Keresés

Részletes keresés

M493Z0l1 Creative Commons License 2009.11.01 0 0 39871
Üdv emberek!

Nagyon fontos kérdéssel fordulnék hozzátok.
A képen látható padló és falfűtésrendszeremet egy rossz műszer miatt kénytelen voltam leengedni.
Most szeretném feltölteni, majd légteleníteni. A most szón elég nagy hangsúly van, mivel kezd kihűlni a lakás és hétközben nem lesz időm megcsinálni, ezért most kellene nekiesnem. Feltölteni fel tudom, viszont a légtelenítéshez nem sokat értek. A képen látható két légtelenítő, plusz egy van még a kazán belsejében.
Hogy s mint végezzem el a feltöltést és légtelenítést? Kérem, aki tudjon segítsen mihamarabb!
Köszönettel: Zoli


Kép
Lacivill Creative Commons License 2009.11.01 0 0 39870
utóbbira szavaznék:.-(
Előzmény: emtiza (39865)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.01 0 0 39869
Sziasztok!
Van egy ONIX (FÉG) konvektorom a következő hibával: amikor le akarom kapcsolni, a kihúzott gomb ellenére sem alszik ki az őrláng. A láng intenzítása kb a felére csökken, de ég tovább. Kérdésem: javítható e, van esetleg tapasztalata ez ügyben?
emtiza Creative Commons License 2009.11.01 0 0 39868
FÉG c24 18 éves.
Előzmény: Teaway (39866)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2009.11.01 0 0 39867
"mert világ életemben abból éltem, hogy konfrontálódtam."

Rendőr vagy? :-)

Teljesen komolyan, miből élsz?
Előzmény: Törölt nick (39852)
Teaway Creative Commons License 2009.11.01 0 0 39866
Milyen volt eddig?
Előzmény: emtiza (39865)
emtiza Creative Commons License 2009.11.01 0 0 39865
Sziasztok! Cirkócsere előtt állok, egyszerű kéményes 24-es, csak fűtő típus. Egy kérdésem lenne, Beretta vagy Baxi vagy inkább egyik sem. Köszi a javaslatokat.
Lacivill Creative Commons License 2009.11.01 0 0 39864
Ennek ellenére illik egy termosztátot tenni a programmozás végett is.
Előzmény: zs76 (39858)
vizpart Creative Commons License 2009.11.01 0 0 39863

Köszi

A túláram szelep nem ezért lenne ,hogy a két gerinc közötti nyomáskülömbséget megszüntesse?A szivattyú rendesen tudna szállítani és nem fütyülne.

persze tedtem be, a 28-as cső végénél van egy leágazás ha netántán egyszer beteszek gázkazánt.ide raktam be a túláram szelepet .részben működik ,de néha még fűtyül.

Előzmény: Törölt nick (39853)
Jancsii Creative Commons License 2009.11.01 0 0 39862
A vízhőfok visszavétellel csak óvatosan, nehogy kondenzáció lépjen fel..  Talán érdemes lenne meggondolni a kazán cserét egy kondenzációsra.
Előzmény: zs76 (39858)
cucu Creative Commons License 2009.11.01 0 0 39861

Én is írtam. Nekem úgy tűnik, hogy túl vannak méretezve a radiátoraid ahhoz a lakáshoz. De ebből ne csinálj gondot, végül is félgőzzel is lehet fűteni, ha meg feljebb veszed, akkor minden rendben, mint írod.

Mondanám, hogy vedd lejjebb a kazán vízhőmérsékletét, hogy kevésbé meleg vízzel fűtsön, de azt hosszasabban. Akkor biztosan egyenletesen átmelegednének a radiátoraid, ha ez annyira zavar. Bár ennek is megvannak a hátrányai.

Előzmény: zs76 (39858)
zs76 Creative Commons License 2009.11.01 0 0 39860
Szia,amit irtál az már bennem is felvetődött.
Előzmény: NRZ (39837)
zs76 Creative Commons License 2009.11.01 0 0 39859
Szia,23-fokos beállításnál mindegyik átmelegedett.
Előzmény: cucu (39844)
zs76 Creative Commons License 2009.11.01 0 0 39858
Szia,a hőfokot hétfön megpróbálom megmérni,az előremenőt a légtelenítőnél megtudom,de a visszatérőt sajna nem.Termosztátok nincsenek,nem is akarok,65nm a lakás és minden szobaajtó tárva nyitva,szinte egylégterű a lakás.Minden szelep tökre nyitva van.A radiátorok mindegyike egyformán hideg alul.Más is irta,hogy tekerjek magasabb hőfokra,kiprobáltam 23-on akkor már mindegyik átmelegedett szinte azonos formában.
Előzmény: micimacho (39854)
kriszi Creative Commons License 2009.11.01 0 0 39857

