Keresés

Részletes keresés

cunka Creative Commons License 2006.09.16 0 0 17330
És akkor most nem jo gyogyszert szedek?
Előzmény: Törölt nick (17329)
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.16 0 0 17329

Szia!

 

A Telviran genitális herpeszre való.

 

Ana

Előzmény: cunka (17328)
cunka Creative Commons License 2006.09.16 0 0 17328

Szia Mikolt,Gábor!

Tegnap voltam a nőgyogyászomnál,és telvirán gyogyszert,és betadin hüvelykupot irt fel.azt szeretném kérdezzni,hogy szerintetek jo gyogyszert kapok?két napja voltam nativ rögenen a vesém miatt,és akkoris vénásan jodot kaptam.nem árt hogy ennyi jodot kapok mostanában?

Mikolt!

Az orvosom szerint a korházba kaptam el,mert kb.két honapja akik szültek sorba mindenkinek ez a problémája.szoval ilyen a magyar megyei korház.csak ilyenkor ki a felelős?menjek vissza és mondjam meg mit csináltak és fizessék ki a gyogyszeremet?remélem meggyogyulok.novemberbe ujra kontrol addig baba ügybe se probálkozzhatunk:(

Előzmény: Mikolt (17317)
Dr. Laufer Gabor Creative Commons License 2006.09.15 0 0 17327
Kedves bobka2006,

(33 éves vagyok, 1 terhesség (ab. 7 éve ) 0 gyerek, semmi különösebb panaszom nincs, babát szeretnénk)
Férjemnél ma az urológus „proteus mirabilis”-t és „klebsiella pneumoniae”-t diagnosztizált magas csíraszámmal, amelyre kapott antibiotikumot.
Kicsit megpróbáltam utána nézni a fentieknek, és azt megtaláltam, hogy ezek baktériumok, de nem találtam összefüggést pl. a megtermékenyítési képességgel.
Kérdéseim a következők:
Vannak-e hatással a fentiek a baba-próbálkozásainkra?
Ha igen, melyen hatással?
Fertőződhetek-e én is ezekkel és ha igen, milyen következményekkel jár ez rám nézve?


Mint a legtobb bakterium, ezek is gyulladast okozhatnak. Az meg osszenoveseket a petevezetekben. De ezek nem gyakori bakteriumok a noi szervekben, habar elofordulnak. Nem valoszinu hogy ez lenne az oka egy meddosegnek, de soha nem lehet tudni. Mindenesetre ha neked nincs panaszod, egyszeru kideriteni, HSG-vel.
Nalad. A ferjednel meg az ondo vizsgalataval. Maga a bakterium nem akadalyozza meg a terhesseget (csak a masodlagos hatasai).

Gabor
Előzmény: bobka2006 (17320)
Felicitász Creative Commons License 2006.09.15 0 0 17326
Nem hallottam róla. Első pillatásra nem tetszik ez a "tisztítja", de ha valaki leírná, mi van benne, akkor megmondom, hogy jó vagy nem jó :-)
Előzmény: Mikolt (17323)
Mikolt Creative Commons License 2006.09.15 0 0 17325
akkor terjunk at a beszelgetosbe.
Előzmény: emma01 (17324)
emma01 Creative Commons License 2006.09.15 0 0 17324
(én halottam...)
Előzmény: Mikolt (17323)
Mikolt Creative Commons License 2006.09.15 0 0 17323

Felicitasz,

 

hallottal valamit egy FEM nevu Ökonet termekrol, amire azt irjak, hogy a belso noi nemi szervek altalanos tisztitasara szolgal? nekem ez olyan furcsan hangzik...

emma01 Creative Commons License 2006.09.15 0 0 17322
Köszönöm Gábor a választ, akkor megnyugodtam, már annyi bénaság volt ilyen téren velem, hogy nem hiányzik több...
Előzmény: Dr. Laufer Gabor (17316)
bobka2006 Creative Commons License 2006.09.15 0 0 17321

 

bocsánat, elfelejtettem a betűméretet beállítani!!!

