Keresés

Részletes keresés

Ruth22 Creative Commons License 2017.03.09 0 0 19925

Kedves Sorstársak,

Ez azért érdekes, mert két egymás melletti megye nem volt számítógépes összeköttetésben 2-3 éve.

Gondolom, azóta megoldották.

Szeretettel: Ruth

Előzmény: takianyu (19924)
takianyu Creative Commons License 2017.03.08 -1 1 19924

"Gyógyszerkiváltást is tudják.

 Ezt is le ellenőrzi a bizottság,hogy korábban ki mit váltott ki? Nem semmi nyomozás folyik akkor."

.

Nem sok pozitív visszajelzést kaptam amikor ezt jeleztem. Eddig is láttak sok mindent, egyedül, a magán rendelés volt vak folt. Nem kell ehhez "atomtudósnak" lenni, és az is is felesleges ha valaki ettől üldözési mániákus lesz. Aki egy picit is ért a számítástechnikához, vagy a programozáshoz,  annak ebben semmi új sincs.

 

Előzmény: bandolesa (19921)
Ruth22 Creative Commons License 2017.03.08 0 1 19923

Kedves Donpepe9,

sajnos igazad van, nagymamám daganatos volt, és a szíve mondta föl a szolgálatot.

(Van, hogy nem a beteget kezelik, hanem a betegséget. Akinek mondjuk van 1 vagy 2, akkor csak azt a kettőt, pedig a Kardiológusunk - csodás előadást tartott az összefüggésekről - és olyan világosnak látszott még nekünk laikusoknak is.

A diabetológiai betegeket pl. tanítják a betegségükre, a szövődményekre, a szövődmények elkerülésére... fantasztikus. Az orvos szerint a betegeknek tudniuk kell, mire figyeljenek.

Nagyon jó orvosok vannak bizonyos helyeken. Mi több, idejük is van a betegekre.)

Szeretettel gondolok Rád: Ruth

 

Előzmény: donpepe9 (19916)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.08 0 2 19922

Lekérik még jóval a behívás előtt!

 

Előzmény: bandolesa (19921)
bandolesa Creative Commons License 2017.03.08 0 1 19921

Gyógyszerkiváltást is tudják.

 

Ezt is le ellenőrzi a bizottság,hogy korábban ki mit váltott ki? Nem semmi nyomozás folyik akkor.

Előzmény: Törölt nick (19913)
Ruth22 Creative Commons License 2017.03.07 0 2 19920

Kedves Donpepe9,

úgy értem, ahogy Te is.

Reménykedjünk, hogy az "illetékes elvtársak" is úgy értsék.

Szurkolunk Neked és várjuk beszámolódat.

Szeretettel: Ruth

Előzmény: donpepe9 (19911)
csakvirág Creative Commons License 2017.03.07 0 3 19919

Kedves Kollokvium!

 

Kedves Tőled, köszönöm.:)

 

Kedves Judit!

 

Örülök,ha valóban tudtam segíteni Neked. Ezèrt is írtam rendszeresen a fórumra, hátha Bárkinek is, valamilyen módon a segítsègère tudok lenni.

 

Ami miatt elmaradtam, az a sok vita, feszültsèg volt.Arra vègkèpp nincs szüksège, nemcsak nekem, egy Betegtársunknak sem,hogy belèpjen ide ès a negativitást olvassa...

 

Minden Betegtársamnak jobb egèszsèget kívánok! :)

 

Szeretettel

csakvirág

donpepe9 Creative Commons License 2017.03.07 0 2 19918

Daganatosoknál még nem tapasztaltam hogy odaírná az orvos hogy jobban van nekem mindig status idem van írva

Előzmény: donpepe9 (19916)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.07 0 1 19917

Ha a legutóbbi f.v.-óta,a rendelkezésre álló e.ü.

dokumentációban,a kezelő orvosok ezt állapítják

meg.

