Keresés

Részletes keresés

Longboat Creative Commons License 2011.06.21 0 0 1792

Nióta szaxofonoözik egyáltalán?

Hallotta már "valaki" játszani? Ügyesnek mondják, akik értenek hozzá?

Vagy egész egyszerűen egy elkényeztetett kislány akaratoskodásáról van szó?

Nem akarok magánjellegű dolgokban vájkálni, de ha felmerül ez utóbbi gyanúja, akkor mindekinek pofát súlyba és tessék örülni, hogy kap egy használható tanulóhangszert.

Jobb hangszer után vágyni mindig lehet persze, de olyat kérni, netán követelni, majd akkor, ha már letettünk valamit az asztalra.

Előzmény: shoch (1789)
vmr Creative Commons License 2011.06.21 0 0 1791

óh régi volvos kartárs. milyen kicsi a világ és az érdeklődési kör

Előzmény: Longboat (1785)
vmr Creative Commons License 2011.06.21 0 0 1790

sziasztok, 11 éves gyermekemet végre felvették a szent istvánba szaxofonra. sajnos pont tanárváltásba csöppentünk bele, és a felvételiztető tanárnőt nem igen szeretném/tudom zavarni. + más tanárnő fogja elkezdeni tanítani ősztől.

most szél sebesen próbálok neki hangszert vásárolni. ezt kapná egyben születésnapjára is. milyet hol érdemes vásárolnunk? előre is köszi a segítséget

shoch Creative Commons License 2011.06.21 0 0 1789

Sziasztok!

 

Bocsi, de csak most keveredtem ide, nem olvastam a segitsegeket.

Pecsi zenemuveszeti gimnazium.

Masik tanar... Tudtommal csak ez van.

Viszont masik suli erdekelne. Nincs sok bizalmam ebben ezek utan. Attol tartok, hogy ez meg csak a kezdet.

Nem egy Angliaban elo gazdag rokon vagyok. Persze volna meg 100 ezrem, de nem akarok erte adni. Fokepp az eljaras miatt. 300-ert ujat lehet kapni.

Meg persze azt sem tuti meg, hogy tenyleg zenesz lesz a kislany.

Előzmény: Bergeron (1788)
Bergeron Creative Commons License 2011.06.20 0 0 1788

Szia!

 

Szvsz. ennek a játszmának a lényege, hogy tudják, hogy neked van annyi pénzed, hogy könnyedén ki tudod fizetni a kétszer olyan dárga hangszert és ragaszkodnak hozzá, hogy el is költsd azt a pénzt. 

 

Az építőiparban dolgoznak ismerőseim ezzel a módszerrel, sosem azt számolják, hogy mennyibe kerül az adott munka, hanem, hogy mennyi pénzt lehet lehúzni a megbízóról.

 

Véleményem szerint, ha bebizonyítod, hogy nincs pénzed, sőt most már annyira szorult helyzetbe kerültél, hogy az ajándék csövet is vissza kell adnod, rögtön kérni fogják azt amit hoztál és mindenki boldog lesz.

 

A szaxofon tanárnők elég ritkák, én eddig nem találkoztam eggyel sem. Melyik iskoláról van szó?

 

Előzmény: shoch (1781)
jazzface1 Creative Commons License 2011.06.19 0 0 1787

ja,a számom:30 9041213

jazzface1 Creative Commons License 2011.06.19 0 0 1786

szevasztok! ha valakit érdekel,van egy szinte új Vandoren V16-T8 ebonit tenorfejem eladó! itthon olyan 40e körül van,30-ért viheti,akinek kell! tessék,csak tessék.....

Longboat Creative Commons License 2011.06.19 0 0 1785

Egyébként, ha jó a suli, jó a tanár, akkor hozzáértővel ki kell próbálni a hangszert és ha nincs vele baj, akkor egy reális áron megvenni, hogy mindenki boldog legyen.

Ha lehúzós a sztori, akkor keresni másik tanárt, ÉS jelezni a történetet a zeneiskola vezetőségének.

Előzmény: shoch (1782)
shoch Creative Commons License 2011.06.19 0 0 1784

Igen! En is igy gondolom ezt.

Koszi a valaszt!

Longboat Creative Commons License 2011.06.19 0 0 1783

Úgy néz ki, a drága tantónéninek van  egy használt csöve, amit nagyon el akar sózni. A végleges hangszer megválasztásától függetlenül én utánanéznék más tanárnak, mert szerintem egy ilyen sok egyébre is képes lehet.

Előzmény: shoch (1782)
shoch Creative Commons License 2011.06.19 0 0 1782

Amit kifelejtettem ez egy hasznalt Yamaha lenne dupla aron, ami 300 000-rol indult, most 200 000-nel tartunk...

 

shoch Creative Commons License 2011.06.19 0 0 1781

Sziasztok!

