Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014.01.13 0 0 96070

Útálni inkább, mint unni...:)

De nem homogén az itteni közeg sem..:)

Előzmény: gombászok (96065)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.13 0 0 96069

Feribá!

Fotókkal illusztrált, pontos beszámoló lesz...és objektív. Bármi is legyen az eredmény.

És úgy csinálom meg, úgy mutatom be, hogy bárki számára megismételhető, ellenőrizhető legyen.

Előzmény: Feriba51 (96066)
szilvakukc Creative Commons License 2014.01.13 0 0 96068

Még Nálad is?:DDD

Előzmény: gombászok (96065)
szilvakukc Creative Commons License 2014.01.13 0 0 96067

Ennyire nem akarhatsz mindenáron feltalálni valamit, hogy Nálad még a víz is magasabb hőfokon forr!!!!

Fahrenheit forog a sírjában!:))

Előzmény: Feriba51 (96057)
Feriba51 Creative Commons License 2014.01.13 0 0 96066

"A kérdés csak az, hogy e két esetben változik-e valamit a gőzök hőmérséklete????

Igen, ez valóban kérdés, hajlok arra, hogy nem változik."

 

Ha el tudnál válsztani egy néhány molekula folyékony állapotú elegyet, akkor annak a hőmérséklete tényleg állandó kéne legyen a lassú és a túlfűtés esetén is. Azonban a rotyogó, fortyogó cefre már nem egy homogén állapot. Itt már van esélye annak, hogy nagyobb hőmérsékletet mérünk.

Ne add fel, most már ne hagyj itt a szarban:-)))))))))

Jó nedűt!!!

Előzmény: Törölt nick (96060)
gombászok Creative Commons License 2014.01.13 0 0 96065

Ezt a fondar nevű új topiktrársunkat nagyon fogjátok még unni, ezt borítékolom!!

Jobban, mint engem anno.

Törölt nick Creative Commons License 2014.01.13 0 0 96064

Örülök annak, hogy elhiszed amit tapasztaltam. Pillanatnyilag úgy látom te vagy az egyetlen. Ezzel szemben elismerem, hogy rosszul magyarázom, sőt azt is (bár vonakodva), hogy nem tudok vitázni.

Szóval az a lényeg, hogy semmiféle érdekem nem fűződik ahhoz, hogy a hőfokszabályozást erőltessem, vagy pláne, hogy ellntmondást nem tűrően meg tudjam magyarázni.

Nem hoztam fel, egyszer beírtam, láttam a reakciókat, tudomásul vettem. 

A mostani újbóli behozatal kérésre történt. Senkitől nem várom/várhatom el, hogy elhiggye, azt sem hogy utánozza. Nálam bevált, több próba is igazolta, hogy így jobb a minőség ugyanabból a cefréből. Több időt vesz igénybe, jobban kell figyelni (gyakorlatilag nem lehet elmozdulni a főző mellől), de nekem megér ennyi plusz befektetést.

Nagyon nem szeretnék emiatt újra indulatokat kelteni, senkinek nem használna. S ezért fejezem be a témával kapcsolatos hozzászólásaimat, nem mert menekülök.

Előzmény: snapszmester (96054)
Feriba51 Creative Commons License 2014.01.13 0 0 96063

A gyorsaké a dicsőség:-))))))))))))))

Jó nedűt!!!

Előzmény: Törölt nick (96061)
Feriba51 Creative Commons License 2014.01.13 0 0 96062

Nem kell vitatkoznunk, esetleg rögzitenünk kéne dolgokat.

Például:

"Forralhatsz bort vagy vizet 100 C fokos lesz."

Ez nekem enyhén gyanús:-)))

 

"Nyitott térben a forráspont nem változik."

Ezt sem értem. (????)

Jó nedűt!!!

Előzmény: snapszmester (96058)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.13 0 0 96061

Nem volt szép tőled. Ezt én akartam beírni...:)

Előzmény: Feriba51 (96055)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.13 0 0 96060

A kérdés csak az, hogy e két esetben változik-e valamit a gőzök hőmérséklete????

Igen, ez valóban kérdés, hajlok arra, hogy nem változik.

Az igazi kérdés azonban az, hogy változik e ettől a minőség....?:)

Előzmény: Feriba51 (96057)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.13 0 0 96059

Nem célzás volt, azt hiszem konkrétan azt írtam (ha egyre gondolunk), hogy pl. kocsonyfőzésnél, vagy húslevesfőzésnél nem mindegy, hogy lassan forr, avagy zubogva. Más lesz a végeredmény. Úgy gondolom nincs ez másképp a pálinkafőzésnél sem. Azt is írtam (hú mit kaptam azért is), hogy amikor csökken a mennyiség akkor ugyanazon mértékű hőközlés magasabb hőmérsékletet hoz létre.

