Keresés

Részletes keresés

Boszorka Creative Commons License 2017.09.04 0 0 23864

OK! Remélem senki nem felejtette el a dátumot. Ketyo biztos jön.

Előzmény: nagypapi51 (23860)
Hepci Creative Commons License 2017.09.04 0 0 23863

Megeshet, hogy a tervezők buzik. (Ha Boarhunter mégis összefüggést tárt fel.)

[:D]

Előzmény: Boszorka (23859)
Amerigo61 Creative Commons License 2017.09.04 0 2 23862

Ugyan elég régen tanultam biológiát, de úgy rémlik, hogy az ember tipikus mindenevő, és ezt fogazata (gumós zápfog) egyértelműen igazolja. 

Amerigo61 Creative Commons License 2017.09.04 0 1 23861

Miért lenne gáz a vadászat?

 

Vagy a disznóölés is az?

 

Nem vagyok vadász, és nem is vállalkoznék ilyenre, de a vadhúst szeretem. Ergo semmi kifogásom az ellen, hogy valaki elejtse nekem. 

Előzmény: kifli (23845)
nagypapi51 Creative Commons License 2017.09.04 0 0 23860

Távol áll tőlem, hogy bárkit is megbántsak, de eszembe jutott a klasszikus közmondás,

a lócitrom vs. veréb... :)

 

a holnapi helyünk rendben, rákérdeztem.

 

Előzmény: Boszorka (23859)
Boszorka Creative Commons License 2017.09.04 0 0 23859

Most olvastam egy új divat cégről, akik 100% vegán ruhákat csinálnak.:-)

Előzmény: Caipi (23856)
nagypapi51 Creative Commons License 2017.09.04 0 1 23858

...én sem vagyok koktél...

Mindnyájan azok vagyunk :)

 

ma túzdelt nyúlcomb vele sült 'töltelékkel', kajszibefőtt.

 

Előzmény: Caipi (23856)
Caipi Creative Commons License 2017.09.04 0 0 23857

Nem érzem magam különösebben PC-nek, azt viszont én sem értem, hogy hogyan jön a buzisága a vegánságához. :)

Előzmény: Hepci (23851)
Caipi Creative Commons License 2017.09.04 0 0 23856

Nem gondoltam a nicked alapján semmit, én sem vagyok koktél. :) Részemről semlegesen állok a vadászathoz, és ezekről a vehemens vegánokról még nem hallottam. Elég szélsőségesnek hangzanak, az ilyeneket nem csípem.

Előzmény: Boarhunter (23844)
Re:barbara Creative Commons License 2017.09.04 0 1 23855

Te is ilyen széplélek lennél...? :-D :-D

 

http://nemkutya.com/like/19946

 

 

 

Előzmény: kifli (23854)
kifli Creative Commons License 2017.09.04 -1 1 23854

ok, meggyőztél. szóval nem az ölés öröme miatt vadásznak az emberek, hanem a vadgazdálkodás miatt. köszönöm.

Előzmény: Re:barbara (23852)
Re:barbara Creative Commons License 2017.09.04 -1 2 23853

:-)

 

és  +1

 

 

Előzmény: Boarhunter (23847)
Re:barbara Creative Commons License 2017.09.04 -1 3 23852

Azért ezt így kijelenteni több mint merész...

 

 

Ez az olvasói levél szvsz. elég jól leírja a lényeget.

 

http://www.haon.hu/olvasoi-level-a-vadgazdalkodas-resze-a-vadaszat/2678505

 

 

Azt, hogy mire és mekkora mértékben szabad vadászni, a vadászati törvény, és a végrehajtására kiadott miniszteri rendelet szabályozza.

Minden vadászati tevékenységnek az alapja a vadlétszámbecslésen alapuló, az ország összes vadászatra jogosultjára nézve kötelező, hatóságilag jóváhagyott éves vadászati terv, melyeknek illeszkedniük kell a tízéves vadgazdálkodási tervben előírtakhoz. Még véletlenül sem fordulhatna elő, hogy a vadászható állatfajok létszáma a fenti mértékben csökkenjen, ugyanis a lelövésekkel, a vadászidény végén jelentés formájában kötelezően el kell számolni.

A mintegy hatvanötezer vadász közül, talán ha fele vadászik rendszeresen, és ebben benne vannak a hivatásos vadászok is, akik elsősorban a vadgazdálkodásban vesznek részt. Ennek része az is, hogy a vadászterületeken a vad olyan mennyiségben legyen jelen, hogy csak elviselhető kárt okozzanak.

Vajon mit szólnának a mezőgazdaságból élők vagy az erdőgazdálkodással felelősen foglalkozók, ha fényképeket küldenének nekik a vadászok a kárt okozó vadról, a vadkárelhárító vadászatok helyett?