Mea Culpa: bobka

bobka2006 Creative Commons License 2006.09.15 0 0 17320
Kedves Gábor,

 

(33 éves vagyok, 1 terhesség (ab. 7 éve ) 0 gyerek, semmi különösebb panaszom nincs, babát szeretnénk)

Férjemnél ma az urológus „proteus mirabilis”-t és „klebsiella pneumoniae”-t diagnosztizált magas csíraszámmal, amelyre kapott antibiotikumot.

Kicsit megpróbáltam utána nézni a fentieknek, és azt megtaláltam, hogy ezek baktériumok, de nem találtam összefüggést pl. a megtermékenyítési képességgel.

Kérdéseim a következők:

Vannak-e hatással a fentiek a baba-próbálkozásainkra?

Ha igen, melyen hatással?

Fertőződhetek-e én is ezekkel és ha igen, milyen következményekkel jár ez rám nézve? 

 

Válszodat előre is köszönöm:

bobka
Mikolt Creative Commons License 2006.09.15 0 0 17319
nagyon jol lehet kezelni, a problema az, hogy a noknek ugye mas az anatomiaja a kerdeses helyen es nem tudnak tole ugy megszabadulni, mint a ferfiak. tehat onnan belulrol sokkal-sokkal nehezebb maradektalanul kibanyaszni az elvaltozott sejteket.
Előzmény: Törölt nick (17318)
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.15 0 0 17318

szia Mikolt, en ugy tudom (sajnos sajat tapasztalat, de javitsatok ki ha tevednek, mert akkor nekem is van remeny), hogy magat a HPVt nem lehet kezelni, mert ez egy virus, es az a lenyeg, hogy fertozeseket kell kezelni, hogy ne legyen a HPV+fertozes kettosebol rak. ezt azzal kapcsolatban irom, hogy a ferjet mivel kezelnek?

Előzmény: Mikolt (17310)
Mikolt Creative Commons License 2006.09.14 0 0 17317

passzolom a kerdest, beszeljetek. hatha kiderul egy egyszeru indok.

 

a lappangasi ido akar egy egesz elet is lehet.

Előzmény: cunka (17315)
Dr. Laufer Gabor Creative Commons License 2006.09.14 0 0 17316
Kedves emma01,

Méhszájsebbel kapcsolatban kérdeznélek, konkrétan azt, hogy a te gyakorlatodban, illetve te mikor szoktad csinálni a fagyasztást?NEkem mikor először csinálták azt mondta a doki hogy a menzesz vége után minél korábban meg kell csinálni, hogy legyen még ideje a következő mensiig gyógyulnia.A mostani dokim azt mondja, hogy ez igazán csak azért fontos, hogy ne legyen terhes az illető amikor csinálják a beavatkozást, de a sebet nem zavarja ha közel van a menstruációhoz.És most olyankorra kaptam időpontot, hogy egy-két napon belül utána menstruálni fogok.Véleményedet kérném, hogy vállaljam be igy, vagy tényleg nem számít?

Abszolut nem szamit.

Gabor
-----------------------
Kedves cunka,

Azt szeretném kérdezzni,hogy megjött a rákszürésem eredménye,és P2-ES valamint az van rá irva,hogy HPV gyanu.Mit csináljak?Mennyire veszélyes ez a HPV? két honapja vetéltem el belsőméhszájam kinyilt 21hetes voltam.köze lehetet a a HPV-hez?Párom is fertözött lehet?

Nem attol veteltel el.

Az HPV-nek sok valtozata van, abbol van amelyik emeli a mehszajrak valoszinuseget, van amelyik semmit nem csinal. Azt kulon kell ellenorizni hogy melyik fajta. A parod lehet fertozott,
lehet nem, de ferfiaknal nem szamit (hacsak nincs kiutes). Ne ijedj meg, ez nem azt jelenti hogy rakod lesz, csak azt hogy minden evben becsuletesen el kell menni szuresre, es ha van valami azt azonnal tudjak kezelni, mielott meg problema lenne belole.

