Keresés

Részletes keresés

donpepe9 Creative Commons License 2017.03.22 0 0 19963

A háziorvos által kitöltött 4 oldalas beutaló felülvizsgálatra és az abban található véleményezés mennyit nyom a latban a bizottság előtt??

Tibcsesz Creative Commons License 2017.03.21 -2 0 19962

Mivel a társadalomban óriási az információhiány és a tájékozatlanság az állami nyugdíjrendszerrel kapcsolatban, cégünk küldetésének tekinti, hogy hiteles és szakértő tevékenységével segítsen ügyfeleinek eligazodni a különböző típusú öregségi nyugdíjak, rokkantsági ellátások, özvegyi nyugdíj és árvaellátás szabályainak útvesztőiben.

Keressenek bizalommal!

e-mail címem: tibor@szepkor-nyugdij.hu

Tibcsesz Creative Commons License 2017.03.21 -2 0 19961

 

Tibcsesz Creative Commons License 2017.03.21 -2 0 19960

Tudja Ön, mikor és hogyan mehet nyugdíjba, és mekkora ellátásra számíthat?
Tudja Ön, hogy milyen szolgálati idő és kereseti adatokat tartalmaz Önről a nyugdíjbiztosító nyilvántartása?
Tudja Ön, hogyan szerezhet magasabb állami nyugdíjat kevesebb szolgálati idővel?
Bármely más nyugdíjjal kapcsolatos kérdésre keresi a választ?

www.szepkor-nyugdij.hu

 

SZÉPKOR Tanácsadó Iroda Magyarország egyetlen speciális jogi szolgáltatást nyújtó cége, amelyet azzal a céllal alapítottuk, hogy szakértő támogatást nyújtsunk mindenkinek, aki az állami nyugdíjbiztosítóval kapcsolatba kerül. A nyugdíjbiztosítás ugyanis egy olyan speciális szaktudást igénylő terület, ami bár mindenkit érint, mégis csak nagyon kevesen értenek hozzá.

A hozzánk forduló ügyfeleket szaktanácsadással, képviseleti és ügyintézési szolgáltatással segítjük az állami nyugdíjbiztosítóval szembeni igényérvényesítés során, a közigazgatási és a peres szakaszban egyaránt.

takianyu Creative Commons License 2017.03.17 0 1 19958

A D-E kategóriásoknak jár. Illetve akik a törvényváltozáskor betöltötték az 57.-ik évet. Ha jól tudom.

Előzmény: marijancsi (19956)
hagyma boly Creative Commons License 2017.03.17 0 3 19957
Előzmény: marijancsi (19956)
marijancsi Creative Commons License 2017.03.17 0 0 19956

Kapott valaki utazásit  (ellátottak utazási utalványa)

az 55-56-osok közül ?

gretzki12 Creative Commons License 2017.03.16 0 0 19954

"... 81%-os ÖEK, az rokkantsági ellátás került megállapításra..."   rokkantsági járadék került megállapításra, mert még nincs 25 éves.. De gondolom ez a lényegen nem változtat..

Előzmény: hagyma boly (19949)
gretzki12 Creative Commons License 2017.03.16 0 1 19953

Köszönöm.

Előzmény: hagyma boly (19949)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.16 0 1 19952

Azt nem értem,hogy mi alapján döntik el,

hogy elég az e.ü.doc.-és az alapján minősítenek,

vagy behívnak vizsgálatra.

Eddig nekem mindig menni kellett.

Pedig a rendelkezésre álló,doc.-ban

A szakorvosok, egyértelműen leírják

az állapotomat.

olvasztó Creative Commons License 2017.03.16 0 2 19951

Ez elméletbe igy müködne, de gyakorlatba nem. Bizonyos címszóval nekem se kellett volna megjelenni az orvosi bizotsági komplexre. Elég lettek volna a papirok. De amikor rám "került" a sor akkor mennem kellet. Az orvoson kivül nem azt nézik, hogy mi van a papirokba, ha nem mi van a o.v. bandájs álltal hozott törvényekbe.

Előzmény: embervagyok (19947)
Irén Konc Creative Commons License 2017.03.15 0 0 19950

embervagyok 

 

Köszönöm az infót! De ezeket én is tudom!A védettség a kérdés igazából.De az attól függ szerintem ,hogy 40% alà raknak vagy maradok 41%.Vagy mit tudom én .!!Majd lesz valami ,úgy se mi döntjük el.Meg attól függ  hogy kihez kerülök vizsgálatra.Emberség kérdése az orvos részéről is! 