Ez valóban egy kérdés azért a számomra is, mert lehet hogy így van, lehet hogy nem.

S köszönöm a felvetést elvégzem a kísérletet. Pillanatnyilag nekem sincs erre alkalmas hőmérőm, de beszerzek egyet, s úgy gondolom egy héten belül beírom ide mit tapasztaltam.

Előzmény: Feriba51 (96053)
snapszmester Creative Commons License 2014.01.13 0 0 96058

Tudtam hogy nem hagyod ki. Így lenne lotto 5-ösöm.

Nyitott térben a forráspont nem változik. Ha több energiát adsz neki jobban folyik, de ugyan azon a hőfokon. Tanult kollégám mondta "a hőmérők a saját hőfokukat mutatják". Nekünk kell megoldani hogy ez közelítsen a mérendő közeg hőfokához. Forralhatsz bort vagy vizet 100 C fokos lesz. Ha nem akkor a módszer rossz.

Hihetetlen hogy egyértelmű dolgokon kell vitatkoznunk.

 

Előzmény: Feriba51 (96057)
Feriba51 Creative Commons License 2014.01.13 0 0 96057

Bizonyosan gázzal fűtesz, azért nem érzed ezeket a jelenségeket.

Ha fával fűtenél tapasztaltad volna, hogy egy bizonyos koncentrációnál lehet úgy fűteni, hogy alig fér ki a csövön (előre pisil és akár meleg is a párlat), ha pedig visszaveszed a fűtést, akkor meg alig csepeg. Nem vagy egyedül, volt már aki nem hitte ezt el.

A kérdés csak az, hogy e két esetben változik-e valamit a gőzök hőmérséklete????

Jó nedűt!!!

Előzmény: hevezoli64 (96056)
hevezoli64 Creative Commons License 2014.01.13 0 0 96056

Már megbocsáss Feribá51, de ez egy kicsit zavaros nekem.

Túlfűtés, ahogy fogalmaztál, csak nem lehetséges, hacsak a láng oldalt felkanyarodva nem fűti a ZÁRT térben lévő gőzöket.

 

"ezzel a hőmérséklet erőltetéssel azt éred el, hogy az elején egy komoly hőleadással egy gyors lepárlást érsz el és a végén a fordítottját"

ezt meg egyenesen nem értem

erőltetni a csajoknál szoktuk volt, legalábbis egy időben...mostmár megvárjuk, ha idejön...))

Üdv.

Előzmény: Feriba51 (96053)
Feriba51 Creative Commons License 2014.01.13 0 0 96055

"Évezredekig azt hitték a föld lapos. Mindent meg tudtak magyarázni és még se volt igazuk."

 

Nagyon jó hasonlat!!!!

Nagyon sokáig azoknak sem hittek, akik azt állították, hogy a Föld kerek. Akkor is volt kemény mag:-))))

Jó nedűt!!!!

Előzmény: snapszmester (96054)
snapszmester Creative Commons License 2014.01.13 0 0 96054

Mint mondtam nem tudsz vitatkozni.

Mindent elhiszek amit tapasztaltál, de rosszúl magyarázod és nem figyelsz a hozzászólásokra.

Évezredekig azt hitték a föld lapos. Mindent meg tudtak magyarázni és még se volt igazuk.

Előzmény: Törölt nick (96043)
Feriba51 Creative Commons License 2014.01.13 0 0 96053

A vitában volt egy célzás, amit magamra vettem, ezért bátorkodom hozzászólni.

A Te tapasztalatodra valamikor azt írtam, hogy ezzel a hőmérséklet erőltetéssel azt éred el, hogy az elején egy komoly hőleadással egy gyors lepárlást érsz el és a végén a fordítottját, ami a minőségnek használ.

Ellenben volna egy kérésem. Akár más is megpróbálhatja. Én azért nem, mert nincs egy valamire való folyadékhőmérőm. Tégy oda egy kis edénybe valamilyen oldatot (néhány deci bor is megteszi) és kezd el főzni. Mérd meg a hőmérsékletét akkor, amikor éppen fő és mérd meg akkor, amikor majd kiugrik a fazékból. Szerintem nem lesz ugyanaz az eredmény. Azért, mert a túlfűtés esetén, már a túlfűtött gőzök hőmérsékletét is méred nem csak a folyadékét.

Ez egy tipp, benne van a tévedés esélye is. Azonban lehet közelebb visz bennünket valamihez.

Jó nedűt!!!!

Előzmény: Törölt nick (96043)
kaktuszpeti Creative Commons License 2014.01.13 0 0 96052

Elvettem, csak nem voltam biztos benne, hogy kell-e.

Előzmény: hevezoli64 (96051)
hevezoli64 Creative Commons License 2014.01.13 0 0 96051

Hu...)

