Keresés

Részletes keresés

onobody Creative Commons License 2001.05.20 0 0 127
Szia Harvester!
Nekem egy elktromos van , damilos.
Nagyon meg vagyok vele elégedve, a lágyszáruak
nem okoznak neki gondot , a fás száruakat, 2-3mm-ig
lazán viszi , felette elszakitja a damilt.
A száraz gazokat sem igazán csipi!
Black&Decker.

Az összefüggő füfelületre nem javasolnám , nem
lehet vele egyenletesre vágni a pázsitot.

Üdv Onobody

Előzmény: Harvester (126)
Harvester Creative Commons License 2001.05.20 0 0 126
Sziasztok

Van valakinek tapasztalata motoros fukaszával? Kertes házhoz kellene, kicsi a kert, de sok a fu és nagyon tagolt a terep, sok a bokor. Másrészt az utcán van vízelvezeto árok is, szóval ezért gondoltam arra, hogy praktikusabb lenne, mint a kerekeken tolható funyíró. Robbanómotorosokat néztem. Van damilos 40-50 ezer körül és késes 80-tól fölfelé. Melyiket ajánljátok? Elég a damilos is, vagy az tényleg csak szegélynyírásra használható?

Üdv
Harvester

MiCKEY Creative Commons License 2001.05.19 0 0 125
Azzal a laposan sokfelé elágazó gazzal én is sokat szenvedtem. A fűnyíró ugye nem szedi ki, de úgy emlékszem a Compo az jó volt. Amikor megerősödött a fű akkor rámentem és kézzel kiszedegettem, az biztos volt.
onobody Creative Commons License 2001.05.18 0 0 124
:))
Jó ötlet , én is meglepem a feleségem.
Fünyiróval is lehet mintákat rajzolni a fübe.
De belátom a pétisós elegánsabb megoldás!

Üdv onobody

Előzmény: rizo (121)
onobody Creative Commons License 2001.05.18 0 0 123
Az egyszikü gyomokat , (tarack stb) nem tudod
kigyomirtózni a füböl , mert az is egyszikü.
Füvetés előtt lehet totális gyomirtást csinálni ,
és akkor viszonylag gazmentes lesz a pázsit.

Üdv onobody

Előzmény: margarin (122)
margarin Creative Commons License 2001.05.18 0 0 122
Sziasztok újra!

Az én kéthetes füvem is növöget(kb. 3-4cm ,bí), DE: egy pár napja megjelent benne különösen ott ahol ritkább az ültetés, foltosabb, rengeteg kis
vizszintesen 4 fele ágazó szélesebb, levelű UGYE EZ NEM GYOM?, bár nagyon annak néz ki.
Ha tapasztaltatok hasonlót vagy tudtok rá gyomírtót segítsetek. (A compo gyeptrágya jó-e rá)
vagy az csak a megerősödés után jó?)
Thanks

rizo Creative Commons License 2001.05.18 0 0 121
Kibújt a fűvem... :))
5/7 locsolás mellett már 1,5-2 cm :) hétfőn lesz két hetes...
ha egy kicsit megerősödik, akkor lehetne látni valamit a foltosságból: remélem semmit. :)

felfedeztem a pétisó egy új tulajdonságát: lehet vele irni. (Copyright Rizo)
eddig még csak félköröket :)) gyártottam, de ha elmúlik, beirom a fübe az asszony nevét... :)
a módszer nagyon egyszerű: az inhomogén eloszlás vegye fel a szöveg alakját. :)

R.

Powerflower Creative Commons License 2001.05.17 0 0 120
Sziasztok!

Most ultettunk fuvet. Eddig minden OK!! De elobb vagy utobb tuti, hogy kijon a gyom. Milyen gyomirtot lehet hasznalni ilyenkor ilyen zsenge vagy meg ki sem bujt fuhoz?

KosziMindenkiNet ;o)

onobody Creative Commons License 2001.05.15 0 0 119
Hát.... , nemtudom , ha könnyen kipereg a
magja akkor OK.
Holnap megnézem, felénk jó-e már?
Szedd le szárastol , kösdd fel valahova , és
a magja kipereg ha megért.

