Keresés

Részletes keresés

apojani Creative Commons License 2012.05.21 0 0 61182

Persze, mert Te januárban utazol (reset) én meg most ;-)

Előzmény: Nincstöbbnick (61181)
Nincstöbbnick Creative Commons License 2012.05.21 0 0 61181

Nagyon jo, de kicsit bugos. Ha reseteled a keresest es ugy nezed meg Londiniumot, akkor 41.8 nap :)

Aquincum - Londinium: 49 nap, nyaron 5-tel kevesebb.

 

Ohoho, ez nagyon jo! :D

Előzmény: apojani (61179)
WhiteEagle Creative Commons License 2012.05.21 0 0 61180

Az a rohej, hogy mar 2x voltak kinnt nala kutyakkal kabszert keresni (mindent tudo szomszedunk szerint), es egyszer valoszinuleg le is csuktak par honapra, mert par honapig senki nem latta, aztan amikor ujra felbukkant, nagy unnepseget csaptak a baratjaival. Szoval mondjuk ugy, hogy tud rola a rendorseg...

Előzmény: Zlot (61167)
apojani Creative Commons License 2012.05.21 0 0 61179

Politika helyett egy kis unaloműző :-) (És mert ennek több értelme van!)
http://orbis.stanford.edu/#
Egy kis érdekesség:
Róma---Londonium 2975 km 26,4 nap
Róma---Aquincum 1218 km 28.5 nap !!

Munchausen Creative Commons License 2012.05.21 0 0 61178

Valahogy igy lesz. Az egesz a csalas miatt lett kitalalva, ugyanis magam pl. egyaltalan nem tervezem, hogy a kozel vagy tavoli jovoben visszakoltozzek Magyarorszagra, akkor meg minek szavazzak, foleg ha nem is fizetek Magyarorszagon adot, ingatlanom sincs? Nem ertem, hogy a eletvitelszeruen kulfoldon elo Magyar allampolgarok miert akarnak szavazni. Amugy a szavazati jogot is ugy fognam fol mint az adozast, abbol sem lehtne kettos...

Előzmény: apojani (61169)
netszkvid Creative Commons License 2012.05.21 0 0 61177

Latom megint felmerult a kis hangyakent dolgozo milliardnyi azsiai aki arra van "predesztinalva", hogy a nyugati nagy elmek nagyszeru otleteit megvalositsa. Seci, te irtad, hogy mi van a programozokkal. No errol az jutott eszembe, hogy kb 10-15 eve az en szakmamban is ez volt a helyzet: minden masodik amerikai labor ugy nezett ki, hogy van a feher fonok es kb 15 kis kinai pipettazott a laborban ejjel nappal. aztan az elmult 10 evben ebbol az oriasi embertomegbol kiszelektalodott az a nehany 100-1000, akik ma mar kemenyen formaljak, merre is haladjon a kutatas szekere es a szakma vilagszeret ismeri oket nev szerint. Ja es ezek szepen lassan mennek haza a jol finanszirozott kinai egyetemekre, elhinteni a siker alapjait.

Szoval nem tudom, vajon az IT ilyen szempontbol az orvosi-laborkutatas utan jarna 15 evvel, vagy az azsiaikat kesobb kezdte erdekelni az IT szakma, mint a tudomany?

Előzmény: Zlot (61166)
seci Creative Commons License 2012.05.21 0 0 61176

Olvasgasd a magyaroklondonban.com forumat. Vagy ezt visszamenoen. Most irjak/irjunk le megint mindent a kedvedert?

-seci

Előzmény: krirics (61160)
seci Creative Commons License 2012.05.21 0 0 61175

Ha ha nem akarod olcson meguszni, akkor menj a Maplinba vagy a PCWorld-be.

Ott tutin van, ha mondjuk az ebayen 1 font, akkor ott 4-5 korul mar talan talalsz.

