Keresés

Részletes keresés

Lord Iffy Creative Commons License 2001.10.15 0 0 219
ugye milyen öröm ha kizöldell? :O))) mi már most vágtuk 2x-ra.
Előzmény: SzAndi (218)
SzAndi Creative Commons License 2001.10.15 0 0 218
Hello Mindenki!!!
Hihetetlen egy hete ültettük a füvet, és már nő. 1,5-2cm es zöld füvünk van. Apropó a hangyákkal mit lehet csinálni, ugyanis egy helyre citálják a magokat a boly köré. Akárhányszor szétlocsoljuk, a magok másnap újból ott vannak.
SzAndi
BDL Creative Commons License 2001.10.11 0 0 217
Üdv Mindenkinek!

Elhanyagolt, gyomos kertet szeretnék füvesíteni. A fórumon fűmag típusokról, ötletekről, hasznos tudnivalókról olvasgattam. De szeretném megkérdezni hozzáértőbbek véleményét: hogy mit kellene tennem a füvesítés előtt, hogy csak fű nőjön, és ne a gyom. Azt tudom, hogy vannak gyomirtó szerek, használtam is egyet-kettőt eddig (pl. szőlő között), de valahogy a siker csak átmeneti volt. Van-e valakinek ötlete, javaslata, hogy a fűmag szórás előtt milyen előkészítési munkálatok szükségeltetnek.
Köszönettel,
BDL

onobody Creative Commons License 2001.10.09 0 0 216
A füszálak vége mindig elfagy , az a baj
ha a gyökere is kifagy.
Többször is ültettem már ősszel ,
még soha sem volt semmi gond!

Onobody

Előzmény: SzAndi (215)
SzAndi Creative Commons License 2001.10.09 0 0 215
onobody
Köszi szépen a jó tanácsot. Megfogadom. Kifejezetten nem nyugtattál meg, de azért reménykedek. Egyébként mi az a fűhosszúság, ami már nem fagy el?
SzAndi

Előzmény: onobody (214)
onobody Creative Commons License 2001.10.08 0 0 214
Szia SzAndi !
Az idén már nem kell nyirni , mütrágyázni
szerintem még jövőre sem kell.
Tavasszal már rá lehet menni , és nyirni is kell.
Az idén már nincs teendőd , csak imádkozni ,
hogy ne legyen rá -30fok , mielőtt betakarja
a hó.

Üdv Onobody

Előzmény: SzAndi (212)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.08 0 0 213
nem kell ez a nyavajás. kezdek erősen aggódni. igaz, még csak 1 hetes, de csodálatos szép idő volt rá. igaz, a mag nem volt a legfrissebb...
Előzmény: Törölt nick (198)
SzAndi Creative Commons License 2001.10.08 0 0 212
Végre mindent elültettünk !!! A gyümölcsfákon keresztül, a díszfákon, a rózsákon át mindent. És végül a fűmagot is, 8 Kg-ot. Nyugtassatok meg, hogy még ki fog nőni, és nem fagy el. Azért mertünk vállalkozni rá mert többen is azt írtátok, hogy szeptember vége okt. eleje a legalkalmasabb időszak a fűültetésére. Mostmár nincs más dolgom, csak locsolni és várni. De meddig? Mikor lehet rámenni? Ha ilyen későn ültettük, akkor az idén le kel még vágni? Ha igen, akkor milyen hosszúra érdemes hagyni? Mikor kel először műtrágyázni?
Előlre is köszi: SzAndi
Futserg_o AdVyx Jr. Creative Commons License 2001.10.06 0 0 211
JJJJJJJJJJJJJAAAAAAAAAAAAAAAAJJJJJJJJJJJJJJ!

Mindenhol kezd nőlni a füvem, kivéve ott, ahová szórtam műtrágyát. Ugye ez csak véletlen!

JJJJJJJJJJJJJAAAAAAAAAAAAAAAAJJJJJJJJJJJJJJ!

Futserg_o AdVyx Jr. Creative Commons License 2001.10.06 0 0 210
Reggel felkeltem, csipás szemeimet a kertemre vetettem, és mit látok; foltokban ugyan, de NŐL A FÜVEM!!!!!!!!
Futserg_o AdVyx Jr. Creative Commons License 2001.10.05 0 0 209
Köszi az ötletet, majd vmit megpróbálok tenni a szép gyep érdekében. Mivel nem sok levél van vmi hegyessel összegyűjtögethetem, mondjuk hetente...
Előzmény: SzAndi (207)
onobody Creative Commons License 2001.10.04 0 0 208
Én azt a beásható müanyag rácsot javasolnám,
ami meggátolja , hogy a kocsi kitapossa a füvet.
Nem olcso, de nem látszik belőle semmi, és nem
kell csak ott leraknod ahol az auto kereke tapos.
Egy keskeny sáv az egész.

