Keresés

Részletes keresés

smith Creative Commons License 2010.05.13 0 0 1374
Olyan, aki biztosan meg tudja mondani, nincs.
Ellenben az utóbbi években rendszeresen van a Balaton jégmentessé válását követő időszakban, ami nagy biztonsággal március eleje.
Persze ekkortájt még nem igazán túrázós az idő, ez tény.
Mi egy cseppet nagyobb rocskával akartunk útra kelni arra, de sajnos azt megfúrták.
Előzmény: 10EDES (1372)
10EDES Creative Commons License 2010.05.13 0 0 1373
Egyébként így nézett ki a Sió Ozoránál, Május elsején, a Balatontól 35 km-re.

Előzmény: 10EDES (1372)
10EDES Creative Commons License 2010.05.13 0 0 1372
Hát igen, ha tavaly év végén (a 2010-es TTT naptárba leadáskor), valaki biztosan meg tudta volna mondani hogy két hónapig eresztik, vagy hogy eresztik-e egyáltalán akkor biztosan. ;)
Előzmény: smith (1371)
smith Creative Commons License 2010.05.13 0 0 1371
Ennek a két hónapnyi vízeresztés alatt több értelme lett volna. meg hát a víz is tisztább olyankor.
Előzmény: 10EDES (1370)
10EDES Creative Commons License 2010.05.13 0 0 1370
Üdv a mindenkinek! :)

Egy túrát ajánlanék a figyelmetekbe, melyen szeretettel látunk minden evezőst!





Weboldal :

link

Üdv!

Marci
ábcd Creative Commons License 2010.05.11 0 0 1369
Köszi a válaszokat.
Bazsa69 Creative Commons License 2010.04.29 0 0 1368
Üdv!
Én nem mostanában, hanem 2003-ban eveztem arrafelé kajakban, pont belefutottam a hajóforgalomba. Ez jelentette az egyetlen, de nem elhanyagolható problémát.
No meg a rendőrmotorcsónak, aki majdnem áthajtott rajtam...
Mentőmellény viselését ajánlom: elsősorban az esetleg arra ténfergő vízirendőrök miatt.
Előzmény: ábcd (1366)
smith Creative Commons License 2010.04.28 0 0 1367
Szia!
Szerintem azért nem kell eltúlozni a dolgot.
Pesten célszerű reggel, a menetrendi járatok és sétajáratok indulása, illetve a kabinosok ébredése előtt átjönni, már ami a belvárosi részt illeti. Ez kb. 9h környéke.
Alapból a budai part mellett érdemes ballagni, mert a sziget mellett az a völgymenő ág, és a hajómozgások szempontjából is csendesebb. A hullámzásra kell felkészülni, mert ha valami elmegy, akkor a köves, nagyobb víznél függőleges partok közt nehezen csillapodik a víz, és összevissza lötyög.
Én azért kölköt nem engednék felnőtt nélkül átevezni, még ha együtt is halad a csapat. Egyszerre többfelé kell figyelni, én is rádolgoztam legutoljára is az Ördög árok torkolatánál, csak mert eldumáltuk az időt, meg fotóztunk. :-)
Előzmény: ábcd (1366)
ábcd Creative Commons License 2010.04.28 0 0 1366
Sziasztok! A véleményetekre lennék kiváncsi, - én vagyok csak túl aggodalmaskodó vagy netán van valami alapja?
Évek óta járunk egy társasággal túrázni - tavi kenuval - azt hiszem így hívják - szoktunk menni. Voltunk már egy pár folyón,(Szigetköz, Ipoly, Túr, Moldva 3x, Ohre, Luznice, KisBalaton) de azért nem gondolom hogy nagy játékosok lennénk. A túravezető pajtás azt találta ki, hogy idén a Dunán kenuznánk, ami önmagában nem lenne baj, de keresztül kéne menni Pesten, amitól én eléggé tartok, ráadásul gyerekekkel, "kamasz-fregattal" (a gyerekeink már külön hajóba szoktak ülni) szoktunk menni. Szóval a kérdés az, hogy ez egy sima ügy, vagy tényleg kezdhetek aggódni?
streetwiseman_ Creative Commons License 2010.04.13 0 0 1365
SZENTESI TISZAI STRAND
EGY UJABB KIS MEGALLO A TISZA MELLETT SZENTESEN A TISZI STRANDNAL
.A KOROS TORKOLATA ALATT KB.5 FOLYAM KILOMETERRE A BAL PARTON.INGYENES SATRAZAS,INGYENES STRANDSPORTOK:PINGPONG,LABTENISZ,FOCI,VIZIFEJELES,BILLIARD.
MINDEMELETT NAGYON BARATSAGOS ARAK A TISZAVIRAG BUFEBEN AHOL DIJNYERTES HAZISOROKKON KIVUL,NAPICIKKEK BEVETELEZESE IS LEHETSEGES.
MINDENKINEK MELEGEN AJANLOM EZT A KIS FELNOMAD STRANDOT AHOL ELSOOSZTALYU ARTEZI VIZ,NOI FERFI WC,TUSOLO VAN.