-seci

Előzmény: le542 (61172)
le542 Creative Commons License 2012.05.21 0 0 61174

Kiprobaltam a buszt bp-london vonalon. Kiderult, hogy a latszolag harom kulonbozo ceg lenyegeben osszedolgozik, egymasnak adjak az utasokat. A menetrendet jol tartjak, 3 vezeto van, ebbol legalabb ketto mindig talpon van. Helyfoglalas erkezesi sorrendben, nemely szakaszon csak felig volt a busz, mashol majdnem tele. Ahogy masokkal beszeltem, a csalaguti ellenorzes a legszigorubb, gyorsan kikapjak azokat, akiknek valami ugyuk van. Ilyen esetben az adott soforoktol fugg, mit tesznek. Egy sracot feltartottak, mert par evvel korabban volt valamilyen angliai ugye, a busz azonnal otthagyta, mig maskor egy francia vagy holland nonek volt valami kabitoszer ugye, azonnal bilincsben vittek el, a buszvezetok megis vartak ra kozel egy orat.

Ugyhogy a londoni erkezes az nem mindig tekintheto biztos pontnak, ami baj, mert sokszor 18-19 korul menek el az utolso gyors buszok, igy tavolabbi helyre mar masnapi erkezessel kell szamolni.

le542 Creative Commons License 2012.05.21 0 0 61173

Megsincsenek kamerak minden utcasarkon?

Előzmény: Zlot (61167)
le542 Creative Commons License 2012.05.21 0 0 61172

Nem, tul sok helyre kell regisztralni es tul sok reklammal jar. Eleg, ami a postaladamba jon, nem akarok telefonra es emilre is ilyeneket. Plane, hogy ezek postan jonnek, nem bizom bene, hogy azt kapom, ami nekem kell. Fizetni meg elore kell.

Előzmény: seci (61165)
apojani Creative Commons License 2012.05.21 0 0 61169

Ellenőrzés?!  :D
"Most is azt mondom külföldi diplomatáknak, hogy ne figyeljenek oda arra, amit mondok, egyetlen dologra figyeljenek: amit csinálok"……
"egyetlen dologgal törődjenek, ezt mondtam akkor is, kormányon voltunk 1998 és 2002 között, és kormányon vagyunk most is: a tettek beszélnek"…

Meg lesz az ellenőrzés!
Módja= Tetszik, nekünk jó.
              Nem teszik! Meg sem érkezett és különben is ki látta?!
Aki meg nem hiszi az járjon utána!
 :D

Előzmény: Munchausen (61149)
Zlot Creative Commons License 2012.05.21 0 0 61168

megtalaltam ... 3 pontos hiba :)

Előzmény: jwdo07 (61158)
Zlot Creative Commons License 2012.05.21 0 0 61167

Valamelyik shiftunkben egy drugdealer kijarasi tilalmat ellenoriztuk. Apro hal volt, ezert az ugye is eleg apro volt.Elbeszelgettem a kollegammal a drog helyzetrol es o azt mondta, hogy sajnos budget issues miatt a drug team letszama igencsak limitalt es egyszeruen nincs kapacitasuk minden dealert elkapni. Igy javareszt csak a nagyhalakra figyelnek es nagyobb fogasra mennek mintsem minden apro dealert elkapjanak. Ez teljesen siralmas, mert ez a helyzet egyre rosszabb lesz. Ahogy megtudtam, mas varosokbol, foleg Londonbol jonnek le akar vonattal is "arulni", szoval egesz szep kis "commute" alakult ki ezen a teren.
En azt ajanlanam neked hogy minden alkalommal JELENTSD be (nem tudom megtetted-e, amikor lattad hogy mi tortenik) es kerd hogy kuldjenek ki valakit azonnal. Ha ilyen tortenik, akkor a response unit ki fog menni es intezkedni fognak, de sajnos nem lehet minden utcasarkon rendor, szoval az allampolgari bejelentesek nelkul sokkal nehezkesebb a felderites. 

