Keresés

Részletes keresés

Tiszta tudat Creative Commons License 2022.05.10 0 0 2311

"Rengeteg tapasztalatom van, a gyakorlások miatt nincs nagyon időm elméletekkel foglalkozni."

 

Ez azért ellentmond az asztrológiával! 

 

 

Előzmény: tigristomi (2299)
Tiszta tudat Creative Commons License 2022.05.10 0 0 2310

Akkor már rég rá kellett volna

jönnöd  hogy te a Tudat vagy!!!

 

Pontosabban: a "Tiszta tudat"

 

Előzmény: Paleokrites (2306)
Paleokrites Creative Commons License 2022.05.10 0 0 2309

te honnan gondolod, hogy teljesen más vagy, mint aminek érzékeled magad, hogy a tudatod nem hozzád tartozik, mint egy idegen lény uralja a testedet, ahogyan egy parazita?

 

Ja, apropó az elefántok közül a fehér tűnik ki, aki nemző aktust is végez emberi asszonyoknak.... 

Előzmény: Kung_Lao (2307)
Kung_Lao Creative Commons License 2022.05.09 -1 0 2308

Találtam ilyet:

https://www.youtube.com/watch?v=gs1ejvRGaEM

 

Meg ezt:

https://idegen-szavak.hu/transzcendent%C3%A1lis

 

Szentem ez hülyeség, mert mi bizonyítja 'érzékekkel nem észlelhető'??

Hiszen aki meditál az a video szerint átesik biokémiai folyamatokon. Azaz igenis érzékelhető materiálisan

Kung_Lao Creative Commons License 2022.05.09 -1 0 2307

Honnan tudod, mi erősít meg benne, hogy az vagy akinek gondolod magad?

Számolsz e azzal a lehetőséggel, hogy öt éves elefánt vagy aki evolúció útján megtanult fórumozni?

Előzmény: Paleokrites (2306)
Paleokrites Creative Commons License 2022.05.05 0 0 2306

ugye azt akartad kérdezni, ember vagyok?

 

Jaja, elsősorban nem vagyok buddhista, hindu, keresztény, vallásista, hanem ember vagyok!

 

Nem szolgálok emberek által létrehozott vallásoknak, ideológiáknak!

 

Mondok egy számot, 40 év, amit relaxálással töltöttem eleddig folyamatosan, mert ébren alszom...

 

Ennyi elég?

Előzmény: tigristomi (2305)
tigristomi Creative Commons License 2022.05.05 0 0 2305

Van számottevő meditációs, relaxációs tapasztalatod?

Előzmény: Paleokrites (2300)
Paleokrites Creative Commons License 2022.05.05 0 0 2304

lassan már nem tudni, hogy a zodiákus jelekben jeleskedők melyik jelben is vannak , hova melyikbe születtek, mert időnként a dátumok is változnak, majd minden nép saját Hókuszpókkal rendelkezik, kínai éves horoszkóptól kezdve a vikingeken át Manyi néniig.... :)

Előzmény: Zellem Estelen (2301)
Paleokrites Creative Commons License 2022.05.05 0 0 2303

ez valahogy nem jutott eszemben, igazad van, hisz annyira természetes születésemtől fogva... :)

Előzmény: Kung_Lao (2302)
Kung_Lao Creative Commons License 2022.05.04 -1 0 2302

Az mér lenne baj? Mindenki függő a születése napjától. Oxigénfüggő mindenki

Előzmény: Paleokrites (2300)
Zellem Estelen Creative Commons License 2022.05.04 0 0 2301

Eleve bolygós izékékkel operál:-)

Ami meg nulla.

Csak van az a fizető réteg, akiket horoszkóp hókuszpókolással is ellehet vakítani

Meditálni lehet.

Szoktam.

Kedvencem, amikor a virágzó meggyfa alatt, az illatfelhőben, hallgatva a méhek dongását kikapcsolom magam.

Olyasmire, ami "transzcendentális" vággyon a fogorvos:-)

Mert mi is, minek és kinek, és mi árán?

Előzmény: Paleokrites (2300)
Paleokrites Creative Commons License 2022.05.04 0 0 2300

függővé váltál, nemde?

Előzmény: tigristomi (2299)
tigristomi Creative Commons License 2022.05.04 0 0 2299

a TM és egyéb tanok foglya vagy...

 

Úgy gondolom ezt rosszul látod. Rengeteg tapasztalatom van, a gyakorlások miatt nincs nagyon időm elméletekkel foglalkozni.