Előzmény: donpepe9 (19916)
donpepe9 Creative Commons License 2017.03.07 0 1 19916

És mi értelmezhető javulásnak én daganatos vagyok  éven belül áttétem volt,most harmadik éve tünetmentes vagyok. Na de harmadik esetről tudok a közvetlen környezetemben akik 5  év tünetmentesség után pár hónapon belül drasztikus gyorsasággal elhunytak.

Előzmény: Törölt nick (19913)
donpepe9 Creative Commons License 2017.03.07 0 1 19915

A szöveg másképp értelmezhető

 

Előzmény: Törölt nick (19913)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.07 0 2 19914

http://www.fejerkozig.hu/gss/alpha?do=34&st=1678&pg=1881&m800_doc=9430

 

 "Sokszor találkozunk olyan igénylővel, aki egy évnél is régebbi leleteket visz magával a felülvizsgálatra, a felírt gyógyszereit nem váltja ki, és utána a sajtóban arról panaszkodik, hogy megvonták az ellátását. Tudomásul kell venni, hogy ezek az ellátások nem járnak alanyi jogon, kérelmezni kell őket. A kérelemhez pedig az igénylőnek kell beszereznie minden olyan leletet, ami bizonyítja, hogy az egészségi állapota oly mértékben megromlott, hogy jogosult a megváltozott munkaképességűek ellátására."

"- A szemléletmód például teljesen megváltozott. A régi eljárás a betegségekre koncentrált, és nem a megmaradt, még hasznosítható és fejleszthető képességekre. A helyes gondolkodásmód nem az, hogy folyamatosan azon kesergünk, amink nincs, vagy elveszett, ellenkezőleg: felmérjük, mink van, és kitaláljuk, mit lehet vele kezdeni, hogyan lehet gyarapítani. Ezen a józan belátáson alapul a minősítés új szemléletmódja is. A változtatás egyébként kényszer is volt, hiszen mindenki tudja, hogy mindenképpen növelni kell az országban a foglalkoztatottak számát. Ha ez rövid időn belül nem történik meg, annak a valóban rászorultak: idősek, betegek és gyerekek látják majd a kárát, hiszen az ő szerzett jogosultságaikat is a befizetett adóbevételekből fizeti az állam. Abban azonban mindenki biztos lehet: akinek az egészségi állapota nem teszi lehetővé a foglalkoztatást, az továbbra is rokkantsági ellátást fog kapni.

- A statisztikai adatok azt mutatják, hogy jelentősen nőtt az elutasított kérelmek aránya. Erre mi a magyarázat?

- Pontosítok: vannak megyék, ahol az elutasítási arány nem vagy csak kis mértékben változott, és vannak az országnak olyan térségei, ahol valóban nőtt. Az utóbbi térségekben a régi, nehezen átlátható minősítési rendszer a munkanélküliség okozta szociális problémákat oldotta meg a rokkantosítással. A komplex minősítés ezt nem teszi lehetővé."

Törölt nick Creative Commons License 2017.03.07 0 3 19913

Végleges rokkantsági ellátást igen kevesen

kapnak .

Minden felülvizsgálat alkalmával tudni kell

bizonyítani,hogy az előző f.v-óta állapot javulás nem

Következett be.

Gyógyszerkiváltást is tudják.

Előzmény: donpepe9 (19911)
donpepe9 Creative Commons License 2017.03.07 0 2 19912

Bocsánat embervagyok-nak címeztem de végülis mindegy mert a kérdés fenn áll.

 

Előzmény: donpepe9 (19911)
donpepe9 Creative Commons License 2017.03.07 0 2 19911

Kedves Ruth. Ezt a szövegrészt hogyan értelmeznéd?"Fontos megértenünk a rehabilitációs ellátás és a rokkantsági ellátás közötti különbséget. Míg előbbit azok igényelhetik, akik rövidebb, hosszabb ideig tartó kezelés után rehabilitálhatók és újra munkába állíthatók, addig az utóbbi azoknak jár, akik egészségkárosodásukból adódóan nem tudják magukat segítség nélkül ellátni, vagy nem állítható vissza korábbi egészségi állapotuk balesetből, betegségből...stb. adódóan, vagyis egészségkárosodásuk végleges".  Mert a mondatból az tűnik ki hogy aki rokkant ellátást kap az úgymond végleges állapotnak számít ezzel ellentétben én azt hallottam hogy úgy vágnak ki d kategóriásakat az ellátásból mint a pinty. Én most 28-án megyek bizottság elé és fel vagyok készülve a legrosszabbakra amugy a rehabilitációs ellátásról sem hallottam jókat.

