Keresés

Részletes keresés

Diofa Szelleme Creative Commons License 2012.05.31 0 0 61407

Áh, felejtsd el. Komolyan max. egy kocsmában vesznek ha megvitatod a foci-eredményeket. Jól álcázzák (vagy nem) de mi mindig csak némileg alantas külföldiek leszünk nekik és sose légy alázatos (vagy amit ők annak vélnek, pl túl udvarias) mert attól vérszemet kapnak és átmennek bunkóba vagy követelőzőbe előbb-utóbb. Most a macskák (szezon van) révén ezt folyamatosan tapasztalom Abban a pillantban ahogy már csak egy fura külföldi vagy (aki egyébként elég gazdag és ki tudja miből angol-átlag szinten él - vagy úgy néz ki) röhejesen gyökeres az arculatváltásuk.

 

Egyszerűen nem szabad túl udvariasnak lenni, mert van egy felsőbbrendűségi tudatuk és amúgy is hajlamosak lekezelni - de a pénz (látszata) ezt felülírja.

 

Már csak röhögök rajtuk és olykor élvezettel szívatom őket - és amilyen kis naiv voltam az elején és ahányszor belém rúgtak - nagyon évezem.

 

Most pl házninéni akart negyedéves ellenőrzést -persze az ügynökségre kente, de a lényeg, hogy egy év alatt máár kétszer ellenőriztek (és mindig jó volt minden) valamint atommagas a lakbér úgyhogy ma simán kiabálva megzsaroltam. Mondtam hogy oké most döntse el hogy mi fontosabb, a rendesen fizetett lakbér vagy a negyed éves semmire se jó ellenőrzésünk, ha az utóbbi akkor keresek valami mást. És láss csodát, fél óra múlva hívtak hogy jó, akkor látjuk egymást ősszel és nem két nap múlva. Egyszerűen rohadt nagyképűnek, bunkónak és gazdagnak-látszónak kell lenni velük - a többség csak ebből ért és ezt respektálja és hótt mindegy kinek a szegénységi bizonyítványa.

Előzmény: cam aro (61404)
Nincstöbbnick Creative Commons License 2012.05.31 0 0 61406

Hat ja, a vilag mar csak ilyen. Ez valami osztonos dolog lehet, mert az osszes allat ezt csinalja (beleertve minket is). Akinek nagyobb/hosszabb/dragabb/szebb/akarmibb, az lesz a meno.

Nekem mondjuk terrorista fejem van - szinte mindig cseszegetnek a repteren, a eurostaron, a szembejovo nok atmennek az ut tuloldalara.... de ha szepen oltozok fel, megborotvalkozom, emberi hajat varazsolok stb. akkor erdekes modon megszunik ez a kepessegem. :D

Előzmény: Diofa Szelleme (61405)
Diofa Szelleme Creative Commons License 2012.05.31 0 0 61405

Ez a világ sem bonyolultabb (mint rájöttem) semmivel mint az otthoni. Azt respektálják akiben némi pénzt sejtenek, vagyis külső magamutogatással sokra lehet vinni. Szomorú de így van. Mióta lógnak rajam a smukkok (komolyan márcsak egy szamurájkard hiányzik a teljes képhez) sokkal nagyobb a respektem, érzékehetően. Vagyis kevésbé nagy (és parancsoló) az arcuk mióta látszik (vagy úgy látszik mintha) van pénzem. Ennyi. Itt sem bonyibbak ennél. Szerintem ez tök lehangoló, mert szeretném ha ennél az emberek jobbak lennének határfüggetlenül de nem azok.

 

Vegyél egy normális kocsit, lógjon rajtad pár márkajelzés és némi arany és máris ember vagy - recept vége.

Előzmény: Törölt nick (61400)
cam aro Creative Commons License 2012.05.31 0 0 61404

tudom mi az uri divat.. (vagy nem :D) 

de pont azert kerdezek vissza.. mert mi a face kerdezi.. ha nem is erdekli ? (mondjon egy sima hy-t. vagy fakoffot. oszt kiss. ) 

na erre jo a visszakerdezes, mert radobben.. hogy opp.. engem most itt komolyan vettek.. :D  

Előzmény: Diofa Szelleme (61399)
Diofa Szelleme Creative Commons License 2012.05.31 0 0 61403

Értem csak passzolok, itt nincs meg a jelenség. Tavaly is ennyi volt.