 

Te erősen elméleti embernek tűnsz, az elméletek, fantáziálgatások messze vihetnek a józan látástól.

 

Neked milyen gyakorlati tapasztalatod van a meditációval kapcsolatban? A TM-el gondolom semmi sincs.

Előzmény: Paleokrites (2298)
Paleokrites Creative Commons License 2022.05.04 0 0 2298

hát itt tart az emberiség..., már semmin nem csodálkozok, jósdás világba ragasztás...

 

vannak ilyenekre szép mondások is...

 

" amitől fél az ember, az esik meg rajta "

 

" nincs semmi kőbe vésve..."

 

a sorsot nem lehet előre tudni...

 

ja, ja...., neked aztán lehet bármit is mondani, a TM és egyéb tanok foglya vagy....

 

Előzmény: tigristomi (2297)
tigristomi Creative Commons License 2022.05.03 0 0 2297

Csináltam egy TM-Jhotish konzultációt.

Érdekes volt, egy két dolgot elmélyít az emberben,

hogy igen, ez így működik, ezzel jó, ha tisztában vagyunk.

 

 Kérdezte a Jhotis-Ji, hogy az elmúlt 2 évben nem volt-e vmilyen betegségem.

Nem volt, pedig a bolygók alapján hajlamos lettem volna rá. Ezek szerint a napi gyakorlataim segítettek,

hogy egy amúgy gyengébb időszakot simán egészségesen tudjak le, felülírva a bolygók hatásait.

 

 Egyébként elég jó az asztrológiai térképem.

Paleokrites Creative Commons License 2022.04.20 0 0 2296

a TM egy jó üzleti fogás, vállalkozás, ami az emberek pszichés befolyásolására lett alakítva, ahogy a hiszékenyeknek ez a mekkai zarándoklat azzal a különbséggel, míg mekkai meteorit kő ott van tapinthatóan, több millió ember számára láthatóan, tapinthatóan, addig az illúzió egyféle szellemi hologramként üzemel.... és az ismétléses meditésőnben a folyamatosság a lényeg a boldogság előidézése...., csak hát ennek a módszernek az egyszerűbb változata az, ha a delikvens csupán mondogatja magában, vagy egyre hangosabban a világba ordítva, hogy " boldog vagyok, boldog vagyok, boldog vagyok " és még más elérni váró elemek szavaival keverve...

 

Jól mondta annak idején Rejtő az egyik könyv címével... Jó üzlet a halál, ide jó üzlet a boldogság, főleg a műanyag öntetű agyalapi szellembe ágyazva... :)

Előzmény: tigristomi (2294)
polária Creative Commons License 2022.04.11 0 0 2295

Az ember cendentális vagyis gondolkodik egyéni testi földi lény és nem logikus hogy összetévesszük magunkat a szabadulomüvészekkel .

NEM

azért lettünk egyén és vaskos test hogy lehető mihamar transz és el innen az Égbe.

Mi ebben a logika ?

Ittlétünk oka célja haszna a kérdés.

Mondom kérdés !

tigristomi Creative Commons License 2022.03.22 0 0 2294

Az, hogy a TM-ben vannak hiányosságok az ideális jógához képest, vagy vannak más jógáknak előnyei
a TM -hez képest, megjegyzem a TM-nek is van előnye más jógákhoz képest,
- ez nem jelenti azt, hogy a családon és rokonságon belüli hiányosságokat át lehet tolni a TM rendszerére.

A kettő az különböző szerintem, és külön kell rendezni. Külön kell rendezni a TM-n belüli részt, és külön kell rendezni
a családon belüli részt, a kettőt nem gondolom, hogy össze kell mosni.

Miért kell címkéket ragasztgatni a másikra? TM-es? Stb. Te mi vagy? Kávé ivó? Hiradó néző?
Ő a rokonod nem? Ez az elsődleges, nem a különböző címkék.

Előzmény: tigristomi (2293)
tigristomi Creative Commons License 2022.03.21 0 0 2293

Kedves Hsu Hin!

 

 Én mást vizsgálnék elsősorban. Miért lehet befolyásolni vkit?

Ez a befolyásolás az előnyére válik, vagy a hátrányára?

 

Egy család miért nem úgy nevel vkit, hogy nyitott, érett, önállóan dönteni tudó személyiség legyen, aki ösztönösen a pozitív, alkotó úton halad?

