Keresés

Részletes keresés

babarucu Creative Commons License 2009.10.28 0 0 39723

Értelmeztük csak nem jó szakma volt amit kiválasztottál régebben szar kocsival is lehetett taxizni

 már sokszor írtam ez a topikcím nem stimmel ide

Előzmény: halaloszto (39717)
babarucu Creative Commons License 2009.10.28 0 0 39722
Ha gariidő alatt lett volna gondod  nem cserélték volna ki ingyé, szerencsés ember vagy inkább ne emlegesd nehogy most legyen gondod
Előzmény: micimacho (39718)
micimacho Creative Commons License 2009.10.28 0 0 39721
Ha még ennyit kibír, isten bizony a házzal együtt dózerolom el. :-))
Előzmény: cucu (39720)
cucu Creative Commons License 2009.10.28 0 0 39720

Na, csak várjál vele még ugyanennyit!:))

Mondom, ott van közte az ötvözött anyagból készült szelep. A víz meg elveszti a szerepét pár hónap alatt.

Előzmény: micimacho (39718)
cucu Creative Commons License 2009.10.28 0 0 39719
II. :)))
Előzmény: sjohn (39711)
micimacho Creative Commons License 2009.10.28 0 0 39718
Hát most vagy nálam nem ért a romantik radiátor a kémiához, vagy valamit túlreagáltok ... 19 éve működik a romantik aluradiátor félkemény vörösrézcső hálózaton egykörös szelepekre aggatva. És SEMMI hibája nincs. (kopp-kopp)
halaloszto Creative Commons License 2009.10.28 0 0 39717
eszem faszom megall, tele a vizszerelos topik taxissal.

raadasul olvasnak, de nem ertelmezik amit olvasnak.

nem az volt a mondat lenyege, hogy a taxisok butak, hanem hogy ahogy taxizni nem lehet normalis auto nelkul, ugy vizgazfutest szerelni sem lehet rendes szerszam nelkul. egy vizgazfutesszerelo amikor az 5000 forintos gazlampajaval rabeszeli az ugyfelet a rezre, az kb olyan, mintha kiallna valaki csomagtartos csepel bringaval taxizni.

vajk
Előzmény: babarucu (39690)
cucu Creative Commons License 2009.10.28 0 0 39716

Nem kéne ilyenen lovagolnod, mégha lánglovag is vagy:)

Arra gondoltál-é, hogy akár véletlenül is írhattam nagybetűvel?

Ne rugózz már ezen, viszont az, hogy állást foglaltál a taxis témában, -megjegyzem teljesen fölöslegesen és éppen ezért teszem szóvá!- az elgondolkodtat az objektív vélemény alkotásodról...

Előzmény: HegyenVolgyon (39710)
halaloszto Creative Commons License 2009.10.28 0 0 39715
ugy van pontosan, hogy a t*max -nak lett egy sorozat alu hocserelos kazanja, amikben par ev alatt kilukad a hocserelo. es mondanak mindent ossze vissza, hogy haritsanak.

szerintem!

vajk
Előzmény: HegyenVolgyon (39681)
babarucu Creative Commons License 2009.10.28 0 0 39714

Védőtrafó de ha tudnál olvasni nem én kötöttem be ált iskola kicsit fenn hordod az orrod, a vill kolegám megcsinálta gravitációs fűtését trafóval hegesztve a házbővítésnél ötrétegűt kötött be duplán és működik neki graviba a fűtése bátor mi akármikor felrobbanhat veszélyes nem

 a padláson végigtekert a lécek és a pala között x m kpe csövet és abból van melegvizet mit képzel az vizes  az előbbi meg fűtésszerelő meló nahát

Előzmény: Törölt nick (39712)
babarucu Creative Commons License 2009.10.28 0 0 39713
Ha ált iskolai tananyag lenne átsiklott felette mindenki, szvsz akkor még nem érintett senkit
Előzmény: Törölt nick (39706)
sjohn Creative Commons License 2009.10.28 0 0 39711
Nem mondtam , hogy nem szólhatsz bele , pusztán arra próbáltam felhívni a figyelmedet , hogy hülyeség helybe menni a picsánrúgásért.
Hiába.
Előzmény: HegyenVolgyon (39705)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2009.10.28 0 0 39710
Rendben, beletrafált(unk), hogy te pont taxis voltál, én meg tűzoltó vagyok, mégsem írom nagybetűvel, még ha levízpocsékolóznál is :-)
Előzmény: cucu (39704)
ZE Creative Commons License 2009.10.28 0 0 39709
SZAKEMBER cserélt radal-os rendszerben a födémben tönkrement szakaszt rézre... Erre tessen gombot varrni...
Előzmény: cucu (39703)
cucu Creative Commons License 2009.10.28 0 0 39708
:)))
Előzmény: sjohn (39699)
babarucu Creative Commons License 2009.10.28 0 0 39707