Előzmény: WhiteEagle (61137)
Zlot Creative Commons License 2012.05.21 0 0 61166

India hatalmas, egy-ket negativ pelda utan levonni egy ilyen kovetkeztetest egy kicsit santit szerintem. Nekem eddig az osszes indiai-pakisztani kollegam kegyetlen nagy koponya volt, sot az egyik pakisztani srac peldaul az egyik legnagyobb zseni akivel eddig a szakmaban talalkoztam. Szoval en pont ellenkezo velemenyen vagyok ...

 

De mivel egy hatalmas orszag, rengeteg egyetemmel, el tudom fogadni hogy az egyik szar a masik nem, de en nem irnam le oket egyaltalan. 

 

Amugy cege is valogatja, nekem az elozo munkahelyem outsourcingolta indiaba a developmentet, de nem akarta megfizetni oket, ezert olyan fejlesztoket is kapott. Ha tobbet fizetett volna, nem lett volna gond.

Előzmény: Caitlin (61125)
seci Creative Commons License 2012.05.21 0 0 61165
Előzmény: le542 (61164)
le542 Creative Commons License 2012.05.21 0 0 61164

Surgosen kellene nekem usb - parhuzamos port atalakito kabel es egy legalabb 40 GB merevlemez, de nem talalok. Bonto vagy hasznalt cucokat arulo boltokat se, es charity shopokban is csak neznek ram. Ti milyen megoldasokat szoktatok talalni?

le542 Creative Commons License 2012.05.21 0 0 61163

Egy regi kampany jutott eszembe:

 

"Rombold a rendszert - hagyd nyitva a fizetos WC ajtajat!"

Előzmény: cam aro (61041)
le542 Creative Commons License 2012.05.21 0 0 61162
Előzmény: Törölt nick (61024)
le542 Creative Commons License 2012.05.21 0 0 61161

Amikor weben vásárolok, akkor a tranzakció egy percen belül megvan, de a banki könyvelés pár nappal későbbi. Szeretném látni, mikor milyen árfolyamok voltak, ahogy pl. mnb vagy kereskedelmi bankok weboldalán lehet látni, napra visszamenőleg, akár napon belüli változásokat is. Különösen most, amikor hirtelen változnak az árfolyamok, nem mindig mindegy, elég pénz van-e a kártyán.

Előzmény: seci (61002)
krirics Creative Commons License 2012.05.21 0 0 61160

Szia!

 

Előre is bocsánat a tegezésért de nem tudom mennyi idős vagy. Ma találtam ezt a fórumot és szertnék néhány dolgot megkérdezni angliáról. Ennek egészen egyszerű oka hogy magam is készülök oda és szerték minél több információt összegyüjteni. Talán szerencsésnek mondhatom magam mert a tervek szerint én már úgy fogok kimenni hogy lesz szállásom, ellátásom, munkám és persze keresetem is. Csak az egy teljesen idegen világ lesz nekem. Azt szertném megtudni hogy angliában mennyi a minimálkereset? Milyenek az életkörülmények? Az orvosi ellátás az oktatási intézmények szinvonala, a közbisztonság? Mennyire éreztetik az emberrel hogy nem angol? Milyenek a házbérlési lehetőségek és főként az ottani fizetésekhez képest milyen a megélhetés? Bocsánat hogy csak így lerohanlak a rengeteg kérdésemmel de az idő szorít az információ pedig kevés.

Előzmény: seci (61157)
seci Creative Commons License 2012.05.21 0 0 61157

Szerintem au-pair a jo valasztas az esetedben. Miert? Egyreszt a kozvetitok nagysagrendekkel megbizhatobbak, mint a munkakozvetitok. Masreszt nem kell hozza alaptoke. Harmadreszt e mellett tudsz tanulni. Negyedreszt tobb penzed lesz, mintha ehberert dolgoznal. Ha jogsid is van es tudsz/mersz vezetni, akkor ez extra bonus.

Ha korbenezel iwiw-en volt egy par au-pair ugynokseg, de ha nem talalsz, akkor valahol a linkjeim kozott megvan meg az, aki mar egy evtizede is ezzel foglalkozott.

