Keresés

Részletes keresés

kicsi kacat Creative Commons License 2012.10.30 0 0 4532

A vezérlést ugy megoldjátok,hogy beuzemeled és kozben tuzelo anyag fajtát véltasz és nem kell utána állitani.

Előzmény: Totya3 (4531)
Totya3 Creative Commons License 2012.10.30 0 0 4531

Sajnos nem tudtam megnézni a vezérlő adatlapját a gyártó oldalán, mert hibás az oldal, de nem hiszem, hogy tudná mindazt, amit szeretnék, mindezt kb. 5-10x-es áron...

A törekvésünk az, hogy a beüzemelés, egyszeri behangolás után semilyen további beavatkozásra ne legyen szükség, mindezt olcsón és relatív egyszerűen. Ezt úgy tűnik sikerül elérni. Az eddig ismert gyári vezérlők nem tudják ezt.

Előzmény: kicsi kacat (4530)
kicsi kacat Creative Commons License 2012.10.30 0 0 4530

A tegnap probáltam de nem tudttam irni valamiért.

Totya3 pontosan a BIOTTOMAT minir-e gondoltam.Mekem egy éve megy és semmi bajom nem volt vele.A széraz gyalult forgécstol a nyers furécsporig visz mindent, konnyen állithato.

Totya3 Creative Commons License 2012.10.30 0 0 4529

...most olvasom, hogy nem a Proteust akartam írni, hanem a flowcode -t!

Előzmény: Totya3 (4528)
Totya3 Creative Commons License 2012.10.30 0 0 4528

Mostanában azon agyalok, hogy tervezek egy alap áramkört, benne egy PIC-el, amit folyamatleíró nyelvvel lehetne programozni USB-n keresztül(bootloadert kéne előtte beégetni). Általában egy nyákterv alapján sokan el tudnak készíteni egy áramkört és instrukciókkal a programot is meg tudná írni az is, akinek nagyobb programozási ismerete nincs. Ehhez ki kéne próbálnom a Proteust! Már régóta tervezem, de eddig nem érdekelt annyira, hogy belefogjak. Most az APB PLC után nem esne nagyon nehezemre. Meglátom mire lesz időm és kedvem!

Előzmény: stadler7 (4526)
Totya3 Creative Commons License 2012.10.30 0 0 4527

Szia! A Microchip ingyenes C fordítóit használom.

XC fordítók

C18 fordító

A C18-at régóta a 18F-ekhez.

Az XC8-at mostanában a 16F-ekhez a Hi-Tech C helyett, de nincs sok gond vele, ugyanazok a kódok lefordulnak, apró változtatásokkal. Elvileg a 18F-eket is kezeli, de nem próbáltam.

Ingyeneség átka, hogy nem optimalizálnak. Ezt nem nagyon lehet észrevenni egyszerű esetben, ahol meg igen, ott nem érdemes C-ben programozni, azt a részt...

A C kicsit megkönnyíti a dolgát az embernek, főleg matekos részeknél! Régen nehezen indultam neki, ma mindent ebben írok.

Írtam levelet a rajzoló programokról is...

Előzmény: stadler7 (4526)
stadler7 Creative Commons License 2012.10.29 0 0 4526

Nekem a frekiváltóval szerencsém volt sikerült ingyen szereznem egyet.... Ha nem is tudja a teljes energiamennyiséget megmérni, egy részét biztosan. A PID-et már sikerült megemésztenem, de kellett idő hogy annyira letisztuljon, hogy le tudjam programozni. Inkább abban kérnék segítséget, hogy milyen C fordítót használsz? Ki szeretném próbálni a C-t PIC-en, mert az ASSEMBLY nagyon melós nyelv. Még egy kérdés, milyen programot használsz elvi kapcsolási rajz készítéshez? Köszi!

Előzmény: Totya3 (4525)
Totya3 Creative Commons License 2012.10.29 0 0 4525

Szia! Köszi! Nekem is kéne egy ilyen frekiváltó! Szegény motor keményet indul, igaz bírja. Ha tudok segíteni a PID-ben, szívesen!

Motor fogyasztásáról. Szerinted meg tudja mérni az óra ezeket a lökéseket?

Előzmény: stadler7 (4524)
stadler7 Creative Commons License 2012.10.29 0 0 4524

Sziasztok!

 

Ma én is változtattam a programomon. Eddig csak egy integráló szabályzó szabályozta a füsthőfokot, de ma leprogramoztam egy rendes PID szabályzót, és jól működik. Időközben lecseréltem a beadagoló motort is egy 3 fázisú aszinkron motorra, amit frekiváltóval hajtok. Nagyon jó, mert egyrészt 1 fázisból hármat csinál, másrészt nincs induláskor 8-10In áramfelvétel a rámpával felfuttatás miatt.

Totya3 gratulálok a megoldásaidhoz! Nekem is kell majd még egy PID kör, ami a vízhőfokot tartja állandó értéken, ez lesz a következő megoldandó feladat.

Totya3 Creative Commons License 2012.10.29 0 0 4523

Szia! Pontosan melyikre gondolsz? Sokat keresgéltünk itt korábban, egyik sem felelt meg a jelenleg felállított kritériumainknak.