Köszi, én is arra gondoltam, összeeresztem őket újfent (a nemfizetés már nem opció, januárban minden ki lett fizetve sajna), még minden garanciális, hét végéig oldják meg. (Mondjuk velem tárgyalni se szeretnek a mesterek, mert ugye nő vagyok, de múltkor emelt hangom megkértem, ha én hívom, engem hívjon vissza, ne a férjemet, nálunk ez a családi munkamegosztás, én foglalkozom a műszaki dolgokkal, ő még bölcsészebb :) 

Egy igazságügyi szakértő már van talonban, nem vagyok hajlandó 7 számjegyű összegek kifizetése után még fázni is, illetve másfél-2x annyi gázt fogyasztani, mint normálisan kellene. Egyértelműen nem fogok belenyugodni egy félig működő rendszerbe.

Előzmény: Törölt nick (39852)
babarucu Creative Commons License 2009.11.01 0 0 39856
ami a kazán, szivattyú közelébe van ott zárunk az alsón, a legtávolabbi mindíg tökig nyitva alul, a többivel szórakozni kell
babarucu Creative Commons License 2009.11.01 0 0 39855

A radiátorok beszabályozását az alsó torlókkal, szelepekkel végezzük az előremenő, bejövő, szelepek teljes nyitvahagyásával

 

 a "tekerhető" szelepeket elzárhatja vendég, gyerek,..stb

csavarhúzóval, imbuszkulcsal nem szoktak szaladgálni a lakásban előbb említettek

 

 

 

micimacho Creative Commons License 2009.11.01 0 0 39854
Kevés lesz az előremenő hőfok... esetleg a szelepeken a torlókat nézd meg (alsó) hogy nyitva van-e teljesen.
Ha mindhármon jelentkezik, a dugulást kizárnám. Kéne valami hőmérő, amivel meg tudnád mérni az előremenő és visszatérőt. A kazán bejövőn is. Merthogy lehet, hogy a többi radiátor (ha van több, de gondolom igen) elveszi a hőt, ezeknek nem jut.
Termosztátok vannak a radiátorokon?
A rövid és magas radiátorok kisebb ellenállásúak, így abban gyorsabban fordul a víz. Valahogy el kell érni, hogy azok "ellenállása" is a hosszú és 500as radiátorokéval megegyezzen. Erre megoldás a kicsik torlóinak zárása ... vagy a termosztát fej, ami ha eléri a kellő hőmérsékletet a kisebb vagy magasabb radiátok helyiségében, zárja azokat. És akkor már nem lesz a víznek más útja, csak a hosszú 500asok.

Sajnos tapasztalat szintén, hogy a hosszú 500asokban az áramlás nagyon nagy ellenállással valósul meg... így elég sok tökölődés beállítani a szükséges folytást a többi radiátoron, amitől majd ezek is működni fognak.

De az előremenő emelése is fontos, mert akkor legalább az akevés, ami bejut, az melegebb, és több hőt ad le, bár nem melegszik teljesen át.

Előzmény: zs76 (39831)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.01 0 0 39853
Osztom Babarucu véleményét, ne bízz vakon a huzatszabályozóban, mert nem biztos hogy minden körülmények között tudja kezelni a termoszelepek által bekövetkezett áramlási változásokat, vagy éppen egy keringetőszivattyú leállását (bármilyen okból), nem beszélve arról, hogy az is egy ember alkotta gép, semmi garancia nincs arra, hogy nem romolhat el. Ha a vegyestüzelésű kazánodat továbbra is így (termoszeleppekkel) akarod használni, ajánlott a biztonsági hőcserélő beépítése.

A fütyülést nagy valószínűséggel az okozza, hogy valahol igen szűk keresztmetszeten kénytelen a víz keringeni. Láttam olyan megoldást, ahol a keringető szivattyúnak van egy csappal ellátott megkerülő vezetéke, és részlegesen megnyitva csökkenti a szivattyú terhelését (szerintem gravitációs rendszerekben lehet szükséges) de gondolom hogy Nálad a termoszelepek lezárásakor megkönnyítené a víz forgatását.

Nálam is fütyül a padlófűtés háromutas szelepe, ha zárásközeli állapotban van, teljes nyitásra vagy zárásra elhallgat.