üdv onobody

Előzmény: barnetto (118)
barnetto Creative Commons License 2001.05.15 0 0 118
Sziasztok!
Onobody, a múltkor azt ajánlottad, hogy gyűjtsek a környéken fűmagot. Találtam helyet, szedtem is már 1 keveset, de mikor kell gyűjteni? Érett már?
patye Creative Commons License 2001.05.13 0 0 117
Sziasztok!
A hiányos/ritka fűre a melóhelyemen levő parkban azt csinálják, hogy egy nagy halom fűmaggal kevert földet szép egyenletesen eloszlatnak a területen. Nem tudom, ez mennyi pénzbe kerülhet...
P
Kenderice Ákos Creative Commons License 2001.05.11 0 0 116
Hali!
Nem tud valaki olyan gyomirtót, amelyik frissen kinőtt fűre lehet használni? Nekem csak olyat tudtak ajánlani, amelyik minimum 1 éves gyepen lehet használni.
Vagy marad a kézihajtány?
mommy o) Creative Commons License 2001.05.11 0 0 115
attol függ milyen az idö, de szerintem harom het utan tuti latszik.
Előzmény: Kkukka (113)
onobody Creative Commons License 2001.05.10 0 0 114
Szia !
Én a KITE-nél vettem , érdeklődj náluk!
Nagyon profi cuccok , már egyszer beszélgettünk
róla , keress rá! (talán a meteoban?)

Üdv onobody

Előzmény: MiCKEY (107)
Kkukka Creative Commons License 2001.05.10 0 0 113
Köszi mommy, még azt kérdezném, hogy az első vetés után mennyivel nyilvánítottál egy-egy helyet foltosnak? Mert nekem (ma 2 hetes) még egy csomó helyen most bújt ki.
Előzmény: mommy o) (111)
Komárom- Creative Commons License 2001.05.10 0 0 112
Scai !!! - Kétszer is kérdezted... Válaszom: -Ha van jelentkező a kerti munkára, akkor vázold neki a teendőket és kábítsd el mondjuk 5000 Ft-al ! ha megér neked ennyit. Ha elvégzi rendesen (fizess) , ha nem , akkor ne fizess. De nem árt a mozgás senkinek sem. Ha ekkora a kert, akkor (nehogy pocak legyen - alapon) próbáld meg Te.

Előzmény: Scai (100)
mommy o) Creative Commons License 2001.05.09 0 0 111
ja, es gereblyere meg csak ne is gondolj mert mar az is arthat!
Előzmény: mommy o) (110)
mommy o) Creative Commons License 2001.05.09 0 0 110
a foltos fü az mar egesz jo yel.mire en odaig eljutottam negyszer vetettem fümagot. vagyis a foltos füben profi vagyok. terden csuszkalva kerestem mega foltokat, odaszortam annyi fümagot hogy a folt 85% maggal volt elteritve es annyi földet szortam ra hogy epp ne lehessen latni hogy fümag van alatta. ha igy csinalod figyelni kell ha esett az esö es ujra raszorni annyit hogy ne latszodjon. ket hete gyönyörködöm a füvemben, 1.5 honapja az enyem volt a környek legcsunyabb most pedig a legszebb füve. :o)
(minden este lotscholom)
Előzmény: Kkukka (108)
MiCKEY Creative Commons License 2001.05.09 0 0 109
Én is megijedtem, hogy nem egyforma sűrű, de aztán szépen besűrüsödött. (Végül is minden fűmagból egy fűcsomó lesz...)
Kkukka Creative Commons License 2001.05.09 0 0 108
Huha, azt a 10cm földmélységet sokallom. Úgy nézem azért teljesen üres felület talán nem lesz, így meg a meglévő füvet is elpusztítanám. Nem elég esetleg csak belegereblyézni, ahol nagyjából egybefüggő folt van?
És mi van azokkal a helyekkel ahol van fű csak nem elég sűrű, vagy az a vágással szaporodik? Oda esetleg érdemes szórni?
Előzmény: MiCKEY (107)
MiCKEY Creative Commons License 2001.05.09 0 0 107
Pótlás: Én az első vágásnál (mert akkor már rá mertem lépni) pótóltam. Művelet : kb 10cm mélyen kiástam, föld-fűmag keverék beszór, betapos, belocsol. :)
Onobody: Erröl a NAAN rendszerről van valami bővebb info ?
Kkukka Creative Commons License 2001.05.09 0 0 106
Nem egészen 2 hete ültettük el a fűmagot. Növöget is, de azért foltos. Gondolom ez még fog változni, mert fokozatosan nő, de azt gondolom később is lesznek foltok. Azt tervezem kb. 2 hét múlva szórok oda magot ahol lyukak vannak, ezt hogy csináljam? Ér az valamit, hogy csak a föld tetejére szórom majd belocsolom, így roncsolva legkevésbé a már kinőtt füvet?
Vagy mindenképpen be kellene gereblyéznem, ezzel nyilván roncsolva a már meglévőt. Vagy csak az első nyírás után szórjak utána?
onobody Creative Commons License 2001.05.08 0 0 105
A NAAN öntözörendszereknek van mütrágya adagoloja
, de semmi tapasztalatom sincs. Nem próbáltam .
Én kézzel szoktam kiszorni az ammoniumnitrátot.
Megvárom , hogy jó sötét fellegek jöjjenek , és
zivatar előtt kiszórom az anyagot.
Négyzetméterenként kb 3dkg.
Ha jól bemossa az eső , nincs semmi gond.