(Részletesen az oldalamon olvashatsz erről)

Előzmény: kicsi kacat (4521)
Totya3 Creative Commons License 2012.10.29 0 0 4522

Ma tovább léptem és a külső hőfoktól tettem függővé a víz alapjel maximális értékét(s_max). Erre azért van szükség, mert hideg rendszerről indulva, mire a szoba hőfoka elérné a kívánt hőfokot, addigra túl magasra emelkedhetne a vízhőfok, korlátozás nélkül. Nagy tömegű víz esetében ez gond, mert órák alatt hűlne vissza, addig túlfűtené a szobát. Ha alacsony értéket állítanánk be, akkor az kevés lenne nagy hidegben. Kézzel állítgatni pedig nem felhasználóbarát tevékenység.

Tehát, ha a kinit hőfok 16fok, akkor a max vízhőfok 46C, ha -25, akkor 60C. Kettő között arányosan változik. Így begyújtáskor nem kell attól tartani, hogy túlfűtődik a rendszer, pazarolva ezzel az energiát. A feltüntetett hőfokok az én rendszeremhez illeszkednek, egyedi tapasztalati úton meghatározottak.

Ezzel a két módosítással elértem, hogy bármilyen külső és belső körülmény mellett, bármilyen fűtőanyaggal, egyszerű begyújtási procedúrával(egy gomb+egy gyufa), további beavatkozás nélkül, biztonságosan és nagy hatékonysággal működik a fűtés.

Előzmény: Totya3 (4520)
kicsi kacat Creative Commons License 2012.10.29 0 0 4521

Sziaszto a tavaj épitettem én is égetöt elég jol mukodik de nem ez a lényeg , olvasom ,hogy mindenki a vezérlon agyal miért nem vesztek gyárit 50-60 ezerért lehet venni és nincs gond vele .

Totya3 Creative Commons License 2012.10.28 0 0 4520

Sziasztok!

Egy ideje már tervezgetem, hogy a beadagolás mennyiségét függővé teszem a füst alapjelével. Észrevettem, hogy ha alacsony füsthőfokkal kell menni, akkor ugyanannyi anyag nehezebben indul meg, mint magasabb kívánt füshőfok esetében. Ezért most a beadagolás időtartama 100 és 180C között 2 és 3,8másodperc között változik arányosan. Ma programoztam le, már így megy, ha lesznek tapasztalataim, megírom. Eddig minden rendben megy...

tibikokoko Creative Commons License 2012.10.26 0 0 4519

Nekem is ezt dobta fel (többek között). Ez az alkatrész még kapható is nálunk! Hétvégén próba. ...kösz

Előzmény: Totya3 (4517)
Totya3 Creative Commons License 2012.10.26 0 0 4518

DAC-ot pedig a chipcad.hu/ -nál lehet venni. MCP4706.pdf ez I2C-s de van SPI-s is. 10bit bőven elég a fokozatmentes vezérléshez. Ha potival jól szabályozható a motor, akkor ezzel is...

Előzmény: tibikokoko (4516)
Totya3 Creative Commons License 2012.10.26 0 0 4517

Szia! Itt egy OPTOTriac: moc3041m Az adatlapban benne van a triakkal való összekötése. Ki lehetne próbálni a folyamatos szabályzást egy potival. Figyelni kell, hogy a LED ne kapjon túlterhelést! Adatlapban meghatározzák tapustól függően, hogy 5, 10, 15mA a teljes nyitása, ettől csak kisebb áram folyhat rajta. Ezt előtét ellenállással kell korlátozni. pl. 12V esetén 1Kohm. Sorba kötsz még egy potit is(pl. 10...22k) és ki lehet próbálni a motoron... 

Előzmény: tibikokoko (4516)
tibikokoko Creative Commons License 2012.10.26 0 0 4516

Nem kész áramkörre gondoltam, csak én még nem hallottam erről az optotric-triac párosításról. De időközben utánanéztem... (A GOOGLE a barátom.) Alkatrész ajánlatot szívesen veszek. ...kösz

 

Előzmény: Totya3 (4514)
tibikokoko Creative Commons License 2012.10.26 0 0 4515

Kösz, nálam ez nem alkalmazható mert a ventilátorom egy turbós gázkazánból származik (ami aszinkron motoros volt) de a könnyebb szabályozhatóság végett átalakítottam kefés motoros meghajtásra. Egyébként is jobb a fokozatmentes állíthatóság.

 

Előzmény: bakancsos745 (4513)
Totya3 Creative Commons License 2012.10.25 0 0 4514

Mire gondolsz pontosan? Kész megoldásokat nem tudok likelni, azért mertem ilyeneket írni, mert felemlítetted a PIC-et, gondoltam akkor csak ötletek kellenek. Alkatrészeket tudok javasolni esetleg.

Előzmény: tibikokoko (4512)
bakancsos745 Creative Commons License 2012.10.25 0 0 4513

     

 

 

A konyhai szagelszívón 3 fokozat van. Szerintem  a müködéséből kilehetne indulni. Az tekercseléssel  van megoldva a 3 fokozat. 

