Keresés

Részletes keresés

Glenbenton Creative Commons License 2006.03.27 0 0 3442

A széle nekem nem volt másmilyen színű, csak a főér mentén összehajlottak és azonnal törtek.

A növény tövénél látom az elszíneződést és megkarcolva látszik, hogy a zöld helyett barna.

Mélyebben belevágva viszont már zöld a szár.

Előzmény: anblock_italia (3440)
anblock_italia Creative Commons License 2006.03.27 0 0 3441
Azzal a zöldítővel csak tavasszal kell permetezni, vagy egész nyáron?
Előzmény: rea40 (3432)
anblock_italia Creative Commons License 2006.03.27 0 0 3440
Sokat körmöltem már ebben a fórumban a fagyott levelekről, ha nem egységesen zöldek, hanem a széle másmilyen, akkor nincs sok esély. Pont ma fényképeztem le egy fagyot levelet, ami iagzán nem is látszik fagyottnak, de csak este tudom megmutatni.
Előzmény: Glenbenton (3437)
Glenbenton Creative Commons License 2006.03.27 0 0 3439

"mert elfagyott, lehullott levelek helyére csak akkor nő új, ha lemetszük az ág tetejét."

 

Igen, sajnos ez így van.

A kicsiről 2, a nagyról 7 levelet kellett leszednem, mert összeroppanthatók voltak.

Ha a többi rendbejön, akkor nincs vész, mert ennyit elbírnak.

Ha azok sem jönnek rendbe, akkor előkerül a metszőolló.

Előzmény: anblock_italia (3436)
rea40 Creative Commons License 2006.03.27 0 0 3438
http://imgfrm.index.hu/imgfrm/8/9/0/6/THM_0001388906.jpg
nekem csak ez az egyképem van ez is a legkisebb leánderem majd ,ha virágoznak küldök a nagyokrol is . Lehet ,hogy nemsikerül feltenni akkor majd legközelebb.
Előzmény: Glenbenton (3431)
Glenbenton Creative Commons License 2006.03.27 0 0 3437

Megmaradni, megmaradnak, csak egy felkopaszodott kóróban nem fogom örömömet lelni.

Még várok kicsit, mert a fenthagyott levelek nem roppannak már el, tehát lehet, hogy élnek.

Ha nem, akkor visszametszem őket.

Még reménykedem, mert péntek óta, mióta kitettem őket az erkélyra, némi javulást tapasztalok.

 

Persze vehetnék újakat, csak ezek annyira a szívemhez nőttek.

Előzmény: anblock_italia (3435)
anblock_italia Creative Commons License 2006.03.27 0 0 3436

Azt kihagytam, hogy azért nincs esélyed, mert elfagyott, lehullott levelek helyére csak akkor nő új, ha lemetszük az ág tetejét.

Előzmény: Glenbenton (3431)
anblock_italia Creative Commons License 2006.03.27 0 0 3435

Gondolom számodra nem a megmentésük a probléma, hanem az, vajon szépek lehetnek e az idén. Hát erre nem sok esélyed van, de néha a szükség nagyszerű eredményeket hoz, ha most lemetszed, igaz, egy nyáron hiányolnod kell a virágok látványát, de jövőre bizonnyal szebb lesz, mint valaha.

 

Érdekes, hogy nekem három éve pont két ilyan fajta fagyott el a pincében, de totálisan, na meg három hagyományos rózsaszín. Igaz nekem volt tartalékom, de azért igencsak nagyon bánatos voltam.

Előzmény: Glenbenton (3431)
Glenbenton Creative Commons License 2006.03.27 0 0 3434

Köszönöm a tanácsot.

A zöldítő tápnak mi a neve?

Vagy kérjem így és tudni fogják?

Előzmény: rea40 (3432)
rea40 Creative Commons License 2006.03.27 0 0 3433
KÁR lenne értük nagyon szépek
Előzmény: Glenbenton (3431)
rea40 Creative Commons License 2006.03.27 0 0 3432
Szerintem ültesd át kicsit vagdosd meg a gyökerét ,tápozdbe leander poralaku táppal 1-hét mulva permetezd meg zölditövel ennyit megér a táptól sokkal nagyobb lesz a virágja.
Előzmény: Glenbenton (3427)
Glenbenton Creative Commons License 2006.03.27 0 0 3431
Előzmény: Glenbenton (3429)
oleandro Creative Commons License 2006.03.27 0 0 3430

Sziasztok!

tegnap elnéztem a közeli kertészeti iskola kiűállítására, nem volt érdekes, de rábeszéltek egy  NATUR BIKOKAL 01 nevezetű biokertészeti növényerősítő szer vásárlására. Nem olcsó, de permetszerként aért elmegy. Azt állítják, hogy nemcsak erősebb, egészségersebb lesz tőle a növény, de még a kártevőket is távoltartja.