Előzmény: cam aro (61401)
Diofa Szelleme Creative Commons License 2012.05.31 0 0 61402

Ne törd  magad, csak másold őket, csináld pontosan úgy ahogy ők. Ha maguk közül valónak néznek sokkal könnyebb dolgod lesz akár állást keresel akár lakást. Nekünk a fiam volt egy nagy(on jó) lecke, mi majd 5 éve itt vagyunk de vele olyan jól se boldogulunk. Az ő sztorija meg annyi hogy mikor kijött alig mekegett, de viszonylag jól értett (végelen filmözön és játék angolul)  majd 3-4 hónapra bekerült egy durván nyelvi környezetbe ahol nem csak dolgozott, de esténként ivott és bulizott is velük (valamint tolmácsot játszott). Ebből az lett, hogy mára tökéeteles csávez (Coventry környéki) akcentussal hadar, mindeki angolnak nézi, vele komolyan szóba állnak még az ingatlanosok is, tehát nem férjem payslipje (ami nem rossz) a Szezám Tárulj, hanem ha akár csoró munkásosztálybeli angolnak néznek, de legalább angolnak. :)

 

Tök poén.

 

Előzmény: le542 (61394)
cam aro Creative Commons License 2012.05.31 0 0 61401

 bogárinvázió"" 

 

azert ennyire nem durva a helyzet. legalabbis Mo-hoz kepest. (falu, kozeli to. stb rovar rajcsur) 

viszont az itteni  -elozo-  evek tapasztalatahoz kepest... szembeotlo a mennyisegi valtozas.  

===========================================

Előzmény: Diofa Szelleme (61396)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.31 0 0 61400

Engem egyáltalán nem zavar. Alapvetően úgy állok a dolgokhoz, hogy elfogadom a helyi szokásokat, nem várom el, hogy magyar fejjel gondolkodjanak.

Előzmény: le542 (61373)
Diofa Szelleme Creative Commons License 2012.05.31 0 0 61399

ÁÁÁ, itt bactad el és buktál le, hogy csak egy alantas külföldi vagy. :) Angol sose kérdez vissza, azaz mondhatod, hogy fine thanks, de sosem kérded meg, hogy and you? (mert ugye nem érdekel és amúgy is leszarod, mondjuk a főnököd kivétel de a pénztáros a boltban soha) - forrás: fiam angol kollegái.

Előzmény: cam aro (61381)
cam aro Creative Commons License 2012.05.31 0 0 61398

 mintha mas bolygorol jottem volna.;)""

 

ugykonkretan... nekem is hasonlo a meglatasom veled kapcsolatban. 

Aztan tevedhetek is.. ugye. 

Előzmény: le542 (61394)
Diofa Szelleme Creative Commons License 2012.05.31 0 0 61397

Bham tágabb környéke.

Előzmény: le542 (61395)
Diofa Szelleme Creative Commons License 2012.05.31 0 0 61396

Légy itt is akad. de nem durván sok (nem több mint eddig) és a kert miatt (borostyán hegyekben) rengeteg a pók ami a legyeknek rossz. Bármi van is nálatok, itt nem érzékeljük vagyis nincs bogárinvázió a megszokott szint felett. Szúnyog meg itt ritkaság (ezt komolyan értékelem ebben az országban.)

És itt "rohad" is valami, úgy értem a macskák miatt mindig van elől valami kaja ami csali lehet, de még így sem sok idén - valami  környékspecifikus lesz szerintem.

Előzmény: cam aro (61391)
le542 Creative Commons License 2012.05.31 0 0 61395

Mi neked az itt?

Előzmény: Diofa Szelleme (61389)
le542 Creative Commons License 2012.05.31 0 0 61394

A fonokok valami ilyet hadarnak koszoneskeppen:

Hithereyou'reallright? Es bolintanak hozza.

Az alagember a you're all right, vagy all right megoldast morogja, kacifantosabbak (nok) eseteben a hi love, vagy hi there you're (all)right a megszokott. Hiaba mondom a good.. kezdetueket, csak bamulnak ram, mintha mas bolygorol jottem volna.;)

Előzmény: cam aro (61381)
le542 Creative Commons License 2012.05.31 0 0 61393

Engem most homalyositottak fel, hogy azert 10 font egy biciklis sisak, mert kotelezo a biciklistaknak, merthogy eletet ved. Na jo, errol ennyit.

Előzmény: WhiteEagle (61378)
le542 Creative Commons License 2012.05.31 0 0 61392

Ha kitoltened legalabb az adatapodat, akkor tudnam, hogy mit jelent a tefeled.;)

Yorkshire regioban ez van.:-(

Előzmény: Törölt nick (61376)
cam aro Creative Commons License 2012.05.31 0 0 61391

eddig nem volt repulo bogar. vagy igen ritka. (2 szunyog,1 legy/ev ) 

de most valmi mas van.. 

az elmult 1 hetben tobb legyet lattam a lakasban/meloban , mint elotte 6 evig osszesen barhol. 

