Keresés

Részletes keresés

nattefrost Creative Commons License 2001.12.20 0 0 70
szerintem is nagy botorság,éhgyomorra menni inni.Jó'telekajálom magamat, nem iszok semmi gyanús műbort vagy "ipari" konyakot/votyeszt, és minden okés lessz.
Előzmény: petike23 (69)
petike23 Creative Commons License 2001.08.06 0 0 69
Pialas elott/kozben: szardinia, margarinos kenyer (de azert nehez eteleket csak modjaval! eleg vacak a darabos rokarudi :), pialas kozben sok vizet kell inni !
Multivitamin pezsgotabletta rulez !!

Reggel tenyleg jo a savanyusag, es meg egy multi.

Udv; Petike

bicycle-repairman Creative Commons License 2001.03.09 0 0 68
Sokminden volt már, úgyhogy itt már csak szavazatok tudnak születni. Szóval in this very minute én is korrektül másnapos vagyok, és ami nekem beválik az az evés (szívd fel begyem - szalámis szendvics) és az ásványvíz. Az is igaz, hogy régen ittam már a béka segge alá magam, most sem, abban az esetben viszont semmi sem segít, még a Plussz Komfort pH sem, azt túlélni kell.

Na, eredményes émelygést mindenkinek.

rafia Creative Commons License 2001.03.06 0 0 67
Neha en is iszonyatosan hazavagom a gyomromat.
Ami nekem legjobban bejott: savanyu dolgok (pl. paradicsomleves), de a legjobb a kovaszos uborka leve (mikor mar nagyon gusztustalanul fest, akkor a legjobb).
Lattam regen a TV-ben egy ismeretterjeszto filmet. Egy vallalkozo kedvu /:-)/ urgevel ehgyomorra megitattak ket vizespohar(?) vodkat. Utana gyomorszonda, az illeto gyomorfala tele volt apro sebekkel. Ezek egy nap alatt gyogyulnak, siettetni nem lehet.
Az uborkale utan johetnek a levesek, ezek az alkoholistak kedvencei (ld. korhelyleves)
Előzmény: Justin (65)
szikszai Creative Commons License 2001.01.14 0 0 66
szerintem a másnaposságot fokozza a mértéktelen dohányzás is, márpedig piálás közben úgy szívjuk, mintha muszáj vőna. én mindig okákolok másnaposan, függetlenül attól, mikor fekszem le, ill. kelek fel, du.2-ig. simán gyomorsavat. csinálhatok bármit, ihatok bármilyen csodaszert! azt hiszem a szódabikarbónát kellene kipróbálnom, de ez még sosem jutott akkor eszembe, olyan szarul voltam.
érdekes volt, hoy egy üveg tequilától nem voltam másnapos, mert zabáltam a sót vele.
ergó sós piát kellene inni.
Előzmény: Justin (65)
Justin Creative Commons License 2000.11.23 0 0 65
Miért süllyedt el ez a hasznos topic?:-)

Végigolvastam,találtam egy-két jó módszert,bár a tegnap reggeli ébredésem eszembe jutott,most eléggé hányingerem lett.Sok jó módszer van itt leírva.Javaslatom a következő:kezdjünk bele egy olyan projektbe,aminek célja,hogy a másnaposság ellenszerét kutatjuk.Ki ki megosztja tapasztalatait a többiekkel,és a végén még díjat is kaphatnánk:-)))

Na akkor lássunk hozzá.Tegnap reggel ébredtem,szaladtam rókázni(még szerencse,hogy alvás közben nem szoktam:-)))Ezután kb egy liter libafröccs,nem tett jót.Viszont ezzel kapcsolatban.Nem értem,miért van az,hogy ez használ.A Szódabikarbóna lúgos kémhatást produkál,amivel a gyomorsavat közömbösíti,viszont az ecet enyhén savas.Akkor hogy van ez?Ugyanis télleg szokott működni.Aztán próbáltam aludni,de a belem olyan szinten fájt,és olyan hatalmas állatságokat álmodtam,hogy ez sem tartott sokáig.Számítógép,Half-Life,közben egy c-vitaminos pezsgőtablettás meghajtás.Akkorát okádtam,mint az ördög.Délután hatkor tudtam először enni.Nem voltam én ilyen.Igaz talán túlzás volt hat sör után két feles Unikumot és negyed liter házipálinkát meginni.