ismerjük egymást a 220-al már párszor kezetfogtunk

az eph-t a gáz miatt egy éve a kolegám csinálta most csak át kellett fűzni kb 1m -t a kismegszakítószekrénybe, a firelét bekötötte a kolegám a többit én

ő a forrasztás híve én a bedugós sorkapocs vagy nemtommineve híve vagyok

egy lakásban sok variáció nincs 2,5 gerinc körbe 1,5 ös le a konektorokba és kapcsolókhoz

egy kisszobába van száz nemtudom hány méter vezeték nincs kispórolva semmi

alternativ kapcsoló pár db

semmi extra fogyasztó mosógép, mikro, porszívó, többi kissebb

műhely nagyflex,  hegtrafó, vésőgép, a többbi alatta

a kazán, terasz, műhely külön megszakítós ott helyszínen

16a elvitt mindent

 

Előzmény: ZE (39700)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2009.10.28 0 0 39705
Nehogy már egy nyilvános fórumon nyilvános taxihülyézésbe és köcsögözésbe ne szólhassak bele!
Előzmény: sjohn (39683)
cucu Creative Commons License 2009.10.28 0 0 39704
Hát pedig nagyon mellé tenyereltél! + a mostani írásod...
Előzmény: HegyenVolgyon (39702)
cucu Creative Commons License 2009.10.28 0 0 39703

Nem tudom mik azok a "bármi"...

Vagy vas, vagy réz. Újabban meg alu-műanyag. De az alu radiátor jóval elöbb volt, tehát azokat csak vassal lehetett szerelni.

 

Én elismerem a víz káros hatását is, de mivel újabban zárt rendszerűek a fűtések, ezért az idő haladtával a vízben lévő oxygén káros hatása jelentősen legyengül. Ezért nem ajánlatos indokolatlanul lecserélni a fűtővizet.

Előzmény: babarucu (39701)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2009.10.28 0 0 39702
A hebrencsség nem erre vonatkozott. Annyira nem vagyok amatőr, hogy beleszólok úgy a kettőtök közti vitába, hogy nem olvastam el az előzményeket. Láttam, mit írt a taxisokról.
Lényegét tekintve osztom a véleményét. Amit szerintem elrontott, hogy fittyet hányt az etikára és tapintatra. Egyszerűen nem szabad belemenni ilyenbe, mert nem tudhatod, hogy ki veszi magára, és még ha úgy is van, ahogy Vajk gondolja és esetleg egyet is ért vele, joggal érzi sértőnek magára nézve.

És miért kell a taxisokat nagy betűvel írni? Ekkora hősök, vagy mi?

Elnézést mindenkitől a durva offolásért.
Előzmény: cucu (39684)
babarucu Creative Commons License 2009.10.28 0 0 39701

hú vazze lassan írok míg megírom 1001 hsz van

szval az aluradalról akartál írni ezt "vascsővel" szerelték

a romantiknak már kb 18 éve feltétele volt, hogy rézcsöves szerelés kizárva

minden alu radiátort Vréz kivételével bármivel lehet szerelni

és hiába van közte sréz csap szelep holl bármi ott a víz

 

az ötrétegű csöveknél a pressidom sréz vagy ötvözete, de ahol elvágod a csövet ott látszik az alu, ami felül a pressidomba egy műanyag alátéten

szval nincs közvetlen érintkezés

Előzmény: cucu (39691)
ZE Creative Commons License 2009.10.28 0 0 39700
Azért van egy qrva nagy különbség: a víz csöpög, legfeljebb folyik, és vizes leszel. A villany meg agyoncsap, úgyhogy a "ragad rád valami" a vízhez elég lehet, a villanynál azért jó átlátni azt is, hogy mit, miért... Az érintésvédelmi relé (konyhanyelven fi-relé) jó dolog, tudni kell, hogy mire való, mire nem... Ja, és gondolom, hogy ahogy átfűzted a házat, az EPH-t is megcsináltad, kimérve, a vonatkozó szabványoknak megfelelő paraméterekkel, a vizes helyiségekben elhelyezett berendezéseknél a védőtávolság, illetve az elvárt IP-védettség megvan mindenütt...
Előzmény: babarucu (39697)
sjohn Creative Commons License 2009.10.28 0 0 39699
"Megyek visszadom a villamosmérnöki diplomámat"

