Keresés

Részletes keresés

Popenka Creative Commons License 2022.06.10 0 0 11032

Jelszót kér a google tárhely.

Nyilván, ha a rendszeresen használt gépedről nézed, ahol bejelentkezel valami google alkalmazásba, akkor neked megjelenik a tartalom, mert megvan a jelszó, automatikusan belép a böngésződ.

Csak a te jelszavad nincs meg a mi gépünkön. Hálistennek. :)

Valahogy publikussá kell tenned a fotókat, valami beállítással.

Én nem használom ezt a google nevű kémprogramot, így tovább nem tudom magyarázni...

 

Annyit még tudok mondani, hogy a google most június 1-től bevezette végre a kétszintű azonosítást.

Ezzel az automatikus, programból való belépések korlátozva vannak. Ez lehet változás.

Attól még a fotók lehetnek full publikusak, biztos be lehet állítani valahol.

Előzmény: nagypapi51 (11031)
nagypapi51 Creative Commons License 2022.06.10 0 0 11031

Nem tudom, miért nem jó a hivatkozás, pedig megnéztem, működött.

Na talán most

 

Előzmény: nagypapi51 (11030)
nagypapi51 Creative Commons License 2022.06.10 0 0 11030

Ma van a szokásos éves céges bulink, malacsütéssel egybekötve

 

homerx Creative Commons License 2022.06.07 0 0 11029

ugyan nem tp, de hal. jonehany eve az egyik mini gombasztalin keszitett az egyik tarsunk egy speci hallevet. marnak lettek kifilezve. a csontos reszekbol keszult a halle, a filek le lettek daralva es gombocca gyurva fuszerekkel. ordogszeker laskaval foztuk fel a levet, majd mentek bele a golyobisok. no, nem ordogtol valo volt az ordogszeker tarsitasa a halaszlevel :)

 

Előzmény: zsandár (11027)
Boarhunter Creative Commons License 2022.06.07 0 0 11028

A belsőséget én sem "hagyom benne" a halban. Na jó, a vesét igen. De a májat, lépet, szívet, úszóhólyagot és a beleket borító zsíros szövetet beledobom a bográcsba, a bontott halat már nem mosom, hacsak nem történt "baleset" a bontásnál. A keserüfoggal nem foglalkozom, urban legend.

Ezeket a dolgokat úgy kell elképzelni mint alapfűszereket egy ételben. Ha nincsenek benne, "üres" lesz a lé, hiába főzöl bele másból sokat.

A nyúlgombóc nem tudom, hogy készült, egy fórumtárs követte el, mire odaértem, nagyjából kész volt.

A cukkini az olyan lesz amilyenre az ember csinálja, saját íze nem sok van. Viszont azon kevés növények egyike ami jól érzi magát a kertemben így szezonban elég sokat eszünk, mivel minden hétvégén grillezek és köretnek automatikusan felkerül a cukkini is a rácsra.

Előzmény: zsandár (11027)
zsandár Creative Commons License 2022.06.07 0 0 11027

Ott vannak a dolgok. Szeretjük mi is a hal -ból készült ételeket, halászlét én sem gondolom túl. Ponty simán lepikkelyezve, kibelezve, keserűfog , kopoltyú kidobva, fej maradhat.Mondjuk a belsőséget nem hagyom benne.Mifelénk nem szokás benne hagyni, persze nem is vagyunk halászlé guruk, és szégyenszemre a szálkás apróhalat még át is szoktam passzírozni :-))Persze megy még hozzá más hal is.Tudom , hogy van a dunai ill. tiszai halászlé közötti rivalizálás.De ha jól van elkészítve mindkettő finom lehet. Igaz hogy invazív , irtani való hal, de a törpeharcsa az kibaszott finom, simán paprikás lisztben forgatva, forró olajban kisütve, són kívül más nem is kell hozzá.Csináltam belőle ruszlit is, extrém jó. Grill témához: cukkini az kimondottan jó grillezve,kiegészítőnek .Persze jóllakni csakis hússal tudok.Vadnyúl húst ledaráltátok és úgy lett gombóc belőle? Na még a vadnyúl , ami nagyon ízletes, egyszer egy buliban , vagy 4 sör után , éhgyomorra megettem egy kisebb vadnyulat..Akkor mondták, hogy inkább ruháztatnának, mint etetnének..Most hétvégén is volt tp. majd töltök fel képeket.