 

Ismet en...

Egy hete teljes elkeseredesben jartam itt. Akkor nagyon jo tanacsot kaptam, amit ismet nagyon koszonok! :))

A mosolyom viszont most tenyleg nem oszinte...

Mar megint szet vet az ideg!

 

Megvettem a javasolt szaxofont. Sikeresen megerkezett. Egy het mulva indulunk haza. Latszolag mindenki boldog volt.

Mint kiderult ezuttal nem a kislany ragaszkodik a Yamaha markahoz. Sajnos...

A leendo tanarno aki nem akar engedni! Mar megint nem tudom elhinni a tortenteket!

Elobb telefonon kereste meg a beteg noveremet. Szegeny tenyleg rosszul van, ezert inkabb megprobaltam lelevelezni vele a dolgot, csak hagyja beken.

Az eredmeny sikertelen. Azt akarja, hogy adjam viszza ezt a szaxofont es vegyek egy Yamahat persze az iskolatol!

Termeszetesen dupla aron. Nem ertem miert fektessek be dupla osszeget, mikor meg nem is tudom, hogy a gyerek tenyleg tehetseges, vagy valoban ezt akarja majd. Tizeneves kamasz....

Es kulonben is, meg amugy is...

Azt sem ertem, hogy egy leendo tanarnonek ez miert olyan fontos, hogy energiat fektessen bele. Persze o azt mondja, hogy ezzel nem lehet dolgozni, ennel meg szinte az is jobb lenne, ha nem vettem volna semmit. Hatraltatom vele a munkajat.

A tanarno bevallasa szerint az alapokrol fognak kezdeni, ezt megis egy muanyag vacaknak tartja.

"Biznic" szagot erzek.... Gusztustalan....

Viszont felo, hogy majd a kislany huzza a rovebbet.

Mi a teendo ilyen esetben? Van olyan iskola ahol nem penzlehuzas folyik?

Bar mar biztosan keso sulit valtani. AAAAAAAAAAAhhhhh!

 

Tanacstalan vagyok. Megint...

 

 

macko1975 Creative Commons License 2011.06.14 0 0 1780

Nagyon szépen köszönöm a segítséget, további szép napot!

Longboat Creative Commons License 2011.06.13 0 0 1779

:D

Előzmény: florg (1776)
florg Creative Commons License 2011.06.12 0 0 1778

Ez így megállapíthatatlan. Mivel tudomásom szerint az valami NDK csoda, lehet akár totál használhatatlan, mint egyes Weltklangok. Vagy lehet jó is, mint egyes B&S-ek (mármint az NDK időkből valók).

Szaxofont nem fog senki hangolni (ahogy te érted, legalábbis). Ha vacak, akkor vacak.

Meg kell fújatni egy profival, ha szerinte használható, akkor gyakorlással lehet fejleszteni az intonációdat.

Előzmény: macko1975 (1777)
macko1975 Creative Commons License 2011.06.12 0 0 1777

Sziasztok!

 

Az lenne a kérdésem, hogy egy nem túl híres márkájú (Trafford), ám frissen generálozott és sérülésmentes  hangszernek mennyi esélye van arra, hogy legalább bizonyos tartományokban ne szóljon hamisan?

Be lehet-e hangolni házilag hangológéppel, vagy hangszerész kell hozzá,

estleg ebben az árkategóriában ez esélytelen?

 

Előre is köszönöm a segítséget!

florg Creative Commons License 2011.06.12 0 0 1776

Ezzel még "rajoskodhat" is, hiszen ez tulajdonképpen egy Selmer, rá is van írva. :) Márpedig a Selmer kb. talán a leghíresebb szaxofon-márka a világon.

Előzmény: shoch (1773)
shoch Creative Commons License 2011.06.12 0 0 1775

Ismet egy nagy kalap koszonet nektek! :)))

Kimondhatatlanul orulok a segitsegeteknek!

Mi lenne velem nelkuletek... :)))

Előzmény: Longboat (1774)
Longboat Creative Commons License 2011.06.12 0 0 1774

Xamaha szaxofon nélkül is van élet. Arra nem vennék mérget, hogy ez pont olyan jó, mint a vágyott típus, de az biztos, hogy megfelelő.

A család meg talán inkább rebegjen el néhány "köszönjük szépent", mert ez igen gáláns ajándék. Respekt.

Előzmény: shoch (1773)
shoch Creative Commons License 2011.06.12 0 0 1773

Nagyon szepen koszonom a gyors es hatekony valaszt!!! :)))

Imadom ezt az oldalt!

Teljesen osztom a gondolataid, mint amatornek nem nekem valo hasznalt hangszert venni. A kislany szerintem csak rajoskodni akarna a markaval. Par ev mulva, ha kiderul, hogy van a dologban fantazia, akkor nem erdekel, tegye meg. Addig viszont szerintem is jo lesz ez, ami olcsobb, mint egy hasznalt YAS 275!

