Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

nohab Creative Commons License 6 napja 0 0 666172

Egyébként átlagban Hamilton kb. 2 tizeddel jobb körönként

Szerintem ez az, ami ma már nem igaz, átlagban biztosan nem.

+ a kritikus versenyszitukat általában jobban kezeli.

Attól függ, hogy mitől kritikus, ha a technika gyengélkedik, annak a kezelésében egyértelműen Rosberg a jobb, ha a pályán van valami hirtelen versenyszitu, abban meg Hamilton (különösen, ha g#cinek is kell lenni).

Előzmény: slowrunner (666152)
sunnysun333 Creative Commons License 6 napja 0 0 666171

Pont ezt mesélgetem, hogy lassan ez lesz a vége... Szóról szóra ezt mondtam, hogy a rali vb már nyomokban se érdekel...

Csakhogy az a probléma, hogy továbbra is szeretnék izgalmas és érdekes és változatos autóversenyeket nézni... Nem én hülyültem el, hanem egyértelműen az egykoron kedvenc sportágaimat tették tönkre a szabályokkal...

Előzmény: Helter Skelter (666170)
Helter Skelter Creative Commons License 6 napja 0 1 666170

Talán el kellene menned pl. kirándulni inkább és soha többé nem nézni F1-et, erre nem gondoltál? :)

Előzmény: sunnysun333 (666168)
Helter Skelter Creative Commons License 6 napja 0 0 666169

Ha meglesz Luinak a 4. VB cím, akkor igyuk már meg a KK által behűtött pezsgőt! ;)

Előzmény: Titi120 (666165)
sunnysun333 Creative Commons License 6 napja 0 0 666168

Bocs, de wg itt teljesen más szerepkörben játszik. Illetve finoman célozgatsz rá te is: nevezetesen, hogy ő nem szimpla rajongó, hanem jól (vagy akárhogyan, de)  fizetett kényszer versenynéző... Neki, ha tetszik ,ha enm, kéthetenete két órán át lelkesedni kell érte és punktum...

Én viszont már a tévé elé is alig bírok leülni. Nemhogy lelkesedni...

Előzmény: ZenDrew (666162)
Helter Skelter Creative Commons License 6 napja 0 0 666167

Múltkor én is sznob voltam, mert pohárból ittam a sört a Korda Gyuri koncerten! ;o)

Szeptember volt,
Már búcsúzott a kárttól a világ,
És mi áttrollkodtuk a 'púri éjszakát,
Most újra szeptember van,
Trollkodsz-e még / már?

Előzmény: wégé (666158)
sunnysun333 Creative Commons License 6 napja 0 0 666166

Megnyugtatlak, hogy az a Senna-Prost dominancia olyan régen volt, hogy én már foszlányokra sem igazán emlékszem. De az már akkor is totálisan kétségbe ejtett, hogy a McLaren talán egy kivételével az összes futamot megnyerte a rossebb tudja melyik évben. Szóval az sem volt jó... Senna ide, Prost oda...

De azt hiszem, az azért nem tartott 3 évig...

Igen, akkor is rettenetesen szenvedtem... Én ugyanis már akkor is néztem a közvetítéseket és nem googlizás révén lököm az eredményeket...

De az biztos, hogy akkor nem írtam semmit, merthogy akkor se internet, se index se semmi nem volt még...:) 

Most viszont egyáltalán nem vagyok meggyőződve arról, hogy 2017-es szabályokkal sikerül-e végre megtörni a Mercedes dominanciáját... Attól, hogy majd várhatóan 3-4 mp-es köridő javulások jönnek, az nem azt jelenti, hogy mindenki gyorsulni fog, csak az a hüjjjje Mercedes nem...:)

Előzmény: Küzdeni mindig! (666163)
Titi120 Creative Commons License 6 napja 0 0 666165

6 futam van hátra, amikből a következő három inkább Hamiltonnak sikerült általában jobban az elmúlt években, az utolsó három helyszínen viszont Rozika tavaly tarolt az emlékezetes minivébéjén. :)

A következő futam helyszínén, Suzuka-ban, például Lui már három győzelemnél jár, miközben Rosberg-nek még nem nagyon teremt babár arrafelé. Austin-ban 4/3 versenyt húzott be LH ... Szóval még mindig azt gondolom, hogy a brit kezében van a sorsa, hiszen ha behúzza a "saját" pályáit, akkor a véghajrában már Nicon lesz a nyomás.