Előzmény: Boarhunter (11021)
Popenka Creative Commons License 2022.06.06 0 0 11026

Így érthető. :) Én is szeretem a grillezett cukkinit, padlizsánt, gombát meg naná. Csak a menübe nem illett :)

Tárcsán vagy vas serpenyőben a parázs felett, én is szívesen készítem az ilyesmit köretnek.

Előzmény: Boarhunter (11024)
homerx Creative Commons License 2022.06.06 0 0 11025

eeeej, de nyelek most nagyokat!

Előzmény: Boarhunter (11021)
Boarhunter Creative Commons License 2022.06.05 0 0 11024

Egyébként ha jönnek vegetáriánus családtagok, én is szoktam cukkinit grillezni, zöldfűszeres, fokhagymás olivában megpácolom aztán hagymával nyársra húzom mint a saslikot...utána meg káromkodok mint a szódáskocsis, mert a lecsepegő olivaolaj belobbantja a parazsat és ezt minden alkalommal elfelejtem... :-)

Előzmény: Popenka (11022)
Boarhunter Creative Commons License 2022.06.05 0 0 11023

Egyik fórumtársunk "megtért" és rákapott a zöldségekre. Előző este tárcsán pirított mindenfélét, spárgát, gombát és cukkinit is. Namost közben elkezdődött a meccs, elvonult nézni és szépen ottfelejtette az utoljára felrakott cukkinit, alatta az égő tűzzel. Szerencsére voltunk páran akiket nem érdekelt a foci és megmentettük az elszenesedéstől de akkor este már senkinek nem volt hozzá kedve. Reggel még ott figyelt a tárcsán, megkóstoltam és annyira ízlett, hogy nem volt szívem kidobni, "újrahasznosítottuk". Érdemes volt mert a "rántottában" is finom volt, el is fogyott villámgyorsan.

Előzmény: Popenka (11022)
Popenka Creative Commons License 2022.06.05 0 0 11022

Én csak azt szeretném tudni, hogy mi indokolta ebben a menüsorban a cukkinit? :D

Jó volt az a halászlé, én biztos vagyok benne.

Előzmény: Boarhunter (11021)
Boarhunter Creative Commons License 2022.06.05 0 2 11021

No, akkor legyen néhány kép. Ma főztem egy olyasmi pörköltet mint Te, négy láb, három nyers első meg egy füstölt hátsó csülök(házi).

 

Múlt hétvégén két év kihagyás után(rosseb ezt a covidot) megint volt fórumtalink. Végigfőztük az egészet.

A teljesség igénye nélkül:

Bakonyi húsgombóc vadnyúlból:

 

A szokásos souvlaki:

Hagymás velő bográcsban, grillrácson pirított kenyérrel ettük:

Egy rettentő gyenge halászlé, ég a pofám miatta...

 

Végül vasárnap reggelire egy szalonnás, cukkínis omlett hatvan tojásból...

 

A halászléhez egy öreg barátom hozott vagy tíz kiló "tiszai" halat, ez eddig jól kezdődött-. Sajnos jószándékú ám tájékozatlan fórumtársak megpucolták és ezzel teljesen tönkretették mire odaértem. Kimosták, az ikrán, tejen kívül a belsőséget eldobták, még a hal szemét is kiszedték, egy "steril" valami várt rám a hűtőben.

Nálam a halászléfőzés szinte szakrális tevékenység, minden apró részlet számít. Ennek megfelelő kedvvel álltam neki az egésznek, olyan is lett... A halak húsa nagyon jó volt, ebből az alapanyagból "csodát" lehetett volna alkotni.

Előzmény: zsandár (11018)
zsandár Creative Commons License 2022.06.01 0 0 11020

Sajnos nem készültek, de legközelebb majd fotózok 

Előzmény: homerx (11019)
homerx Creative Commons License 2022.06.01 0 0 11019

kollega, hozd a kepeket! :)

Előzmény: zsandár (11018)
zsandár Creative Commons License 2022.06.01 0 0 11018

Most néztem, 2 éve nem írtam ide..Persze azért közben voltak bőven tűzről pattintások.Legutóbb vagy 5 kilónyi törpeharcsa , sima paprikás lisztben  sütve , tárcsán , hozzá karikára vágott krumpli.Először a krumpli sütve, majd a hal.Aztán  házi hurka kolbász tárcsán , szintén krumplival. Csülök pörkölt bográcsban .Minden fával , semmi palackos gáz. Csülök ideális összetétel: 2 db hátsó , nyers csülök, 2- 2,5 kg. Egy db 2,5 kg os házi sózású, füstölésű csülök / nem az ipari, gyors erjesztésű, gumi állagú, vizes gagyi/ , 2 kiló köröm.Pont annyi só volt a füstölben, hogy nem kellett sózni.Grillcsirke is sült. Következő tervek:Birkapörkölt, töltött káposzta bográcsban , sült hal /ponty, keszeg/ tárcsán.