Ha ez a fütyülés bármelyik radiátorszelep teljes kinyitásakor elhallgat, akkor biztos hogy kell a szivattyúnak egy tehermentesítő megkerülő szakaszt beépíteni (figyelj oda, a radiátorokon a visszatérőben is lehet elzáró a sarokszelepen, annak teljesen nyitva kellene lennie).
Előzmény: vizpart (39849)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.01 0 0 39852
Hát a sztoridban én csak egy biztos pontot látok: ez a két ember nem fogja a gondodat megoldani:-(((

Alap tézis, hogy a rendszer akkor van készen, amikor minden tökéletesen működik. Ha 10-szer kell kiszállniuk légteleníteni, rendszert utántölteni vagy bármi mást csinálni, addig nem jár nekik a fizetség, amíg legalább egyszer tökéletes nem lesz MINDEN!!!

Én az ultimátumot javasolnám: igazolható módon mindkettőnek adnék max. egy hetet, hogy egymással egyeztetve, "térben és időben egyező módon" essenek neki újra az egésznek, természetesen az egész ténykedésükről meg vitatkozásukról hangfelvételt készítenék és amennyiben nem képesek együttesen sem helyrehozni a fűtést, bármilyen fizetség nélkül ki kell rúgni őket a lakásból, remélem a kazán még garanciális, így a vezérképviseletet megkeresném, vázolva az eddigi kontárkodást bevizsgáltatnám a bekötést és beszabályozást, és ha a kazánoldal rendben van, a "mesterek" ellen az iparkamaránál/fogyasztóvédelemnél/jegyzőnél/stb-stb panasszal élnék. Persze mindezen terveimet megosztanám rögtön a legelején mindkét emberrel, tisztázva hogy ha a kazánnal nem tudsz fűteni, majd fűt az indulat, hogy nekik se legyen szép karácsonyuk.

Macerás dolog a rosszindulatú b.szogatás, de hidd el hogy anélkül a legtöbb helyen átnéznek rajtad és "fejőstehenet" játszanak veled. Ha valóban bölcsész vagy, vedd észre hogy a világot nem a jóindulat, segítőkészség és tisztesség uralja, hanem a beletörődés és a félelem.

Ha beletörődsz az ő hanyagságukba, ha félsz velük konfrontálódni, akkor ez a helyzet magától sosem fog megváltozni. "Ha férfi vagy, légy FÉRFI..." és vedd fel a kesztyűt.


Mint mondtam, nehéz ezt a fajta "kekeckedős" magatartást elkezdeni, de aki erre képtelen, az arra is képtelen lesz, hogy elérje a kitűzött célokat... A hivatalok és jogsegélyi lehetőségek alapvetően nem tudják önállóan kezelni a helyzetet, de ezeket ütőkártyaként használva meg kell fordítani a mester/megrendelő viszont, ő féljen Tőled, hiszen Neked van igazad, Téged vertek át!!!

Ha ezeket nem tudod elérni, akkor kuncsorogj időpontért, hivatkozz tisztességre és becsületre... és FIZESS!!!


Bocs a súlyos szavakért, de én így gondolkodom, bár nekem könnyebben megy mert világ életemben abból éltem, hogy konfrontálódtam.
Előzmény: kriszi (39850)
babarucu Creative Commons License 2009.11.01 0 0 39851

Ha a huzatszabályzó lezár az nem azt jelenti, hogy a tűz nem ég, izzik a fa, szén bármi

a radiátoraid lezárnak a kazánba izzik a cucc és fűti a vizet, nincs keringés nem hűti semmi a kazánba a vizet, és a szivattyúd előbb utóbb megdöglik

 

gáznál ha a temosztát letilt kikapcsol a gázkazán nem ég a tűz

a többi radiátor nem kéri a meleget csak ott nincs mi lezárja

a kérést csak a szobatermosztát végzi nem a radiátor

Előzmény: vizpart (39849)
kriszi Creative Commons License 2009.11.01 0 0 39850

Volt minden, próba, meg a márkaszervízes is volt kint, persze, legálisan lett minden csináltatva, nem a szomszéd bácsi kontárkodta össze,

Már tavaly, költözéskor is szenvedtünk, de akkor a márkaszervizes beüzemelő volt a ludas, mert 3 hétbe tellett neki felismernie, hogy a fűtést és a melegvizet (külön tároló van) valahogy szabályozó kis izé (valami fekete motor) nem jó irányba adja a jelet. Cca 200 m3 gázom bánta, mert kazán ment mint őrült, lakásban a 20 fok már jónak volt mondható, ui. - miután bölcsész aggyal megfigyeltem, mikor mi merre vált -, fordítva volt valami bekötve. A röhej az volt a végén, amikor már nagyon csúnyán beszéltem vele és naponta 2x jött ki, egy alkalommal telefonos útmutatás alapján én sk. cseréltem ki ezt a motort és utána helyreállt a világ rendje.