Üdv onobody

Előzmény: MiCKEY (103)
MiCKEY Creative Commons License 2001.05.08 0 0 104
Van vagy 400m2 füvem és a Compo (gyomírtós) tényleg tuti. Mindent (!) kiirtott a füvön kívűl. Szép lassan elbarnultak és kész :) Egyébként mint műtrágya a fűre a pétisót ajánlom csak ki kéne találni egy biztonságos lassú adagolást. (Gardena ???)
Vakond: A multkor a buszról láttam, hogy egy focipályán egy bácsika ment végig és minden vakodtúrást kiásott és valamit szórt a lukba majd betemette. Talán erre felé kéne érdeklődni...
MiCKEY Creative Commons License 2001.05.08 0 0 103
Az biza ki is mosta volna :)
Nem tudtok valami jó adagolót amit a locsoló tömlőre kell illeszteni és adagolja a belehelyezett tápanyagot,műtrágyát ? Ugyanis a pétisóval könnyű kiégetni a füvet viszont olyan zöld lesz tőle, hogy legelni kéne :)
pireisz Creative Commons License 2001.05.08 0 0 102
Már bánom, hogy mégsem vetettük el a füvet a hétvégén. Olyan esők vannak, biztosan megmaradt volna. Az előbb úgy esett, mint a Niagara.
Bugi bacsi Creative Commons License 2001.05.08 0 0 101
Sziasztok Szakertok!

Elso teljes szezonunkat kezdjuk a kertunkben. Az elozo tulaj sportfuvet vetett, egesz szep, de nehany helyen lenyegesen ritkabb, mint mashol. Most megszelloztettuk, beszortuk Compoval. Er annyit a Compo, amennyibe kerult?

Ezenkivul a szelloztetest hogy kell szakszeruen vegezni? En csak mentem, mintha nyirnam a fuvet.

Scai Creative Commons License 2001.05.07 0 0 100
Sziasztok Kertbarátok!

Segítségeteket szeretném kérni!
Van valakinek tapasztalata abban, hogy egy 300 négyszögöles
kert felásásért mennyi pénzt lehet kérni ill. ajánlani?
Most tarackos (gyomírtózva), néhol bokor és szőlő
csonkokkal, melyeket szintén ki kellene szedni.
Sajnos traktorral senki sem vállalja a gyümölcsfák miatt,
és lóval sem az elhanyagoltsága miatt.

Scai

onobody Creative Commons License 2001.05.06 0 0 99
Szia Margarin!
Ne ess pánikba , szerintem jó lesz.
Mindig legyen nedves a föld!!!

Üdv onobody

Előzmény: margarin (98)
margarin Creative Commons License 2001.05.06 0 0 98
Sziasztok újra

Tegnap elvetettem füvem.
Caryota meggyőzőtt. (KITE Pázsit)
Miután elszórtam a fűmagot rágereblyéztem egy cm
földet, majd jött a henger háromszor-négyszer, öntözés 4 óránként.
Viszont ezek után is kilátszott a tetjén majdnem az összes fűmag. (mondjuk jó tömör lett)
Essek- e pánikba, (a homok és a lapát után nyúlva,) vagy jó lesz ez így is. ?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!