Kérdezném, hogy szerintetek ér-e valamit, van-e valakinek tapasztalata erről a szerről

Glenbenton Creative Commons License 2006.03.27 0 0 3429

Na, akkor egy cipőben járunk.

A szár belseje nálam is él.

Attól félek, hogy teljesen fel fog kopaszodni és olyan ronda lesz, mint a bolondnőé.

Mondjuk, akkor visszavágom, csak akkor ugye lőttek a virágözönnek.

:(((

Előzmény: MeSeMo (3425)
Glenbenton Creative Commons License 2006.03.27 0 0 3428

Hát a következő télen én is hazaviszem őket (vagy az utódjaikat) a szüleimhez.

Vagy likvidálom a nőszemélyt.

Ráadásul a nagyobb leandert a barátomtól kaptam, ami még nehezebbé teszi, hogy ne küldjem el az illetőt melegebb éghajlatra.

Előzmény: sera (3423)
Glenbenton Creative Commons License 2006.03.27 0 0 3427

Szia rea40!

Köszönöm a választ.

 

Él még mindkét leander.

A kisebbik jobban néz ki, de a nagyobb...

Jaaaaj!

A tövénél látszanak a fagyásnyomok, mert amikor pengével megbirizgáltam, egész mélyen találtam csak élő szövetet.

Előzmény: rea40 (3422)
rea40 Creative Commons License 2006.03.27 0 0 3426
ZÖLDITŐ KOMPLEX sárgulást megelőző és megszüntető permettrágya 1l kiszerelésben kapható ára kb:650FT
Előzmény: MeSeMo (3424)
MeSeMo Creative Commons License 2006.03.27 0 0 3425
Szia! Sajnos nekem is hasonló tüneteket produkáltak. :( Visszavágva látszott, hogy a szár belseje él e. Azoknak, akiknek a szára belül barna és nyúlós azoknak elég rossz az esélyük. Tapintásra puha, összenyomható a szár.
Előzmény: Glenbenton (3420)
MeSeMo Creative Commons License 2006.03.27 0 0 3424

Szia!

Mi az a zöldítő táp?

Előzmény: rea40 (3422)
sera Creative Commons License 2006.03.27 0 0 3423
Szomoru szomoru,habar az önjeleölt kertesz elnevezesen meg vigyorogtam is :)
Erre az jutott eszembe,amikor anyu beköltözött panelba es vitte a leandereket,gondolvan,hogy ott jobb helyük van,mint a fagyos hazban,leallitotta öket a földszintre a bejarat melle.
Egyesek nem talaltak bennük örömüket, földben oltottak ki a cigerettacsikküket.
Aztan meg is nyestek öket sajat hasznalatra,a vegen meg felboritottak a hatalmas nagy cserepet.
Par het mulva annyira elviselhetetlen lett a szituacio,hogy visszavitte öket anyu a hazba teleltetni,gyönyörüen kibirtak vadmarhak nelkül is.
Előzmény: Glenbenton (3420)
rea40 Creative Commons License 2006.03.27 0 0 3422
SZIA GLENBENTON ! Igaz nem láttam a leándert ,de ha él a törzse akkor megmarad.Én minden tavasszal kiveszem a cserépböl egykicsit ásoval levágok az oldalso és az alsó gyökérzetböl ,majd az OBIBAN kapható leander táppal megtápozom friss földbe ültetve a tápozást márc,máj, végzem a leveleit pedig zölditö táppal permetezem 2-hetente áprilistól-szeptemberig. ÜDV: are40
Előzmény: Glenbenton (3420)
gyzozo Creative Commons License 2006.03.27 0 0 3421

Kedves Ágica és Anblock Italia  !  meggyöztetek, megyek és kirakom az eggyetlenemet. igaz elég borus az ég. legalább, ha esik megmossa a leveleket!

 

Glenbenton Creative Commons License 2006.03.27 0 0 3420

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.

 

A két gyönyörű leanderemet a lépcsőházban teleltettem.

Lakik ott egy önjelölt kertész is, aki többszöri kérésem ellenére állandóan megöntözte őket.

Állandóan öntözgettem ki a vizet a tálkából is.

Amikor végül elvettem a tálkát, hát újakat tett alá.

Hiába kértem, hogy ne öntözze, azt mondta, hogy "szegényeknek már száraz volt a földje".

A végeredmény az, hogy megfagyott, hisze minden szövete teli volt vízzel.

Látszik a szárán is és az alsó leveleken is.