Jinx. :)

Előzmény: JarnoTrulli (666143)
Helter Skelter Creative Commons License 6 napja 0 0 666164

Rosbergnek is gondjai voltak ugyanazok ráadásul, Rosberg ezekből sokkal jobban ki tud jönni.

Hamilton szerintem sokkal inkább ösztönös versenyző, szerintem a technikai dolgokra nem fordít annyi figyelmet.

Előzmény: Aki mer az (666144)
Küzdeni mindig! Creative Commons License 6 napja 0 0 666163

"Mert az már nem izgalom, hogy Hamilton fog ki egy szar napot, vagy Rosberg... Az engem már nem érdekel...."

Ez akkor hiteles, ha ugyanezt írtad a Prost-Senna kettős dominanciájakor is.

Előzmény: sunnysun333 (666160)
ZenDrew Creative Commons License 6 napja 0 0 666162

Az mi fán terem?
Kifejtenéd, ha megkérlek szépen, hogy mi az a drukkersznobizmus?
Előrebocsátom, hogy rendkívül tisztelem a munkásságod. Fényévekkel érdekesebb a magyar F1 közvetítés, amióta a kormánytévén látható veled és a munkatársaid közreműködésével. Szóval baromira rosszul esik, hogy nem létező fogalmakkal dobálózol.(Vagy a sznob szó jelentését értelmezzük másképp?) Ennyire csökkenőben a nézettség, hogy egy "felszentelt Amerika mániás" véleményére máris harapni kell? Remélem adódik majd alkalom, hogy négyszemközt beszélgessünk a témáról. Ugyanis kíváncsi lennék a véleményedre mint néző, mint egy olyan néző, aki megnéz X számú versenyt az F1-en kívül, majd megpróbál felállítani egy objektív mérőrendszert (már amennyire az lehetséges). És az alapján helyezi el a piacon a terméket. Remélem még képes vagy erre, és nem veszítetted el a kapcsolatodat a valósággal. 
Tudom, így nyilvánosan nem kifizetődő élesen kritizálni a terméket, amelyből hasznod származik. Persze azt is tudom, hogy merted már többször is hangoztatni a szent és sérthetetlen F1 negatívumait, ami megint csak tisztelendő, ám ahogy egyre romlik a szórakoztatás színvonala, úgy próbálod Te is egyre erőteljesebben belemagyarázni, hogy jól van ez így. Észrevetted már ezt? Remélem, hogy ez szándékos marketingfogás a részedről, és a szakkommentátor mögött az ember azért tisztában van a valósággal.

sunnysun333 Creative Commons License 6 napja 0 0 666161

Majdnem....

Előzmény: tyler-durden (666157)
sunnysun333 Creative Commons License 6 napja 0 0 666160

Őőőőő izé, akkor már min. kette nvcagyunk, akiket ez a szingapúri hétvége egyáltalán nem elégített ki...

Na jó. A rajtot nem is láttam, mert más program volt. Kábé félidőben kezdtem nézni, ponotsan abban a tudatban, hogy max. a legutolsó 5-10 kör talán hoz majd valamit, mint annyiszor máskor... De mivel ez a versenymenet is már tök kiszámítható és századszorra x év alat tmár tényleg kezd eléggé unalmassá válni, tehát tényleg gáz van...

Na bumm, nem láttam rajt-balesetet. Láttam már eleget... És nem láttam Verstappen meg Kvyat csatáját... Hát igen, ennek volt némi pikantériája, de ez is fele részben inkább bulvár hír..

Amit viszont továbbra se tudunk, hogy mitől volt Riicciardo olyan gyors? Akkor most beérik végre a Mercedest??? De ha ez csak olyan halványan esélyes, akkor a köv. futamon majd megint jól pofára esünk megint...és a köv. versenyen végre igazi izgalmat már megint nem fogunk átélni... Mert az már nem izgalom, hogy Hamilton fog ki egy szar napot, vagy Rosberg... Az engem már nem érdekel....  És az is már egy eléggé unalmas pótcselekvés, hogy vajon a Ferrari megint kap-e zakót a Red Bulltól....