Most hivogatom a csaladot, hogy felkeszitsek a gyereket. 2 het mulva megyunk haza, akkor visszuk majd a szaxit is. :))

Hiszek neked, hogy ez is tud annyit, mint az ahitott marka!

Max kitagad a csalad, de ezt kapja a kislany! :)))

 

Koszi nagyon-nagyon!!!!

Előzmény: florg (1772)
florg Creative Commons License 2011.06.12 0 0 1772

1. A kislány kamuzik. Magyarországon szerintem nincs olyan iskola, ahol meghatároznák, milyen hangszer kell, maximum javasolhatnak. (Öngyilok a mai helyzetben drága hangszereket megkövetelni a kezdő tanulóktól, mert esélyes, hogy inkább furulyára vagy karénekre íratják őket- vagy semmire).

2. Ha nem értesz hozzá, ne vegyél használtat. Ha van rá pénzed, vedd meg a Yamahát. Ha nincs, vegyél valami olcsóbbat, de márkásat (vagy legalábbis annak látszót):

http://cgi.ebay.com/Prelude-Conn-Selmer-AS710-Alto-Sax-/200617822814?pt=UK_Woodwind_Instruments&hash=item2eb5c10a5e

 

Ez egy korrekt hangszer, tanulónak tökéletesen megfelel. Ha az iskolának nem jó, vegyenek neki ők YAS 275-öst.

Előzmény: shoch (1771)
shoch Creative Commons License 2011.06.12 0 0 1771

Sziasztok!

 

Teljes elkeseredesben vagyok. Ha tud valaki, legyszi segitsen!

(bocsi, de Angliaban elek, nincs ekezetem)

A tesom nagyon sulyos beteg. A maximalisan elkenyeztetett gyereke zenemuveszeti gimibe akar menni. Tudom, hogy a tesomnak nagyon fontos a gyerek jovoje, fokepp senki sem biztos benne, hogy sokaig koztunk marad meg...

Segiteni akarok, legalabb a hangszer vasarlas terhet levenni rola. Sajnos a csalad nem engedheti meg maganak, igy maradok en, mint vasarlo. A kislany viszont nem konnyiti meg a dolgom...

 

Allitolag Yamaha YAS 275 kell a suliba. a gerek szerint MAS NEM JO!

Ezt nem akarom elhinni! Mifele elvetemult iskola, ahol igy meghatarozzak a tipust es a markat?

Nem vagyok elfogult. A gyerekben semmi kulonosebb tehetseg nincs. Nem csacsi hozza, de nem is Isten adta tehetseg. A szorgalma elhanyagolhato...

Az sem biztos, hogy elvegzi a sulit, arra plane nincs garancia, hogy valaha is ebbol el majd meg.

Szeretnem minnel olcsobban meguszni, de sajnos en nem ertek hozza.

Itt Angliaban picit talan olcsobbak a szaxofonok. Ezt a tipust hasznaltan 400-500 fontert talatam.

Szivesebben vennek ujat, mert nem ertek hozza, nem tudom kiprobalni. A kislany Magyarorszagon el, ismerosom sincs itt aki segithetne.

Ennyi penzert talaltam is uj alt szaxofont, de a marka persze mas.

 

Felek tole, hogy ha megveszek egy YAS 275-ost, talan nem lesz igazan jo alapotu..

Mire kene figyeljek a vasarlasnal, ami kivulrol is lathato? Kiprobalas kizart. Ha az elado meg is fujja, a reszemrol biztos nem tudom meg, hogy mennyire jo.

 

Elore is koszi!

 

 

SoapRun Creative Commons License 2011.06.10 0 0 1770

Hali!

 

Igen, kicsit félreérthető voltam.... Szóval Jazzmedve keresett 15-20 e Ft körüli használhatatlan szaxofont, én erre ajánlottam fel a tonekingemet! Szóval van egy eladó nagyon jó hangú, Julius Keilwerth Amati toneking alt szaxofonom. Az alsó h / b takarás miatt kicsit nehezen szól, viszont a hangszer tiszta, hangológéppel néztük. Fúvóka sajnos nincs hozzá. 25 e Forintért odaadnám, vagy régi Selmer Soloist fúvókára cserélném! Amúgy nagyon jó fej vagy, hogy próbáltál segíteni!!!! Köszönöm a hozzáállásod! A jutalmad biztosan nem fog elmaradni!

Előzmény: asztalosjani (1767)
Nagyterc Creative Commons License 2011.06.09 0 0 1769

Sziasztok!

 

Vásároltam bambusz szaxofont! http://www.bamboosaxes.com/home_hu.html

Dicsérni szeretném!

Király!

