Keresés

Részletes keresés

Zöldár Creative Commons License 2016.03.21 0 0 801

Speciel nálam is mindenféle ki lett próbálva. De azért a gáz a nyerő. 20 kW vezérelt áramom van.

Előzmény: kjocoka (797)
NAND708 Creative Commons License 2016.03.21 0 0 800

Ingyen?

Termeli a pénzt! :-)

 

 

Hőszigetelés előtt el kellett dönteni, hogy mi legyen a meglévő konvektorokkal/fűtéssel. Mivel kiépíteni és üzemeltetni is kedvezőbbnek tűnt, mint a radiátoros/gázos fűtés, ez lett. A kályhával meg úgy vagyok, mint te a kályhára való ráüléssel. Ki nem hagynám. 100nm-t könnyedén kifűti.

Valamint nagyobb hidegben klímákat "jobban meg kell hajtani" a megfelelő meleghez, akkor inkább a kályha.

Előzmény: kjocoka (797)
kjocoka Creative Commons License 2016.03.21 0 0 799

Ezért szeretném én is szigetelni teljesen a kis házikót, mert akkor több napig sem kell fűtenem, a  hőtárolós kályháim kitartanak :) Olyan jó álmodozni.

Előzmény: dejódió (794)
kjocoka Creative Commons License 2016.03.21 0 0 798

jegelni = olvasztani 

Ezt elírtam! De semmi gond mert aki tudja miről van szó az így is megérti. :)

 

Előzmény: dejódió (796)
kjocoka Creative Commons License 2016.03.21 0 0 797

Értem! 

Akkor nálad már minden fűtés fajta ki van próbálva.

Amúgy miért kellett ennyi féle fűtés a házadba? A gáz rajongok azt írják az a legolcsóbb, a fatüzelésesek azt hogy a fa legolcsóbb, a klímások, meg azt hogy a klíma a legolcsóbb.:)

Akkor valami nem stimmel, mert minek mind a három fűtési mód egy házba.  Annyit talán értek, hogy van egy gáz rendszered melynél olcsóbb a klíma és van a fatüzelés mely a klímánál is olcsóbb. tehát így neked szinte ingyen van a fűtésed? 

Előzmény: NAND708 (792)
dejódió Creative Commons License 2016.03.21 0 0 796

Télen lefagy jegelni kell:) Ez tetszik. Mit jelent ez pontosabban?

Előzmény: kjocoka (786)
dejódió Creative Commons License 2016.03.21 0 0 795

Villanymentes napokra a hőszigetelés jó ellenszer, nem veszíti az épület....

Előzmény: kjocoka (791)
dejódió Creative Commons License 2016.03.21 0 0 794

Villanymentes napokra a hőszigetelés jó ellenszer, nem veszíti az épület....

Előzmény: kjocoka (791)
dejódió Creative Commons License 2016.03.21 0 0 793

1 db EC motoros segéd keringtető szivattyú kb 35000 FT  Elektrotermikus radiátorfeejeek rádiófrekvenciás szabályzással kb 25000 FT/ radiátor Osztó-gyűjtő pár ezer FT Radiátorok nagyon sokféle de megfizethető(inkább nagyobb legyen  a fűtési igénynél e méretezése és 70/50C fokra.  Mindezeket összeépíteni.

A maradék pénzből amit az energián megtakarítasz vegyél egy klímát a hálóba ami minőséági, hogy a hőséget is kibírják a szüleid, vagy 2 db-ot is a nappaliba is és azzal is fűthetsz. A tiszta villanyfűtésnél a gáz és a klíma is sokkal olcsóbb kb 1/3 energiaköltség. Így megmarad a radiátoros komfort. És nyáron van hűtés is.  Költségosztót i8s lehet aalkalmazni ha a számlákatt osztjátok.

Előzmény: khszilvia (780)
NAND708 Creative Commons License 2016.03.21 0 0 792

Mert az gázzal megy.

Előzmény: kjocoka (791)
kjocoka Creative Commons License 2016.03.21 0 0 791

Szia!