Még egy adalék.A dehidratáló hatás azért lép fel,mert általában vízhajtó hatás lép fel a vedelés folyamán.Ha csak rövidet vedelsz,akkor is sűrűn jársz brúzolni,hátmég ha sört.Viszont szerintem ilyenkor inkább érdemes olyan italokat fogyasztani,amelyek tartalmaznak különféle adalékokat,úgymint:só,cukor stb.Ugyanis ha csak simán megiszol vizet literszámra,attól max kellemesebb a rókázás,de az asványianyag készleted nem áll helyre.
Hú de hosszú voltam.MAjd holnap folytatom,remélem lesz akivel tudok erről a kényes kérdésről társalogni:-)))

Gyuszi bá Creative Commons License 1999.06.08 0 0 64
Na, az attó' függ. Ha ki todod mondani a kélgyó nevét (boááááááá), akkor sok teendő nincs, csak apró korrekció (Algopyrin+langyos sör). De ha nem volt az a rusnya állat a vendéged, akkor :
- erős citromos kávé (fele-fele arányban),
- kevés langyos sör (max. fél üveg),
- akármilyen szénsavas lé,
- olajos hal.
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.08 0 0 62
Azt a sok löttyöt amit az alkohollal benyelsz ki is adod hamarjában a WC-n (nagyon részegen már a nadrágba). Aztán ami felszívódik, az ott bent elvonogatja a vizet. A víz nem tud olyan gyorsan felszippantódni, hogy kiegyenlítse ezt.
Előzmény: eMM (57)
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.08 0 0 61
Hát ha nem kell dolgozni, akkor még áldásos is lehet ez az állapot.
Nincs is jobb annál, mint másnaposan egy múzeum közepén véresre röhögni magunkat.
mouser Creative Commons License 1999.06.08 0 0 60
Az igazán rutinosak tartanak otthon :-)
Előzmény: vivijúú (59)
vivijúú Creative Commons License 1999.06.08 0 0 59
Jaj de jó is a citromfagyi egy túl jól sikerült szilveszteri buli után! :-)
Újévkor ráadásul ha eldobok egy követ, biztos egy nyitvatartó fagyizót talál el...
:-)))))))
Előzmény: mouser (58)
mouser Creative Commons License 1999.06.08 0 0 58
Citromfagyi !!!
Hideg is, savanyú is.
És a legjobb, amiko egy buli után reggel tízkor elindultok citromfagyi iránt. Feelingje van.
Piros nyuszi szemek, katzenjammer, kialvatlanság etc.
eMM Creative Commons License 1999.06.08 0 0 57
Hát nem semmi ez a sok recipe az biztos!
Én csak azt nem értem hogy mitől ez a dehidratáló hatás.
(Bár hogy van az tény)
Hiszen az alkohollal rengeteg vizet is elfogyasztunk!!?
Tud valaki valmely ésszerű magyarázatot?
Mike Creative Commons License 1999.06.08 0 0 56
Nem, nem sort azt nem szabad inni!
Puffaszt, olyan leszel mint egy ontozocso, es ha jo sokat iszol belole, meg hanyhatsz is egy jot. Mondjuk masnap, otthon, meghitt csaladi korben.
Vizki! Vizki! Vizki!
Mike
margot Creative Commons License 1999.06.08 0 0 55
sör,sör,sör+algopirin+szundi
Mike Creative Commons License 1999.06.08 0 0 54
Wiskit kell inni. Attol meg a fejed sem fog fajni masnap.
Na igen, minosegi vizkit, es ugye nem ket uveggel.
Vagyis modjaval.
Bar ez sem igaz. Akkor jobbat tudok. Gyorsan le kell huzni par
adagot, attol raborulsz az asztalra, jol. Masnapossag kilove, akoholmergezes ugyszinten. Aki nem birja a vizkit tisztan az igya valamilyen uccsivel. Aki meg nem birja anyagilag, az ne csodalkozzon, hogy masnap faj a feje. Inkabb maradjon otthon. :)
Na minden jot!
Jo ivaszatot!
Udv everbudi! Mike
timi Creative Commons License 1999.06.08 0 0 53
Igy igaz !!!!!
vomit Creative Commons License 1999.06.08 0 0 52
a recipe: ne igyá!
Dun Ringill Creative Commons License 1999.06.08 0 0 51
Reggel egy ampulla C-vitamin. Eddig jobban bejött, mint bármi más. (Orvosoktól lestem el...)
Előzmény: mAlter (3)
tapsihapsi Creative Commons License 1999.06.07 0 0 50
Whoa !

