

én is találtam egyet, ez palackból fújódik fel.

http://www.restube.hu/termekek/

 

de lehet, hogy az általad betett jobb, mert ezen a két gyerek is meg tud pihenni, nem kell kettőt vennem :)

Előzmény: Boarhunter (43866)
5ax Creative Commons License 2018.06.05 0 0 43871

Ez baromira jol nez ki, kifejezetten spear fishnghez! Lehet be is nevezek egyre.

 

Nem okoskodas, csak egy javaslat:

Erdemes megnezni, hogy a zaszlo megfelel e az adott orszag eloirasainak. Az usaban alt: 12" x 12" minimum, ennek ellenere szamos olyan floatie van amin a zaszlo 10" x 10"-es meg ilyenek. Aztan ha a Coast guardnak rossz napja van, akkor vegigbunteti a nepet...

(csak mert lattunk mar ilyet... Az osszes buvart, es sznorizost is aki kiuszott a 'vedett teruletrol' es ott lemerult a viz ala vegigbirsagolt egy csoka. Kb 3 ora alatt lebirsagolt $4000 et a tag... Azota elkoltozott. Gondolom megunta, hogy valaki hetente beleveste az autojaba egy 100 szoggel azt, hogy 'Pocsfej' vagy valami hasonlo)

Előzmény: Boarhunter (43866)
cyr45 Creative Commons License 2018.06.05 0 0 43870

Kösz! :-)         De (úgy gondolom) a forgalmazó is feltehette volna.  Irtam is nekik ez ügyben!

                       Nem szükségszerű, hogy a magyar vásárló tudjon angolul, és keresgélni kényszerüljön.

 

 

Előzmény: bcslaci (43869)
bcslaci Creative Commons License 2018.06.05 0 0 43869
Előzmény: cyr45 (43868)
cyr45 Creative Commons License 2018.06.05 0 0 43868

Megnéztem én is, kíváncsiságból.  Nagyon jól néz ki, és praktikusnak is tűnik!  Tetszik a kialakítása.

Csak pont a leglényegesebb információ nincs megadva róla, hogy mekkora???....

 

Már úgy értem, hogy hány x hány cm. méretű, esetleg hány liter levegő fér bele?

Pedig a hordképessége, használhatósága jórészt ettől függ!  Nem tudom, miért titkolják. :-))

Egy méretekkel ellátott rajz sokat segítene, anélkül viszont (látatlanban) én nem venném meg.

 

Előzmény: Boarhunter (43866)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!