Üdv Onobody

Előzmény: dadnn (206)
SzAndi Creative Commons License 2001.10.04 0 0 207
Szia Futserg_o AdVyx Jr.!
Nemtudom,hogy hatásos módszer-e még nem próbáltam.De szerintem, ha valamilyen úton módon rá mennél a gyepesített területre, pl. egy fa deszkán lépkedve, akkor nem nyomnád be a súlyoddal a magokat túl mélyre. Vegyél egy puha sörtéjű septűt, és ezzel próbáld elsöprögetnia leveleket. Így a magokat, vagy a serkenő füvet nem téped ki. Nem mondom, nem kis meló, de jó szorakozást hozzá. Nade legalább nem túl drága megoldás.
Üdv: SzAndi
Előzmény: Futserg_o AdVyx Jr. (194)
dadnn Creative Commons License 2001.10.04 0 0 206
> Gondolom egy nagy parkoló elé keresel megoldást...
nem igazan kb. 20m2
> Tetszik a gyeprács? ..?
jobban tetszik a fu :-)
> 'Lenyomni az árát'?
pl. hazai gyarto, aki olcsobban tudja adni uazt a muanyagot, amit az aruhazak Nemeto.-bol hoznak
Előzmény: Komárom- (205)
Komárom- Creative Commons License 2001.10.04 0 0 205
dadnn !
Gondolom egy nagy parkoló elé keresel megoldást...
Tetszik a gyeprács? ..?
Nekem nem. Jobban jársz egy kocsi murvával, fű nélkül. Ha begurul az autó és még hallani is, ennél nincs jobb megoldás.
'Lenyomni az árát' ? ezt meg nem értem.
Előzmény: dadnn (204)
dadnn Creative Commons License 2001.10.03 0 0 204
Csak kicsit offtopic temában kérnék segítséget. Autobeállót szeretnék csinálni, természetesen füveset. Ehhez gyeprácsot kéne lerakni, de a beton ronda, a m?anyag meg drága. Mi a jó megoldás, hogy lehet lenyomni a gyeprács árát (pl. nagyker, külföld)?
outdownS Creative Commons License 2001.10.02 0 0 203
Lehullott levelek ellen létezik egy célszerszám: gereblye a neve. (-:)

(Csak tudnám, miért kell mindjárt méregdrága gépekben gondolkodni?)

Előzmény: Törölt nick (196)
onobody Creative Commons License 2001.10.01 0 0 202
Syerintem felesleges , csak élezd meg jól
a fünyiró pengéjét.
Hogy vágja a füvet ne pedig tépje!
Ha most ősszel vetetted , szerintem már
felesleges levágni , majd tavasszal.

Üdv Onobody

Előzmény: Futserg_o AdVyx Jr. (201)
Futserg_o AdVyx Jr. Creative Commons License 2001.10.01 0 0 201
Üdv. onobody!
Az igaz, hogy először jobb kézzel lenyírni a füvet?(Azért 45m2 nem piskóta...) Én ezt olvastam vhol.

Tozatu: köszi!

Előzmény: onobody (199)
Tozatu Creative Commons License 2001.09.30 0 0 200
Mellesleg,ha késve is Boldog szülinapot!Tozatu
Előzmény: Futserg_o AdVyx Jr. (194)
onobody Creative Commons License 2001.09.30 0 0 199
Szia Futserg_o AdVyx Jr.

Nekem olyan fünyiróm van ami összegyüjti
a füvet , ha nem gyülik tul sok levél össze ,
akkor azokat is lazán felszippantja , és
belegyüjti a zsákba.
Gyakran kell ősszel is nyirni a pázsitot ,
és akkor nincs gond !!

Üdv Onobody

Előzmény: Futserg_o AdVyx Jr. (194)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.30 0 0 198
azert vigyazz, Magyarorszagi viszonyok kozepette ez a gyepesites nem mindenutt OK, eppen hazank eltero klimatikus viszonyai miatt!

ja, hogy csatlakozzak a topic alaptemajahoz: ma vegre hozzajutottam a kertben egy kis helyen a gyepesiteshez (legalabb 5 eve lett azon a helyen kiirtva a gyep, tehat ez nekem komoly, szinte unnepi esemeny). remelem, a meteorologusaink ezuttal vegre nem tevednek, s jovo heten tenyleg enyhe ido lesz, mert akkor 2-3 het mulva mar latszik valami!!!

