Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.04.14 0 0 8140

Fáj a fogam, hogy a fene enné meg. Még ez is.

Törölt nick Creative Commons License 2011.04.14 0 0 8139

Nagyon nem jó ez a szeles hideg idő. Nem jól vagy Mesi? Nehogy túl terheld a szervezeted a kezelésekkel. 

Előzmény: Malagurski75 (8138)
Malagurski75 Creative Commons License 2011.04.14 0 0 8138

Sziasztooooooook! Nem bíííííííííííííííírom ezt a szelet! Szia Gicus,örülök hogy megvagy! Harkány az nagyon jó,ott jobb volt mint itt Hévizen.Elfáradtam ma mert a holnapi nap kezeléseit bepakoltam mára,így reggel haza tudok húzni...

Törölt nick Creative Commons License 2011.04.14 0 0 8137

15 000 ft volt a vizsgálat az injekció az ingyenes lesz.

Előzmény: luci71 (8136)
luci71 Creative Commons License 2011.04.14 0 0 8136

Szia!

Végre talán ujabb műtét nélkül tudnak rajtad segíteni.De jó lenne.Nekem a csigolyáimat rakták már helyre,legutoljára most kedden 4-5öst mert elcsúszott megint.Viszont nem manuálterapeuta hanem ortopéd(kiropraktőr) orvos,itt én nem éreztem semmit csak azt hogy utána könnyebb. Bocsi hogy megkérdezem de egy ilyen vizit Dr.nőnél mennyire húzos és a többi kezelés,katéterest azt tudom.Én keddtől megyek kb.3-4 hét rehabra Uzsokiba.

 

Jobbulást mindenkinek!

Előzmény: Törölt nick (8115)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.14 0 0 8135

Kéne valahol egy listát írnunk a tapasztalataink alapján ezekről a dokikról h. kihez menjünk,

kihez ne...

 

Similis ez nem is rossz ötlet .:-)

 

Előzmény: similis (8119)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.14 0 0 8134

19-én. 17 órára

Előzmény: similis (8133)
similis Creative Commons License 2011.04.14 0 0 8133

Ne is foglalkozz velem, rám semmi se úgy hat mint a többségre :-)

 

Mikor mész?

Előzmény: Törölt nick (8132)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.14 0 0 8132

Nem is mentem vissza hozzá. Mondta, hogy huzzam a hasamhoz a két lábam és nem ment, akkor nyomott rá belenyillalt, erre azt mondta, hogy ez nagyon jó, mert jelzett a gerincem, hogy ez még sok neki. De kinek jó, mert, hogy utána 1 hétig a férjem hordott ki Wc-re, hát nagyon jó volt, hogy jelzett, ráadásul bezsebeltem egy szteroid injekciót is, aminek marhára tudok örülni. Hátha megint el kezd majd csomókba hullani a hajam, meg a többi mellék hatás.

 

Ez viszont elszomorít, hogy neked nem nagyon használt a manuálterápia. Be volt esve a lumbális szakaszod? Nekem iszonyatosan be van esve és ez miatt rengeteg mozdulat van amit nem tudok megcsinálni. Azt mondta a gyógytornász, hogy azt ki kell mozgatni, de én magamnak nem bírom, mert fáj meg valami ott megakadályozza, hogy ki bírjam mozgatni. Azért bízok ebbe a manuálterápiába, hogy hátha azt a beszűkülést ki bírná mozgatni. Az L5 ös csigolyám be van ékelődve és ferdén áll az L4 hez képest 4 mm-el előre van csúszva, az SI meg nem lefelé áll, hanem vízszintesen. Na mindegy, majd meglátjuk, szoríts nekem.

Előzmény: similis (8131)
similis Creative Commons License 2011.04.14 0 0 8131

Ilyet nem csinálhatna a gyógytornász Gica! Nehogy mégegyszer tornázz vele. Pont az a lényeg, hogy semelyik mozdulatot se csináltathatja erőszakolva. A manuál az más.

 

Amúgy mondjuk nekem nem nagyon vettem észre hogy a manuál használt volna :( De mindenki más az tény.

Előzmény: Törölt nick (8129)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.14 0 0 8130

Jól mondtam én, hogy olyan érzés mintha valami ott be lenne akadva, ezek szerint be is van.

