Keresés

Részletes keresés

fintorgó Creative Commons License 2011.04.15 0 0 8153

 

 Szia Graver!

 

Köszönöm a választ, hát nem nyugtattál meg. :(

Úgy vagyok a vizsgálatokra járással, hogy mire odajutok, addigra jelentősen javulok, mert utánanézek/érdeklődök és igyekszem öngyógyítani.

Többször volt inhüvelygyulladásom, 3 hét után tudtak volna fogadni. Kénytelen voltam pihentetni, elmúlt orvosi pillantások nélkül.

 

No persze nem mehet ez mindenkinél, nekem idáig működik.

Ez most feladta a leckét, nem is tudtam/mertem mozgatni, egyrészt a fájdalom miatt,  meg féltem, hogy még ráteszek a gyulladásra. Az az erős fájdalom sokat javult a kezelések + gyógyszer hatására, de ezek a maradványtünetek nehezen akarnak múlni.

 

Úgy 20 éve mentem először Etka jógázni, akkor is derék és nyakfájdalmak miatt. Bevált.

Azóta többnyire rendszeresen, jól is tudtam mozogni, az utóbbi két évben csak elvétve jutottam el. Azt hiszem újra fogok járni, valahogy kiszorítom időben és a kosztpénzt is megdézsmálom ennek érdekében.

 

Azért utánanézek ennek az övnek, hátha...

 

Fájdalommentes napokat!

Előzmény: Graver (8121)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.15 0 0 8152

Komolyan mondom ilyen helyen még nem voltam ahol ennyire szarba sem veszik az embert, ráadásul magán rendelő, azért akárhol voltam mindenhol megvizsgáltak.

 

Arról nem is beszélve, hogy előttem egy idős bácsi volt, akinek hallottam az eredményét, sérvtől le volt bénulva az egyik lába reflexek nem működtek inkontinenciája volt. És ez volt az eredménye: Műtét nem indokolt és tovább küldte pszihiátriára. GRATULÁLOK.

Előzmény: Törölt nick (8151)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.15 0 0 8151

Sajnos hány helyen voltam így, hogy a pénzemért kaptam egy ambuláns lapot és ennyibe maradtunk. Voltam egy orvosnál nem akarom Őt megnevezni meg sem vizsgált, csak megnézte az MR-t utána kimentünk a recepciós nőhöz akinek lediktálta az eredményt 5 beteg elött, kérdezem én hol az orvosi titok tartás? Ő állapította meg vizsgálat nélkül, hogy fájdalom szindrómám van. És ezért fizettem. Hát többet velem ezt orvos nem csinálná meg, csak, akkor olyan állapotban voltam, hogy még gondolkodni sem nagyon tudtam a fájdalomtól. Sajnos a saját hibámból tanultam, most így vissza gondolva biztos megkérdeztem volna, hogy miért is fizetek azért az 5 percért ami jutott rám és a vizsgálat bele sem fért, hol az orvosi titok tartás. Ráadásul ezért (kiírom) 18 000 ft ot fizettem.

Előzmény: similis (8149)
ikoko2 Creative Commons License 2011.04.15 0 0 8150

Orgon készüléket nem próbáltatok még? Én most megyek a 4. kezelésre. Javulást nem érzek, de azért párszor még megyek. Ez nem kerül nagyon sokba.  Jó lenne, ha valaki tudna pozitiv dolgot irni róla. A készülék megvétele is elérhető *talán* árban.

Én 4 éve vagyok heges, és szenvedek. Megjegyzem, ha frontmentes, jó idő van, nem szenvedek nagyon. A szél  rettenetes. A lakásban is majdnem a falat kaparom olyankor.

Az akupunktúra nekem csak pénzkidobás volt.  Irjon, aki már orgonozott! Köszönöm.

similis Creative Commons License 2011.04.15 0 0 8149

Legyél türelmes... Hát ezen eldurranna az agyam. Akkor minek fizetted ki azt a rengeteget a Veresnek a privát rendelőbe, ha utána nincs semmi?  Persze nem nekik fáj.

 

Egyébként is annak a vizsgálatnak sztem nem sok értelme van.

Előzmény: Törölt nick (8146)
Malagurski75 Creative Commons License 2011.04.14 0 0 8148

Gica biztos kemény lesz az egész,de rég szenvedsz,ki fogod bírni.....Ígyis-úgyis fáj,akkor legalább haladjunk......Én sem fogom most húzni az időt mint tavaly......már nem érdekel mennyire fáj......Ígyis-úgyis fáj,akkor inkább haladjunk! 

Malagurski75 Creative Commons License 2011.04.14 0 0 8147

Ma kicsit túl húztam a dolgot,érzem is..Ami előre lépés az az hogy 20-30 percet tudok már ülni....2 éve nem ültem!Erősödtem,csupa izom vagyok.Nem megy még a tartós talpon lét és a csavar alatti sérv fáj.....Még van 1 hónapom,aztán megyek Vereshez.....csavar -nem csavar ez lesz a kérdés....Ha egy hónap múlva is így leszek,megyek kés alá,nem várok,nem csinálom mégegyszer végig........Harkány igényes hely,kultúrált,hétvégén is mentek a kezelések,jobban össze voltak szedve a napi kezelések.Itt ez nagyon szoci,rugalmatlanok a kezelők,a nővérek,hétvégén semmi nincs,még medence sem.....