Nnna azthiszem ebből nem maradhatok ki,
meg van némi rutin is.
Eddig a következő módszer jött be (uszkve 14 Bacardi-Cola után). Előtte bazi nagy pepperonis pizza (szivacs)
Ivászat (tizensokbacardicola)
Utána: kb. 1 liter ásványvíz (óhh a szenvedés), valami sziárd kaja.
3 óra alvás
Paintball

Esküszöm jobb voltam mint újkoromban :)

üdv

Egyébbiránt ha pótolsz folyadékot és kajálsz nagy baj nem lehet. Persze amíg normális lőrét iszol!!!!!

Törölt nick Creative Commons License 1999.06.07 0 0 49
Általában túlzabálás ellen alkalmazzák, de eszen esetre is kíváló az ún. "Libafröccs".
Nagy bögrébe félig ecetes víz (arányokat per pillanat nem tudom pontosan, de megnézem holnapra), ebbe kanál szódabikarbónát elkeverni. Ahogy belekeverted, azonnal állati módra felhabzik, ekkor le is kell hajtani egyből. Kellemes, pezsgőtablettás italhoz hasonlító íze van, sem az ecetet, sem a szódabikarbónát nem érezni. Valami vegyész-lelkületű biztos tudja, hogy pontosan mi játszódik le, lényeg az, hogy gyomorice jótékony hatűsú.
robicsek Creative Commons License 1999.06.07 0 0 48
egyszer olvastam valahol - kipróbálni még nem próbáltam, mert igen borzaszónak tűnik, akkor már inkább a másnaposság:

Jó nagy adag erős kávé, két kávéskanálnyi ------- sóval.

magyar tarka nagy barom Creative Commons License 1999.06.07 0 0 47
Ha csak kavarog az nem jó! Teszünk még rá egy két lapáttal, akkor már minimum kisvuk. A probléma megoldva! Topikkal a másnaposság ellen, új internetes gyógymód. :-D
Előzmény: Xenike (45)
Xenike Creative Commons License 1999.06.07 0 0 46
Üdvözöllek drága Bagojj!
Nem vitatom módszereitek beváltságát, bár szerintem én attól lennék rosszul, amit itt olvastam (tisztelet a kivételek hosszú sorának).
Előzmény: Törölt nick (44)
Xenike Creative Commons License 1999.06.07 0 0 45
Ez OK, de ha az eljétől végigolvassa valaki az egész topicot, mint pl. szerény személyem, akkor igencsak kavarogni fog a gyomra, és minden egyéb baja is azonnal jelentkezik!:-)
Előzmény: vivijúú (43)
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.07 0 0 44
A tapasztalat szól belőlünk, ne vitasd el ezen megoldások helyességét, lécci. Hosszú évek kipróbált szerei ezek, komoly kutatások és kuruzslások eredményei.
Előzmény: Xenike (42)
vivijúú Creative Commons License 1999.06.07 0 0 43
Senki nem mondta neki, hogy ezt mind egyszerre kell kipróbálnia...
:-))))))
Előzmény: Xenike (42)
Xenike Creative Commons License 1999.06.07 0 0 42
Már megbocsássatok, de nekem nem csak az alkoholtól, de az élettől is elment a kedvem azok után a kínzószerek után, amiket ide írtatok. Szerintem ezektől egy egész tehéncsorda is felfordulna, nem hogy szegény kiccsavo!
leha Creative Commons License 1999.06.07 0 0 41
fejfájásra: algopirin (de lehet, hogy más fájdalomcsillapító volt. bagojj atta : ), meg sörike
a pocira: csakis kefír, de az minden mennyiségben (nekem két pohár/egy levegö)
vivijúú Creative Commons License 1999.06.07 0 0 40
Hát a nadrág már lenn vót, de a záróizmok rendeltetésszerűen működtek, segítve ezzel az egyik esemény időtengelyen való eltolódását.
:-))))

Téma lezárva, még emléxeni is szörnyű erre...

Előzmény: Törölt nick (38)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!