Keresés

Részletes keresés

laci bácsi Creative Commons License 2014.04.15 0 0 78563

De miért nem tudod?

Record chief 2 inch, és ez bármilyen gáztölténnyel működik.

Előzmény: VANESSZA 1 (78562)
VANESSZA 1 Creative Commons License 2014.04.15 0 0 78562
... már végképp nem tudom, hogy milyen gázpisztolyt lenne érdemes venni, és milyen típusú töltényt??
laci bácsi Creative Commons License 2014.04.14 0 0 78561

Persze hogy tudjuk, harcos.

A riasztó töltény riasztásra szolgál, akusztikai riadalomkeltés a szakszerű megnevezése. A disznóölő patron pedig a háztáji sertésállomány megritkítására lett kifejlesztve, azaz a vágósúlyban lévő disznók leölésének nemes célját szolgálja.

 

Te mit szeretnél?

Előzmény: trakeszv6 (78559)
roland7 Creative Commons License 2014.04.14 0 0 78560

"hiszen senkinek nem jutott volna eszébe, hogy Derrickmanus-t Rolandnak szólítsa."

 

Viszont Derrickmanus nem én vagyok.

Előzmény: Donci62 (78556)
trakeszv6 Creative Commons License 2014.04.14 0 0 78559

Piacon lehet kapni "disznóölö patront"a forgomba jó,tudja valaki mi a különbség a riasztó-és disznóölö patron között?

Donci62 Creative Commons License 2014.04.14 -1 0 78557

"  Te kötekedsz alaptalanul indafapuskázol( én nem az vagyok)  "

 

Eszembe sem jutott, most hogy ritkábban tudok benézni, hogy azonosítsalak, ha Derrickmanus nem figyelmeztet észre sem vettem volna, hogy megint jóindulatúan beugrottam egy újabb provokációdra.

Az utóbbi időben nem nagyon romboltál, kár megint elkezdeni a trollkodást!

 

Előzmény: Törölt nick (78555)
Donci62 Creative Commons License 2014.04.14 -1 0 78556

Ne terelj megint!

Revolverekről volt szó, és a menetvédő funkciójáról.

A szűkítéssel kapcsolatos agyfingásodra már kétszer is leírtam a választ, sajnálom, hogy nem vagy képes értelmezni (vagy nem akarod, mert így lehet továbbvinni a balhét), mert rajtad kívül szvsz minden értelmes embernek leesett már.

Akkor még egyszer nagyon egyszerűsítve: 6 mm belső átmérőjű furathoz képest egy szintén 6 mm belső átmérőjű furat hogyan számít szűkítésnek te kis fizikus?

Az, hogy Indafapuska vagy, pedig nem kétséges, hiszen senkinek nem jutott volna eszébe, hogy Derrickmanus-t Rolandnak szólítsa.

Sokan emlékeznek ám a Roland-al folytatott csatáidra, furkálódásaidra ellene.

Részemről befejeztem veled, most, hogy 100%-os a kiléted, mert nincs kedvem megint cserepadról nézni a meccset miattad.:-)

Előzmény: Törölt nick (78555)
Donci62 Creative Commons License 2014.04.14 -1 0 78554

Igazad van, figyelmetlen voltam.:-(

Meg aztán nem nagyon van már kedvem foglalkozni Indafapuskával, meg vadászni rá.

Van mostanában sok jobb dolgom,  így a fórumon is ritkábban tudok lenni.

Azért ezt megint elég durván bebukta!:-)

Szar ügy, amikor annyi a fikanickje valakinek, hogy nem emlékszik melyikkel, mikor és mit ír, aztán egy idő után elkerülhetetlenül ellentmondásba keveredik magával még egy nicken belül is.