Ha összegyűjtötted az előpárlatokat+utópárlatokat, akkor ha abból ki kell nyerned a valamennyire jó páleszt, akkor el kell venni az elejét. Sokszoros mennyiséget, mint általában, nem lehet %-ra bízni magad, szagolni, kóstolni kell és lassú tűzön fözni.

Mondd, hogy csak szívattál ezzel a kérdéssel....

Előzmény: kaktuszpeti (96050)
kaktuszpeti Creative Commons License 2014.01.13 0 0 96050

De itt is el kell venni az elejét?

Előzmény: hevezoli64 (96048)
kaktuszpeti Creative Commons License 2014.01.13 0 0 96049

Már nem volt jó illata a többinek.

Azért nem engedtem tovább.

Inkább kevesebb, jobb, mint több de szar.

Előzmény: hevezoli64 (96048)
hevezoli64 Creative Commons License 2014.01.13 0 0 96048

Igen. Én is gyűjtöm az előpárlatot is az utópárlat mellett, hiszen előpárlat elvételekor inkább többet veszek el (tuti nem karcos, esetleg kevésbé zamatos), és meg akarom menteni a menthetőt.

Ezen tisztázásnál nekem is hosszú az előpárlat és hamar jön az utópárlat, de a 40 literből a 2 lnyi 50 fokos középpárlatot keveslem. Nekem az eup kb 15 fokos szokott lenni.

Előzmény: kaktuszpeti (96044)
hevezoli64 Creative Commons License 2014.01.13 0 0 96047

Snapszmestert biztos olvastad. Nem a leírt jelenség valódisága a kérdés (mindenki bízik Benned), hanem a mért adatok és/vagy a hozzá tartozó elmélet hamis.

Uff, befejeztem.

 

más:

Forr még egy kis birscefrém, köszönhetően az enyhe időjárásnak. Nem fűtöm, így régóta dolgozik, remélem nem lesz sokkal roszabb az őszinél. Lassan eljöbn a borpárlat készítés ideje, hiszen a metszéssel itt a jó időben csaknem végeztem.

Csak a sárgabarack fákat nem metszettem, először fognak teremni idén, remélem a cefrézés mellet jut lekvárnak is.

Üdv.

Előzmény: Törölt nick (96043)
kaktuszpeti Creative Commons License 2014.01.13 0 0 96046

Egy kevés narancsom nekem is van. Épp most tuszkoltam le a bundáját. :)

Előzmény: foxrudi (96045)
foxrudi Creative Commons License 2014.01.13 0 0 96045

Nekem még most forr a narancs!200l,és mandarin 120l!Január végén otthon leszek,levezetésként elfoglalom magam.D

Előzmény: kaktuszpeti (96044)
kaktuszpeti Creative Commons License 2014.01.13 0 0 96044

Látom, fogy a főznivaló cefre, mert mindenki elcsámcsog egy bedobott témán napokig. :)

Más..

Maradt úgy 40 liter vegyes elő-utópárlatom, (körte, vadkörte, kajszi)

Sajnáltam kiönteni, így lefőztem mégegyszer.

Lett úgy 3 liter 50-es vegyes ízű és illatú párlatom. Nagyon kellemes ez az íz-illat kavalkád!

Fahordóban pihen egy része.

Más is csinál rajtam kívül effélét?

Törölt nick Creative Commons License 2014.01.13 0 0 96043

Köszönöm a hozzászólásokat...:) (nem írónia volt)

Valóban sokáig tart a főzés, nyár óta éppen a mai napon végeztem vele, néhány órával ezelőtt...:) (ez írónia volt)

Az ismertetésnél nem írtam be, de jóval korábban igen (többször is), hogy nem engedem a hőmérsékletet ( a végén) 95 C fölé. gyekszem 92-95 között tartani. Az hogy a kazánhőmérő nem pontos, rendben van, de nemcsak kazánhőmérővel dolgoztam eddig, kölcsönkért főzővel. A kazánhőmérőt én építettem be, szerintem elég pontos, csináltam összehasonlító mérést.

Ami 95 C fokig nem jön le, az felejthető.

Mielőtt még bárkinek eszébe jutna, nem! Nem áll meg 30 alkohol foknál, gyönyörűszépen le lehet vinni 5 alkohol fokig így is.

(az meg nem ide tartozik, hogy 50 alkohol fok alatti párlatot nem teszek a középpárlatba)

Egy dolog azért érdekelne. Mi a fasznak találtam volna ki, ezt a sokak szerint marhaságot? Pláne úgy, hogy nem is én találtam ki, csak átvettem másoktól.

Törölt nick Creative Commons License 2014.01.13 0 0 96042

Elnézést a zavarásért, küldtem egy mail-t.

Előzmény: hevezoli64 (96040)
körte51 Creative Commons License 2014.01.13 0 0 96041

Úgy bizony!

Előzmény: hevezoli64 (96040)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!