Keresés

Részletes keresés

tibikokoko Creative Commons License 2012.10.26 0 0 4519

Nekem is ezt dobta fel (többek között). Ez az alkatrész még kapható is nálunk! Hétvégén próba. ...kösz

Előzmény: Totya3 (4517)
Totya3 Creative Commons License 2012.10.26 0 0 4518

DAC-ot pedig a chipcad.hu/ -nál lehet venni. MCP4706.pdf ez I2C-s de van SPI-s is. 10bit bőven elég a fokozatmentes vezérléshez. Ha potival jól szabályozható a motor, akkor ezzel is...

Előzmény: tibikokoko (4516)
Totya3 Creative Commons License 2012.10.26 0 0 4517

Szia! Itt egy OPTOTriac: moc3041m Az adatlapban benne van a triakkal való összekötése. Ki lehetne próbálni a folyamatos szabályzást egy potival. Figyelni kell, hogy a LED ne kapjon túlterhelést! Adatlapban meghatározzák tapustól függően, hogy 5, 10, 15mA a teljes nyitása, ettől csak kisebb áram folyhat rajta. Ezt előtét ellenállással kell korlátozni. pl. 12V esetén 1Kohm. Sorba kötsz még egy potit is(pl. 10...22k) és ki lehet próbálni a motoron... 

Előzmény: tibikokoko (4516)
tibikokoko Creative Commons License 2012.10.26 0 0 4516

Nem kész áramkörre gondoltam, csak én még nem hallottam erről az optotric-triac párosításról. De időközben utánanéztem... (A GOOGLE a barátom.) Alkatrész ajánlatot szívesen veszek. ...kösz

 

Előzmény: Totya3 (4514)
tibikokoko Creative Commons License 2012.10.26 0 0 4515

Kösz, nálam ez nem alkalmazható mert a ventilátorom egy turbós gázkazánból származik (ami aszinkron motoros volt) de a könnyebb szabályozhatóság végett átalakítottam kefés motoros meghajtásra. Egyébként is jobb a fokozatmentes állíthatóság.

 

Előzmény: bakancsos745 (4513)
Totya3 Creative Commons License 2012.10.25 0 0 4514

Mire gondolsz pontosan? Kész megoldásokat nem tudok likelni, azért mertem ilyeneket írni, mert felemlítetted a PIC-et, gondoltam akkor csak ötletek kellenek. Alkatrészeket tudok javasolni esetleg.

Előzmény: tibikokoko (4512)
bakancsos745 Creative Commons License 2012.10.25 0 0 4513

     

 

 

A konyhai szagelszívón 3 fokozat van. Szerintem  a müködéséből kilehetne indulni. Az tekercseléssel  van megoldva a 3 fokozat. 

 

Ez csak egy tipp, egy laikustól.                                                                                

Előzmény: tibikokoko (4512)
tibikokoko Creative Commons License 2012.10.25 0 0 4512

Tudnál linkelni erről valamit!

Kösz

Előzmény: Totya3 (4510)
tozso7210 Creative Commons License 2012.10.25 0 0 4511

Sziasztok!

 

Most találtam a topikot, pár évvel ezelőtt én is ezzel a problémával küzdöttem,de a mechanikus problémák miatt feladtam.

Folytattam a saját elképzelésem alapján a fűrészpor tüzelést, mozgó alkatrészek nélkül.

A youtube-on találtam még egy olyan fanatikus embert mint én, aki hasonló megoldással tüzeli el a fűrészport.

Az ő filmje itt tekinthető meg:

 

http://www.youtube.com/watch?v=UrLS4dr9e4E

 

Töle kaptam az ötletet ,hogy ha a beömlő levegőt felgyorsítom akkor sokkal intenzívebb égést kapunk!

 

http://www.youtube.com/watch?v=nzs1yk07Je4

 

Ha viszont lezárom a rostély alatti rész és onnan nem adok levegőt akkor a láng keresztül halad a rostélyon és pár hét alatt szét égeti. Megoldás: vizesrostély.

 

Kb 10 éve kisérletezek a fúrészpor tüzeléssel.

A következő kisérleti iránya a faelgázosításos fűrészpor tüzelés.

 

 

Itt a képen már a vizes rostély látható, felette két hő álló betonból készült cső szimbolikus rajzával.

Ma öntöttem meg az egyik csövet, pár nap múlva tesztelem.

Ha esetleg valaki tudna valami okos ötlettel segíteni azt szívesen várom!

Totya3 Creative Commons License 2012.10.24 0 0 4510

Szia! Sajnos nem sikerült a "lökdösős" módszerrel kielégítő megoldást találni. Viszont a szénkefés motorokat nullátmenetes optotriak+triak párossal lehet szabályozni, mint ahogy a fúrógépeket is így szabályozzák.