Előzmény: Törölt nick (8129)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.14 0 0 8129

Én is elég pánikolós vagyok mostmár.:-) Attól félek, hogyha baloldalt abba a bizonyos pontba belenyillal, akkor másnap biztos nem kelek fel. Az utolsó gyógytornámon is az volt a gyógytornász a két térdemet lenyomta a hasamhoz belenyilallt másnapra vége is lett az életemnek, olyan ideg gyulladást kaptam.

 

Mondta a DR-nő, hogy a heg alá be van szorulva az ideg, ha a manuálterapeuta ki mozgatja a csigolyát az idegről le fog menni a nyomás. Az lenne nekem a nagy öröm, mert a szurkálás után jön mindig az az iszonyú lesugárzó fájdalom.

 

Ja és nehogy jól érezzem magam, mostmár 3 hete elkezdte a nyaki sérvem is.:-(( Vagy csak beképzelem, mondanák a nagy okosok.:-D

Előzmény: similis (8128)
similis Creative Commons License 2011.04.14 0 0 8128

Ja nem úgy értem a nem bírok felállnit, hanem gondolkoztam hogy elájulok-e vagy sem :) De lehet csak azért mert kicsit pánikolós vagyok :) Mindíg mindenki kibírta, pedig voltam 6x, és sokan vannak egy alkalommal.

Utána 1-2 napig feszül kicsit jobban.

Előzmény: Törölt nick (8124)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.14 0 0 8127

Barba, nagyon sajnálom, hogy elmentél. MEG FOGSZ GYÓGYULNI, HIDD EL!!

 

Ha valahol net közelbe leszel jelentkezz!

Törölt nick Creative Commons License 2011.04.14 0 0 8126

Valósak a fájdalmaid, ne hidd el, hogy csak beképzeled. Pontosan ugyanezen mentem én is keresztül.

 

Depresszió? Ki nem lesz depressziós a minden napi fájdalomtól az orvosok felfoghatnák már, hogy nem azért fáj, mert depressziós valaki, hanem attól lesz depressziós, mert fáj.

 

Ne törödj bele, menjél tovább és egy tanács ne vidd a másik orvoshoz azt a papírt amire ráírták, hogy szerintük fájdalom szindróma, mert befolyásolni fogja Őket. 

 

Rájöttem, hogy az a jó orvos, aki nem nézi végig, hogy mit ír le a másik orvos, csak esetleg a műtéti zárójelentést, hogy milyen műtét volt és megnézi az MR-t.

 

Kitartás, szorítok Neked.:-)

Előzmény: malvin82 (8112)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.14 0 0 8125

Szia!

 

Köszönöm. Megmondom őszintén, hogy tele van a gatyám, ilyen kezelésem még nem volt, de nagyon reménykedek benne, hogyha vissza teszi a csigolyákat, akkor kicsit jobb lesz és kezdhetem az injekció kúrát.:-)

Előzmény: Graver (8122)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.14 0 0 8124

Ettől félek én is, hogy mi lesz, ha nem bírok felállni vagy megmozdulni. Hát biztos nem lesz kellemes, de végig kell csinálnom, mert a lumbális szakasz tényleg teljesen másképp áll mint ahogy kéne és az gyakorol nyomást az idegre.

Előzmény: similis (8120)
Graver Creative Commons License 2011.04.14 0 0 8123

Érdekes a dokik logikája, az biztos...
Nem a depressziótól van a fájdalom, hanem fordítva: a kilátástalan, hosszú szenvedéstől lesznek az emberek depressziósak.

Előzmény: similis (8119)
Graver Creative Commons License 2011.04.14 0 0 8122

Sziasztok!
Mindig benézek, hogy lássam, ki, hogy van. Barba, nagyon sajnálom, hogy még mindig küzdesz ezzel a gombával. Kitartás! Nem létezik, hogy ne jöjj rendbe.
Gica, neked is kitartást és sok sikert kívánok a kezelésekhez. Remélem, segítenek majd, még ha nyilván nem is lesz kellemes, de talán hatásos.
A többieknek jobbulást kívánok, minél kevesebb fájdalommal!

Kíváncsi lennék, hogy van Tünde párja, akinél a Rácz-katétert csinálták. Jó lenne, ha jönne, és mesélne.

