Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

TotalCar címlap TotalCar fórumok
Cold Heart 26 órája Creative Commons License 629289

Massa tisztes előnyben volt az egész futamon, majd sok körrel hamarabb kihívták, és box után se nyomta - emlékszem rá, lt-n követtem.

a jobb taktika meg jóval jobb volt, csapaton belül elvétve kapja a hátsó a kedvezőbb taktikát, főleg az első hazai pályáján.

Szóval ez a "behúzta" erős túlzás számomra, mert ha nem vb-ről van szó, ez a helycsere nem történik meg. Nem volt igazi ráhatása a győzelemre.

03-mat meg nem húzta be, DC nélkül második se lett volna, azaz egyik futamon egyértelműen nem verte meg a csapattársát, a másikon meg legpozitívabb értelmezés szerint is egy jobb taktikát autózott ki.

Alonso ezeken a zárókon legalább a csapattársait kellően elgyepálta. 

2010-ben én két dolgot hiányoltam

-egy jó rajtot (bár egész évben szarul indult mindkét Ferka), ha ott nem bukik Buttonnal szemben egy pozit, talán a Ferka sem szarja össze magát Webbertől egyből.

-Petrov ellen bármit. A Renault abban az évben brutál végsebességeket produkált, akkoriban csak azért álltak ki cserélni kereket, mert kötelező volt, és nem volt DRS, így nem volt nehéz vki mögé beragadni, de ha vb-ért mész, akkor meg kell próbálni mindent.

2012-ben egyszerűen kevés volt a Ferka azon a futamon

2007 év végén meg szárazon már sehol nem voltak a Ferkák ellen, főleg Braziliában, ott mit kellett volna csinálni?

Előzmény: candle (629276)
Inner Circle 27 órája Creative Commons License 629288

Mondjuk az F1 színvonala is megbízhatóan halad a Megye III. irányába a Maldonado-szintű pilótákkal és a Szocsi-pályákkal.

Előzmény: candle (629287)
candle 27 órája Creative Commons License 629287

"A fociban meg utólag gyakorlatilag sosem változtatják meg jelentős meccs eredményét"

Nemzeti bajnokság felett nem, de attól lefelé láttam már példát rá.

Előzmény: Inner Circle (629285)
candle 27 órája Creative Commons License 629286

"Az utóbbi időben Barrichellónak Rajkó a beceneve?"

Rosszul fogalmaztam, igazad van. Megtette, amit az autó engedett, a ferrarikhoz köze sem volt.

Előzmény: Inner Circle (629282)
Inner Circle 27 órája Creative Commons License 629285

Nehéz lenne úgy újrapontozni, hogy Massa jól jöjjön ki belőle. A fociban meg utólag gyakorlatilag sosem változtatják meg jelentős meccs eredményét, de még egy bírói ítéletet sem, még akkor sem, ha öt másodperccel utána már nyilvánvaló a tévedés.

Előzmény: RyanHunterRay (629273)
candle 27 órája Creative Commons License 629284

"A kedvezőbb taktikát az elöl lévő kapja normál esetben."

Egy vb címet eldöntő szituban? Na látod, pont ez a bajom a szemüvegekkel. :-)

Előzmény: F1mre (629277)
Inner Circle 27 órája Creative Commons License 629283

G-Playra emlékszik még valaki?

Hé, haver, ez már Vettel-korszak,
Hé, haver, Alonsóék már rosszak!
Hé, haver, ez egy más világ,
Hé, haver, ez egy Séb-Séb új világ!

Előzmény: RyanHunterRay (629279)
Inner Circle 27 órája Creative Commons License 629282

Räjkó pedig mind ezt, mind a '03-as szezonzárót behúzta.

Az utóbbi időben Barrichellónak Rajkó a beceneve? Egyébként ott meg mintha Coulthard engedte volna el.

Csűrdöngölde 28 órája Creative Commons License 629281

Akkor még lehetett tankolni, és KR két körrel később jött ki az első cserére, mint Massa, aminek köze lehetett ahhoz, hogy az időmérőn kapott 4 tizedet. Räikkönennek a második etapja is hosszabb volt, mint Massáé, és az a néhány kör elég volt ahhoz, hogy az üres autóval annyival gyorsabb legyen, hogy megelőzi.

Ettől függetlenül persze nem lehet kijelenteni, hogy tisztán versenyben verte meg KR Massát, de azt sem, hogy szándékos helycsere volt.

Előzmény: F1mre (629277)
Bateman 28 órája Creative Commons License 629280

ebben tökéletesen egyetértünk. a jövő évi fejlesztések mellett, azért kellene némi időt szakítani egy-egy odapörkölésre is. remélem összejön még 1-2 ilyen;)

Előzmény: keménykalap és ... (629275)
RyanHunterRay 28 órája Creative Commons License 629279

Az RB nem engedi majd Vettelnek a ferkás tesztet.....

ismét bebizonyosodik h melyyik a legtürhőbb csapat az f1ben. remélem soha nem nyernek már több vbt. 

