Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Titi120 Creative Commons License 1 napja 0 0 660115

"Az összetettet vezető pilótának is engedelmeskednie kell ilyen helyzetben, amikor számára nyilvánvaló, hogy nem lehet meg a W, míg a csapattársának esélye lehet erre."

Ez így szépen hangzik, viszont tud bárki arra példát mondani, amikor egy összetettet vezető versenyzőt ilyen módon hátrányos helyzetbe hozott a saját csapata?

Előzmény: Helter Skelter (660113)
_fortune nip Creative Commons License 1 napja 0 0 660114

Higgy nekem, Toto! Ludwig és köztem soha nem történt semmi. Ő a német fiúkat szereti.

Előzmény: Jamie A. (660096)
Helter Skelter Creative Commons License 1 napja 0 0 660113

Rosberg meg azért kapott TO-t, mert a csapat az ő futamgyőzelméhez már semmi reményt nem fűzött (a tempókülönbség egyértelmű volt), míg Hamiltonban bízott.

Az összetettet vezető pilótának is engedelmeskednie kell ilyen helyzetben, amikor számára nyilvánvaló, hogy nem lehet meg a W, míg a csapattársának esélye lehet erre.

Nyilván ha egy olyan helyzet lett volna, hogy a szezon utolsó szakaszában lettünk volna és a WDC-meccs ROS és VET között menne, akkor semmi ilyet nem lépnének meg, hiszen a WDC az elsődleges utána jön csak a futamgyőzelem. Tehát kizárólag a csapat szempontjait nézték, nem Hambiét.

Az eredményt nézve (WIN, P7) és hogy Rozika végig homály volt meg teljesen elfogadható döntés volt ez így .

Előzmény: Cold Heart (660039)
_fortune nip Creative Commons License 1 napja 0 0 660112

ki volt a törölt nick?

_fortune nip Creative Commons License 1 napja 0 0 660111

én a múltkor javasoltam már a Williamset, szerintem lenne benne fantázia.

Előzmény: brewer (660077)
Inner Circle Creative Commons License 1 napja 0 0 660110

Ért az aranycsináláshoz, és bőgetni tudja a döglött oroszlánt. (A domb c. háborús Sean Connery-filmből.)

Előzmény: JarnoTrulli (660108)
Inner Circle Creative Commons License 1 napja 0 0 660109

Nem értelek. Vettel már jobb volt, mint Alonso, amikor a Ferrarihoz ment, azóta meg nyilván még jobb lett.

Előzmény: Cold Heart (660107)
JarnoTrulli Creative Commons License 1 napja 0 0 660108

lehet pacalból tud buborékot fújni 

Előzmény: Cold Heart (660107)
Cold Heart Creative Commons License 1 napja 0 0 660107

pontosan miben jobb?

oké, többet jegyzetel.

de mi másban?

Előzmény: fitosi (660105)
LordPole Creative Commons License 1 napja 0 0 660106

Ekkora baromságot már rég olvastam!  :'dddd

Előzmény: fitosi (660105)
fitosi Creative Commons License 1 napja 0 0 660105

Vicces vagy, mert Vettel már jobb, mint Alo volt a Ferrarinál, ráadásul úgy, hogy ez jóval gyengébb Ferrari, mint a 2010 környéki, és dominánsabb a merci, mint akkor a Red Bull volt.

Cold Heart Creative Commons License 1 napja 0 0 660104

szerintem itt arra gondol a kollegina, hogy Kimit egyértelműbben vernie kéne.

de hát persze, alapvetően a Ferkával van nagy gond, de általában szeretnek az emberek mindent a pilóták nyakába varrni (meg mindent nekik tulajdonítani), lásd pl Ferrari-Alonso együttműködést.

Előzmény: sunnysun333 (660103)
sunnysun333 Creative Commons License 1 napja 0 0 660103

....nem ártana, ha vki Vettelt is felrázná, mert egyelőre ő sem váltja be a várakozásokat.

Hihihi, hát nem inkább a Ferrarit kéne végre "felrázni"????

Inner Circle Creative Commons License 1 napja 0 0 660102

Checo a crashkidből ilyen "lassú víz partot mos" típussá kezd válni. Button jól kitanította :D

Előzmény: Jamie A. (660098)
LordPole Creative Commons License 1 napja 0 0 660101

Inkább 2 az a 3. Mindkétszer rohant, belefér 19 évesen. MS is kétszer bontotta a le a ferkát 96-ban. 

Előzmény: Rumcice (660100)
Rumcice Creative Commons License 1 napja 0 0 660100

Végülis 1 hétvége alatt csak 3x törte szarrá az autót, és csak az utolsónál volt eső.

Előzmény: LordPole (660099)
LordPole Creative Commons License 1 napja 0 0 660099

Amúgy az RB már Webberrel is eljátszotta ezt monacoban '12-ben. Érdekes hogy mindig a másodikszámúk szívják így be náluk, mert hogy Ricsinek nem adok sokat és az lesz. Bár nyom még pár jó DC-s (99-01es formájú) futamot aztán ennyivel volt ennyi, verstappen majd átveszi a helyét. Pár hiba meg még belefér a kissráctól, 20 éves sincs, pláne monacoban. 