:-DDDDD

Persze, ha jól belegondolok, szinte mindig így bukott le, ha a stílusát nem figyelte valaki és nem arról ismerte fel előbb.:-)

Előzmény: Derrickmanus (78552)
Derrickmanus Creative Commons License 2014.04.14 0 0 78552

Öregszel, kihagy az emlékezeted?:-DD

Megint felültél Indafapuskának.

Vedd már észre, hogy csak provokál, szórakozik a sokadik fikanickjével!

Épp neked írt egy válasz hozzászólást és épp ebben a témában, csak akkor pont ellentétes volt a hozzáállása a menetvédővel kapcsolatosan.

Még ajánlotta is ahhoz képest, hogy nem hisz benne!:-DD

 

Idézet a 2014. 03. 30. 78435 számú hozzászólásából, amit neked címzett:

 

"A megoldás a menetvédő (egy fajta kompenzátor)használata.

Ha érdekel adok elérhetőséget aki legyárt neked egyet és soha nem lesz csappantyú kimozdulásod.

Üdv:Kárász Attila"

 

Öreg, máskor jobban résen szoktál lenni.:-DDDDDDD

Előzmény: Donci62 (78551)
Donci62 Creative Commons License 2014.04.14 -1 0 78551

Még egyszer egy kis fizika!!!!!!!!

 

A gázok a töltényűr után egy 6 mm-es furaton keresztül lépnek át a fegyver csövébe, ahol az akasztó, stiftek, stb. (melyiknek milyen a szerkezete) miatt a hasznos keresztmetszet, ahol tovább áramlanak sok esetben még kisebb, mint a 6 mm-es dobfurat. Majd találkoznak a 6 mm-re "beszűkült" menetvédővel.

Logikusan gondolkodva, hol találsz itt olyan drasztikus keresztmetszet változást, amiről példálózva megpróbálod félremagyarázni az egészet?????

A menetvédő szerepét, funkcióját a vitatott esetben csak bonyolult áramlástani (ami a forró, váltózó nyomású és nagy sebességű gázoknál nagyon nehéz és bonyolult), számításokkal lehetne talán az abban profik számára sem egyszerűen modellezni.

Valaki rájött egy véletlen folytán erre egyfajta menetvédő kialakításnál és elkezdett vele foglalkozni.

Így sikerült gyakorlati próbálkozások révén egy megoldást találni, egy bizonyos problémára.

Előzmény: Törölt nick (78549)
Donci62 Creative Commons License 2014.04.14 -1 0 78550

Én sem hittem, hogy a méregdrága HW 88 SA-n kell valamit javítani, módosítani, hiszen a legjobb minőségűnek kikiáltott GP.

Aztán jöttek a gyakorlati tapasztalatok.

5 módosítás van a HW 88 SA-mon a gyárihoz képest, beleértve a menetvédőt is és ezeket mind a töltények folyamatosan változó minősége miatt kellett csinálni.

A riasztó töltényeknél nem volt probléma és sokáig a gáz töltényeknél is csak a műanyag lezárásúakkal.

Aztán jött a "szürke UMA" riasztó és kb. vele egy időben az állandóan változó különböző minőségű gáz töltények.

Azóta ez a "változás" állandó.:-(

Nincs folyamatos ellátás egyetlen megbízható gáz töltényből sem, ami minden fegyverben gond nélkül működne.

Okozott problémát RG 59-nél is, amit akkor megoldott egy menetvédő.

RG 89 S-nél szintén megszűnt a gond, pusztán menetvédő alkalmazásával.

Hogy az azóta megjelent töltényekhez, hogy viszonyul az utóbbi két fegyver, azt nem tudom, mert már nincsenek meg.

Előzmény: Törölt nick (78547)
laci bácsi Creative Commons License 2014.04.14 0 0 78548

Ez nem hit kérdése, csupán fizika.

 

Előzmény: Törölt nick (78547)
Donci62 Creative Commons License 2014.04.14 -1 0 78546

Nem kellene megint vitát generálnod, hiszen nagyon sok gyakorlati tapasztalat mutatja (egyáltalán nem laikusok által kipróbálva), hogy nagyon sok esetben egy 6 mm belső furatú menetvédő már megoldás a dologra.