HMW nincs benne, és fa is kell? Nekem a teljes villany fogyasztásom benne van a havi számlában és csak a ház hátulja van szigetelve. Mivel én itthon vagyok évek óta de nem kellett fáznom mert mindig 20 fok van a nagyszobában, és mivel minden egybe van nyitva ezért akárhova megyek a komfort érzetem nem nagyon változik a házban. Állíthatnám éjjel 18 fokra, nappal meg 22 fokra de mi értelme. Nem spórolok vele sokat, meg éjjel is jó az a 20 fok nekem. Hiába a légcsatornás fűtés ha arra sem tudsz ráülni :) Az ugyanúgy nem tárol energiát a villany mentes napokra, és az is fújja a levegőt ami keveri a port hiába van mindenféle por, pollen stb szűrő. Persze akinek jó a tüdeje még azoknak jó lehet. A klímához van külön mérő órád, és külön van a bojlerhez is egy óra, mert nem értem, hogy nincs benne a HMW. 

Előzmény: NAND708 (790)
NAND708 Creative Commons License 2016.03.21 0 0 790

Nem akarlak rábeszélni a klímás fűtésre.

Cekaszos villanyfűtés mellett az szokott szólni, hogy olcsó a kiépítés. Na, ez nálad nem mondható el, egy kisebb vagyont költöttél rá.

Igen, lefagy a kültéri, aggódnék is ha nem történne meg..  De szerencsére szintén olcsó villannyal, és szintén hőszivattyús elvvel, min. 2-es COP-vel leolvasztja magát. +5 és 0 között óránként kb 5 perc alatt, nem egy nagy dolog, pénzben sem.

Szerintem ne beszéljünk 10éves távlatokban, mert te nagyságrendileg 2-3X annyiért veszed/állítod elő az energiát.

Leírtam mennyit fogyasztanak.

4év alatt 14ekWh ebben a hűtés is benne van és évente kb 15q fát még hozzá kel számolni. HMV nincs benne. Ház nettó 100nm kádárkocka, 8cm grafitos EPS.

Annyiban igazad, ma már nem ilyenre csinálnám, hanem légcsatornás klímát szereltetnék, az megoldás lenne az általad felhozott aggályokra.

Előzmény: kjocoka (786)
kjocoka Creative Commons License 2016.03.21 0 0 789

Szia!

A kályhák amik voltak azok 30 évesek voltak! A festés már eléggé meg volt kopva mindegyiken, és mikor ki kellett vinni a helyiségekből, akkor látszott, hogy az összes szigetelés rongyá volt esve, Pár fórumon, és kereskedőkkel is beszéltem, de nem adtak a szigetelés cserére semmilyen ötletet, mely nem mérgező és pótolhatná a régi szigetelést.

A tél meg közeledett, megoldás a régi kályhákra nem volt, így az új lett megvéve, mely nem is baj, mert szépek :) Tettem bele  ledeket, így már látható, hogy mikor kapcsol be a szolgáltató és mikor kapcsol be a kályha, és még hangulatosabb is lett. Ha a tüdőm bírná a port, akkor azt  a 200000ft vésést is megúszhattam volna, de valamit valamiért. 

Előzmény: Zöldár (788)
Zöldár Creative Commons License 2016.03.21 0 0 788

Mivel volt vezérelt áramod talán indokolható a döntésed.

  De a kályhákra és a vezetékelésre elég sokat költöttél, így nagyon határeset.

 Azok a leronygyolódott kályhák egyébként a feléből harmadából elújthatók lettek volna.

 

 Mert mi romolhat el bennük ?

 A hőfok/tőltsszabályozó... ár 4200 ft

 a ventillátor ?  10 eft, de anélkül is megy, a fűtelem  sok van bennül, 1 b cserje kb 2000 et, de csak akkor kell ha már a harmada kiég.

 E helyett vettél 560 eft ért kályhákat. Sőt talán össze kéne adni a villanyos tételeket és súrolja a gázberuházást.

 Tehát kályhák : 560 eft, vezetékelés egyrésze 200 eft, anyag 100 eft  ez már 860 eft, de hát ha nincs gáz akkor nincs.