Miért lenne ez (drukker) sznobizmus?? Miért kell vakon és életem végéig rajongani egy végső soron szar és elfuserált szériáért???? Ettől már tényleg sokkal izgalmasabb és kiszámíthatatlanabb a foci....:)))

sunnysun333 Creative Commons License 6 napja 0 0 666159

Pontosan rátapintottál a lényegre! No ne marra, hogy csinos nő lennék (habár fiatalabb koromban egy ideig Lutz Mária álnévvel irogattam újságcikkeket és nagy izgalom is támadt a szakmában, hogy ki ez az új csaj. Borisz, azaz Boros Jenő, aki a mai napig a Népszabinál nyomatja, persze teli szájjal igazolta mindenkinek, hogy egy szőke, fiatal

a, nagymellű bombázó a Lutz...:) )

A lényeg, hogy még azt sem lehet legtöbbször elhinni, amit látunk, mert nem tudjuk, hogy a százezer paraméter közül mi éppen hogyan áll az utolsó körökre. Ha meg éppen nincs "taktikai izgalom", akkor meg a dominancia, amin meg semmi csodálni való nincs...

Ezek a taktikai "izgalmak" legtöbbször kábé olyan hatásúak, mint guminőt dugni egy lakatlan szigeten... Az még a taktikai "izgalmaknak" csak a jéghegykénti csúcsa, amit látunk, mert a valóság igazi elemei legtöbbször csak a hátsó boxok komputer erdejének képernyőin látszanak...

Szomorúan kell tudatnom, hogy a F1 a legjobb úton halad, hogy egy naggggyon régi rajongóját és hívét végleg elveszítse...

A rali vb-ből már tökéletesen kiábrándultam, ma már azt se tudom, mikor van a köv.a futam és mi is volt legutóbb..  Pedig a mobil internet hőskorában élőben néztem az utcán minden egyes gyorsasági időeredményeit... Ma már tök fölösleges. VW dominancia és szevasz... Nagy néha pechjük van (mármint Ogier-nak...) , és akkor talán nyer más, vagy legalább egy másik VW-s.... Ez ma már hosszú távon édeskevés a lelkesedéshez...

Előzmény: Jam Clerk (666156)
wégé Creative Commons License 6 napja 0 4 666158

Az egész hozzászólásod át van itatva azzal, amitől hányingert kapsz: a mérhetetlen (drukker)sznobizmussal.

Előzmény: ZenDrew (666155)
tyler-durden Creative Commons License 2016.09.19 0 0 666157

Át lettünk verve.

Előzmény: sunnysun333 (666153)
Jam Clerk Creative Commons License 2016.09.19 0 0 666156

Időnként felmerül bennem, hogy nem vagy-e nő véletlenül? Csak mert neked semmi sem jó... :)

Ha van stratégiai különbségből fakadó "izgalom a végére", akkor azért, mert "de mi van a háttérben?", ha meg mindenki ugyanazt a stratégiát futja, akkor azért, mert "úgyis a dominancia győz, és ahhoz képest viszont túl drága", ha meg ugyanolyan, vagy közel azonos technikával futnak, és hajszálnyi különbségek döntenek csak minden egyes centiről a 300 km-es táv teljes hosszában, akkor meg... ja, olyan meg nem lehet(ek), az a baj. :)

ZenDrew Creative Commons License 2016.09.19 0 0 666155

Semmiféle élvezetet nem adott nekem a szingapúri F1-es verseny. Végig kiszámítható, unalmas verseny volt. A rajtbaleset hozott némi látványosságot és a safety car megjelenése némi kavarodást, ami mindig jót tesz egy versenynek. Utána az F1-ben már-már megszokott, rendkívüli amatőrséget láthattuk, ahogy elengedték a mezőnyt, miközben egy pályabíró még a pályán dolgozott.
Egyetlen igazi pozitívumot tudok kiemelni: Verstappen és Kvyat csatája. Az tetszett, de ahhoz nem volt elég, hogy azt mondhassam elégedett vagyok a műsorral nézőként. Pedig a pálya nekem tetszik. A vonalvezetés és a körítés is. Pontosabban Szingapúr látványa, mert a mérhetetlen sznobizmustól - ami körbelengi az egész F1-et - hányingert kapok.
Jah, meg a gumitörmelék. Hát ezek a szándékosan gyorsan kopó gumiabroncsok önmagukban hordozzák az unalmat, hiszen nagyon gyorsan alkalmatlanná válik az autóversenyre az ideális íven kívül a pálya.