A gáz áramlásánál ez a szűkítés nem jelent akkora akadályt, hogy annál a sebességnél, annál a nyomásnál különösebben visszaáramlásra, vagy a jóval szűkebb keresztmetszetek felé próbáljon kitörni.

"Ugyan is'":

Gyakorlati tapasztalatok mutatják, hogy még a nagyobb csőfar/dob hézagú fegyvereknél sem lehet észrevehető különbséget érezni.

Csak logikusan gondolkodj, nem kell hozzá fizikai Nobel-díj!

A dobnál már eleve csak 6 mm-es a furat ahonnét átlép a gáz a csőbe, ha a cső szabad keresztmetszetét nézzük sincs több mint egy üres 6 mm átmérőjű cső, hiszen az akasztó jócskán elvesz abból, hiába tűnik sokkal nagyobbnak.

Nem annyira a drasztikus fojtás a szerepe a menetvédőnek (hiszen ez a fentebb leírtak alapján látható is), mint az sok "laikus" gondolja, ezért nem mindegy a menetvég kiképzése.

Olvass utána más fórumokon is, elég sokat írnak róla azok akik kikísérletezgették azt a fajtát, ami tényleg segít a csappantyú kimozdulásra hajlamos töltények biztosabb használhatóságában.

De elég, ha itt visszaolvasol (nem mintha nem tudnád, nem ismernéd eléggé a témát, de hát.....) többen is jelezték már itt is, hogy megoldódott számukra az addig zavaró hibajelenség mióta menetvédőt használnak, persze biztosan Ők is "laikusok" és képzelődnek.:-)))

Előzmény: Törölt nick (78545)
Donci62 Creative Commons License 2014.04.13 -1 0 78544

A csutka Record nem igazán "női méret", bár a legbiztosabb megoldás csappantyúkimozdulás és hullámzó minőségű gáz-töltényeknél.

Viszont az sem csodafegyver és ha a műanyag lezárású töltényből annyira kimozdul a betét, hogy a dobot is elhagyja, azt is nagyon csúnyán elakaszthatja, ha beékelődik a dob és a cső közé.:-(

Arra a fajta töltényhibára (inkább minőségre) nincs biztos fegyver.:-(

Előzmény: Törölt nick (78541)
Donci62 Creative Commons License 2014.04.13 -1 0 78543

Korántsem jelenti azt, hogy nem lehet gondod, csak kisebb az esély rá, mint a legtöbb GP-nél.

Főleg, ha egy jól méretezett menetvédőt is teszel bele.

Előzmény: VANESSZA 1 (78540)
Donci62 Creative Commons License 2014.04.13 -1 0 78542

Én is több HW 88 SA-t ismerek, amin módosításokat kellett csinálni a biztosnak mondható működéshez.

HW 37-es nekem csak régi volt, azzal semmilyen gond nem akadt, igaz, érezhetően jobb minőségű, finomabb sütésű volt, mint az újabb 37/88 mindegyike, amivel találkoztam és akkoriban, amikor még megvolt, nem nagyon volt gond a gáz-töltényekkel, csak a műanyag zárásúakkal.

Egy HW 37-est ismerek, ahol a dobrekesztő rugóját kellett kicserélni, mert nem pozícionált rendesen a dob és egyet, aminél alátétezni kellett a kakasrugót, mert nem sütötte el mindig a "szürke UMA" riasztót.

Az Én HW 88 SA-mon a következő módosítások történtek:

- menetvédő

- dob kihézagolása

- kakas megigazítása kétféle módon

- kakasrugó alátétezése

Most mindenféle riasztó-töltényt és gáztöltényt hibátlanul elműködtetett, amivel kipróbáltam.