A radiátorok nekem tavaly is gyanúsak voltak, de a tök hideg állapotot nem produkálták, csak az alig langyosat a két szélső szobában, és hát azzal lettnk nyugtatva, egy új rendszernek idő kell beállni, többször légtelenítettek stb.  A padlófűtés ment csak rendesen - na ezt lekopom gyorsan...

 

És igen, a  márkaszervizes és a gépész egymásra mutogat. És egyik se olcsó kategóriás volt és ajánlás alapján jöttek hozzánk.

 

Na de most keressek újat, ki az aki garantálja, ért hozzá? (Azt meg nem ecsetelném, mit fizettem ki víz-gázszerelésért.)

 

Előzmény: Törölt nick (39847)
vizpart Creative Commons License 2009.11.01 0 0 39849

Köszi a hozzászolást ,de igazából nem értem a különbséget ,hogy mért van külömbség vegyes ill gáz kazán fűtésnél.pl:gázkazán fűt 10 radiátort és lezár mondjuk 7 thermofej az attól még fűt hiszen a többi még kéri a meleget és mégsem fűtyül a rendszer(legalábbis nem hallottm róla).

Én azért raktam a vegyeshez thermofejeket ,mert kissebb hőingadozást akartam elérni a lakásban.A tűzet meg a húzatszabályzó leállítja (ez működik is).csak az a fűtyülés ne lenne.

valami megoldás?

köszi

Törölt nick Creative Commons License 2009.11.01 0 0 39848
Szerintem amit a rezes kötésekről írsz, az egy fizikai alapokon nyugvó fejtegetés, nem hallottam még olyanról, hogy normál üzemi körülmények esetén ilyen anyagfáradás miatt keletkezett volna hiba. Egyébként ha ilyen van, a cinknek (és a sárgaréznek is) van egy olyan hálás tulajdonsága, hogy a korróziós felületen az oxidja egyfajta zárópasztát képez és bár csúnya zöld lesz, a folyadékvesztés megáll vagy el sem kezdődik. Nekem is van egy ilyen kötésem, amíg nem ereszt (nem kell utántölteni), én nem fogom megpiszkálni. Amúgy meg az ilyen hibát elég egyszerű orvosolni, 2-3 új idom, néhány átforrasztás és kész. Meg vegyük figyelembe, hogy megfelelően elvégzett forrasztásnál a kötések átfedési felülete igen nagy...


Hogy lesz-e olyan tartós... szerintem jó szerelésnél egy emberöltőt mindkettő kibír, illetve bír annyit, mint amennyi az átlagos fűtésbabrálási ciklus (sok ember folyamatosan alakítgat, apám ennek sokáig ellenállt, de miután elhunyt, 11 év alatt anyám a negyedik komoly átalakítást (faltologatások, fürdőszoba-átalakítás, udvar-rendezés, kerítés stb) fejezte be.

Gondolj arra, hogy a '70-es években az egyedi vegyestüzelésű kályhák helyett mindenkit belerántottak a HTO-s tüzelésbe, azután jött a szenes-korszak szenes meg olajos kazánokkal, azután a nagy gázmizéria, most amikor mindenki a gázra épít, felnyomták az árát az égbe és aki teheti, áll vissza a vegyesre (tüzelésre!)... ez kb. 40 év alatt legalább 2-3 komolyabb átépítés volt. Nem beszélve arról, amikor a keringető nélküli gravitációs fűtés vastag csöveiről átálltak a filigrán vékony vas vagy (dekoratív) réz csövekre, amiben ráadásul kevesebb víz hamarabb felmelegszik és gyorsabban megfordul...

Szóval bárki bármit épített, gyűjtse a pénzet, mert 10-15 év múlva statisztikailag bizonyítva akkor is átépíti a fűtését, ha annak egyébként semmi baja:-)))
Előzmény: diagnet (39845)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.01 0 0 39847
Jó reggelt!

Amikor a szakid készen lett a melóval, nem volt próba-felfűtés, meg márkaszervizessel beszabályozás???