JarnoTrulli Creative Commons License 2016.09.19 0 0 666154

Schumacher court case over false "walk" claims begins

A German judge has indicated that Michael Schumacher's family will be awarded damages for a false report that the seven-time world champion was able to walk again.

http://www.motorsport.com/f1/news/schumacher-court-case-over-false-walk-claims-begins-828242/

sunnysun333 Creative Commons License 2016.09.19 0 0 666153

Az utolsó körök valóban "látványosak" voltak ,csakhogy ebből a nézők mit sem érthettek igazán. És igen, senki nem tudhatta, hogy valójában milyen állapotban is voltak Rosberg gumijai...

És valóban, kurva "izgalmasak" az ilyen pillanatok az eltérő gumi stratégiákkal - főleg a komputerekkel és szakemberekkel telezsúfolt boxokban, ahol mindenki mindent tud...

Naná, hogy a kedélyesen cseverésző Wolff meg a vigyorgó Lauda majd össze pisálták magukat izgalmukban, de én csak egy eléggé homályos szituációt láthatttam, amiben csak sejtettem, hogy ha lett volna Ricciardo-nak még 2-3 köre, akkor se biztos, hogy meg tudta volna előzni Rosberget, mert mi nem tudhattuk, hogy mennyi tartalék volt valójában a gumijaiban...

A néző azonban pusztán versenyt, kűzdelmet szeretne látni, de ez az ismeretlen faktorok miatt eléggé kétséges élvezetet adhat.....

Előzmény: Küzdeni mindig! (666150)
slowrunner Creative Commons License 2016.09.19 0 1 666152

Ezzel bejelentkezett a VB-címre, mégpedig igen komolyan.

Akkor nyerhet Rozi, ha a mázlifaktor neki kedvez, erre van esélye mert már nincsen sok hátra.

Egyébként átlagban Hamilton kb. 2 tizeddel jobb körönként + a kritikus versenyszitukat általában jobban kezeli. Ezért nyert tavaly és tavalyelőtt is, mert ugyan nincs köztük nagy difi, 20 futam alatt összességében kijön.

Előzmény: Küzdeni mindig! (666141)
Cold Heart Creative Commons License 2016.09.19 0 0 666151

a cikk erről nem szólt,

én abból tudok "dolgozni", amit Gabi leírt

Előzmény: Küzdeni mindig! (666150)
Küzdeni mindig! Creative Commons License 2016.09.19 0 0 666150

Az attól függ, hogy milyen guniszettjei voltak. Ha a RIC-fele szuperlágyakkal nem vette volna fel a versenyt, akkor nem lett volna simább. Más kérdés, hogy akkor meg plane nem hozták volna ki RrOS-et.

Előzmény: Cold Heart (666147)
JarnoTrulli Creative Commons License 2016.09.19 0 0 666149

Sz.G ennek a nagymestere idehaza :)

Előzmény: Cold Heart (666148)
Cold Heart Creative Commons License 2016.09.19 0 0 666148

teniszt szeretik igy kozvetiteni, sok-sok pont jelentoseget felertekelni

Előzmény: JarnoTrulli (666146)
Cold Heart Creative Commons License 2016.09.19 0 0 666147

Ricciardo túl gyors volt, ezért nem nyerhetett

A Merci Ricciardónak köszönheti a nyerő szingapúri taktikát. Majdnem összepisilték magukat a boxban. Tovább »

forrás: Index.hu

nem ertem Gaborunk kovetkezteteset.

azt, hogy Rosberget nem tudtak kihivni Ricsi  marha gyors kivezeto kore miatt, miert igy ertelmezi? Ha ki tudjak hivni, Rosbergnek joval kevesbe izgulos futama van

JarnoTrulli Creative Commons License 2016.09.19 0 0 666146

valami ilyenre céloztam 

Előzmény: Inner Circle (666145)
Inner Circle Creative Commons License 2016.09.19 0 0 666145

A háborús jelentésekben szoktak mindig "stratégiai jelentőségű" pontokat elfoglalni, aminek rendszerint semmi befolyása nincs a további harcokra...

Előzmény: JarnoTrulli (666143)
Aki mer az Creative Commons License 2016.09.18 -3 0 666144

álmodik a rózsi fan. Hamilton egész hétvégén szopott a technikával, Rózsi meg csak a kötelezőt hozta. Ennyi kevés a VB címhez.

JarnoTrulli Creative Commons License 2016.09.18 0 0 666143

aztán a köv. futamon megváltoznak a dolgok aztán azon lehet filozofálni hogy mekkora lélektani előnybe került Hamilton mert forditott...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!