Igaz azzal a műanyag lezárásúval nem lett próbálva, ami mostanában kapható, mert régebbi tapasztalataim alapján mindenképp elkerülöm azt a fajta töltényt, ami olyan.

Van még 1-1 originál Walther PV és Umarex CS 2016 decemberi lejárattal és 1-1 originál doboz ugyanezekből 2017 decemberi lejárattal, nomeg még némi maradék bontott 2016-osokból.

2017 év végéig el vagyok látva, úgyhogy nem vagyok rászorulva a műanyag lezárásúakra. Addig meg biztosan lesz olyan, amivel érdemes lesz frissíteni a készletet.:-)

Előzmény: Gergely Mester (78538)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.13 0 0 78541
Nem akarom befolyásolni a döntésedet.
Viszont record chief.re nem gondoltál?
Lehet jobban járnál mint rg59.el.
Előzmény: VANESSZA 1 (78540)
VANESSZA 1 Creative Commons License 2014.04.13 0 0 78540

Tehát mivel Németországban is élek, így az ottani beszerzés se lenne probléma.

Akkor ha jól értem célszerűbb egy RG59-et venni, és Umarex -Walther 9mm-es töltényt hozzá, akkor nem lesz semmilyen gondom?

ALI B. Creative Commons License 2014.04.13 0 0 78539

Helló ! Haverom Innsbruckban él (Ausztria) , ott kapható Umarex és Walther gáztöltény revolverbe és szekrénytárasba is . 16 euró egységárban dobozonként .

Előzmény: VANESSZA 1 (78535)
Gergely Mester Creative Commons License 2014.04.13 0 0 78538

Hello!

 

Csak a hw88-ról ennyire rossz a vélemény, vagy a hw37-el is ugyanennyi a probléma?

Törölt nick Creative Commons License 2014.04.13 0 0 78537

Walther gáztöltényeket Németországban kisebb települések boltjaiban talán, mint elfekvő készletet, lehet még esetenként kapni. A PV töltények 9mm forgóba kb. 11.- € körül vannak.

Nagykeráron a waffen Schneider oldalon találsz, de M. o.-ra töltényt nem postáznak.

Előzmény: VANESSZA 1 (78535)
Putyika007 Creative Commons License 2014.04.13 -1 0 78536

Ez sok mindent elmond a HW88 SA-val kapcsolatosan.

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=129748699&t=1001266

 

Nekem is van már pár éve és már garanciában kellett javítani, mert az akkor kapható Umarex CS és PV patronoknál szinte minden másodiknál hibázott.

Akkor egy alátétet kapott a kakasrugó alá. Később a szürke Umarex riasztókkal is hibázni kezdett, ekkor kapott egy új, hosszabb ütőszeget.

Aztán újabb típusú töltények és jött a menetvédő, de az sem volt 100%-os, majd a dob alá egy hézagoló lett beépítve.

Mindezeket Dönci fegyvermestere javasolta a tapasztalatai alapján.

A mostani patronokkal az enyémet még nem próbáltuk, mert van még 2016 decemberi lejárattal bőven Walther PV és Umarex CS a legutóbbi vásárlásból.

Tudok HW88 SA-król, aminél a kakast kellett kicsit megreszeltetni esetleg két helyen is, vagy az ütőszegházat kellett garanciális fegyvernél rendesen becsavarni.

Sajnos a HW gyártói is kurvulnak.

Összeszámoltam, hogy eddig hány olyan módosításról hallottam, hány módosítást ismerek személyesen is és ennek a fegyvernek a híréhez képest, ez bizony elkeserítő.

Persze azoknál biztosan nem ennyire szemetszúró ez akik éves szinten sem lőnek el 1-2 dobnyinál többet.

1. Kakasrugó előfeszítés plusz alátéttel.

2. Dob kihézagolása.

3. Kakas felütköző felületének rövidítése.

4. Kakas felütköző felületének keskenyítése.

5. Hosszabb ütőszeg beépítése.

6. Dobrekesztő rugójának cseréje.

7. Ütőszeg ház behajtása, fikszálása.