Törölt nick Creative Commons License 2011.04.14 0 0 8146

Egyéntől függ, de általában 6 alkalom szokott lenni, valakinek kevesebb.

 

Beszéltem többször Mirtillel azt mondta legyek türelmes, így most egyenlőre nem is érdekel, most elkezdem a kezelést, ha jelentkeznek mikor mehetek a vizsgálatra, akkor elmegyek, de nem fogok karba tett kézzel várni a csodára. Sajnos vagy vár az ember vagy lép, nekem lépnem kell így mozgáskorlátozottan nem tudom ellátni a fiamat. Ráadásul teljesen leépülök a fekvésbe.

Előzmény: luci71 (8145)
luci71 Creative Commons License 2011.04.14 0 0 8145

Gondolom akkor már mást is küldött hozzá.És a másik vizsgálatokra még mindig nincs időpontod?Hány alkalom lesz vajon?Hát nem irigyellek,anyagilag kész csőd. 

Előzmény: Törölt nick (8144)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.14 0 0 8144

Azt mondta a doktornő, hogy olyan manuálterapeutát keressek aki gyógytornász, mert az a legjobb, de az csak sajnos magánba van. Kértem, hogy Ő ajánljon és most ahoz fogok menni akit Ő ajánlott, mert itt felénk nincs. Pesten van csak ami legközelebb van hozzám, ezért kértem, hogy Ő ajánljon, mert keresgettem már, de nem nagyon találtam, Így egyszerűbb volt, mert nem kellett keresnem és így egyből kértem is időpontot.

Előzmény: luci71 (8142)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.14 0 0 8143

Nem azt gyógytornász fogja csinálni 6000 lesz.

Előzmény: luci71 (8142)
luci71 Creative Commons License 2011.04.14 0 0 8142

Szia!

 

Köszönöm gyors válaszod.A manuálterápiát is ő fogja csinálni vagy más?Gondolom akkor az is ugyan annyiba kerül. 

Előzmény: Törölt nick (8140)
luci71 Creative Commons License 2011.04.14 0 0 8141

Szia!

Jobban vagy már valamivel,használnak a kezelések?A holnapi kezeléseket is felvehetted nem lesz egyszerre sok?Már vezethetsz? Hogy érted hogy jobb Harkány?

Előzmény: Malagurski75 (8138)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.14 0 0 8140

Fáj a fogam, hogy a fene enné meg. Még ez is.

Törölt nick Creative Commons License 2011.04.14 0 0 8139

Nagyon nem jó ez a szeles hideg idő. Nem jól vagy Mesi? Nehogy túl terheld a szervezeted a kezelésekkel. 

Előzmény: Malagurski75 (8138)
Malagurski75 Creative Commons License 2011.04.14 0 0 8138

Sziasztooooooook! Nem bíííííííííííííííírom ezt a szelet! Szia Gicus,örülök hogy megvagy! Harkány az nagyon jó,ott jobb volt mint itt Hévizen.Elfáradtam ma mert a holnapi nap kezeléseit bepakoltam mára,így reggel haza tudok húzni...

Törölt nick Creative Commons License 2011.04.14 0 0 8137

15 000 ft volt a vizsgálat az injekció az ingyenes lesz.

Előzmény: luci71 (8136)
luci71 Creative Commons License 2011.04.14 0 0 8136

Szia!

Végre talán ujabb műtét nélkül tudnak rajtad segíteni.De jó lenne.Nekem a csigolyáimat rakták már helyre,legutoljára most kedden 4-5öst mert elcsúszott megint.Viszont nem manuálterapeuta hanem ortopéd(kiropraktőr) orvos,itt én nem éreztem semmit csak azt hogy utána könnyebb. Bocsi hogy megkérdezem de egy ilyen vizit Dr.nőnél mennyire húzos és a többi kezelés,katéterest azt tudom.Én keddtől megyek kb.3-4 hét rehabra Uzsokiba.

 

Jobbulást mindenkinek!

Előzmény: Törölt nick (8115)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.14 0 0 8135

Kéne valahol egy listát írnunk a tapasztalataink alapján ezekről a dokikról h. kihez menjünk,

kihez ne...

 

Similis ez nem is rossz ötlet .:-)

 

Előzmény: similis (8119)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.14 0 0 8134

19-én. 17 órára

Előzmény: similis (8133)
similis Creative Commons License 2011.04.14 0 0 8133

Ne is foglalkozz velem, rám semmi se úgy hat mint a többségre :-)

 

Mikor mész?