Graver Creative Commons License 2011.04.14 0 0 8121

Szia, fintorgó!
"Nyálkatömlő gyulladás"?! Szerintem csináltass egy MRI-t, mert a tüneteid alapján igen gyanús, hogy lumbális porckorong sérved van.

A reklámot, amit említesz, én sem láttam, de nem nagyon hinnék benne. Feltételezem, hogy ez az öv, vagy mi, nagyjából "annyit tud", mint azok a fűzők, övek, amiket egyébként használnak a derékfájósok, tartja kicsit a derekat.

Előzmény: fintorgó (8116)
similis Creative Commons License 2011.04.14 0 0 8120

Gica nekem volt ez, nem valami kellemes, de túl lehet élni. Csak első alkalommal éreztem úgy h. nem biztos hogy nem esek össze mikor a végén felállok :-) Utána már szinte megszerettem :P

 

 

Előzmény: Törölt nick (8115)
similis Creative Commons License 2011.04.14 0 0 8119

Ez egy nagy baromság hogy a depressziótól fáj. Az még jó hogy az ember depressziós lesz mikor fiatalon tönkremegy ezzel a szarral az élete, plááne még ilyen fájdalmakkal, de a fájdalmak nem attól vannak.

 

Amúgy ha a pszichiáter azt gondolná attól van a fájdalom, akkor tuti nem frontint ír, hanem valami antidepresszánst. A frontin ugyanaz a hataóanyag mint a xanax, nyugtató és kész. Attól semilyen depresszió nem múlik el amúgy se.

 

Elmehetnének ezek a köcsög dokik a francba :(

 

Kéne valahol egy listát írnunk a tapasztalataink alapján ezekről a dokikról h. kihez menjünk,

kihez ne...

 

 

 

Előzmény: malvin82 (8114)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.13 0 0 8118

Szia Barba!

 

Nem mondod, hogy nem leszel többet itt a fórumon? Mi történt?

fintorgó Creative Commons License 2011.04.13 0 0 8117

 

 Jujj te szegény, ezt még olvasni is...

 

 

Előzmény: Törölt nick (8115)
fintorgó Creative Commons License 2011.04.13 0 0 8116

 

 Szervusztok!

 

Figyelemmel kísérem a topikot,  láttam valamit ma a tv-ben.

 

Egy öv volt, olyan, mint egy vese, vagy derékmelegítő. Ezt tépőzárral a derekára tette a férfi és bejött a ferdeszemű doki, aki kitalálta ezt a segédeszközt, majd beledugtak az övbe egy kis csövet és lábbal kis pumpával felpumpálta a derekán lévő övet, ami így szépen szélesebb lett és rá is szorult a derékra így.

 

Magyaráztak még sokmindent, de én közben telefonáltam, nem tudtam figyelni, a topsopban lehet rendelni? venni?

 

Mutatták, hogy a csigolyákat szépen megemeli egymástól és a porckorongoknak nagyobb hely jut.

 

Nem tudok róla többet, csak a deréktájon javít, ha javít valamit, és csupán tüneti, mint annyi más is. Ha csak pár embernek segít a fájdalom elviselésében, már érdemes lenne valahogy kipróbálni.

 

Nekem pillanatnyilag csípőtől induló, lábfejig tartó húzó fájdalmaim? fájásaim? vannak, amik éjjel is ébresztenek, hogy most új testhelyzet kéne. A lábam külső részén fut le, végig. A fenekembe is bele-bele szúr, akkor majdnem összeroggyanok.

 

December óta kínlódok vele, javulgat, de nagyon utálom már. Doktornő szerint bursitis, azaz nyálkatömlő gyulladás, nem kívánom senkinek.

 

Tudtok róla valamit?

 

Fájdalommentes napokat mindenkinek!

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.04.13 0 0 8115

Sziasztok!

 

Végre jó a gépem. :-)

 

 

Nyolcadikán voltam Rácz doktornőnél, megvizsgált megnézte az MRI-ket és megállapította, hogy veleszületett kötőszöveti szalaggyengeségem van.

Ezáltal a csigolyáim össze vissza állnak, ezért nem bírok ülni és állni. Egyedül az izom dolgozik, nem tartanak a szalagok. Ezért amikor felállok az izomzat begörcsöl és ezért, nem bírok ülni és állni (instabil a gerincem).