Előzmény: kifli (23845)
Hepci Creative Commons License 2017.09.04 0 3 23851

[Szerintem ne nyomjuk itt a PC-beszédet, nyomják eleget másutt...

Boarhunter mindössze buzinak nevezett egy - vélhetően sokak számára irritáló hülyeséget beszélő - buzit.]

Előzmény: negyesi_pal (23850)
negyesi_pal Creative Commons License 2017.09.04 -1 0 23850

Bár gondolataid egy részével egyetértek (a gyerekekkel kapcsolatban ne terjesszünk valótlan információkat), de egy éttermekkel foglalkozó fórumon nem szeretnék homofób hozzászólásokat látni. Köszönöm.

Előzmény: Boarhunter (23844)
Alpári Gnác Creative Commons License 2017.09.04 0 1 23849

Hát ha akarok enni például egy szarvas pörköltet, ahhoz azért nem árt egy vadász közreműködése.

 

Azt nem mondom, hogy látok benne bármilyen sportértéket, vagy hogy a Semjén-féle kivagyi vadászgatást ne tartanám roppant kínosnak, de ez amúgy egy szakma.

Előzmény: kifli (23845)
Hepci Creative Commons License 2017.09.04 0 0 23848

A horgászat is...

Persze, ott van olyan, aki fogás után visszateszi, mint én is újabban.

Ez viszont olyan buzisan kifinomult tevékenység: megfogom a halat, hogy aztán visszategyem. :D

Előzmény: kifli (23845)
Boarhunter Creative Commons License 2017.09.03 0 2 23847

Nem. Nem tudom.

Szvsz. az a gáz, amikor valaki így megmondja a nagy tutit...

Előzmény: kifli (23845)
Boszorka Creative Commons License 2017.09.03 0 1 23846

Szerintem vannak normális vadászok is, van aki foglalkozás szerüen vadászik, pl. vadőrnek néha muszáj. A vegánokról meg megvan a véleményem ami nem túl jó, de ők se zavarnak, ha nem osztják az igét.

Előzmény: Boarhunter (23844)
kifli Creative Commons License 2017.09.03 -2 1 23845

azért a vadászat gáz, ezt te is tudod

 

Előzmény: Boarhunter (23844)
Boarhunter Creative Commons License 2017.09.03 0 1 23844

off

Mint a nickemből sejthető, vadász vagyok. Ezt lehet nem szeretni, gond egy szál se, elfogadja az ember az ellenvéleményeket(körülnézve a mai magyar vadásztársadalomban, még meg is értem). De azt a tömény gyűlöletet, mocskot amit a vegánoktól kapunk, nincs mihez hasonlítani. Emberi mivoltukból kivetkőzött gyűlölködő, fröcsögő állatok akik hangosan éljeneznek a vadászbalesetek hallatán, akik a legszörnyűbb halált kívánják a vadászoknak és családtagjaiknak...és közben ezek pofáznak az élet tiszteletéről...

Erőszakos, nagyszájú, követelőző bunkók ezek akit jogot formálnak arra, hogy belepofázzanak mások életébe.

A Steiner gyerek egy szánalmas kis buzi, egy szót sem érdemelne ha nem lenne "trendi" dolog, hogy egy meleg aki vegán is, életvezetési tanácsokat osztogasson az idiótáknak különféle sajtótermékekben. Egyszer valami liba rákérdezett nála, hogy vajon a gyermekeit nevelheti-e vegán koszton, mennyire biztonságos ez? Buzikám meg rávágta, hogy persze, egész nyugodtan, nem kell a gyermekek szervezetének a hús, egészséges fejlődésük lesz vegán étrenden is. Indoklás az volt, hogy Ő már csak tudja, hiszen a férje orvos. (Amúgy, ha jól emlékszem, a "férje" fogorvos volt). Na ez vágta ki nálam a biztosítékot. Saját magával mindenki azt csinál, amit akar, de a gyerekeket, mások gyermekeit ne sodorja veszélybe a buta nagyképűségével.

Ez van. A vegetáriánusokkal semmi bajom, vannak ételek amiket vegetáriánus módra készítek ha épp olyanom van(lecsó, paprikás krumpli) de ezek a hittérítő terrorista majmok elmehetnek a fenébe.

A "szánalmas erőlködés"-t pedig arra értettem, hogy fennen hírdetik, a húsevés felesleges, az Ő ételeik sokkal jobbak de aztán ha megnézed, állandóan a húst és egyéb, állati eredetű alapanyagot vagy ételt kívánják helyettesíteni. Tehát megcsinálja a pörköltet, a fasírtot, a hamburger pogácsát valami növényi kotyvasztásból mert amúgy a húsétel íze, textúrája rohadtul hiányzik nekik...