Gabor
cunka Creative Commons License 2006.09.14 0 0 17315

Köszi a választ.

Nincs tünete a páromnak,meg nekem sincs.tiz éve vagyunk együtt.tavalyi rákszürésem jo volt.Ezértis furcsa nekem,hogy tiz év után jött elő.márciusban volt a lombikos beültetésem,azota nem voltunk együtt csak a vetélés után párszor ami 3hete volt elöször.Van lapangási idő?

Előzmény: Mikolt (17310)
Mikolt Creative Commons License 2006.09.14 0 0 17314
na nincs lathato hamelvaltozas, de kimutathato a fertozes, akkor gumit kell huznia a tisztelt urnak a nemesebbik vegere szex kozben, es 2-3 honap alatt lelokodik a fertozott borfelulet.
Előzmény: notte34 (17313)
notte34 Creative Commons License 2006.09.14 0 0 17313

most te arra az esetre gondolsz, ha szemolcs is van a HPV-tol?

de mi van, ha nincs? akkor mit eget es ecsetel?

Mikolt Creative Commons License 2006.09.14 0 0 17312
ecsetelessel, savval, leegetessel, gyogyszerrel... sulyossagtol fugg.
Előzmény: notte34 (17311)
notte34 Creative Commons License 2006.09.14 0 0 17311

Mikolt,

 

egy ferfit hogy kezelnek, ha o is fertozott HPV-vel?

Mikolt Creative Commons License 2006.09.14 0 0 17310

attol tartok, hogy tekintve hogy a HPV a nyalkahartyak erintkezesevel terjed, az esetek 90%-ban nemi uton lehet elkapni. fertozott hasznalati targyaktol is el lehet kapni (erre utalhatott az orvosod), de most oszinten, mifele korhaz az, ahol nemi betegseggel fertoznek a kezeleshez hasznalt eszkozok? tudtommal minden steril, frissen bontjak a csomagbol. ezert nem tartanam valoszinunek. en azt tartanam sanszosnak, hogy a ferjedtol van a fertozes.

 

viszont mielott hazamennel, letepned a fejet es lenyomnad a torkan a valoperes papirt, merlegeld azt is, hogy volt-e szexualis kapcsolatotok massal mielott osszekerultetek. ha igen, akkor a ferjed korabban is elkaphatta, neki nem okozott tuneteket, es atadta neked. nalad sem okozott tuneteket, ez eleg gyakori, hogy nem veszik eszre. szoval azt gondolom, hogy ilyen esetben felesleges heveskedes nekirontani a masiknak, es meggyanusitani. uljetek le, mondd el neki, amiket megtudtal a HPV-rol, es kerd meg, hogy menjen el o is vizsgalatra es kezelesre (mar csak azert is, hogy ne fertozzon vissza).

 

(meg az is elofordulhat, hogy te voltal hordozo korabbrol, nem tudom milyen regi a kapcsolatotok es mikor vizsgaltak utoljara HPV-re)

Előzmény: cunka (17309)
cunka Creative Commons License 2006.09.14 0 0 17309

Szia!

Köszi a gyors választ.beszéltem az orvosommal holnap mennem kell hozzá receptért,ir fel tablettát meg hüvelykupot azt mondta.meg hogy ovszerrel kell védekezznünk,meghogy a korházba szedhettem össze.azt nem értem ha nemi uton terjed,és nekem eddig nem volt,akkor hogy tudtam összeszedni?meg a korházba?páromon kivül senkivel nem volt szexuális viszonyom.Most gondoljak arra,hogyha nemi uton terjed,hogy a páromnak van viszonya?