 

Előzmény: embervagyok (19904)
judit59 Creative Commons License 2017.03.07 0 4 19910

 Kedves csakvirág!

Köszönöm    a tanácsaidat is  a gyógyszerek és a torna tekintetében is...a porc építő úgy érzem használ és a gyógytorna is jó volt nagyon igyekszem itthon is csinálni...

 

minden jót kívánok ..szeretettel Judit

 

Az ügyemnek akkor lesz vége ha a pénzem is vissza kapom....

 

Előzmény: csakvirág (19899)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.07 0 2 19909

"A Központi Statisztikai Hivatal rendszeresen készít elemzést a nyugdíjak, ellátások, járadékok és egyéb járandóságok évenkénti alakulásáról az Országos Nyugdíjbiztosítási Főigazgatóság adatai alapján.

 

2016 januárjában az ország népességének 27%-a, 2,7 millió ember részesült nyugdíjban, ellátásban, járadékban vagy egyéb járandóságban. Az ellátottak száma 2,5%-kal csökkent egy év alatt.

A 2016 januárjában ellátottak 75%-a öregségi nyugdíjat kapott. Az ún. „nők 40”-et már közel 140 ezren vették igénybe. Az öregségi nyugdíjasok aránya az összes ellátott között Budapesten és egyes dunántúli járásokban volt a legmagasabb. • Az érintettek 14%-a, közel 375 ezer fő megváltozott munkaképességűeknek járó ellátásban részesült.

 

A Nyugdíjfolyósító Igazgatóság 2016. januárban 2 659 957 főnek, az egy évvel korábbinál 2,5%-kal kevesebb személynek folyósított valamilyen típusú nyugdíjat, járadékot, egyéb ellátást. Az ellátottak a népesség 27%-át tették ki. Egy ellátott átlagosan 109 318 forintot kapott, 2856 forinttal többet, mint egy évvel korábban. Az ellátottak legnagyobb része – háromnegyede – öregségi nyugdíjban részesült, számuk mintegy 8 ezerrel elmaradt a 2015. évitől. A második leggyakrabban folyósított ellátási forma a megváltozott munkaképességűeknek járt, ezt közel 376 ezer főnek utalták. Számuk jelentősen nőtt: korhatár alatti ellátásból 5,1, korbetöltötté vált ellátásból 18%-kal többen részesültek, mint 2015-ben. Nagymértékben, 14%-kal emelkedett a nőknek 40 év jogosultsági idő alapján járó nyugdíjban részesülők száma, 2016-ban 17 ezer fővel többen kapták ezt az ellátást. Külföldre 32 724 főnek folyósítottak ellátást, 85%-uk öregségi nyugdíjat kapott.

 

A nyugdíjban és egyéb ellátásban részesülők száma ellátástípus szerint, 2016. január

 

Öregségi nyugdíjak                                                     2 014 666

Ebből: korbetöltött öregségi nyugdíjak                         1 870 457

nőknek 40 év jogosultsági idő alapján járó nyugdíjak      139 639

Életkoron alapuló ellátások                                              65 024

Megváltozott munkaképességűeknek járó ellátások        375 979

Ebből: korbetöltötté vált rokkantsági ellátások                  52 215

korhatár alatti rokkantsági ellátások                               228 730

rehabilitációs ellátások                                                     92 951

Hozzátartozói ellátások                                                  155 114

Ebből: özvegyi és szülői nyugdíj                                       84 768

árvaellátás                                                                      70 346