 

Erre mondta, hogy nem lett volna szabad megoperálni, ezt a gerincet mert, valószínülen a műtét előtt is ez okozta a legnagyobb panaszom. És sajnálkozott miért nem a műtét előtt találkoztunk. Ráadásul, amire minden orvos azt mondta, hogy szép a műtét helye még hegesedés sincs. Kiderült, hogy tele vagyok hegesedéssel és a hegesedés alá be van szorulva az ideg,(valószínüleg ez okozza a bal oldali sugárzó szúrkálásomat).

Mivel az egész gerincem instabil a nyakamig, nem tartja jó ötletnek a csavarozást, mert a gyenge szalagok miatt kicsúszna az L3-as csigolya.

Azt mondta, hogy meggyógyítani nem tud, de javítani tud az állapotomon.

 

19-én megyek manuálterápiára, ahol a csigolyáimat és a kisizületeket visszarakják a helyére, amitől állítólag a könnyem is potyogni fognak :-((.

Egyéntől függ, hogy hányszor kell manuálterápiára mennem, ott fogják megmondani. Utánna injekciós kúrára fogok visszamenni a doktornőhöz.

Ahol valamilyen enzimeket injekcióznak a szalagokba. Úgy magyarázta el a doktornő, hogy ezt az enzimet olyan betegeknek szokták adni akiknek részleges szalagszakadásuk van és nem kell operálni. Ezzel regenerálódásra kényszerítik a szalagot. Mivel az egész gerincemnél a szalag gyenge, ezért teljesen a nyakamig fogja csinálni és hosszadalmas lessz, mert a derekamnál fogja kezdeni. Állítólag nagyon fájdalmas ez a beavatkozás. Egy szakaszt 25-ször szúr meg. Ez öt kezelés lessz 4 hetenként. Ez az injekció ingyenes a TB-állja. Ha valakinek volt ilyen kezelése, írja le a tapasztalatait.

 

Köszönöm!

 

 

malvin82 Creative Commons License 2011.04.13 0 0 8114

Üdv Malagurski75 !

 

Kösz a gyors reagálástT Ilyen gyors reagálással nem a betegek között volna a helyed, hanem a gyorsreagálású kommandóban! Na, de félre a tréfát!

 

Szóval, igazából évekkel ezelőtt több különböző gyógyszert szedtem(Apranax, Tramadol) a gyomrom nagyon nem bírta, ráadásul vajmi keveset ért a fájdalomcsillapításuk. Most február óta használom a fentanylos tapaszt, ami tompítja a fájdalmat. Mivel nagy szerencsémre holnap megyek 3 hétre Harkányba, evvel a Frontin- Teperin szedéssel várok holnapig(meglátjuk ott mit mondanak, hiszen ismernek a bajaim kezdete óta) .

 

Az orvosválasztás majdnem véletlenszrű volt, mert vidékről a fővárosba költözve igazán nem sokat tudtam arról, merre induljak. A családból operált valakit a doki, de ő sajnos már nem él, így nem tudja elmondani, hogy milyen orvosnak tartotta az idegsebészt. Tulajdonképpen tavaly azzal küldött útnak egyéb kezelésekre, hogy nagyon gáz a heges terület, csekély esélyt adott egy esetleges műtét utáni javulásra, ráadásul a heg piszkálását sem tartotta jó ötletnek.

Most meg ez az MRI-eredmény, hogy operáció utáni elváltozások?! Lehet, hogy itt jön az én depim, hogy tudni, hallani akartam-akarok erről többet!

Amúgy valóban az ülés és az állás miatti fájdalom nehezíti meg a mindennapjaimat.

 

Kösz még egyszer, de most azt hiszem jó kezekbe kerülök 3 hétre.

 

Ha sikerül netet találni, akkor a kezelések alatt is jelentkezem.