Szép napot ,mindenkinek!

hagyma boly Creative Commons License 2017.03.14 0 2 19949

Értesíteni fognak a pontos időpontól mert 81%-os ÖEK, az rokkantsági ellátás került megállapításra . A rehabilitációs ellátottaknak kell kérni a rokkant ellátottakat pontos dátumra ,óra,percre hívják.

Előzmény: gretzki12 (19948)
gretzki12 Creative Commons License 2017.03.14 0 0 19948

Üdv Mindenkinek!

 

 

A fiamnak 2015-ben 1 körben 72%-os össz-szervezeti egészségkárosodást állapítottak meg. A felülvizsgálathoz ezt írták: "jelen állapota alapján felülvizsgálata nem szükséges"  (Az ezt megelőző különböző  szakértői vélemények alapján állapota végleges) 

Fellebbeztünk, 2. körben 81%-os egészségkárosodást állapítottak meg, és 2017. áprilisi felülvizsgálatot írtak elő.. 

 

Kérdésem: ezt a felülvizsgálatot nekem kell kezdeményeznem, vagy valamikor értesíteni fognak a felülvizsgálat időpontjáról?

embervagyok Creative Commons License 2017.03.14 0 0 19947

Szia! Remélem itt megtalálod a választ!!??                                                                                                                                                                                                                                                        http://www.mixin.hu/magyarorszag/rokkantsagi-ellatas-rokkantnyugdijazas-menete-feltetelei

Előzmény: Irén Konc (19946)
Irén Konc Creative Commons License 2017.03.14 0 0 19946

Üdvözlök mindenkit itt a fórumon! 

 

Legyen szíves világosítson már fel valaki ,a 60 .év betöltés utáni védettség jelentéséről.Mert már nekem annyi féle variàcóval tömtèk tele a fejem,hogy most már tényleg nem tudom mire számíthatok  a következő felülvizsgálatnàl.Az én esetemben állítólag nincs védett kor mivel B1 - es vagyok ,így önmagamnak kell kérnem az újbóli felülvizsgálatot.2019 február 29 -én jár le a rehabom.És ebben az évben január. 18-  án töltöm be a 60.évemet.Igen ám de ,2018  év vége felé már bekell adni a kérelmet.De akkor még csak 59 éves leszek.A másik dolog is aggasztó még,az hogy egy rehabos akkor jár jól ha összeszed egy pár új betegséget mire beadja saját maga önszántából ,hogy állapot rosszabbodás miatt kéri vizsgálatát.A vizsgálat biztos meg fog történni,abba biztos vagyok.Csak még új betegség kellene!És esetleg lehetek megint rehabos 60 évesen?Vagy kiraknak a rendszerből,vagy átsorolnak rokkantak.Kinek mi a véleménye?Elfogadnék a tapasztaltabbaktó néhány jó tanácsot.Kaptam már tanácsokat,nem is keveset.,csak még többet akarok,mivel mind más  és más.Megköszönöm a válaszokat.,mert sokat segítenének vele.Már élőre félek,hogy mi lesz velem.Üdv. mindenkinek.

rokkantos Creative Commons License 2017.03.14 0 1 19945

Azaz a 4 órás munkával eltöltött minden nap teljes szolgálati és jogosultsági idő. Ez nagyon jó.

 

Akkor a rehabilitációs ellátáshoz szükséges 5-éven belül 1095-nap,ide 1-napnal számít a 4-órás munka is ezek szerint?

Előzmény: Törölt nick (19944)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.13 0 0 19944

A 4 órában a minimálbér feléért dolgozó személy minden naptári nap a jogosultság megállapításához szükséges egy nap szolgálati időt, és a nyugdíj-összeg kiszámításához szükséges fél nap szolgálati időt szerez.
Azaz a 4 órás munkával eltöltött minden nap teljes szolgálati és jogosultsági idő, de a nyugdíj összegének kiszámításakor 2 nap fog 1 napot érni.