Bazsa69 Creative Commons License 2010.02.27 0 0 1364
Mail ment... :O)
Előzmény: hellokocsivigyáztam (1363)
hellokocsivigyáztam Creative Commons License 2010.02.25 0 0 1363
bocs nem reagáltam. a kezem hát az még igen még nagyon fázik.
ha még aktuál akkor küldd el a hellokocsi freemail hu cimre.
köszönöm.

a nagy havas időkben gondoltam megpróbálom a "havikajakozást". többet kiszállva mint "kajakozva", de sikerült a pomáz-visegrád szakasz.
mindenki röhögött, amikor visegrádon a -5 fokban a volánbuszra felszálltam öreg kopott eskimo diablo kajakommal.
a metrőban meg fokozódott a jókedv.

azt hittem létrehozok egy új sportot erre tessék:
www.snowkayak.com
és már több világbajnokság is volt.

Előzmény: Bazsa69 (1361)
hopepe61 Creative Commons License 2010.02.21 0 0 1362

Üdvözlök mindekit.

 

 

Isztok- nem isztok- szevasztok. Keresem azokat a Tiszai vizitúrázókat, akik erre a szlogenre emlékeznek. Emlékeztetöül- 1992 és 1998 közötti túrák alkalmával  Kisköre-Tiszafüred-Tiszadorogma.Tokaj-Gávavencsellő-szakaszon találkozott velem, és hajómmal. Nosztalgia céljából.

 

Pepe

Bazsa69 Creative Commons License 2009.12.19 0 0 1361
Fázik még a kezed?
Találtam ígéretes megoldást elfogadható áron.
Hová küldjem a linket?
(így jár az, aki titokzatoskodik...) ;O)
Előzmény: hellokocsivigyáztam (1359)
Bazsa69 Creative Commons License 2009.10.25 0 0 1360
Én véletlenül tűzoltó vagyok, de nem tudok ilyen kesztyű létezéséről.
Vagy csak arról szól a történet - mint már annyiszor -, hogy vidékre a híre sem jutott el... :O/

Ha ilyen jellegű méret-problémáid vannak, akkor a neoprén anyag felejtős, inkább pl. a snowboard-os kesztyűket kellene kipróbálnod: azok között vannak Gore-tex bélésű kesztyűk is, persze 10 '000 alatt ne is álmodj róluk...
Csak arra vigyázz, ne protektoros legyen, mert akkor nem tudsz jól ráfogni az evező nyelére!
(www.gore-tex.lap.hu)

(vagy írd be a Google-ba a waterproof gloves ill. vízálló kesztyű kifejezést)
Előzmény: hellokocsivigyáztam (1359)
hellokocsivigyáztam Creative Commons License 2009.10.23 0 0 1359
kosz bazsa!

akkor megvan a problema, nevezetesen szorit a kesztyu. a gond, hogy nagy kezfejem van es a legnagyobb neopren kesztyu (12) is szorit.
valaki ajanlotta a vegyvedelmi tuzoltokesztyut. lehet hogy megnezem.

nincs szebb mint a duna telen. csak a horgaszok lesznek egyre agresszivebbek, foleg az uj m0 lupa hid kornyeken. megint kezdodik a "kaviccsal_megdobalom_a_zavaro_kajakost" korszakuk.
Előzmény: Bazsa69 (1356)
Bazsa69 Creative Commons License 2009.10.22 0 0 1358
Bocs.

"Október 25-én vasárnap..."

A többi ugyanaz... ;O)
Előzmény: Bazsa69 (1357)
Bazsa69 Creative Commons License 2009.10.20 0 0 1357
"DUNAI KANYARGÁS"
(nyílt túra)

Október 25-én szombaton Nagymarosról indulnánk igény szerint fel és/vagy le egy 15-40 km-es bolyongásra. A táv és az irány közös megegyezés alapján lesz meghatározva.
A Budapest és Esztergom felől érkezők Visegrádról evezhetnek át az indulás helyszínére, a nagymarosi révnél lévő büfé előtti homokos Duna-partra.

Gyülekező 9'45-kor, indulás 10'00-kor.

Hidegre és szemerkélő esőre számíthatunk, a ruházatot ennek megfelelően válogasd meg!

Tartós rossz idő esetén a túra későbbre tolódik.


Üdv!
Bazsa69 Creative Commons License 2009.10.19 0 0 1356


A neoprén kesztyű egy viszonylag jó megoldás, de vannak gyenge pontjai:
- a kesztyű kiválasztásánál nagyon vigyázz a túlméretezésre: ne szorítsa az ujjaidat behajlított állapotban sem és ne érjenek benne végig az ujjaid
- lehetőleg minnél kevésbé érje a víz; ezt úgy érheted el, ha kissé keskenyebben fogod az eveződet
- evezés közben "pumpálj a kezeddel: a húzó kéz szorítás után kissé ernyedjen el, nyíljon szét ( a lábaknál is mozgatni kell a lábujjakat!)
Nekem egyenlőre bevált a búvárkesztyű, még olyankor is, amikor a víz ráfagyott (lásd a fotón!).
Igaz, télen csak pár órás túrákat vállalok be.