Előzmény: kjocoka (782)
kjocoka Creative Commons License 2016.03.21 0 0 787

Hát nem tudom de én nem csúfítanák el egy belülről teljesen felújított házat kinti szereléssel.

Lehet van akinek az tetszik, de nekem nem. :) A ház teljes villany szerelését én terveztem , és elmondom, hogy 3 fázis szétosztva nappali átlag felhasználásra, 3 fázis a konyhába a sütőnek, meg az indukciós lapnak, aztán a 4 villanykályhának a három fázis elvitele, minden helyiségben külön cső a kamera rendszernek és a riasztónak, a kábeltévének egy cső, a kábeles internetnek is van minden szobában csatlakozó. A fűrdőszobában is 2kW-os rásegító fűtés külön automatával, a wc és a fürdőben elszívó ventilátoroknak villany. Tehát ennyi kábelt kb 600fm-t kint szerelgetni, hát nem tudom. Itt most minden szépen elrejtve a falban, rengeteg dugalj minden sarokban, mert már untan a régi kis házunkban a sok elosztót meg a földön kerülgetni a sok vezetéket. Most minden kulturált és szép :)

 

Előzmény: Alapi42 (785)
kjocoka Creative Commons License 2016.03.21 0 0 786

Szia!

Azért nem bántam meg, mert a klímához ugyebár kell kültéri egység mely elég ronda egy ház falán, és mely ha halk is de engem idegesítene.  Aztán télen le tud fagyni, jegelni kell,( ha veszel kültéri automata leolvasztót, akkor az is eszi az áramot) bár hála nem volt annyira hideg az idén. Az inverter panel javítása nem olcsó dolog (szervizesként javítottam jó pár darabot régebben). A beltéri egysége ventilátorral nyomja a meleget, tehát keveri a port a szobában nem beszélve a halk ventilátor zaj is zavarna. Én ha feltöltöm a kályhákat akkor még egy két napig melegen tartja a lakást, véletlen nagyobb áram szünet esetén is. A klíma nem tud ilyet. Az igaz , hogy a klíma jó meg szép, meg olcsóbb az üzemeltetése, de majd tíz év múlva is beszéljük ezt meg (jó lenne ), hogy ki mennyit költött a javításra , karbantartásra. Aztán adjuk össze a 10 év fogyasztását, meg a szerviz költségeket, és akkor jobban el tudjuk dönteni, melyik beruházás a jobb. Szerintem nem sok lenne a különbség.. Én nem szólom le egyik fűtési módot sem mert kinek mi az ideális, melyiket tudja megvenni és melyik a komfortosabb neki.

Nekem tetszik a hőtárolós mert baromi kényelmes, csendes, nem keveri a port, rá lehet ülni ami nagyon jó érzés ám mikor kint jól átfázunk :) Nem a legolcsóbb az üzemeltetése az biztos de nem is írtam ilyet. De nekem az az évi 30-50000ft különbözet megér ennyit. Persze ha valaki 20 fok fölött érzi jól magát annak ez már sokkal többe kerülne éves szinten, de szerintem más fűtési módoknál is zsebbe kell nyúlni akkor. Gázzal fűtöttem 10 évig az sem volt annyira olcsó. 5 év után szervizköltség 50000ft, 7 év után új gázkazán 160000ft.  Klímás fűtésem nem volt , így nem tudok viszonyítani komfort érzet miatt, meg a fogyasztás miatt sem. Szeretném ha te is tennél fel egy olyan havi villanyszámla másolatot amit én is tettem fel. Kellene a nm, a ház tulajdonsága, szigetelés, nyílás zárók stb. Mennyi idős a klíma, milyen tipus .stb. Így is segítsük azokat akik döntés előtt állnak, hogy mivel fűtsenek.

Sajnos nem sokan adják meg az adatokat a fogyasztásról, készülékekről, stb. Rengeteg adat szükséges a jó fűtés kiválasztásához, na meg szerencse is! PL: készülék ára, élettartalma, szerviz költségek, mennyit kell magunknak a készülékkel foglalatoskodni (szűrők tisztítása), mennyire ártalmas a ventilátor által keringtetett por. 