-seci

Előzmény: franky90 (61151)
Munchausen Creative Commons License 2012.05.21 0 0 61156

Szerintem az F az Female, kulonben miert akarna Au pair-kent dolgozni. :-)

Igazabol szerintem mostansag penz nelkul kijonni, nem igazan sanszos, de ahogy elnezem az otthoni helyzetet ki tudja, ha en lennek ebben a helyzetben, igaz ferfikent, akkor beszereznek egy jo satrat es belevagnek de csak nyaron.

Előzmény: jwdo07 (61155)
netszkvid Creative Commons License 2012.05.20 0 0 61152

Hat ez attol fugg, mi erdekel inkabb :-) A hozzaszolasaidbol itelve, Neked a Science muzeum jobban bejonne (tele van technikai kutyuvel....). Es van mindenfele, otthon csodak Palotajanak nevezett helyen talalhato kis jatek.

 

Előzmény: WhiteEagle (61146)
franky90 Creative Commons License 2012.05.20 0 0 61151

22/F most lesz meg az érettségim. Elég sokat dolgoztam már életemben (tizenéves korom óta kb.) Nem vagyok büntetett előéletű, semmi törvénybe ütközőt nem csináltam sosem. 
Szüleim nagyon fiatalon kidobtak, így elég sokat kellett dolgoznom és tanulnom egyszerre, bár ennek köszönhetően elég rugalmas lettem. Jelenleg albérletben élek, bár eddig is így éltem, viszonylag nagyon nehezen. Az életerőm elfogyott, nincsen senki akire támaszkodjak. Az angolom kb. olyan ami az iskolában rám ragadt. Pénzem talán a repülőjegyre elég lenne, de mégis kiszeretnék menni külföldre mert úgy érzem már tökmindegy, és ennél csak jobb lehet. 

Most hogy ezt leírtam a segítségeteket kérném! Mi kell ahhoz hogy kimenjek Angliába (vagy esetleg máshova) és hogy ott dolgozni tudjak! (legszívesebben tanulnék de szerintem nem fog összejönni) 
Milyen papírokat kellene elintéznem? 

Esetleg nem tudnátok segíteni annyiban hogy szállást meg munkát keressek? Vagy valakinél vagy esetleg ismerősnél nincs olyan aki segíteni tudna? Vagy esetleg nem ismertek olyan családot ahol AU-PAIR-ként dolgozhatnék? 
BÁRMIT MEGTENNÉK HOGY KITUDJAK SZABADULNI EBBŐL AZ ORSZÁGBÓL! Persze mindenért megdolgoznék vagy később kifizetném ha dolgozom. Tudom hogy semmi sincs ingyen 

Választ, és esetleg kérdéseket előre köszönök. 
Bármilyen segítséget elfogadnék, lehetőleg levelet írjatok.

Munchausen Creative Commons License 2012.05.20 0 0 61150

Science. :-)

Előzmény: WhiteEagle (61146)
Munchausen Creative Commons License 2012.05.20 0 0 61149

A vezir kinyilatkozta valahol Chicagoban, hogy a kettos allampolgaroknak levelben is lehet majd szavazni, de hogy ezt hogy ellenorzik majd, es hogy miert csak a fideszre leadott szavazat lesz ervenyes azt elfelejtette kifejteni.

WhiteEagle Creative Commons License 2012.05.20 0 0 61148

Koszi!

Előzmény: Nincstöbbnick (61147)
Nincstöbbnick Creative Commons License 2012.05.20 0 0 61147

En a Science Museumra voksolnek. Szerintem joval izgalmasabb, interaktivabb, mint a masik, legalabbis az ingyenes fele.

Előzmény: WhiteEagle (61146)
WhiteEagle Creative Commons License 2012.05.20 0 0 61146

Kerdes. Nemsokara Londonban jarunk, es tobbek kozott megneznenk a Natural History Museum-ot es a Science Museom-ot is. Viszont elofordulhat hogy csak az egyikre lesz ido. Ha van esetleg aki jart mart mindkettoben, erdeklene hogy szerinte melyiket erdemesebb megnezni.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!