Előzmény: Malagurski75 (8113)
Malagurski75 Creative Commons License 2011.04.13 0 0 8113

Szia!Köszi hogy kiváncsi vagy a véleményünkre!Nekem két évnyi pokol-tapasztalatom van,ez alapján azt gondolom hogy instabil lett a lumbális részed.Az idegnyomás fáj,az instabilitás miatt nem megy az állás-ülés tartósan.Általában ha tartós a lumbális probléma akkor annak tükörképeként a nyaki részen is kijön.Szerintem Nállad is ez van....kérdezz meg bárkit a fórumon...aki évek óta lumbálisal kínlódik annak elkezd fájni a nyaka......Az instabilitás funkcionális röngenel kimutatható és csavaral szokták fixálni.....Kéne Neked egy NORMÁLIS doki,nem? A teperint krónikus VALÓDI fájdalomra szokták adni és nagyon jó gyógyszer,én is szedem....Lehet hogy depis vagy,szerintem 5 év után tök érthető,ISTENEM! 5 ÉV.......Biztosan valós fájdalmat érzel! Mennyi fájdalom csillapítót szedsz? Segíthetek vmibe?

Előzmény: malvin82 (8112)
malvin82 Creative Commons License 2011.04.13 0 0 8112

Üdv mindenkinek!

 

A véleményetekre vagyok kíváncsi.

 

Az előző beírásaimat nem ismerők miatt röviden az előzmények: 5 éve kiszakadt sérvvel műtöttek. Rövid javuló időszak után jöttek a fájdalmak- - - MRI- - - hegesedést állapítottak meg. Aztán ezelőtt egy évvel a műtött helyen már kiújult sérvet is. Ezalatt végig nyomás alatt volt az ideggyök, eleinte a hegtől, tavaly óta a sérvtől is. Minedezeket én derék- és lábfájással és lábzsibbadással él(t)em meg. Időközben (nem mostanában, hanem fokozatosan az évek során) egyre többet fáj(t) a hátam közepe és a nyakam, lapockám, valamint sokszor zsibbadt el a kezemen a kis- és gyűrűsujjam, plusz nem olyan rég kemény szédülések jöttek rám ,fekvő helyzetben is. Ezeket mostanában elmondtam az idegsebésznek, aki "sokallta" ezt a fájdalom- beszámolót. Igaz, elküldött MRI- re, de egyúttal pszichiátriára is , larvált depresszióra gyanakodva.

 

Időközben elkészült a felvétel a derekamról és a hátamról.

A vélemény: Protrusio disci centralis Th. V. , ami eléri a myelon dorsalis felszínét.

                    Discopathia és postop. eltérések a lumbosacralis átmenetben.

 

A pszichiáter elmagyarázta, hogy nem kell úgy gondolnom, hogy valami komoly pszichiátriai eset lennék, csak az évekig tartó fájdalom kialakíthatott bennem olyan fájdalomérzetet, ami nem is valós(?) . Frontin tablettát írt szedésre.

 

A pszichiáter- és az MRI- véleménnyel visszamentem az idegsebészhez, aki az ablak felé tarva a negatívokat (nem CD- re kaptam az eredményt) azt mondta- Ó, nagyon jó ez az MR, műteni nem kell! A krónikus fájdalomszindrómát sejtve ideggyógyászhoz is beutalt , aztán még nyaki MRI- t is kiírt, ami majd egy hónap múlva lesz.

Vizsgálat nuku.

 

Az ideggyógyász meghallgatott, megvizsgált és végül is felírta a Teperin tablettát. Elmagyarázta ő is, hogy ezek a fájdalomérzések csak úgy jönnek és bár én erről nem tehetek, ez a dpresszió az oka a még mindig fenálló fájdalmaimnak. Véleménybe beleírta - dysthymia.

 

Az a helyzet, hogy egy ideje használom a fájdalom csillapítására a fentanyl- tartalmú tapaszt. Ezzel együtt is valósnak gondolom a fájdalmaimat, valamint azok okát is. Soha nem vizsgálták a hátamat, csak a panaszaim miatt kaptam háti MRI- t és tessék, valami van. Az hogy a képen nem éri az ideggyököt? Fekve? És állva, ülve mi van?

 

Aztán a műtét környéki hegesedésre ilyen ködös véleményt írni, mint fent látható?

 

Oké, nem akarok senkit befolyásolni a panaszaimmal, feltételezéseimmel, ezért tényleg minden véleményt szívesen fogadok! Hátha kibogozok belőle valamit. Köszönöm előre is!

Üdv! Malvin

bakibaby Creative Commons License 2011.04.13 0 0 8111

Elvileg 400 mg a maximum napi adag amit orvos írhat. Maga bírálta ezt felül vagy orvosi utasításra kapott 600 mg-ot?

 

bb

Előzmény: Malagurski75 (8110)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!