 

Ez csak egy tipp, egy laikustól.                                                                                

Előzmény: tibikokoko (4512)
tibikokoko Creative Commons License 2012.10.25 0 0 4512

Tudnál linkelni erről valamit!

Kösz

Előzmény: Totya3 (4510)
tozso7210 Creative Commons License 2012.10.25 0 0 4511

Sziasztok!

 

Most találtam a topikot, pár évvel ezelőtt én is ezzel a problémával küzdöttem,de a mechanikus problémák miatt feladtam.

Folytattam a saját elképzelésem alapján a fűrészpor tüzelést, mozgó alkatrészek nélkül.

A youtube-on találtam még egy olyan fanatikus embert mint én, aki hasonló megoldással tüzeli el a fűrészport.

Az ő filmje itt tekinthető meg:

 

http://www.youtube.com/watch?v=UrLS4dr9e4E

 

Töle kaptam az ötletet ,hogy ha a beömlő levegőt felgyorsítom akkor sokkal intenzívebb égést kapunk!

 

http://www.youtube.com/watch?v=nzs1yk07Je4

 

Ha viszont lezárom a rostély alatti rész és onnan nem adok levegőt akkor a láng keresztül halad a rostélyon és pár hét alatt szét égeti. Megoldás: vizesrostély.

 

Kb 10 éve kisérletezek a fúrészpor tüzeléssel.

A következő kisérleti iránya a faelgázosításos fűrészpor tüzelés.

 

 

Itt a képen már a vizes rostély látható, felette két hő álló betonból készült cső szimbolikus rajzával.

Ma öntöttem meg az egyik csövet, pár nap múlva tesztelem.

Ha esetleg valaki tudna valami okos ötlettel segíteni azt szívesen várom!

Totya3 Creative Commons License 2012.10.24 0 0 4510

Szia! Sajnos nem sikerült a "lökdösős" módszerrel kielégítő megoldást találni. Viszont a szénkefés motorokat nullátmenetes optotriak+triak párossal lehet szabályozni, mint ahogy a fúrógépeket is így szabályozzák.

PIC-el is elő lehet állítani az analog kimenetet, van amelyikben van is DAC, de egy ellenálláslétrával, vagy PWM jel integrálásával(szűrőtagokkal), esetleg digitális potméterrel(filléres cucc, csak programozni kell tudni) meg lehet oldani az OPTO vezérlését. Legalább is elvileg, mert ilyet konkrétan még nem építettem, de minden valószínűség szerint működnie kell.

Előzmény: tibikokoko (4509)
tibikokoko Creative Commons License 2012.10.24 0 0 4509

Sziasztok!

Építem az adagoló mechanizmust, már nagyon előrehaladott állapotban vagyok, próbatüzelés is megvolt de a szabályozás és beállítás lesz a legnagyobb és legidőigényesebb feladat úgy látom.

Totya!

Írtad a beadagolós oldaladon hogy folyamatban van az égéslevegő 240V-os motorral való megoldása, ebben van-e előrelépés? Én 240V AC kefés motorban gondolkodom triakos fázishasításos fordulatszabályozással, csak áramkört keresek ennek megoldására. Melyik lenne a jobb a (jövőbeni)PIC-es vezérlés számára, feszültséggel vagy digitálisan vezérelt? Fényképeket tegyek föl?

De bárkitől szívesen veszek infot!

 

Üdv.: Tibi

Tomiali Creative Commons License 2012.10.23 0 0 4508

Tomiali Creative Commons License 2012.10.23 0 0 4507

Sziasztok

 

Ha valakit érdekel van egy felesleges csigám.

Tengellyel eggyütt 780mm 150mm átmérő emelkedése 100mm 6mm vastag a levelek.

 

 

zoli_42 Creative Commons License 2012.10.22 0 0 4506

Ja,amúgy csak családi házat akarok füteni vele

Előzmény: zoli_42 (4505)
zoli_42 Creative Commons License 2012.10.22 0 0 4505

Szia

Én is erre gondoltam,még fejlesztésben vagyok ha lesznek fejlemények majd jövök még :-)

Előzmény: Totya3 (4501)
Totya3 Creative Commons License 2012.10.21 0 0 4504

Tényleg csak megérzésre, ha csont száraz, akkor 35-40, ha nem, akkor 50-60. Meg kéne mérni hány kg, mondjuk 100liter, akkor pontosabban lehetne tudni. De attól is függ még, hogy milyen a hőszigetelés és milyen jól sikerül beállítani a rendszert.

Előzmény: gyurma89 (4503)
gyurma89 Creative Commons License 2012.10.21 0 0 4503

elég sokat olvasgatom ezeket az aprítékos dolgokat, nagy hely kell neki meg néha át kell forgatni hogy kiszáradjon.meg nem baj ha nem nyers a fa amit feldolgozol, már az is sokat számít.

ha fűrészporból kell 25m3 akkor ebből szerinted egy 100-120nm es új építésű,10centis szigetelésű házhoz mennyi kellene?

Előzmény: Totya3 (4502)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!