Egyéb ellátások                                                               49 174

Ellátások összesen                                                      2 659 957

 

A „nők 40” keretében ellátottak részére 2016 januárjában átlagosan 119 457 forintot utaltak. Ebben az ellátási formában is Budapesten volt a legmagasabb a folyósított havi összeg (144 273 forint), míg Somogy megyében ennél 37 ezer forinttal kevesebbet kaptak átlagosan az érintettek. A rehabilitációs és rokkantsági ellátásokban részesülők átlagosan 69 ezer forintot kaptak, ezen belül a korbetöltötté vált rokkantsági ellátások összege 78 ezer, a korhatár alattiaké 73 ezer, a rehabilitációs ellátások összege 54 ezer forint volt. A legmagasabb összeget a Komárom-Esztergom megyében és a Budapesten élőknek utalták, átlagosan 79 ezer forintot. Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében ennél 20 ezer forinttal alacsonyabb összeget folyósítottak az érintetteknek."

 

KSH  2016. december  Nyugdíjak és egyéb ellátások, 2016

judit59 Creative Commons License 2017.03.07 0 2 19908

 Kedves kollokvium!

 

Köszönöm szépen.....

Előzmény: Törölt nick (19901)
judit59 Creative Commons License 2017.03.07 0 4 19907

 Kedves Betegtársaim!

Gondoltam a pozitív eseményeket is megosztom veletek...hihetetlen  volt számomra  ami velem történt . A munkanélküli hivatal elküldött üzemorvosi vizsgálatra ........ félve mentem el ..milyen megaláztatásba lesz megint részem....

Egy végtelen udvarias üzem orvos fogadott...megvizsgált .. haza küldött az összes a eddigi orvosi dokumentációért..... 2 hetet kért és úgy ad véleményt....!!!!!

Az idő lejárta után a" vélemény jelenlegi állapotában  nem foglalkoztatható"

  Na csak azért.. mert ez a TB orvosai 28% egészségkárósodásával merőben más    , hogy lehet egy egészségi állapotot ennyire különbözően értékelni....? ugyanazon orvosi papírok alapján... Üdv JUdit

 

Törölt nick Creative Commons License 2017.03.07 0 3 19906

Voltih!

 

A rokkantsági nyugdíjban részesülők nyugdíjas státusza 2012. január elsejétől megszűnt, ettől az időponttól rehabilitációs, vagy rokkantsági ellátásban részesülőnek minősülnek. Ezen ellátás mellett végzett keresőtevékenységgel 2012. január elsejétől további szolgálati időt lehet szerezni, melyet az elért keresettel együtt be kell számítani az öregségi nyugdíj alapjául szolgáló átlagkereset összegébe. A hallomásod dezinformáció.

Előzmény: voltih (19905)
voltih Creative Commons License 2017.03.06 0 0 19905

oké köszi de még a 15 év sincs meg mert 14év 8 nap hacsak nem számolják a rokkant nyugdij éveit pár év munkaviszonynak mert ezt is halotam már hogy pl 5év rok nyug 1év munka viszonynak számit

Előzmény: Törölt nick (19854)
embervagyok Creative Commons License 2017.03.06 0 2 19904

Katt. a linkre-itt érthetően le van írva,ki mire számíthat!                                                                                                                                                                                                                                    http://www.mixin.hu/magyarorszag/rokkantsagi-ellatas-rokkantnyugdijazas-menete-feltetelei

Előzmény: Ruth22 (19903)
Ruth22 Creative Commons License 2017.03.06 0 2 19903

Kedves Sorstársak,

Sok mindenért behívhatják az embert. Az özvegyi miatt is. Mikor a parkolókártya miatt voltam benn, voltak ott soros-ok, rosszabbodásra beadottak, és még 33-as születésűek is. (Már írtam sokkal - sokkal régebben ezt.) Nekik azt nézték, képesek-e egyáltalán eljönni, gépkocsiba ülni, stb.

