Keresés

Részletes keresés

Nagymedve Creative Commons License 2000.05.17 0 0 22
Így tapasztaltam én is. A vakundok kitúrta az üveget, és még egyszer sem tudtam kifordítani az ásóval. A szélcsengőhöz vegyél nehány ruhacsipeszt, hogy leállíthasd, ha nagyon zavar.
Mit ajánlotok a lóhere ellen?

Témán kivül: nem tud valaki eladó selyemakácot?
Egy faiskolában sem találtam, vagyis de, csak elérhetetlen áron.

Előzmény: onobody (21)
onobody Creative Commons License 2000.05.15 0 0 21
Nem akarok okos tóbiás lenni, de
a sörösüveg nem riasztja el a dögöket.
Lehet hogy a mezőn ahol szabadon fú a szél
müködik , de egy zárt kertben nem, az tuti.
Ez az ásóval kiforditás sem müködik , a
vakondnak jobbak a reflexei mint az enyém.
Ebben az aluminium szélcsengőben bizom,
majd referálok.

Üdv Onobody

Előzmény: Péter (19)
Komárom- Creative Commons License 2000.05.15 0 0 20
A balint gazda tanacsait be kell tartani.
Lehet, hogy rosszul informalt vagyok, de mint ha azt hallottam volna, hogy politizal a balint gazda.
Namost a politika es a kerteszet megfer egymassal???
De az is lehet, rosszul tajekozott volt az aki ezt nekem mondta.
De az is lehet, hogy az a franya uveg tenyleg elriasztja azt az allatot, ha fuu a szell.
Előzmény: Péter (19)
Péter Creative Commons License 2000.05.14 0 0 19
Bálint gazda azt javasolta eccer az Ablakban, hogy a vakondoktúrásba (a kráterbe) bele kell nyomni egy sörösüveget. Ez - szélben - fütyül, és gondolom, hogy Téged sem zavar éccaka. Nem tudom, hogy működik-e ez a módszer, de szellemesnek tűnik.

Amúgy szintén B. gazda szellemes módszere, hogy az ember hajnalban kimegy a kertbe, és ahol túr a vakondok, ott elévág az ásóval. Vigyázik, mert a vakondok védett állat, majd belenyúl a lyukba, megfogja a jószág grabancát, oszt egyazon mozdulattal átgórja a szomszédba :-)

Bocs a laikusságért - nincs füvem. Péter

onobody Creative Commons License 2000.05.14 0 0 18
Sziasztok!
Ez az aluminium korongos dolog
jól hangzik, feltétlenül kipróbálom.
Köszi Nagymedve!

Kagura , szerintem nem lesz szebb,
valószinüleg tarackot vetettél.
Nekem a KITE golfkeverék vált
be legjobban.

Üdv Onobody

Előzmény: Nagymedve (17)
Nagymedve Creative Commons License 2000.05.11 0 0 17
Sziasztok!
Nekünk hétvégi telkünk van, így nem tudunk rendszeresen locsolni. A fű viszonylag jó, de a pittypang és a lóhere nekünk is gondot okoz, nem használt a Calcurea. Viszont a vakondok ellen kitaláltunk egy speciális űzőt. 60-70 cm magas fémrudaknak kifúrtuk a földből kiálló ellapított részét, ebbe 20 cm-es damilon felkötöttünk 10-15 cm átmérőjű aluminium korongokat, amit a szél folyamatosan hozzáüt a tartó oszlophoz (galangol), és a vakondokok messze elkerülik. Az igaz, hogy a csilingelés (főleg éjjel) néha engem is idegesít, ilyenkor fölcsipeszelem.
kagura Creative Commons License 2000.05.11 0 0 16
Kedves Onobody!