Nem. nem a pecoban rohad valami. 

 

vagy a sok eso, vagy a klima..... vagy a zsidok.. en nem tom. 

de komolyan.  

Előzmény: Diofa Szelleme (61389)
Diofa Szelleme Creative Commons License 2012.05.31 0 0 61390

Attól függ mennyi pénzed van. Ha nekem sok lenne, termőföldet vagy ingatlanokat vennék. Szerintem (de nagyon laikus vagyok) a dal rég nem arról szól, hogy mennyi bevételt hoz, hanem arról, hogy mi az ami teljesen elvesztheti az értékét (egymillió millpengősök amint az utcán söprik) és mi az ami teljesen sosem lesz értéktelen bármilyen nagy gebasz is legyen. Ha nem telik házra, földre, akkor szerintem az ékszer, arany, estetleg drágakő az amiért mindig adnak 1-2 kiló krumplit. Ha a helyzet annyira nem rossz akkor tán még az árat is aimért vetted, vagy felette.

A magam részéről ékszert gyűjtök nyugdíalapnak, biztonsági tartaléknak.

(Aztán lehet, hogy hülyeség)

Előzmény: SomewhereoverTR (61344)
Diofa Szelleme Creative Commons License 2012.05.30 0 0 61389

Mi van felétek, hogy sok a bogár? Itt max. 1-2 légy van, meg sok pók akik gondoskodnak a legyekről .. is. Szúnyog mutiba se nagyon.

Amúgy gondolom arról szól a történet hogy tűz és az azzal járó füst (nem látsz) esetén zavaróak a tereptárgyak amikben elhasalhatsz. A füsttel kapcs. igaza van, bagósként tanúsítom, hogy még a sűrű csipkefüggöny is benn tartja. Ha ezek után az ablak miatt nem juttok ki akkor gondolom szerinte az a Ti darwin díjatok, ő megtette ami a dolga volt. Ilyesmi.

Előzmény: WhiteEagle (61378)
Diofa Szelleme Creative Commons License 2012.05.30 0 0 61388

Lehet, hogy rokon tudna valakit. Zavaró ha értelmes, de mondjuk szeret mangalica-kolbászt tartani a kóser hűtőben is? :) Amúgy komoly gyakorlat, gyerekek mindig túlélték, kicsit sok tetko, dehát mi itt úgyis olyan liberálisok vagyunk... :D

Előzmény: sillyone2 (61383)
melondinnye Creative Commons License 2012.05.30 0 0 61387

Annyi mindent szoktal tudni, sokszor hihetetlenul erdektelen dolgokat is, megleptel, hogy ezt nem :)

 

Szoval a lepcsohazban hagyott targyak azert kepezik 'fire risk' targyat, mert a lepcsohaz menekulesi utvonal, es annak akadalymentesnek kell lennie. Magyarorszagon is ez a szabaly, novenyeket, biciklit, rossz mosogepet, stb. ne tarolj a lepcsohazban, mert tuzvedelmi szempontbol akadalyt kepez. Ennyi.

Előzmény: WhiteEagle (61378)
Diofa Szelleme Creative Commons License 2012.05.30 0 0 61386

Valamit rosszul csinálhatsz, mert én sose úszom meg a negédes, how are you-t, egy kis ilyen-olyan az idő megállapítást.

 

Úgy kell kezdeni, hogy Fülig Jimmy vigyorát öltöd magadra és a akkor már talán nem vagy akkora bunkó szerintük. Ez fárasztó de része a játéknak.

Előzmény: le542 (61373)
cam aro Creative Commons License 2012.05.30 0 0 61385

Talan 40 miles onnan Lulworth. 

HA utba esik, akkor a Durdle Door Holiday parkon drive thru.. ott az igazi, a vegen. 

(gyalogolni kell.. fel mile )  

 

 

http://www.google.co.uk/search?sugexp=chrome,mod%3D14&q=lulworth&um=1&ie=UTF-8&hl=en&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=VIzGT7fNGofQhAe3iaXLBQ&biw=1920&bih=979&sei=VozGT7vdMIjs0gXmuI2CBg

(hogy hova lettek a kepeim ?? :O)  

===================================

Előzmény: seci (61370)
Mosolygós79_ Creative Commons License 2012.05.30 0 0 61384

Azért az Isle of Wight sem annyira rossz program. :) Azon belül merrefelé néztek szét? Nekem a keleti part kisvárosai tetszenek nagyon (Shanklin, Ventnor). Jövő héten kevesebb munka lesz, megint lesz időm turistáskodni a környéken, ideje felfedezni a déli partot is.