Természetesen főzés-sütés közben hideg sörök vagy  fröccs.De ez alap...

nagypapi51 Creative Commons License 2022.05.12 0 0 11013
szenyor Lopez Creative Commons License 2022.01.24 0 0 11012

rásegítettünk :)

Előzmény: nagypapi51 (11011)
nagypapi51 Creative Commons License 2022.01.23 0 0 11011

és megcsordult Vince?

Előzmény: szenyor Lopez (11010)
szenyor Lopez Creative Commons License 2022.01.23 0 0 11010

Csirkegulyás Vince napon. Semmi extra, csak csirkehús, zúza, csirkemáj, kis füstölt, hagyma, zöldségek, kis krumpli és csipetke. Meglepően finom lett a végeredmény. Idei első pattintás.

öreg_néne_b Creative Commons License 2022.01.23 0 0 11009

Nem volt elég olvasó? Az emberek újabban berúgni is a neten szoktak? :o

Előzmény: homerx (11008)
homerx Creative Commons License 2022.01.23 0 0 11008

nalunk meg a konyvar zart be, aminek volt egy jo kis zart udvara magas fenyokkel korulveve, szoval zarva a kulvilagtol. kedv az lenne, ha lenne hely. Van ugyan itt a hazak kozott is egy tuzrakohely, de milyen mar a szomszedok szeme lattara leajjasodni, :))

Előzmény: comad2 (11007)
comad2 Creative Commons License 2022.01.23 0 0 11007

Szia! Hát ez az, régebben én is gyakran jártam erre, most is csak véletlenül, főztünk-sütöttünk, de egyszerűen "kikoptak" mellőlem az emberek, egyedül meg milyen már :-(

Előzmény: nagypapi51 (11006)
nagypapi51 Creative Commons License 2022.01.05 0 0 11006

...csak a dokumentálás kimaradt...

Hát ez az! - mondjuk, sokszor már én sem teszem fel az elkészült ételek fotóit.

Előzmény: Boarhunter (11005)
Boarhunter Creative Commons License 2022.01.05 0 0 11005

Én október végéig minden hétvégén begyújtottam a faszenes grillt, halászlét is főztem párszor meg ilyen-olyan pörkölteket bográcsban csak a dokumentálás kimaradt.

Előzmény: nagypapi51 (11003)
badubadu Creative Commons License 2022.01.05 0 0 11004

Sajnos kikoptak. Az Index egyre jobban haldoklik. Nézd csak meg a többi topikot is. A disznóvágásiban és a kolbászban is alig történik hozzászólás. Esetleg vágásokról kép....

Előzmény: nagypapi51 (11003)
nagypapi51 Creative Commons License 2022.01.05 0 0 11003

Azért elég ciki, hogy tavaly zusammen 7! (hét) hsz volt, abból egy konkrét pattintás... :(

Mi történt a nagy pattintós kollégákkal?

homerx Creative Commons License 2021.11.07 -1 0 11002

Ezt most komolyan monfod? Ekkora seggfejekkel ritkan talalkozni.

Előzmény: Mazsola0070 (11001)
Mazsola0070 Creative Commons License 2021.11.07 0 0 11001

Szerintem ezt töltsd fel a Tiltakozzunk a vega agresszió ellen! topicba is, jó lesz az antivegák címerébe...:))))

Előzmény: homerx (11000)
homerx Creative Commons License 2021.11.07 0 0 11000

borjulabszar varganyaval, hazi nokedli (nem ilyen fiszfasz szaggatokon keszult aprolopikula, hanem vagodeszkarol kessel szaggatva), sajat savanyu.

 

 

 

Vének Tanácsa TM Creative Commons License 2021.07.26 0 0 10999

Ó, csak a válasz dátumát néztem :(

Előzmény: nagypapi51 (10998)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!