Bateman 28 órája Creative Commons License 629278

még mindig nagyon merev vagy. lazulni, lazulni, lazulni és szebb lesz a világ!;)

Előzmény: Cold Heart (629272)
F1mre 29 órája Creative Commons License 629277

A kedvezőbb taktikát az elöl lévő kapja normál esetben. A leggyorsabb kör meg mit számít... Időmérőn 4 tized...

candle 29 órája Creative Commons License 629276

"egyedül 2007 utolsó futamról van más véleményem, mert egy egyértelmű, elegáns elengedés volt,"

Szerinted. Sokak szerint pedig nem elengedés volt, hanem a kedvezőbb taktikát ő kapta, aminek volt köszönhető, hogy a kerékcserékből ő jött ki jobban. Ettől függetlenül persze a finn futotta a leggyorsabb kört is és nem Massa.

Ami tény, h Alo sokszor elbaxta, Räjkó pedig mind ezt, mind a '03-as szezonzárót behúzta. Ő tudott akkor jót futni, amikor teher volt rajta.

Előzmény: Cold Heart (629272)
keménykalap és ... 30 órája Creative Commons License 629275

Tényleg uncsi, szólni kéne a finn idolnak, hogy kapja össze magát:) Annak idején Sumi azért néha odapörkölt Rozikának, ilyesmit várok Kimitől is a hátralévő futamokon legalább egyszer illene kipicsázni a kényszernyugdíjast.

Előzmény: Bateman (629257)
Helter Skelter 1 napja Creative Commons License 629274

Azt nem tudjuk, higy mi kett volna... lehet, hogy ütköztetéses csíterkedés nélkül is szopott volna Massa, sokminden lehetett volna.

A helyes döntés az lett volna, ha a csaló csapat versenyzőit büntizték volna.

De az maszaton nem segített volna.

Előzmény: RyanHunterRay (629273)
RyanHunterRay 1 napja Creative Commons License 629273

De kapkodás nem is lett volna ha nincs a gate, lefolyik a futam simán. 

Egyébként ezt említette is végül Massa, ha az egy egyértelműen elcsalt futam volt miért nem pontozták újra a futamot? Vagy vették figyelmen kívül? A fociban is utólag vesznek el eredményeket és adnak oda másnak 3-0val. 

Cold Heart 1 napja Creative Commons License 629272

a főnemKimifan Bateman, aki fél év alatt mindig vmi új magyarázattal áll elő az idei évre.

nem tudom, melyik ziccerét nem vagyok hajlandó elismerni, egyedül 2007 utolsó futamról van más véleményem, mert egy egyértelmű, elegáns elengedés volt,

ami persze maximálisan érthető az adott helyzetben, csak annál az összevetésnél szoktam felhorkanni, hogy Kimi önerőből megcsinálta azt az utolsó futamon, amit Alonso háromszor sem tudott. 

Előzmény: candle (629250)
Cold Heart 1 napja Creative Commons License 629271

igen, akit kiraknak egy csapattól, azt tipikusan még megtolják az utolsó versenyekre :)

Kimivel meg a jövőt építik :))

a legjobb, hogy mindenhonnan ki lehet menekülni

Előzmény: Bateman (629257)
Helter Skelter 1 napja Creative Commons License 629270

Nem szabad kapkodni, mert mellémehetnek a dolgok.

Előzmény: F1mre (629269)
F1mre 1 napja Creative Commons License 629269

Jól emlékszel, a locsolócső a crash miatti kapkodás következménye volt.

Előzmény: simi1975 (629267)
simi1975 1 napja Creative Commons License 629268

Mindegy, hogy rontott-e vagy sem. Loptak, ez a tény.

Előzmény: Helter Skelter (629261)
simi1975 1 napja Creative Commons License 629267

Legyen úgy... Jövőre belépek a negyedik X-be.... romlik az emlékezetem.

Előzmény: candle (629266)
candle 1 napja Creative Commons License 629266

"mert a crashgate nélkül ő egyszeres, Hami meg wannabe lenne ..., ha jól csalódok. :-)"

Emlékeim szerint ő egy locsolócső sétáltatása miarr dobott pontokat.

Előzmény: simi1975 (629259)
RyanHunterRay 1 napja Creative Commons License 629265

2010től így van. :D de ne mert sokan rosszul lesznek.

Előzmény: Helter Skelter (629264)
Helter Skelter 1 napja Creative Commons License 629264

Idén úgy érezted, hogy így van? ;)

Előzmény: RyanHunterRay (629263)
RyanHunterRay 1 napja Creative Commons License 629263

Nem így van? :D

Előzmény: Helter Skelter (629262)
Helter Skelter 1 napja Creative Commons License 629262

Így van, de te valamiért kétnaponként mégis idepukizod hogy ajonzóajegjobb! :)

Előzmény: RyanHunterRay (629260)
Helter Skelter 1 napja Creative Commons License 629261

Azt nem tudjuk, hogy a spygate mit befolyásolt... lehet hogy rontott a Meki helyzetén a ferraris info! :)

Massa a mai napig nem tudja feldolgozni a szingapúri malőrt... csóri sajnálom is emiatt!

Előzmény: simi1975 (629259)
RyanHunterRay 1 napja Creative Commons License 629260

Jó ez igaz hamiltonra is....

Előzmény: Helter Skelter (629258)