Vagyis ha 4 órás munkaviszonyban állsz, a nyugdíjjogosultság (ideértve a nők kedvezményes nyugdíjára való jogosultságot is) szempontjából TELJES értékű szolgálati időt szereztél (egy részmunkaidős nap egy nap szolgálati időnek felel meg). A nyugdíjszámítás során azonban ennek a munkaviszonynak a tartamát a fenti szabály szerint arányosítani kell, ha a bruttó kereseted nem éri el a mindenkori minimálbér (idén 127.500 Ft) összegét.
(Viszont, amennyiben a 4 órás munkára megkapod a teljes munkaidős minimálbért, vagy annál magasabb összeget, akkor az az évek számolásánál 1évnek számít.)

Hogy meddig marad a nők kedveznényes nyugdíj lehetősége, valószínűleg a választásokig nem változtatnak rajta.

 

Előzmény: 17macsek (19943)
17macsek Creative Commons License 2017.03.13 0 0 19943

Kedves Kollokvium!

Köszönöm válaszod.

Ezek szerint muszáj a hátralévő 4 évre a rehab. ellátás mellé valamilyen munkát is találnom.

Hát nem tudom ennyi idősen hogy fog menni....

Valami ötletetek nincs?

Előzmény: Törölt nick (19942)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.13 0 0 19942

A rehabilitációs ellátás folyósításának tartama szolgálati időnek minősül, miután az összegéből vonják a nyugdíjjárulékot. Az így szerzett szolgálati idő azonban NEM számítható be a nők kedvezményes nyugdíjára jogosító időbe, csak a korbetöltött öregségi nyugdíj esetén, illetve a nyugellátás összegének kiszámítása során számít.

 

Előzmény: Törölt nick (19941)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.13 0 2 19941

Kedves Macsek17!

 

" csak a rehabilitációs ellátásom az is beleszámít az időbe?" A nők 40-évesével kapcsolatban kérdezed.

A kedvezményre való jogosultsághoz (nők 40 éves) figyelembe nem vehető időtartam a  rehabilitációs ellátás folyósításának tartama. 

Előzmény: 17macsek (19939)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.13 0 1 19940

"Abban az esetben, ha a fiatal személy iskolai tanulmányai megszűnését követő 180 napon belül biztosítottá vált (azaz munkaviszonyt létesített), és a kérelem benyújtását megelőzően 30 napnál hosszabb megszakítás nélkül biztosított volt.Pl.: A fiatal személy 2014. június 30-án befejezte a tanulmányait, majd 2014. augusztus 1-jével munkaviszonyt létesített.2015. januárjában olyan súlyosan megbetegedett, hogy a táppénz lejártát követően nem tudott újra munkába állni, és egészségi állapota alapján D kategóriába tartozó rokkantsági ellátásra vált jogosulttá. Tekintettel arra, hogy az iskolai tanulmányai után 180 napon belül elhelyezkedett, és a kérelem benyújtásáig folyamatosan ugyanazon munkahelyen dolgozott,részére – független attól, hogy nem rendelkezett a szükséges biztosításban töltött idővel -, munkaviszonyának megszűnése után a rokkantsági ellátást meg lehetett állapítani."

Sinosz

Előzmény: bandolesa (19938)
17macsek Creative Commons License 2017.03.12 0 2 19939

Megváltozott munkaképességűként rehabilitációs ellátott vagyok. 4 évem van a nők 40-hez. A munkáltatóm azt szeretné, hogy ne 4 hanem 8 órában dolgozzam, ( mivel a jogszabály már engedi) de erre nem vagyok képes. Ha megszünteti a munkaviszonyom eü alkalmatlanság miatt, akkor is 4 év múlva nyugdíjba mehetek? Ha nem lesz munkahelyem csak a rehabilitációs ellátásom az is beleszámít az időbe?

bandolesa Creative Commons License 2017.03.12 0 1 19938

Ezt nem tudtam,akkor 35-éves kor előtt 180-nap biztosítási idő is elég ezek szerint?

 

biztosításának tartamára tekintet nélkül jár a megváltozott munkaképességű személyek ellátása annak, a)10 aki 35. életévének betöltése előtt megváltozott munkaképességűvé vált, és 35. életévének betöltését megelőzően megkezdett iskolai tanulmányai alatt vagy e tanulmányai megszűnését követő 180 napon belül biztosítottá vált.

Előzmény: Törölt nick (19935)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.11 0 0 19937

A rehabilitációs ellátás a jogosultsági feltételek bekövetkezésének, de legkorábban a kérelem benyújtásának napjától állapítható meg. 