Előzmény: Mikolt (17308)
Mikolt Creative Commons License 2006.09.14 0 0 17308

hivd fel az orvosodat es tajekoztasd, o fogja megmondani a tovabbi lepeseket. (altalaban ilyenkor x ido mulva ismtelnek, hogy megtudjak milyen rizikofaktoru a fertozesed)

 

HPV virussal nagyon sok ember fertozott, amugy nemi uton terjed. ugyanakkor akinek ilyen fertozese van, fokozottan ugyelnie kell arra, hogy rendszeresen reszt vegyen rakszuresen, mert igen nagy szamban kerulnek ki mehnyakrakos esetek HPV fertozottek kozul. ettol nem kell beszarni, a mehnyakrak a rakoknak az a fajtaja, amit 100%-osan lehet gyogyitani, ha valaki nem sumakolja el a szureseket, es idoben eszreveszik.

 

igen, ferfiak is fertozodhetnek vele. mivel naluk kulonosen kellemetlen tuneteket nem okoz a dolog, altalaban oket nem szoktak szurni, nem rohannak orvoshoz. naluk kellemetlenebb is a betegseg beazonositasa (pl. kimetszes a himvesszobol). szerintem jo otlet lenne mindkettotok kezelese, meggyogyitasa mielott ujra terhesseget terveztek, ugyanis terhesseg alatt megno a veszelye a rakos sejtek kialakulasanak.

 

(en szemely szerint nem gondolom, hogy a veteles emiatt tortenhetett, de erre majd Gabor valaszol. vegulis barmilyen rendellenesseg vezethet veteleshez, de a 21. heten inkabb mehszaj-elegtelensegre gondolnek)

Előzmény: cunka (17307)
cunka Creative Commons License 2006.09.14 0 0 17307

Kedves Gábor!

Azt szeretném kérdezzni,hogy megjött a rákszürésem eredménye,és P2-ES valamint az van rá irva,hogy HPV gyanu.Mit csináljak?Mennyire veszélyes ez a HPV? két honapja vetéltem el belsőméhszájam kinyilt 21hetes voltam.köze lehetet a a HPV-hez?Párom is fertözött lehet?

Köszönöm a segitséget.

Törölt nick Creative Commons License 2006.09.14 0 0 17306
Köszönöm.
Előzmény: Dr. Laufer Gabor (17304)
emma01 Creative Commons License 2006.09.14 0 0 17305

Kedves Gábor!

Méhszájsebbel kapcsolatban kérdeznélek, konkrétan azt, hogy a te gyakorlatodban, illetve te mikor szoktad csinálni a fagyasztást?NEkem mikor először csinálták azt mondta a doki hogy a menzesz vége után minél korábban meg kell csinálni, hogy legyen még ideje a következő mensiig gyógyulnia.A mostani dokim azt mondja, hogy ez igazán csak azért fontos, hogy ne legyen terhes az illető amikor csinálják a beavatkozást, de a sebet nem zavarja ha közel van a menstruációhoz.És most olyankorra kaptam időpontot, hogy egy-két napon belül utána menstruálni fogok.Véleményedet kérném, hogy vállaljam be igy, vagy tényleg nem számít?

Köszi előre is.

Dr. Laufer Gabor Creative Commons License 2006.09.13 0 0 17304
Kedves bartloka,

Nagyon-nagyon régóta szernvedek a gombával...sokféle kúpot-krémet felírtak már, de igazából nem volt eremény hosszú távon. Idén februárban végre találtam egy olyan orvost, aki kicsit körültekintőbb volt (pl. azt is csak most tudtam meg, hogy az átlagosnál kisebb a méhem, pedig már nem egy orvosnál jártam vizsgálaton...). Nos felírt Diflucan tablettát, amiből most már 2 levéllel beszedtem (utasítása szerint havonta egy szemet). Emellett abbahagytam a fogamzásgátlót, kétszeresen figyelek a higiéniai szabályokra stb (pamut fehérnemű stb. - neten utánnéztem, mégis mire kell figyelni nagyon, és ezt tartom is). Tegnap voltam újra a dokinál, mert 2-3 hónapi tünetmentes időszak után a legutolsó menstruációt követően újra elkezdődött a viszkető érzés stb, ami kb. 1 hétig tartott. Doki erre annyit mondott, hogy ez belefér, és egy újabb levél Diflucant írt fel.
Igazából az lenne a kérdésem, hogy nem kellene erőltetnem a tenyészetet? Vagy ezt a gombás cuccot ennyire száz százalékosan meg lehet állapítani ránézésre is?
Másrészt: észrevettem, hogy totál elkezdett hullani a hajam. Ez vajon inkább a tabletta abbahagyásának vagy a Diflucannak köszönhető? (Szedek multivitamint.)