PIC-el is elő lehet állítani az analog kimenetet, van amelyikben van is DAC, de egy ellenálláslétrával, vagy PWM jel integrálásával(szűrőtagokkal), esetleg digitális potméterrel(filléres cucc, csak programozni kell tudni) meg lehet oldani az OPTO vezérlését. Legalább is elvileg, mert ilyet konkrétan még nem építettem, de minden valószínűség szerint működnie kell.

Előzmény: tibikokoko (4509)
tibikokoko Creative Commons License 2012.10.24 0 0 4509

Sziasztok!

Építem az adagoló mechanizmust, már nagyon előrehaladott állapotban vagyok, próbatüzelés is megvolt de a szabályozás és beállítás lesz a legnagyobb és legidőigényesebb feladat úgy látom.

Totya!

Írtad a beadagolós oldaladon hogy folyamatban van az égéslevegő 240V-os motorral való megoldása, ebben van-e előrelépés? Én 240V AC kefés motorban gondolkodom triakos fázishasításos fordulatszabályozással, csak áramkört keresek ennek megoldására. Melyik lenne a jobb a (jövőbeni)PIC-es vezérlés számára, feszültséggel vagy digitálisan vezérelt? Fényképeket tegyek föl?

De bárkitől szívesen veszek infot!

 

Üdv.: Tibi

Tomiali Creative Commons License 2012.10.23 0 0 4508

Tomiali Creative Commons License 2012.10.23 0 0 4507

Sziasztok

 

Ha valakit érdekel van egy felesleges csigám.

Tengellyel eggyütt 780mm 150mm átmérő emelkedése 100mm 6mm vastag a levelek.

 

 

zoli_42 Creative Commons License 2012.10.22 0 0 4506

Ja,amúgy csak családi házat akarok füteni vele

Előzmény: zoli_42 (4505)
zoli_42 Creative Commons License 2012.10.22 0 0 4505

Szia

Én is erre gondoltam,még fejlesztésben vagyok ha lesznek fejlemények majd jövök még :-)

Előzmény: Totya3 (4501)
Totya3 Creative Commons License 2012.10.21 0 0 4504

Tényleg csak megérzésre, ha csont száraz, akkor 35-40, ha nem, akkor 50-60. Meg kéne mérni hány kg, mondjuk 100liter, akkor pontosabban lehetne tudni. De attól is függ még, hogy milyen a hőszigetelés és milyen jól sikerül beállítani a rendszert.

Előzmény: gyurma89 (4503)
gyurma89 Creative Commons License 2012.10.21 0 0 4503

elég sokat olvasgatom ezeket az aprítékos dolgokat, nagy hely kell neki meg néha át kell forgatni hogy kiszáradjon.meg nem baj ha nem nyers a fa amit feldolgozol, már az is sokat számít.

ha fűrészporból kell 25m3 akkor ebből szerinted egy 100-120nm es új építésű,10centis szigetelésű házhoz mennyi kellene?

Előzmény: Totya3 (4502)
Totya3 Creative Commons License 2012.10.21 0 0 4502

Szia! Elég sokat a levegő fúj ki, de amit nem tud, azt a soron következő tüzelő kitolja. Több köbméter fport és szotyit eltüzeltem vele, 1-2 havonta salakoltam ki a fejet. Kis kavicsok meg tudnak szívatni, ha a barátod belesöpri az udvart is a zsákba! :-)) Ezeket kézzel szoktam kiszedni, ha hallom, hogy csörömpöl. Persze 1cm-es szitán szitálom át, tehát akkora nem kerülhet bele, ami elakasztaná a csigát.

 

A faaprítékkal akkor éri meg fűteni, ha olcsó és száraz (ha vizes, akkor fajlagosan kétszer drágább)! Ha magadnak termeled, mindegy milyen, csak sok legyen! :)

A csigamotornak erősebbnek kell lennie, erre figyelj ( + nagy áttétel, nagy nyomaték.)

 

Ha tudsz eladni, biztosan sokakat érdekel majd, ha korrekt lesz az ár!

 

Előzmény: gyurma89 (4500)
Totya3 Creative Commons License 2012.10.21 0 0 4501

Szia!

A peremen körben lévő bevágások, vagy furatok segéd levegőt adnak az égőkeretben lévő anyagnak.

 

Nem volt alkalmam ilyen anyaggal próbálni, de az biztos, hogy ha éghető, akkor égnie kell. :) Fontos, hogy a levegő áramlás sebessége nem lehet nagy, mert elfújja a lángot. Ne számíts több méteres lángra, egy családi ház kazánjához nincs erre szükség(ha fóliát akarsz fűteni, ahhoz más fej, vagy nagyobb csőből készült kell szerintem). Szép lassan felviszi a vizet, majd ott tartja egész télen.

Hol kísérletezel vele? Mert szabad térben nem fog ugyanúgy égni, valamint a kazánban is be kell melegedjen, hogy utána szépen kezdjen égni.

 

 

Előzmény: zoli_42 (4499)
gyurma89 Creative Commons License 2012.10.21 0 0 4500

szia totya

 néztem az oldalad és jól levezetted a fej gyártását.