Nekem is jottek a vakondok ( szerencsere csak a gazt tudtak osszeturni, mert meg nem volt fu .. hehe), es nekem az egyetlen jol bevalt modszer a macska volt. elkapott vagy harmat es utana eltuntek.
( azt mondjak a foxi jellegu (ertsd:kotorek) kutyusok is jok, de lehet hogy nagyobb kart okoz mint a vakondasas)

Kagura

Előzmény: onobody (13)
kagura Creative Commons License 2000.05.11 0 0 15
Most vetettem ( 1 honapja) fuvet, mivel a sportkeverekkel rafaragtam, igy iden a parkfu-kevreket probaltam ki, de most pont ugy nez ki a mint a gyom. Nem olyan szep smaragdzold egyszal hajtasok jonnek, hanem kozvetlenul a talaj felett szetterulo buzahoz hasonlo husos-szoros levelek. Most gyomot vettem, vagy lesz ez meg szebb is? A masik kerdesem: mivel lehet megakadalyozni a zsombekosodast ( az elozo fuvet ezert kellet kiszedni... )?
A harmadik: lattam egypar helyen nagyon szep vekonyszalu "selyem" fuvet. Ezt hogy hivjak?
Azt hallottam, hogy a feher heret jo a fu koze keverni, mert a gazokat kiirtja.. Igaz ez?

koszonettel:

Kagura

Maci Creative Commons License 2000.05.09 0 0 14
Átnyálaztam egy pár könyvet, de úgy tünik a vakond a föld alatt úr. Nincs ellenszere, legalábbis úgy tünik. A riasztók meg szerintem keresekedelmi furfangok, mert a járatai össze-vissza vannak kötve, folyosó rendszerűek.
Előzmény: onobody (13)
onobody Creative Commons License 2000.05.08 0 0 13
Bekövetkezett amitől rettegtem, megint
összeturták a pázsitot.
Különösen az új ültetésü füben randaliroznak.
Olvastam , hogy lehet kapni ultrahangos vakondriasztót , de elég drága.
Van valakinek tapasztalata róla?
Látatlanba nem akarom megvenni.

Üdv Onobody

Előzmény: Morticia (12)
Morticia Creative Commons License 2000.05.05 0 0 12
A mi füvünk leginkább gyomokból és mohákból áll. Magasan vágom, így egészen jól néz ki. Messziről azt hihetik, hogy fű. Tavaly 2 hetente vágtam május 1.-től október elejéig. Az évekig ott túrkáló vakondok elkerültek. Ebben reménykedek az idén is. Már vágtam 2x, a jövő hét végén lesz a 3.
Előzmény: onobody (11)
onobody Creative Commons License 2000.03.29 0 0 11
Nekem a vakondturasokkal van gondom.
Itt a tavasz már előre rettegek , megint
mi lesz.
Probáltam füstölővel,karbittal,dugtam tüskes
ágat a járatukba, semmi nem használt.

Van valakinek egy jó tippje?

Üdv onobody

csinnnKA Creative Commons License 2000.03.13 0 0 10
Füves tanácsok nálam is elkélnének:

Tavaly gyönyörű volt a gyepünk, ám idén, amikor elolvadt róla a hó, több helyen sárgás(szalma)színű foltokban "kihalt" a fű, és a szép zöld gyepünk most igencsak viharvert. :-(

Hogy a ránk váró pongyolapitypang- és egyéb gyomok támadásairól már ne is beszéljek! :-(

spers Creative Commons License 2000.03.12 0 0 9
Sziv surit gyujt kipufog
Gyujt sziv lenntart kipufog
bye
Törölt nick Creative Commons License 1999.10.05 0 0 8
Helló,

Van egy nagy terület a kertben, ahol kb. 50% fu és 50% egyéb található (tarack is van). Rendbe lehet ezt hozni valahogy? Vagy ássam föl és tisztítsam ki az egészet és kezdjem elorol?

muntenia Creative Commons License 1999.10.05 0 0 7
Hello !
Nekem is hasonló gondok vannak a fűvel. Nemcsak kiszárad, hanem narancssárga gombatelepek is kinőnek rajta. Ez elen is jó lehet a fundazol?
Nekem annyit mondtak, hogy először réz- aztán, ha az nem használ akkor kéntartalmúval permetezzek, de eddig nem változott igazán semmi.
pepusz Creative Commons License 1999.09.28 0 0 6
A foltok vagy macska, vagy gomba a túlöntözés, vagy a sok eső miatt. Védekezés elzavarással, vagy fundasolos helyi kezeléssel.
Előzmény: 1.0 (3)
pepusz Creative Commons License 1999.09.28 0 0 5
A füvet nyáron minimum naponta egyszer meg kell öntözni (időjárástól függően), lehetőleg ne napos időben, mert kiég. Ajánlott a tápanyag visszapótlás is, vagy ammonium-nitráttal (ami gyorsan kiégetheti, ha nem vigyázol) vagy speciális gyep műtrágyával (pl.: Wolf cég Longtile műtrágyája, ami 4-5 hónapra biztosít tápanyagot). Alkalmazható még kalcium-nitrát, vagy 15:15:15 is. a lényeg, hogy műtrágyázás után be kell öntözni az állományt.