1. De, eroltetned kene a tenyeszetet. Gyakran van gomba, de mas is van. A gombat hiaba kezelik, panaszok megmaradnak.

2. A hajhullasnak egyikhez sincs koze.

Gabor
---------------------------
Kedves janka72,

lombikbébi program négy éve. Diagnózis: korai petefészek kimerülés. 3. napi FSH: legalacsonyabb 17, mostanában: 26-28.
Első intézet: két leállított stimu (reagálás hiánya), utána spontán ciklusban stimu nélkül leszívott tüsző, ICSI, két napos négy sejtes állapotban transzfer, sikertelen. Javaslat: petesejtdonáció.
Intézetváltás után: első stimu egy sejt, ICSI, három napos nyolc sejtes állapotban fagyasztva. Második és harmadik stimu (short protokoll, napi 800 Puregon, 2 Luveris, 1 Decapeptyl, Ovitrelle időben beadva) két-két tüsző az UH-n, de a punkció során egyik alkalommal sem tudták leszívni. Először a vákuumra hivatkoztak (túl gyengére volt állítva), a második alkalommal azonban technikailag minden rendben volt, mégsem sikerült sejtet nyerni. Magyarázatot nem kaptam, csak valami olyasmit, hogy "sajnos ilyen a petefészke".
Van valami elképzelésed arról, hogy miért nem tudják leszívni a tüszőket?


Tobb oka lehet. A leszivas joval nehezebb technikailag mint azt sokan elkepzelik.
A pete lehetett kicsi, lehetet rossz oldalon, a petefeszek kulseje tul vastag, lehet
kis cisztakkal boritva, tobb minden mas is.

Gabor
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.13 0 0 17303

Kedves Gábor,

 

lombikbébi program négy éve. Diagnózis: korai petefészek kimerülés. 3. napi FSH: legalacsonyabb 17, mostanában: 26-28.

 

Első intézet: két leállított stimu (reagálás hiánya), utána spontán ciklusban stimu nélkül leszívott tüsző, ICSI, két napos négy sejtes állapotban transzfer, sikertelen. Javaslat: petesejtdonáció.

 

Intézetváltás után: első stimu egy sejt, ICSI, három napos nyolc sejtes állapotban fagyasztva. Második és harmadik stimu (short protokoll, napi  800 Puregon, 2 Luveris, 1 Decapeptyl, Ovitrelle időben beadva) két-két tüsző az UH-n, de a punkció során egyik alkalommal sem tudták leszívni. Először a vákuumra hivatkoztak (túl gyengére volt állítva), a második alkalommal azonban technikailag minden rendben volt, mégsem sikerült sejtet nyerni. Magyarázatot nem kaptam, csak valami olyasmit, hogy "sajnos ilyen a petefészke".

 

Van valami elképzelésed arról, hogy miért nem tudják leszívni a tüszőket?

 

Köszönöm: j.

Törölt nick Creative Commons License 2006.09.13 0 0 17302

Mikolt,

 

írtam neked a beszélgetősbe, ha van időd, kérlek nézd meg.

 

Köszi: J.

Mikolt Creative Commons License 2006.09.13 0 0 17301
ja, es kivulrol is kezelni kell a teruletet.
Előzmény: Mikolt (17300)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!