Jamie A. Creative Commons License 1 napja 0 0 660098

Ami még érdekes volt számomra a versenyen az az volt, hogy amikor a FI számára lehetőség nyílt a dobogó megszerzésére, akkor már megint nem a hájpolt Hülkenberg élt a lehetőséggel, hanem a kissé lesajnált, a Ferrari és a McLaren által is dobott Perez.

Jamie A. Creative Commons License 1 napja 0 0 660097

A Sauberek tényleg röhejesek voltak, ha nem lennének mindketten fizetős versenyzők akkor gondolom páros lábbal rúgták volna ki őket.

Előzmény: tyler-durden (660086)
Jamie A. Creative Commons License 1 napja 0 0 660096

Ő is csak a csapat egyik tagja, ha a főnöke azt mondja neki, engedd el Ludwigot, akkor el kell engednie (pláne amiatt, amit már többen említettek, hogy épp most tárgyalják az új szerződését). Szerintem az, ha egy versenyző egy ilyen esetben(pl. Vettel anno Malajziában) ellentmond a vezetésnek (és megússza a dolgot), az csak azt mutatja, hogy a vezetés nem az igazi.

Előzmény: candle (660064)
Jamie A. Creative Commons License 1 napja 0 0 660095

Ricsiről is szépeket mondott:

He drove phenomenally all weekend. Just one of the best drivers I’ve raced against, really he did a fantastic job today. That was a lot of pressure I was under and it was incredibly close, particularly on those re-starts but he did a phenomenal job. So I’m looking forward to many more battles with him.

http://www.planetf1.com/news/sundays-fia-press-conference-59/

Előzmény: Háti Zsák (660078)
Háti Zsák Creative Commons License 1 napja 0 0 660094

http://www.planetf1.com/news/hamilton-commends-gentleman-rosberg/

“We have an agreement. When the team ask you to push and are not able to and it hinders the team’s chances of winning the race we have that agreement.”

Előzmény: goyko14 (660092)
Cold Heart Creative Commons License 1 napja 0 0 660093

ha már vki nem nyerhet vb-t, azt hiszem ,a köv cél egy monacoi győzelem.

számon tartott tett.

ráadásul Barcelona után, ahol a kétfele választott taktikákból ő jött ki rosszabbul...

szerintem is kicsit túlreagálta, de értem ,hogy dühös volt, majd lenyugszik.

Előzmény: shadowbull (660080)
goyko14 Creative Commons License 1 napja 0 0 660092

Leginkább egymással vannak versenyben a WDC-ért. Ebbe szólt bele a csapat. Szerintem ez fura annak fényében, hogy nem igazán van rájuk veszélyes WDC contender. És pont azért mert más pályán Hamilton megelőzte volna simán, itt viszont Rosberg tudta volna tartani, tehát a csapat adta át Hamiltonnak a felzárkózás lehetőségét.

Nyilván Rosberg azt gondolta, hogy ez egy P2-P3 csere, csak P1-P7 lett belőle. Ha nem engedi el nagy valószínűséggel nincs ilyen különbség, és pontban kb hozhatták volna ugyanezt. Nyilván a Mercedes futamgyőzelmet akart.

Csak a TO-val így beárazták Rosberget, illetve annak elfogadásával tulajdonképpen Rosberg saját magát. 2014 Hungaroring ennek fényében sokatmondó.

Előzmény: Háti Zsák (660076)
FcS Creative Commons License 1 napja 0 0 660091

shadowbull

Én sem hiszem, hogy idén nyerhetne VB-t, csak a morcosságát értem meg ez alapján.

FcS

Előzmény: shadowbull (660090)
shadowbull Creative Commons License 1 napja 0 0 660090

hosszu tavon ki fog jonni a Merci-foleny, nem hiszem hogy akar csak egy apro eselye is lenne a vb-re.

Előzmény: FcS (660087)
Patyó95 Creative Commons License 1 napja 0 0 660089

Majd behozzák Kvyat helyére Pierre Gasly-t. Kvyatot pedig visszaküldik a GP3-ba. :D

Előzmény: tyler-durden (660086)
shadowbull Creative Commons License 1 napja 0 0 660088

Na igen, a kis Verstappen nagyon jol nyomja. Oke, osszecsukta parszor az autot a hetvegen, de kozben meg kurva gyors volt. 

Előzmény: JarnoTrulli (660083)
FcS Creative Commons License 1 napja 0 1 660087

shadowbull

Ha a Barcelonában és Monaco-ban Ricciardo bejön az első helyre (ami a csapat hibája nélkül várható volt), akkor most 86 ponton állna (13+7), míg Hamilton 75-ön (-7) és máris mindenki arról beszél, hogy hopp, Hamilton befogta Rosberget, jóllehet Ricciardo most közelebb lenne az éllovashoz.

Tehát, ha az év végén kevesebb, mint 20 ponttal kap ki, akkor biza a VB-t vesztette el itt.

FcS

Előzmény: shadowbull (660080)
tyler-durden Creative Commons License 1 napja 0 0 660086

bohőzatba illő jelenetkből nem volt hiány tegnap. Amit Kvjat meg a Sauberek is előadtak...Kvjatnak totál elszállt az agya. Mondjuk nekem ez tetszik, de kétlem, hogy sokáig húzza.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!