Szépen tisztán szól. Úgyan ugy ahogy a hangmintán....

Nekem nagyon bejött........

 

Jó fújást!

Előzmény: JoxyH (1759)
JazzFriend Creative Commons License 2011.06.08 0 0 1768

RAVI COLTRANE QUARTET koncert a Budapest Jazz Clubban!

 

2011. július 18-án, este 21:00-tól.

 

 „Zenészcsaládban született…” kezdődik jó néhány muzsikus életét bemutató életrajzi ismertető. Igaz ez az állítás a Budapest Jazz Club nemzetközi sztárokat felvonultató sorozatának júliusi fellépőjére is, hiszen Ravi Coltrane a világ egyik legnagyobb formátumú jazz-szaxofonosának és zongoraművész feleségének gyermekeként látta meg a napvilágot a new-yorki Long Island-en.

 

Csak jó lehet! :-)

asztalosjani Creative Commons License 2011.06.08 0 0 1767

Szia!

 

Mit jelent számodra a használható, párnák állapota milyen?

Mire szeretnéd használni?

Vásárlás előtt mindenféleképpen ki kell próbálni milyen az intonációja.

 

 

Előzmény: SoapRun (1766)
SoapRun Creative Commons License 2011.06.07 0 0 1766

Kedves Jazzmedve!

 

Használható Keilwerth-Amati toneking alt 30e-ért érdekes lehet? Más: keresek régi Selmer Soloist fúvókát tenor szaxofonhoz! tudnátok segíteni?

 

Köszönöm!

Előzmény: Jazzmedve (1755)
JoxyH Creative Commons License 2011.05.28 0 0 1765

Köszi szépen az infókat! Te biztos gyakrolottabb vagy.. :)

Amúgy lehet, hogy igazad van és valamivel (1 fokozattal) keményebb nád van a Xaphoon-omban,

emiatt is nehezebb lehet megszólaltani... (bár annak idején úgy emlékszem próbálgattam más nádakkal is).

Az én hangszereimben én is 2-es Rico Royalt használok.

 

A műanyag hangszer tényleg nem olyan kényes, ez vitathatatlan,

de, ha jól kezelik, azért a bambusz is bírja elég sokáig! :)

 

Köszi, és jó zenélést kívánok! 

 

 

Előzmény: florg (1764)
florg Creative Commons License 2011.05.27 0 0 1764

Nekem műanyag van, semmi gondom a megszólaltatással, 2-es Rico Royal-al, vagy Plasticover-el szoktam használni. A hangja klarinétszerű inkább. Nem akartam bambuszt, pont azért, mert kényesebb (szerintem nem kezelik semmivel).

Arra tökéletes, hogy elvigye magával az ember ide-oda, meg a tábortűznél nem csak a gitárosok tudnak villantani. :)

(Én egy időben használtam kooncerten is, swing muzsikában, nagy sikere volt, lehet, hogy fogom még.)

Előzmény: JoxyH (1763)
JoxyH Creative Commons License 2011.05.27 0 0 1763

Szia! Köszi szépen a hozzászólást! :)

 

Igen, én is vettem egy Xaphoon-t, mert kíváncsi voltam.

Nem tudom neked a bambusz vagy műanyag verzió van-e meg,

de én az én műanyagomban elég nagyot csalódtam.

 

Nem tudom az igazi szaxinál hogy van,

de az én műanyag verziómat igen nehéz megszólaltani, erő kell hozzá, és

nagyon hamar "kifulladok", ezen kívül nagyon nehéz

szép, csengő hangot kicsalni belőle, mivel nagyon vastag a fala...

 

Ettől eltekintve kétségtelenül "pontosabb" és jobban megtervezett, mint az enyém

(jóval több év tapasztalat van mögötte).

 

Érdekelne, hogy, ha neked a bambusz verzió van,

ott is tapasztaltál-e hasonló problémákat?

 

Az én hangszereimet rendkívül könnyű megszólaltani (nem kell erő hozzá),

és a fal vastagsága minden hangszerhez külön be van állítva,

hogy a megfelelő frekvenciákat emelje ki, ezáltal nagyon kis (fújási) erővel is

nagyon szép csengő (szaxofon szerű) hangja van...

 

Valamint a belsejét sellakkal kezeltem, ami természetes anyag (pl. gyógyszerek bevonata is készül belőle),

nem tudom, hogy a Xaphoon-nál alakalmaznak-e ilyet, de valahogy biztos ott is kezelik. :)

 

Nem akartam a Xaphoon-t lehúzni, mert egy profi hangszer és sokan szeretik,

de én otthon biztos, hogy az enyémen játszok, ha választanom lehet. :)

 

Amúgy van egy másik hasonló hangszer is:

Hichiriko a neve, japán és csodaszépen szól, de csak japánban árulják. :)

 

Előzmény: florg (1760)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!