A Calcurea nem jó gyomírtásra, csak pénzkidobás. Ami használható, az szintén a Wolf cég piros dobozos gyepgyomirtója, a nevét most sajnos nem tudom.
Kétszikűek ellen ( pl.: gyermekláncfű /Taraxacum officinalis/, fehér here, stb.) jól használható az MCPA, de sajnos az I. kategóriás szer, és csak 1,5 évnél idősebb fűnél alkalazható.
A legjobb megoldás a gyermekláncfű ellen az éles kés, amivel elvágod a gyökerét a felszín alatt.

Fű vethető tavasszal is és ősszel is, de az őszi annyival jobb, hogy télen kifagynak az egynyári gyomok. A legszebb fűmag a Wolf Loretta.

Előzmény: szaboz (-)
blackman Creative Commons License 1999.09.15 0 0 4
Hi,
ket gondolat bant engemet, nevezetesen, hogy
1., lehet-e osszel fuvet ultetni?
Azt gondolna az ember, hogy ha osszel ultetem el a fuvet, akkor tavasszal nemi elonnyel indul a gazokhoz kepest
2., a Calcurea gyepgyomirto az hasznal is?!? En probaltam, mert a gyepunkben nagyon sok a gyereklancfu, ami eleg ocsmanyul nez ki. Es a calcurea nem hasznalt semmit. Tobbszori kezeles sem. Egy tavasszal probaltam asoval szepen kibokni a
lancfuveket, de csak a gyepet sikerult egy kicsit megtepaznom. Az a hulye kákics meg visszanott ket het es egy eso mulva.

ha valaki tud valami biztatot, akkor elore is koszonom

1.0 Creative Commons License 1999.08.17 0 0 3
1. Idén vetettem először füvet. Bár nagyon szépen kihajtott, (gondozom is rendesen), de van jónéhány tenyérnyi folt, ahol egyszerűen megbarnul és elhal a fű. Mire gyanakodjak? Macskára?
Mit tehetek ellene.

2. Pratikus okokból kihagytam egy kis részt, ide tavasszal nem vetettem füvet. Mikor pótoljam? Most, ősszel, vagy tavasszal?

Köszönöm: Döme

tyutyus Creative Commons License 1999.06.10 0 0 2
Én évek óta próbálkozom a Calcureával és a Compóval is, de a fehérhere sajnos ezekkel kiirthatatlan.
Megyesi Éva Creative Commons License 1999.06.06 0 0 1
Tökéletes a gondozás.
A spéci tápanyagot Compo néven keresd. Fontos még, hogy tavasszal kicsit meg kell "levegoztetni" a fu talaját. Kapható ehhez egy gereblye szeru eszköz, amivel ki tudod tisztítani a füvet. Kicsit átvágja a gyökereket, kiszedi az elszáradt részeket. Utána jöhet az elso tápozás, majd a nyírások.
Ha olcsóbb szert akarsz, vegyél pétisót, ahhoz, hogy zöldebb legyen a fu, s külön gyep gyomitót - Calcurea-t. Ez kedvezobbb árfekvésu.
Napsugár Creative Commons License 1999.06.03 0 0 0
Nálunk zöldebb a fű, mint a szomszédnál :)))), mert a növekedési időszakban (majdnem) hetente egyszer nyírjuk, (majdnem) minden este locsoljuk, s tavasszal, nyáron ill. ősszel speciális tápgranulátumot kap (szakboltokban, kertészetekben kapható), ami nemcsak erősíti a füvet, de a gyomot is írtja, s csökkenti a mohásodást.
Előzmény: szaboz (-)
szaboz Creative Commons License 1999.06.03 0 0 topiknyitó
A nyári forroságban a locsolás mellet mire kell ügyelni illetve mit kell tenni, hogy a fű szép zöld legyen (trágya, stb)?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!