Előzmény: Komárom- (197)
Komárom- Creative Commons License 2001.09.30 0 0 197
A fűvetés utáni egyetlen hátrány, hogy igen sokat kell nyírni ! Egyébként nem hazai szakirodalom javasolja a gyümölcsfák alatti fűvesítést, gondolom a vízháztartás jobbítása érdekében is...
--- A takarításról ..?? Lehullik a lombja minden fának és cserjének ami talán tavaszra talán nem is észrevehető: szél, rothadás, utolsó és első fűnyírás ... Nem is ehhez a témához, DE jókat derülök a 'precíz' vidéki gazdákon, akik kertjükbe csak fenyőféléket ültetnének, mivel a fa szemetel és össze kell söpőőrni, - takarítani kell utánna. -- Azután meg az a baj, hogy jól megtrágyázták friss (istálló mellett tornyozott trágyával) és még műtrágyát is szórnak köré, hogy jobban nőjjön. -- NNa de a víz az drága és a szegény növény meg nem bírja. Úgyhogy marad a csalódás.
Előzmény: Futserg_o AdVyx Jr. (194)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.29 0 0 196
a rothadás egy dolog, ettől nagyobb gond, hogy a lehullott levelek letakarják, beárnyékolák a gyepedet. vmi szippantó vagy fújó levélgyüjtővel el kéne távolítani /csak egy kisebb vagyonba kerül az ilyesmi herkentyű :( /
Előzmény: Futserg_o AdVyx Jr. (195)
Futserg_o AdVyx Jr. Creative Commons License 2001.09.28 0 0 195
...mármint a levelek rothadása...
Előzmény: Futserg_o AdVyx Jr. (194)
Futserg_o AdVyx Jr. Creative Commons License 2001.09.28 0 0 194
Sziasztok!
Onobody tanácsát megfogadva most kezdtem el a füvesítést (mellesleg szülinapom van:)).
A kérdésem az lenne; ahova füvesítettem, ott körtefák találhatóak, s a lombhullásuk (majd a rothadásuk) nem lesz káros hatással a gyepemre?
SzAndi Creative Commons License 2001.09.28 0 0 193
Köszi szépen Kuba.
Sokat segítettél. Mi eléggé laikusak vagyunk e téren, de szeretnénk jól csinálni. Szívesen fogadok bármilyen fű és faápolási tanácsot, mert most vagyunk a kellős közepében.
Üdv SzAndi
Előzmény: kuba (178)
hoffarta Creative Commons License 2001.09.28 0 0 192
Sajna erre nem tudok válaszolni. Nálam az út füvesedett be, vagyis én nem vetettem fűmagot a kocsibejáróhoz, csak rendszeressen nyírtam, és a magrólkelők kiszorultak, mivel nem tudtak magot érlelni. Pitypang is él közötte, de nem zavar. Persze ez nem pázsit. Viszont akaratom ellenére befüvesedett, így én csak nyírom, nyírom, nyírom. Ja, és a kaszálékot nem szoktam összeszedni. Legfeljebb csak akkor, ha nagyon magas volt a fű. De egyébként semmi munkát nem végzek a gondozása érdekében. Lehet, hogy azért olyan tömött, és erős, és zöld, és szép, mert hagytam, hogy az telepedjen meg, aminek ezek a körülmények a legjobbak? Illetve csak biztosítottam a fű számára a megfelelő feltételeket?
Előzmény: barnetto (190)
Tozatu Creative Commons License 2001.09.27 0 0 191
Szerintem nem kell ennyire félni a gyomoktól,azok is takarják,gyökerükkel lazítják a talajt,csak nem szabad magot szórni engedni.Ha rendszeresen fűnyírózol kipusztul a nagyja.Sajnos a pitypangot csak szúrókával lehet.Sőt,ha pár helyen hagysz füvet magozni,a természet befoltozza a lyukakat.Jó,ha a kaszálékot is szétfúvatod a tetejére.Persze,ha nagy a lyukad.....Tozatu
Előzmény: barnetto (190)
barnetto Creative Commons License 2001.09.27 0 0 190
Félreértettél, Hoffarta, nem a fűmaggal akarom vetni. A terep, amit lazítani kellene, nem üres. Most is füves, csak a tavalyi nagy szárazságban, vagy más miatt, sok fű kipusztult. Pitypang és egyéb gyomok voltak közte, amiket tavaly legyomirtóztam. (tudom, biotlan, többet nem) Na most a gyom- és fűhiány miatt nagy kopasz darabok vannak, eleve ezeket kéne valamikor füvesítenem. A mustár és mézontó nem nyomja el a meglevő füvet?

Pireisz, a mulcsot használom, a kapálgatás is jó, de tudod, nálam az a legnagyobb gond, hogy nem tudok naponta rájuk nézni, csak 2 hetente.

Előzmény: hoffarta (188)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!