8. Csőszűkítő beszerelése.

Én nő számára az RG 59-et javasolnám menetvédővel. Ez így szerintem az a kombináció, amit egy gyengébb kezdő nő is el tud sütni és a legkevesebb módosítással jó árban meg lehet szerezni, ráadásul még kisebb is a HW-knál egy hajszálnyival. A kakasalátétezett HW-k sütése pl. már semmivel sem könnyebb ennél.

Persze ezzel is kerülni kell a műanyagszájú töltényeket.

Előzmény: VANESSZA 1 (78535)
VANESSZA 1 Creative Commons License 2014.04.13 0 0 78535

Tehát az ideális lenne egy hölgy számára a HW88 ? Csak ehhez nem kapható töltény, ha jól értem?

És külföldön ( Németország-Ausztriában) sem lehet venni?

Ehhez a revolverhez Umarex -Walther 9mm-es töltények kellenek? Akkor működik megbízhatóan?

Előzmény: VANESSZA 1 (78534)
VANESSZA 1 Creative Commons License 2014.04.13 0 0 78534

Mindenképp újban gondolkodom, mert megbízható használtat nem tudnék hol felhajtani, ilyen ismeretségem sajnos nincs...:(

Előzmény: ALI B. (78526)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.13 0 0 78533

Helló ! A Youtube-on és a fegyvervideó.hu-n is találsz humán teszteket a gázok hatásáról .

Előzmény: Gergely Mester (78527)
Thomaster__ Creative Commons License 2014.04.13 0 0 78532

Meg nem a Keserű Művek csinál ilyet (sorszám gravírozás), hanem az MKH. Ugyanannak az épületnek a két oldala, de teljesen más a két cég.

Előzmény: JoE_01 (78529)
JoE_01 Creative Commons License 2014.04.13 0 0 78531

Köszönöm a választ!

Akkor bízom benne, hogy olvashatóak maradnak a számok....

Gondolom, Mo-n csak Ők jogosultak ilyesmi intézésére...

(azért több helyre is beleüthette volna a gyártó a számot vagy erősebben...)

 

Előzmény: roland7 (78530)
roland7 Creative Commons License 2014.04.13 0 0 78530

Üdv!

Elküldve biztos nem. Csak személyesen lehet ilyesmit intézni.

Előzmény: JoE_01 (78529)
JoE_01 Creative Commons License 2014.04.13 0 0 78529

Üdv!

 

Van egy Umarex Colt Double Eagle típusú gázpisztolyom, melyre van viselési engedélyem, de nem tudom miért elkezdett rajta kijönni valami vakrozsda féleség, fehér színű.

Ami elég nagy hátránya ennek a gázpisztolynak, hogy a fegyver száma a szánba van ütve, de nem mélyen és szélesen így ahogy kijött rajta ez a valami, kezd olvashatatlan lenni...

Ha fémig felpolíroznám és fegyverbarnítóval bekenném lehet kapnék valami normális kinézetű felületet, de attól tartok, hogy a szám nem lenne olvasható.....

A Keserű Művek csinál olyat, hogy átüti, megerősíti a fegyver számát, ha elküldeném nekik?

CSATÓ'" Creative Commons License 2014.04.13 0 0 78528

A hölgyeknek a HW88-as lenne a jó de sajnos a jelenleg kapható töltényekkel nem

müködik biztonságosan.A dob megszorúlása a jelenleg kapható töltényekkel jellemző

 A Record Chief 2 es ami az illesztések miatt  MINDENEVŐ nem igazán hölgyeknek való. 

A szekrénytárasok ""ŰRITÉSI"" problémáját a szűkitö megoldja. Ha a rakéta lövő toldattal jól működik a szűkitő a megoldás.

 

Előzmény: VANESSZA 1 (78519)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!