 

az lenne a kérdésem hogy ezekből az ujjabb fejekből az elégett hamut a levegő fújja ki?így hogy levezetted a szögletes verziót már gondolkozom egy újabb építésén.

a fűtőanyag fapríték lesz mert az aprítót már elkezdtem készítgetni.

olvastam hogy faaprítékkal csak úgy éri meg fűteni ha nagyon olcsón jut hozzá az ember.....elég nagy gépet építek, termelékeny lesz így remélem majd eladni is tudok a kész aprítékból.

 

üdv

zoli_42 Creative Commons License 2012.10.20 0 0 4499

Szia

Erre gondoltam,köszönöm.Ez gondolom annyit csinálhat hogy a levegöt nem engedi ki szaladni a fejböl.Ma egésznap kisérleteztem a kukorica ocsúval de azt vettem észre ha megvan a parázs egy ideig ég aztán kialszik.De nekem csak egy sor lyuk van és nincs rajta ilyen keret,lehet hogy nekem gyorsan elszalad a levegö és ezért  nem tudja utángyujtani a parazsat?Ezzel a kukorica ocsúval valami tapasztalatod van ?

Előzmény: Totya3 (4498)
Totya3 Creative Commons License 2012.10.20 0 0 4498

Szia! Nem tudom pontosan egyre gondolunk-e, de ha a bevágásokra gondolsz körben a peremnél, akkor attól kb. 1cm-re vannak a furatok, azaz a peremtől 10..15mm. De a bevágásokat helyettesíteni lehet furatokkal is. Azon levegő jön körben a peremnél. Ha nem erre gondoltál, akkor pontosíts!

Előzmény: zoli_42 (4497)
zoli_42 Creative Commons License 2012.10.20 0 0 4497

Sziasztok

Totya3, néztem az oldalad nagyon tetszik az égöfej,szeretnék egy ilyet csinálni.Az lenne a kérdésem a felsö lángterelö lemez(mármint ha jól gondolom ez a neve a belülröl bordázott lemeznek :) )és a furat közép között mekkora távolság van?

Totya3 Creative Commons License 2012.10.20 0 0 4496

Szia! Ötleteket lehet venni belőle, bár nem kimondottan illik a szevovezérlő elé, miután 9 diszkrét állapotot tud csak visszajelezni. Ugyanennyi alkatrészből lehet építeni egy folyamatos szabályzót is. A szerzőnek nyílván nem ez volt a célja, nem az Ő munkáját kritizálom természetesen!

Előzmény: dBase (4494)
Totya3 Creative Commons License 2012.10.20 0 0 4495

Szia! Igen, lehet, hogy több tekercs is van a motorban és ezzel oldják meg a sebességeket, bár mostanában inkább elektronikával csökkentik a feszt. Régen ellenálláson fűtötték el a "fordulatszámot", de ez nem túl hatékony megoldás...

Előzmény: Törölt nick (4493)
dBase Creative Commons License 2012.10.20 0 0 4494

Ha esetleg 20-100 fok között kell szabályozott feszültség kimenet, melynél szabályozható a min és max hőmérséklethez tartozó feszültség, határok között ezt tudom ajánlani nemrég nézegettem.

http://www.hobbielektronika.hu/cikkek/hutoborda_homerseklet_szabalyozasa_es_kijelzese.html?pg=3

Előzmény: Totya3 (4488)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.20 0 0 4493

Az ITT-ben két dióda és kondi is van, gondolom úgy oldják meg a fordulaszám váltást, vagy nem?

Előzmény: Totya3 (4492)
Totya3 Creative Commons License 2012.10.20 0 0 4492

Szia! Van egy alapáram felvétele a motornak, de az kisebb mint ha terhelnéd. Esetleg próbáld meg a feszültséget csökkenteni addig, amíg biztonságosan elbírja, mert akkor lassabban is forog és kevesebb áram is folyik. A dolog négyzetesen csökkenti a felvett teljesítményt.

Előzmény: Törölt nick (4491)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.19 0 0 4491

Elsőre mégiscsak  ablaktörlő lett a kisérlet tárgya, kunyeráltam egy ITT-t ami BMV-ben  volt, most szétrohadt az állórésze, és bontóból vettem egy másikat, Bakony Művek ! a Ladára

Na ez utóbbi nem olyan kifinomult, hangoskodik, nincs szarrátömítve, de szinte új.

Kb. 60 1/min a tengely fordulata, ezzel a 6-os menetesszár egy fordulattal 1 mm-t mozgatja lineárisan a rudazatot, 10-20 mp áll rendelkezésre a szabályozandó tartományban.

Azt egye jól gondolom, hogy a motor teljesítményfelvétele nyomatékfüggő, ha a rudazat mozgatása nem kíván nagy erőt, nem lesz túl magas a fogyasztása sem?

Előzmény: Totya3 (4489)
Totya3 Creative Commons License 2012.10.19 0 0 4490

Egy kis adalék a Carborobot hulladéktüzeléssel témához:

carborobot.hu/HU/Hulladek.htm

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!