Ha nincs eléggé a szeren a szaki, valóban össze tud rakni egy olyan vadiúj rendszert, ami kívülről nagyon szép, belülről nagy szűk, esetleg benne hagyott revét, trutyit, szerelési hulladékokat vagy éppen csak egy kis korrekciós véséskor elfelejtette letakarni a csővéget és abba került némi szilárd anyag. Viszont ha ez a helyzet és ez miatt nem kering rendesen, ezt tőle sosem fogod megtudni, de megfizetni az ő kontárságát egészen biztosan...

Ha sosem volt tökéletes, akkor én nem próbálkoznék tovább vele, hanem új, leinformált szerelőt keresnék, netalán olyat, akinek van bejáratott kontaktja kazános szakszervizessel, akik egymással karöltve (és nem egymásra mutogatva) kiagyalják hogy mi lehet a gond.

Nem tudom, hogy felétek van-e ilyen fűtésszerelő, itt mifelénk (Heves County) a jobbak "klikkesednek", a kőműves-visz-kázszerelő-villanyszerelő általában összeszokott csapat, akik nem tesznek egymásnak keresztbe, illetve figyelemmel vannak a másik majdani igényeire, kikérik egymás véleményét hogy a másiknak majd egyszerűbb legyen folytatni, illetve a munkaterületet egymásnak gördülékenyen határidőre tudják átadni. Persze az ilyenek nem dolgoznak olcsón és akit én ismerek, az pl. kényes arra, hogy a hibát elsősorban azzal hozassák helyre, aki elbaltázta...
Előzmény: kriszi (39840)
NickNuku Creative Commons License 2009.11.01 0 0 39846
OFF:
Ez a 'kommandó' és a "ház szétszedés" érdekes, mert a lopás igazolására egyetlen mód a gázóra működésének befolyásolása. Ergo a házban semmi keresnivalójuk és, ha csak nem rendőrséggel és házkutatási paranccsal kísérve érkeztek, bizony be nem engedném őket, de még a gázórához is csak úgy, hogy tanút szereznék / videokamerát. (én úgy 1800-ról indultam az ideköltözéskor, szigetelés és nemgáz rásegítéssel lett 1200, de lesz az 100-200 is talán, mert a puffer beiktatásával ésszerűen tudom majd beosztani a hő megtermelésének idejét, ill. annak felhasználását).

ON:
Puffer bekötésénél kb. milyen összegre kell számítani, mint munkadíj?

(Mert jóformán a kazánnál közel álltam ahhoz, hogy a munkadíjból szinte a teljes szerszámigényt be tudnám szerezni, mindössze a 'szakma' egyébként összeszedhető tudása, pontosabban az abbéli rutin hiányzik. Ami a fűtésszerelő szerint nagyon nyomott ár volt másfél napra, a saválló füstcső mondás ellenére rosszul összerakására és a beüzemelésben jártas szaki mégis ki nem hozására, az egyhavi fizetésem volt. )
Előzmény: Blue_Sky_007 (39288)
diagnet Creative Commons License 2009.10.31 0 0 39845
Én sem értek hozzá, de az tény, hogy 2 különböző hőtágulási együtthatójú anyag szoros illeszkedésénél előbb-utóbb gondok lesznek. A rézcsőnél nem az ón olvad, hanem mivel nagyon puha és képlékeny idővel elrepedezik...a műanyag csöveknél meg nagyon nem mindegy hogyan roppantják. A szivattyú miatt folyamatosan "remeg" pulzál a nyomás +60 fok hőmérséklet változás napota többször is..s soha nem lesz olyan tartós mint a heggesztett acélcső.
Előzmény: Törölt nick (39829)
cucu Creative Commons License 2009.10.31 0 0 39844

Egyébként tényleg az a legjobb megoldás, mint az autóknál, hogy egyszer ki kell próbálni, hogy mit tud.

Fel kell tekerni a thermosztátot mondjuk 30 fokra majd meg kell vizsgálni, hogyan melegszenek a radiátorok. Ha ekkor mindegyik felforrósodik, akkor minden rendben. Nyilván, kisebb hőmérsékleti igény esetén -pl. 22 fok- nem fog mindegyik átforrósodni.

Valóban, ennek örülni kell.

Előzmény: zs76 (39833)
cucu Creative Commons License 2009.10.31 0 0 39843
Ami átéri.
Előzmény: Törölt nick (39841)
kriszi Creative Commons License 2009.10.31 0 0 39840
Szóval keressek másik fűtésszerelőt, esetleg másik szakszervízest is.
Előzmény: HegyenVolgyon (39839)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!