Ha gyakran evezel téli hidegben és a panaszaid nem múlnak, be kell invesztálni egy komolyabb cuccba: a muffba.

Téli kajakos kesztyűk
Előzmény: hellokocsivigyáztam (1355)
hellokocsivigyáztam Creative Commons License 2009.10.19 0 0 1355
haho, kérdésem lenne.

a közel téli idő ellenére elmentem egy pár órát kajakozni, és elővigyázatosságból egy búvárboltban 3mm-es neoprénkesztyűt vettem.

nos a tapasztalatom, hogy nagy hideg esetén, pontosan úgy átfagy a kézfej (féleg az ujjbegyek) neoprénkesztyűvel, mint anélkül.

az én készülékemben van a hiba, vagy a kézfelület nem termel elég hőt ahhoz, hogy a kesztyű meleg maradjon?


Bazsa69 Creative Commons License 2009.10.12 0 0 1354
Sajnos ez a túra most elmarad, érdeklődés esetén egy későbbi időpontban kerül megrendezésre.
Bocs! :O)
Előzmény: Bazsa69 (1353)
Bazsa69 Creative Commons License 2009.10.09 0 0 1353
"Dunai Kanyargás" nyílt túra

Október 17-én szombaton Nagymarosról indulnánk igény szerint fel és/vagy le egy 15-40 km-es bolyongásra. A táv és az irány közös megegyezés alapján lesz meghatározva.
A Budapest és Esztergom felől érkezők Visegrádról evezhetnek át az indulás helyszínére, a nagymarosi büfé előtti homokos Duna-partra.
Gyülekező 9'45-kor, indulás 10'00-kor.
Hidegre és esőre számíthatunk, a ruházatot ennek megfelelően válogasd meg!

Üdv!
búsman Creative Commons License 2009.10.02 0 0 1352
Köszi, beszélünk telon!

Előzmény: Bazsa69 (1351)
Bazsa69 Creative Commons License 2009.09.30 0 0 1351
Felszabadult a Rambo (tavaly azt adtam Neked kölcsön).
Ha úgy gondolod...
De siess: jelentkezést időrendben fogadok el... :O)
Előzmény: búsman (1350)
búsman Creative Commons License 2009.09.26 0 0 1350
Jól hangzik. Meg kéne tudni, hogy frissítették-e már a hajóparkjukat, ha nem is tengeri, de vmi könnyebben evezhető, ha van,  akkor szívesen csatlakoznék! Ha beszélsz velük, megérdeklődnéd? 

Előzmény: Bazsa69 (1349)
Bazsa69 Creative Commons License 2009.09.25 0 0 1349
Itt mindent megtalálsz:

PYRUS Idényzáró

Kajak-kapacitásunk teljesen kihasznált, ezért csak a helyi erőkre számíthatsz.
(az sem olyen borzalmas, meg lehet szokni!)

Várunk!
Előzmény: búsman (1348)
búsman Creative Commons License 2009.09.25 0 0 1348

Szia! 

A napraforgót kétéltűként használjuk egyelőre, jövőre valami kocsi félét kéne kreálni. Az asszony meggyógyult, de kajakot még nem tervezek, hacsak nem dobnak hozzám egyet.  Az évadzáró hol lesz, vagy volt már? Egyelőre marad a bérlés, ha tudok még csatlakozni. Ha vki visz kölcsönzős kajakot, és még fér fel, akkor szólj légyszíves!

Z

 

Előzmény: Bazsa69 (1332)
PePro Creative Commons License 2009.09.21 0 0 1347
Köszönöm a segítséget, de nem a C7-et hanem fa pc7-es kenut keresek.
Bazsa69 Creative Commons License 2009.09.20 0 0 1346
A link nekem sajnos nem működött, de gondolom, a C7-es fa versenykenura, a "szivar"-ra gondoltál.
Keresd Kaiseréket, ők ilyennel nyomták le a Bécs-Budapest-et a nyáron.
http://www.panziokaiser.hu/
Ők biztosan tudnak segíteni.

Ha a pc7 portyakenut jelent, kutass a gugliban.
(pl.: http://vizitura.hu/kenu.php)

Sok sikert!
Bazsa69 Creative Commons License 2009.09.20 0 0 1345
Nálam a link nem működött, de ha jól sejtem, a C7-esről beszélsz, a "Szivar"-ról.

Egészen véletlenül a Bécs-Budapest-en is ment egy, a kenusokközül hárman a Kaiser-családból valók. Van egy családi vállalkozásuk Baján.
Ha valaki, Ők biztosan tudnak Neked információkkal szolgálni. :O)

[link1]

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!