A legalsó levelek zörgőssé váltak és törtek, mint a pergamen.

Ezeket leszedtem.

 

A kérdésem az, hogy lesz ezekből a növényekből ismét szép leander?

Mit tehetnék, hogy eredményesebben kiheverjék?

 

Ui: az bánt a legjobban, hogy annyira szép és formás volt mindkét bokor.

Ha az összes alsó levél lehullik, akkor kajsza, vacak és ronda marad.

 

 

Segítségeteket előre is köszöni Glen, akit a guta kerülget.

MeSeMo Creative Commons License 2006.03.26 0 0 3419

Változó méretűek. A kicsik kb fél méteresek a nagy 1 méter körüli. (Ennél nagyobbat egyelőre nem is szeretnék, nem férne el, meg ez egy jól kezelhető méret szerintem.)

Egyébként elég bosszantó a szitu. Anyukám szegény szabadkozik, nagyon sajnálja. De szegény nem tehet róla nagyikám a hunyó, ő meg nem látja be, hogy az ő hibája. Kicsit szenilis, elfelejtette becsukni az ajtót, azt is elfelejtette, hogy kinyitotta. Nem is haragszom rá. De az azért bánt és, hogy őszinte legyek bosszant is, hogy avval vigasztal, hogy túl sok virágom van így is. Örüljek, hogy pártól megszabadultam. :(((

Előzmény: anblock_italia (3417)
anblock_italia Creative Commons License 2006.03.26 0 0 3418
Mostmár engem is jól összezavartál, de azt hiszem, ha már megjelentek ősszel az új bimbók, akkor magától lehullanak a régiek, de holnap ezt megnézem, magam is kiváncsi lettem. Akkor most neked jobbulást!
Előzmény: oleandro (3416)
anblock_italia Creative Commons License 2006.03.26 0 0 3417

Te szegény jól megjártad, de gondolom a nagymama is nagyon sajnálta. Én egyébként azért vagyok olyan jóban a növényekkel, mert azok tényleg azt adják vissza, amit én teszek értük és nem vitatkoznak. Ha valami nem stimmel, tudom, hogy én hibáztam valamit, csak esetleg az bosszantó, hogy nem tudják megmondani, hogy mit, de ha megmondanák, akkor lehet, hogy vitatkoznánk....Bocs ezért a hülyécske fejtegetésért.

Persze a Te eseted egészen más. Szép nagyok voltak már?

Előzmény: MeSeMo (3413)
oleandro Creative Commons License 2006.03.26 0 0 3416

Jó, jó, elnézést. Láttam, átjött az üzenet, csak azt akartam tisztázni, hogy olyan bugákról beszélsz-é, amelyen már tavaly megjelentek az új bimbók (és nemcsak aprócska rügyszerűségek), vagy olyanokról is, amelyeken tavaly még nem jöttek új bimbók. Teháét hogy ez utóbiak is kivirágoznak e az új évben. Ez nem volt világos, sorry. egyébként nem voltál vehemens (akkor), semmi baj.

Különben meggyógyult, kösz az érdeklődést. Én meg elkaptam.

Előzmény: anblock_italia (3414)
anblock_italia Creative Commons License 2006.03.26 0 0 3415
Őszintén ezt nem tudhatom megmondani, ha úgy tűnik, az enyéimen kevés a virág, akkor talán igen, ha van elég, akkor...Erre nincs válasz, bár, ahogy így belegondolok, összevethetem a régebbi virágzással, de azóta a körülmények is változtak. Majd Rágica most odafigyel és ősszel megmondja:-)))))
Előzmény: oleandro (3412)
anblock_italia Creative Commons License 2006.03.26 0 0 3414
Bocs, ha egy kicsit vehemens voltam, de elég sokszor leírtam, még ma Tavásznak is, és akkor azt mondod, hogy nem fog kivirágozni? Ezért koptatom az ujjam annyit? Lassan inhüvelygyulladásom lesz, de tényleg, és akkor nem olvasod el, amit írok? Ejnyebejnye. Na, jó éjszakát, remélem a gyerekecske már meggyógyult.
Előzmény: oleandro (3407)
MeSeMo Creative Commons License 2006.03.26 0 0 3413

Sziasztok!

 

Helyzetjelentés: A 9-ből egy tuti túlélte, 1-nek szerintem vége (de még őt sem volt szívem kidobni, hátha). A maradék 7-ből 3 talán ok. Nem a legjobb arány. :(

Legközelebb itthon garázsban telelnek. Lehet, hogy sötét, lehet, hogy melegebb mint kellene, tuti zsufi, de akkor ha valami történik csak magamnak "köszönhetem".

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!