Előzmény: seci (61370)
sillyone2 Creative Commons License 2012.05.30 0 0 61383

Au-pairt keresek Szeptembertol, Londontol delre, kisvarosba. 

Ha van erdeklodo, kerdes, a reszletekrol szivesen irok privatban. Koszi

 

cam aro Creative Commons License 2012.05.30 0 0 61382

Papa, ne izeljel mar. 

 

 

Zlot csak elutotte.. az nem olyan fajsulyos, mintha rosszul irta volna. :P  ;)  

Előzmény: apojani (61374)
cam aro Creative Commons License 2012.05.30 0 0 61381

 a "how're you" ne lenne resze a koszonesnek,.../... de tudom, hogy nem erdekli, szoval ilyenkor en csak biccentek "" 

 

ohm. en ilyenkor egy hatarozott, es figyelmes (hatarozottan erdekel arc, szem kontakt.) thx,.. AND YOU??-t  szoktam valaszolni. 

esetleg ha nincs valasz repeat it. 

Ettol a tobbseg zavarba jon,.. en meg rohogok. :)) 

Előzmény: Törölt nick (61376)
cam aro Creative Commons License 2012.05.30 0 0 61380

Asszony nelkul ez volt a bevalt gyogymod,  (rum+tea) nem is nagyon voltam beteg egy napnal tovabb. 

 

de mostugye megkapom tole az aggodast.. szedem a gyogyszert.. (pilula van,  rum nincs )  igy nem csoda hogy 3 napig hevertem.. :D 

Előzmény: jwdo07 (61364)
Lujzababa Creative Commons License 2012.05.30 0 0 61379

Köszönöm a válaszodat.Szeretne önnálló lenni,mert munka az lenne csak ezt egyedül nehéz csinálni.

Előzmény: seci (61377)
WhiteEagle Creative Commons License 2012.05.30 0 0 61378

Idiotizmus netovábbja. Ma meglátogatta házunkat a házfelügyeletet ellátó cég képviselője. Egyik szomszédunkkal levetette a lépcsőház ablakaira felrakott szúnyoghálókat, mondván, hogy "fire risk". Kérdezzük hogyhogy? Hát a füst nehezebben megy ki. Na ja, most viszont be lesznek csukva az ablakok mert egyébként a melegre (mindig melegebb van a lépcsőházban) pillanatok alatt tele lenne bogárral. Kíváncsi vagyok, hogy mennyivel jobban menne ki jobban a füst a csukott ablakon át mint a szúnyoghálós nyitott ablakon át. De sebaj. A másik szomszéddal elrakatta a lépcsőházból a biciklit, mondván, hogy "fire risk". Na ja, minden fémből van rajta, még az ülése is valami fémvázas keményített műanyag. Biztos csak úgy lángra kapna az egész egy szikrától... Velünk berakatta a növényeket a lépcsőházból, mondván, hogy "fire risk". Na igen, a égetett cserépben a nedves föld, meg benne a pici nedvességtől dagadó növénykék biztos megint csak lángra kapnak egy szikrától. Aztán el akarta rakatni a lábtörlőket, mert hogy "fire risk". Na itt mindannyian beintettünk nekik, azért ne már hogy ne lehessen lábat törölni a lépcsőházban... Szóval azt nem rakta el egyikünk se. Biztos jól leég majd tőle a ház. De ha ennyire aggódnak a tűz miatt, miért nem raknak be szórófejes automata mennyezeti vízzel oltó rendszert? Hát hogy az drága. Hát akkor miért nem tesznek ki legalább kézi poroltókat. Hát hogy ellopnák őket... Akkor miért nem adnak egyet-egyet minden lakónak? Hát hogy sokba kerülne. Idiotizmus netovábbja. A hasznos dolgok drágák, vagy ellopják őket (fene se lopná ha mindenkinek lenne), de azért hogy mégiscsak csináljunk valamit, még ha értelme nincs is, hát szedessük be az emberekkel a szúnyoghálót, cserepes növényt, lábtörlőt, biciklit... Idiots... (Egyébként volt tűz az alattunk lévő lakásban. Akkoriban jó sok minden volt a lépcsőházban, babakocsitól kezdve a 2x ennyi növényig mindenféle. Semmi sem kapott lángra érdekes módon. Már várom mikor tiltják majd be hogy az emberknek a lakásukban szőnyeg vagy függöny legyen, mert az aztán tényleg tűzveszélyes...) ... ...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!