A rokkantsági ellátást a jogosultsági feltételek bekövetkezésének napjától, de legkorábban a kérelem benyújtásának napját megelőző hatodik hónap első napjától lehet megállapítani.

Előzmény: T. P. (19936)
T. P. Creative Commons License 2017.03.11 0 3 19936

Köszönöm mindenkinek a segítségét, aki ebben a témában segített.Majd megírom mi történt ha eljutottam a bizottság elé . 4 lapos nyomtatványt kaptam a járási hivatalban,és mégegy beutalót vizsgálatra  4 lapost amit a házi orvos ad majd be a bizotság felé. Az egyik lapon: Adatlap  a megváltozott munkaképességű személyek ellátása iránt című ! 9 -es beirandó alrovat nem tudom mit írjak ide ! : Milyen időponttól kéri az ellátás megállapítását ? Év.. Hó... Nap...          a többi kérdés egyértelmű .T.P.

Törölt nick Creative Commons License 2017.03.11 0 1 19935

A megváltozott munkaképességű személyek ellátásai

2. § (1) Megváltozott munkaképességű személyek ellátásaira jogosult az a kérelem benyújtásakor 15. életévét betöltött személy, akinek az egészségi állapota a rehabilitációs hatóság komplex minősítése alapján 60 százalékos vagy kisebb mértékű (a továbbiakban: megváltozott munkaképességű személy), és aki8

a)9 a kérelem benyújtását megelőző

aa) 5 éven belül legalább 1095 napon át,

ab) 10 éven belül legalább 2555 napon át vagy

ac) 15 éven belül legalább 3650 napon át

a Tbj. 5. §-a szerinti biztosított volt;

b) keresőtevékenységet nem végez és

c) rendszeres pénzellátásban nem részesül.

(2) Az (1) bekezdés a) pontjában foglaltaktól eltérően biztosításának tartamára tekintet nélkül jár a megváltozott munkaképességű személyek ellátása annak,

a)10 aki 35. életévének betöltése előtt megváltozott munkaképességűvé vált, és 35. életévének betöltését megelőzően megkezdett iskolai tanulmányai alatt vagy e tanulmányai megszűnését követő 180 napon belül biztosítottá vált, és 30 napnál hosszabb megszakítás nélkül biztosított volt, vagy

b)11 aki 2011. december 31-én rokkantsági nyugdíjban, baleseti rokkantsági nyugdíjban, rehabilitációs járadékban vagy az egészségkárosodott személyek szociális járadékaiban részesült, vagy az ellátásra jogosultságát megállapították, de annak folyósítása 2011. december 31-én szünetelt.

 

 

https://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=a1100191.tv

 

 

 

 

 

jogforrás

A megváltozott munkaképességű személyek ellátásairól szóló 2011.évi CXCI. tv. 

Sztahanov a közmunkás Creative Commons License 2017.03.11 0 1 19934

6 év van, be lehet így is adni?

 

Szakértőasszonyunk weblapja szerint:

 

http://www.versenykepesseg.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=86&Itemid=674

 

Idézem:

- a kérelem benyújtását megelőző öt évben legalább 1095 napon – tehát összesen három éven át, 2014. január 1-jétől:
vagy tíz éven belül 2555 napon át – vagyis hét éven át – vagy tizenöt éven belül 3650 napon át – vagyis tíz év - volt biztosított

Ennek kell megfelelni, csak egyike a 10 év amit említettél. Vagy folyamatos max 30 nap megszakításos jogviszony.

Előzmény: T. P. (19929)
Maszatka55 Creative Commons License 2017.03.11 -1 1 19933

Sziasztok!

 

Miért kell munkaidő-biztosítási idő a rokkantnyugdíj megállapításához?

Ha valaki beteg és emiatt nincs munkaideje, kiesik így a rendszerből és max. EGYT-t kaphat, ami kisebb a rokkantnyugdíjnál.

Nincs valami megoldás?

bandolesa Creative Commons License 2017.03.11 0 2 19932

Ha nincs elég munkaviszony,ettől függetlenül be lehet adni,az össz szervezeti egészségkárosodást megállapítják így is.

Viszont az ellátásnál fog számítani gondolom majd.

Előzmény: T. P. (19929)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!