Volt aki nem kapott parkolási kártyát, mert csak fekve-szállítható volt, és papírokkal jött a gyereke.

Szeretettel: Ruth

 

Előzmény: 560707 (19900)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.05 0 1 19902

o.k.

Előzmény: 560707 (19900)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.05 0 4 19901

Kedves Judit59 és Csakvirág!

Sok válaszra várónak jelentettetek segítséget, megnyugvást. Köszönjük Mi is!

560707 Creative Commons License 2017.03.05 0 4 19900

Kedves Kollokvium válaszolt a hölgy, azt irta, hogy biztos az özvegyi miatt hívták be és nagyon ideges. Bővebben nem fejtette ki, de legalább tudjuk.

Előzmény: Törölt nick (19876)
csakvirág Creative Commons License 2017.03.03 0 7 19899

Kedves Judit!

 

Nagyon örülök, hogy lezárult, a nagyon sok ève tartó, idegörlő "menet", aminek ugye ig.orvosszakèrtő tett pontot a vègère.

Kitartottál, hajtottad,hogy elfogadják az igazadat! VÈGRE sikerült! 

Veled együtt örülök! :)

 

Szeretettel,

csakvirág

 

Minden kedves Betegtársamnak jobb egèsz-sèget ès további szèp napot kívánok! 

 

Szeretettel,

csakvirág

Törölt nick Creative Commons License 2017.03.03 0 2 19898

http://www.oep.hu/akadalymentes/felso_menu/szakmai_oldalak/gyogyito_megeleozo_ellatas/hirek_informaciok/tajekoztato_betegutlekerdezes_biztositottaknak.html

 

Tájékoztató a biztosítottak részére a betegút-lekérdezés lehetőségéről

2014. január 1. napjától módosított szabályozás értelmében a kezelést végző orvos jogosult áttekinteni az Országos Egészségbiztosítási Pénztár adatbázisában, hogy az általa ellátott biztosítottak mikor, hol és milyen típusú egészségügyi ellátásokat vettek igénybe a kötelező egészségbiztosítás terhére. Ettől az alapértelmezett szabálytól csak abban az esetben lehet eltérni, ha Ön írásban jelzi az Országos Egészségbiztosítási Pénztár illetékes területi hivatalának, hogy tiltakozik az ellen, hogy orvosai a fenti adatokhoz hozzáférjenek.

 

http://www.oep.hu

 

http://neak.gov.hu/friss_kozlemenyek/tajekoztato_oep_atalakulas.html

Tájékoztató az Országos Egészségbiztosítási Pénztár átalakulásáról, feladatkörének változásáról

(2016.12.29.)

Az Országos Egészségbiztosítási Pénztár elnevezésének változása

Az Országos Egészségbiztosítási Pénztár elnevezése 2017. január 1-jétől:Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő.

 

4. Fontos információ!

Az átalakulás, a feladatok átadása után az Országos Egészségbiztosítási Pénztár által kiadott vények, nyomtatványok és hatósági igazolványok továbbra is felhasználhatók.

Az átalakulás, a feladatok átadása után az Országos Egészségbiztosítási Pénztár korábbi postai címei, az elnevezés kivételével, és telefonszámai (telefax számai) változatlanok, azok a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő esetében is érvényesek.

Az Országos Egészségbiztosítási Pénztár honlapjának aktualizálása 2017. január 1-jétől folyamatosan történik.

Törölt nick Creative Commons License 2017.03.02 0 2 19897

Dehogy haragszom,csak említettem.

Előzmény: Törölt nick (19896)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.02 0 3 19896

Ne haragudj, rosszul emlékeztem.

 

Nem szeretek arra gondolni, Velünk is  mi lesz, (ha megéljük), mire teljesen megöregszünk. Itt marad-e a családunk, a közelünkben. Tudjuk-e látogatni, segíteni egymást...Ugyanakkor tudok olyan szülőket, akiknek 3 gyermeke van és mind külföldön él már. Nincs rá garancia, ki marad, ki megy. 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (19895)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!