Előzmény: Caipi (23840)
Boszorka Creative Commons License 2017.09.03 0 0 23843

Jó, köszönöm. Még szerncse, ,hogy nem a kertben kell ülni.:-)

Előzmény: nagypapi51 (23842)
nagypapi51 Creative Commons License 2017.09.03 0 0 23842

Ha a ősember is vegán lett volna, most nem firkálgatnánk itten... :)

 

OFF: holnap rákérdezek, hogy rendben van-e a Bubba's foglalásunk.

 

Előzmény: Boszorka (23841)
Boszorka Creative Commons License 2017.09.03 0 0 23841

Ismerősöm ismerőse olyan vegán, hogy bőrcipőt sem hord, nem felénk lakik, de azért az USA-ban is vannak hidegebb helyek. Nem tudom miben jár, talán vászoncipőben télen is. Nem akartam rákérdezni.

Előzmény: Caipi (23840)
Caipi Creative Commons License 2017.09.03 0 0 23840

Hálistennek nem találkoztam még ilyen hittérítő fajtával, vegetariánus rokon is van, de mindkét helyen a férj eszik húst. 

 

Ami a húsmentességet illeti, én régebben csak a gombát és a paradicsomos olasz kajákat tudtam elképzelni húspótlónak, azaz ahhoz, hogy ne hiányozzon a hús, de újabban sokszor rendelek a Vegafutártól. Mondjuk ez csak azért történt, mert mind az Interfood, mind a Cityfood sokszor olyan undorító csirkemellet hozott ki, hogy elegem lett ezekből az ételekből. Nem pucolják le a mellet rendesen, és olyan zsírizék meg néha porcok maradnak rajtuk, amiktől szabályszerűen rosszul leszek. A Vegafutártól általában az indiai ízvilágút rendelem, szinte mindig 'házisajt' (paneer?) van bennük, teljesen elégedett vagyok az ételekkel, és nem hiányzik belőlük a hús. De mikor valami sóskát rendeltem gabonavirslivel, vagy mivel, na abból az utóbbi iszonyú volt. A Napfényes étteremben a szejtán brassói viszont nagyon ízlett. Úgyhogy továbbra is nyitott vagyok a kóstolókra. 

Előzmény: Boszorka (23838)
Törölt nick Creative Commons License 2017.09.03 0 0 23839

...széles ismeretségi körömben 1 db. vegán van. Közeli munkatársam, nagyon jó fej. Évekig nem is tudtam róla, hogy vegán. Ő nem térít minket és mi se baszogatjuk. Toleráns közeg vagyunk ezekszerint.

Előzmény: Caipi (23837)
Boszorka Creative Commons License 2017.09.03 0 0 23838

Az általam ismert, olvasott, vegánok sajnos olyanok mint a hittérítők. Bombázzák a környezetüket a jobbnál jobb, szerintük, receptekkel. Én ha olvasom, már elmegy az étvágyam, de tőlem ehetnek bármit, csak engem hagyjanak ki belőle. Vegán étterembe nem teszem be a lábam, azt biztos, ismerve a recepteket. Zürichben van egy nagyon híres vegetáriánus étterem, az én időmben az egyetlen volt a városban. Oda se mentem. Gondolom a mostani divathullám hátán már elszaporodtak ott is. Koromra való tekintettel, már komolyan remélhetem, hogy az én életemben már nem uralkodnak el a húsevők felett. :-)

Előzmény: Caipi (23837)
Caipi Creative Commons License 2017.09.03 0 0 23837

Miért néznék? Nem érdekelnek. :) Egy vegán ismerős meg van, (a férjem menye), voltunk vele egyszer a Napfényes nevű vegán étteremben, minden nagyon finom volt. Engem érdekelnek az új tapasztalatok / ízek, ha vegánok, hát vegánok. Olyan Hideg Nyalat fagylaltot pl. vettem már, borzalmas volt. :)

De azért akár el is mennék egy ilyen fesztiválra. (Hogy ki ez a Kristóf, azt meg nem tudom. Jelzem, nem is érdekel.)  

Előzmény: Boarhunter (23836)
Boarhunter Creative Commons License 2017.09.03 0 0 23836

Kicsit nézz utána a vegánoknak, utána tedd fel újra a kérdést...ha még aktuális lesz...

Előzmény: Caipi (23834)
Mazsola0070 Creative Commons License 2017.09.02 0 0 23835

Hát, ahogy a régi vicc mondja, reméljük, azért kötelezővé nem teszik...:)) (már sem a vegánságot, sem S.K. életmódját)  

Előzmény: nagypapi51 (23832)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!