Előzmény: Törölt nick (8132)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.14 0 0 8132

Nem is mentem vissza hozzá. Mondta, hogy huzzam a hasamhoz a két lábam és nem ment, akkor nyomott rá belenyillalt, erre azt mondta, hogy ez nagyon jó, mert jelzett a gerincem, hogy ez még sok neki. De kinek jó, mert, hogy utána 1 hétig a férjem hordott ki Wc-re, hát nagyon jó volt, hogy jelzett, ráadásul bezsebeltem egy szteroid injekciót is, aminek marhára tudok örülni. Hátha megint el kezd majd csomókba hullani a hajam, meg a többi mellék hatás.

 

Ez viszont elszomorít, hogy neked nem nagyon használt a manuálterápia. Be volt esve a lumbális szakaszod? Nekem iszonyatosan be van esve és ez miatt rengeteg mozdulat van amit nem tudok megcsinálni. Azt mondta a gyógytornász, hogy azt ki kell mozgatni, de én magamnak nem bírom, mert fáj meg valami ott megakadályozza, hogy ki bírjam mozgatni. Azért bízok ebbe a manuálterápiába, hogy hátha azt a beszűkülést ki bírná mozgatni. Az L5 ös csigolyám be van ékelődve és ferdén áll az L4 hez képest 4 mm-el előre van csúszva, az SI meg nem lefelé áll, hanem vízszintesen. Na mindegy, majd meglátjuk, szoríts nekem.

Előzmény: similis (8131)
similis Creative Commons License 2011.04.14 0 0 8131

Ilyet nem csinálhatna a gyógytornász Gica! Nehogy mégegyszer tornázz vele. Pont az a lényeg, hogy semelyik mozdulatot se csináltathatja erőszakolva. A manuál az más.

 

Amúgy mondjuk nekem nem nagyon vettem észre hogy a manuál használt volna :( De mindenki más az tény.

Előzmény: Törölt nick (8129)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.14 0 0 8130

Jól mondtam én, hogy olyan érzés mintha valami ott be lenne akadva, ezek szerint be is van.

Előzmény: Törölt nick (8129)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.14 0 0 8129

Én is elég pánikolós vagyok mostmár.:-) Attól félek, hogyha baloldalt abba a bizonyos pontba belenyillal, akkor másnap biztos nem kelek fel. Az utolsó gyógytornámon is az volt a gyógytornász a két térdemet lenyomta a hasamhoz belenyilallt másnapra vége is lett az életemnek, olyan ideg gyulladást kaptam.

 

Mondta a DR-nő, hogy a heg alá be van szorulva az ideg, ha a manuálterapeuta ki mozgatja a csigolyát az idegről le fog menni a nyomás. Az lenne nekem a nagy öröm, mert a szurkálás után jön mindig az az iszonyú lesugárzó fájdalom.

 

Ja és nehogy jól érezzem magam, mostmár 3 hete elkezdte a nyaki sérvem is.:-(( Vagy csak beképzelem, mondanák a nagy okosok.:-D

Előzmény: similis (8128)
similis Creative Commons License 2011.04.14 0 0 8128

Ja nem úgy értem a nem bírok felállnit, hanem gondolkoztam hogy elájulok-e vagy sem :) De lehet csak azért mert kicsit pánikolós vagyok :) Mindíg mindenki kibírta, pedig voltam 6x, és sokan vannak egy alkalommal.

Utána 1-2 napig feszül kicsit jobban.

Előzmény: Törölt nick (8124)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.14 0 0 8127

Barba, nagyon sajnálom, hogy elmentél. MEG FOGSZ GYÓGYULNI, HIDD EL!!

 

Ha valahol net közelbe leszel jelentkezz!

Törölt nick Creative Commons License 2011.04.14 0 0 8126

Valósak a fájdalmaid, ne hidd el, hogy csak beképzeled. Pontosan ugyanezen mentem én is keresztül.

 

Depresszió? Ki nem lesz depressziós a minden napi fájdalomtól az orvosok felfoghatnák már, hogy nem azért fáj, mert depressziós valaki, hanem attól lesz depressziós, mert fáj.

 

Ne törödj bele, menjél tovább és egy tanács ne vidd a másik orvoshoz azt a papírt amire ráírták, hogy szerintük fájdalom szindróma, mert befolyásolni fogja Őket. 

 

Rájöttem, hogy az a jó orvos, aki nem nézi végig, hogy mit ír le a másik orvos, csak esetleg a műtéti zárójelentést, hogy milyen műtét volt és megnézi az MR-t.

 

Kitartás, szorítok Neked.:-)

Előzmény: malvin82 (8112)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.14 0 0 8125

Szia!

 

Köszönöm. Megmondom őszintén, hogy tele van a gatyám, ilyen kezelésem még nem volt, de nagyon reménykedek benne, hogyha vissza teszi a csigolyákat, akkor kicsit jobb lesz és kezdhetem az injekció kúrát.:-)

Előzmény: Graver (8122)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.14 0 0 8124

Ettől félek én is, hogy mi lesz, ha nem bírok felállni vagy megmozdulni. Hát biztos nem lesz kellemes, de végig kell csinálnom, mert a lumbális szakasz tényleg teljesen másképp áll mint ahogy kéne és az gyakorol nyomást az idegre.

Előzmény: similis (8120)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!