 

 A TM-et csinálja vagy a TM-Siddhi-t? Mert a TM napi 2*20 perc, nem hiszem, hogy ez nagyon káros lenne.

 

 Katy Perry, és még sok más híresség is gyakorolja a TM-et. Őket is befolyásolják?

 

Üdv,

Tamás

Előzmény: Törölt nick (2291)
Herold Creative Commons License 2022.03.12 0 1 2292

Engem soha senki nem befolyásolt. Mondjuk ez azért lehetett, mert a tanfolyam elvégzése után a közelébe se mentem a TM-központnak.

Előzmény: Törölt nick (2291)
Törölt nick Creative Commons License 2022.03.12 0 0 2291

Kedves Tigristomi!

 

Egyik rokonom TM-es lett. Érdekelne, hogy milyen módon befolyásolják mentálisan a TM-ben a gyakorlókat? Milyen világnézetet erőltetnek a gyakorlókra? Mitől szekta a TM? Mi benne a hazugság? 

 

 

Válaszodat előre is köszönöm! 

 

Előzmény: tigristomi (322)
Paleokrites Creative Commons License 2022.03.11 0 0 2290

a Buteyko légzés azért fényévekre hasznosabb....  a TM meditációknál is...

 

https://buteykolegzes.hu/

Előzmény: tigristomi (2286)
rhénai Creative Commons License 2022.03.11 0 0 2289

Itt élek a T E S T I    M A T E R I Á L I S

létszintéren nyilván nem azért hogy lehető leggyorsabban elhuzzak innen.

Ezt belátni minimális logika.

Mem böjtölök .

polária Creative Commons License 2022.03.11 0 1 2288

Én inkább ljárok a fitnesz parkba !

Herold Creative Commons License 2022.03.11 0 0 2287

És mit lehet elérni 13 évi intenzív meditálással?

Előzmény: tigristomi (2286)
tigristomi Creative Commons License 2022.03.11 0 1 2286

Volt szerencsém kicsit csevegni egy volt TM-es társammal. 13 év óta napi 6 órát meditál, nem dolgozik, otthon segít a ház körül.

A pránayámát viszont, ami van a TM-Siddhihez, csak kicsit gyakorolja, mert az orrlyuka folyton el van dugulva.

 

 Én ezzel ellentétben hosszú pránajámákat szoktam csinálni, rugalmasan, amikor ahogy befért a napomban.

Most (kb 6 éve) a qi gong gyakorlatokban vagyok rendszeres, meditálni is csak perceket szoktam, de mivel energetikai gyakorlatokban rendszeres vagyok, így a kis meditációm is úgy érzem, sokat ér.

 

 A pránajámát úgy látom, sokan lebecsülik, sok olyan meditáló, aki amúgy sokat meditál. Szerintem nem kellene lebecsülni, én úgy érzem, sokat adnak.

Egy 20 perces energia gyakorlat sor, teljesen könnyűvé varázsolja a testet, feloldja az érzelmi behatásokat, így más kiindulásról kezdi az ember a meditációs gyakorlatot.

laJuHu Creative Commons License 2022.01.21 0 0 2285

"Azt nem tudom, hogy ki, különösebben nem is érdekel, ...

Volt nekem is egy kérdésem ...:

 

Ő róla van szó?"

 

 

most akkor érdekel vagy nem érdekel?

attól tartok nem válaszolhatom meg, ha esetleg mégis érdekel, mert valamiért az okos moderáció törli a nickemet. 

egyébként meg hülye kérdés. ha illenek rá a megadott kordináták, akkor biztosan. 

Előzmény: tigristomi (2284)
tigristomi Creative Commons License 2022.01.21 0 0 2284

Azt nem tudom, hogy ki, különösebben nem is érdekel, elnézést ezért.
Számomra "a szeme sem áll jól", de ez nem a külsejére vonatkozik.
Volt nekem is egy kérdésem ...

Előzmény: IajuHu (2283)
IajuHu Creative Commons License 2022.01.21 0 0 2283

ki ez a fess fiatalember?

Előzmény: tigristomi (2282)
tigristomi Creative Commons License 2022.01.21 0 0 2282

Ő róla van szó?

https://www.youtube.com/watch?v=hJ2YeIlVG30

Kb. 3 sec kellett, hogy felmérjem a személyt, elég erőteljes néhány személyiség jegye. Biztos, hogy nem tanulnék tőle semmit sem.

Előzmény: Törölt nick (2220)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!