De ugye csak viccelsz , hogy Neked van olyanod?
Mennyiért és hol lehet venni?
Ha cinkes a dolog , jöhet priviben is , ne lássák a többiek!:))


Előzmény: wartburger (39695)
sjohn Creative Commons License 2009.10.28 0 0 39698
Ahhoz , hogy a fűtési rendszerben akkora mértékű legyen a károsodás ,a vízben sok oxigén kellene , hogy legyen , de mivel manapság a fűtési rendszerek zártak , így nincs jelen annyi oxigén , mint a régi nyitott rendszereknél.
Előzmény: wartburger (39693)
babarucu Creative Commons License 2009.10.28 0 0 39697

nem tudom csak furcsállottam

a többit kikockáztam

amúgy két kolegám villanyszerelő, ragadt rám annyi, hogy itthon átfűztem az egész házat

a hitetlen kolegám betetetett velem egy védőtrafót 30miliamperosat asszem és csodálkozott, hogy nem kapcsolt ki

A boltos ahol vettem a vill cuccokat azt mondta pezsgős kádhoz raknak ilyen kicsit és, hogy állandó bajom lesz vele

hát egy magasnyomású mosón kívül minden műkszik

amúgy tökönszúrnám magam ha itthon nem tudnám megcsinálni a vill szerelést nem készülék!

csempézést, burkololást

 

ja a tető, a vőtársam ács megcsináltuk a zsinórpadot, felraktunk 3 pár szarufát és a taréj, derék, és talpszelemeneket utána haverokkal még felraktunk pár párat

a többit magam, fólia, lécek és pár ezer cserép. gyorsan tanulok, most épp szigetelek 2eFt ér énis felrakom zsákos anyaggal

ha érdekel vagy érdeked megtanulod

 

Előzmény: wartburger (39689)
cucu Creative Commons License 2009.10.28 0 0 39696

Ha ragaszkodunk a témához -bár én kérdéssel fejeztem be ha jól emlékszem- a rézcső és az aluminium radiátor között ott az elzáró szelep, ami egy ötvözet. Tehát a réz és az alumunium nem érintkezik egymással. Így "helyi telep" sem tud kialakulni.

 

Helyi telep pl. az, amikor az amalgán töméses fogaddal ráharapsz az alufóliára... Érdekes lesz, ha még van ilyen tömésed...:)

Előzmény: wartburger (39693)
wartburger Creative Commons License 2009.10.28 0 0 39695

Megyek visszadom a villamosmérnöki diplomámat, mert az én tudásom eltörpül a tied melett.

Előzmény: sjohn (39692)
cucu Creative Commons License 2009.10.28 0 0 39694

20-tól 30-ig taxiztam. Nagyon nagy fegyelem kell hozzá, egyszerre kell a forgalmat figyelni, eligazodni a városban, felismerni a pontos címet, közben ne tartsd fel a mögötted haladókat és a kisgyerek se nyeljen félre akit az anyukája mögötted éppen etet. Vagy rohanj a Szobi utcába egy nem lélegző gyerekkel az anyja ölében, a sineken persze, a 10. autós engedett csak jobbra nagyívbe befordulni... mert a hülye taxis ugyan már mit keres a sineken, mit képzel magáról...

 

és még sorolhatnám... ki kell próbálni. Van aki egy hónapig sem bírja. Feltéve, hogy átmegy a vizsgákon persze. (Orvosi, pszichológiai és a szakmai vizsgákon.)

Előzmény: babarucu (39690)
wartburger Creative Commons License 2009.10.28 0 0 39693
No most írtad le, van egy köztes fém és ez a horgany, a fútési rendszerbe is beépítesz horgany átmeneteket?
Előzmény: cucu (39691)
sjohn Creative Commons License 2009.10.28 0 0 39692
Hé ember itt most vízről van szó , nem 230-ról , ahol kicsit más az elektrolízis.
Olvass , tanulj , nem szégyen.

"mert aki már szerelt lakótelepi lakásban aluminium vezetékre réz szerelvényt"

Na az kb. olyan hozzáértő , mint Te.
Előzmény: wartburger (39686)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!