 

Előzmény: NAND708 (784)
Alapi42 Creative Commons License 2016.03.21 0 0 785

" így az a sok vésésért el is szipkázott 200000ft-ot."

Van falon kívüli vezetés is és akkor 200 eft spóróltál volna.

Előzmény: kjocoka (782)
NAND708 Creative Commons License 2016.03.20 0 0 784

Bocs, de csak azt nem értem miért nem bántad meg?

Én kétszer ekkora házat fűtök villannyal (klímával) a telepítés kb. annyiba volt, mint neked és kb 2/3-át fizetem, mint te (kb. 3000 kWh egy szezon a 23 forintos villanyból).

Előzmény: kjocoka (782)
kjocoka Creative Commons License 2016.03.20 0 0 783

Mielőtt megszólnának a KW nagy betű miatt azoknak itt a kW.

Előzmény: kjocoka (782)
kjocoka Creative Commons License 2016.03.20 0 0 782


Sziasztok!
Van egy 48nm-es házam, melyet belülről teljesen felújítottam, mennyezetre gipsz karton 5cm vastag kőzetgyapot. Az aljzat felverve 5cm-es hungarocel szigetelés.  Ajtók ablakok cseréje. A falak vastagsága 30cm-es tégla. Szigetelés  a ház hátuljára és a műhelyemre került csak 12cm-es grafitos. Nos,  mivel régebben villanyos hőtárolós kályhák voltak, de azok elég rossz állapotban, így döntenünk kellett hogy gáz, vagy villany fűtés! Árajánlat gázra, mivel csonk sem volt a telken így minimum 1,2 millió lett volna mindennel. Mivel ennyi pénzünk nem volt már, ezért döntöttünk az elektromos hőtárolós kályhák mellett. Mivel tervben volt az egész ház újra villanyozása, így az is meglett. Mivel cs a fal vésést a dobozolást és csövezést végeztettem szakemberrel, így az a sok vésésért el is szipkázott 200000ft-ot. A vezeték behúzást, szerelvényezést  megcsináltam így csak az anyag volt vissza ami megint 100000ft volt. Most jött a villanyos hőtárolós kálya 5KW-os 1db, és 2db 3KW-os és vettem a műhelyembe egy használt 2KW-ost. Az új kályhák ideszállítással 560000ft volt, a használt ugyan olyan StiebelEltron  20000ft, plusz 40000ft a teljes belső felújítás. Még jó, hogy ennyi szakmám van :)

Aztán a konyha jött Indukciós főzőlap 2KW-os, és egy elektromos légkeveréses sütő 2KW-os.

Nos van nappalin 3x16A és a vezérelt éjszakain 2x20 és 1x25 Amper. Nagyjából ennyi. Az állandó

hőmérséklet 20 fok a szobában, mert szeretek melegben aludni, meg ébredni is :) A többi helyiségben 18 fokra vannak állítva a szabályzók.  Nálunk minden egybe van nyitva. A fürdőben van egy pluszba beépített 2KW-os kisegítő fűtés, mely minden nap kb 1 órát megy. A villanybojler 1,5KW-os 120 Literes.  Akkor itt vannak a fogyasztási adatok a mellékelt képen.

Az árakat is oda írtam, mennyit fizetek havonta. A fogyasztás az utolsó 3 hónapi KW nappali és a fűtés a bojlerrel együtt. Egy kicsit fordítva raktam fel a fogyasztási értékeket, de aki ért hozzá az eligazodik, remélem.

Én nem bántam meg a villanyos hőtárolós kályhákat, és nem kell félnem , hogy gázrobbanás, vagy gázmérgezés áldozata leszek. Ezek meg remélem soha nem fognak elromlani, de nem sok minden van benne ami el is tud romlani . Ez viszont nem igaz a gázkészülékek elektronikájára, melyek elég borsos áron vannak javítva, vagy nem lehet a panelt javítani, akkor meg 30-80000 egy panel ára. Bocsi a sok írásért de aki most ilyenben gondolkodik és adott a 3 fázis éjszakai vezérelt, akkor legalább tud egy kis viszonyítást, hogy sok vagy kevés ez a havi villanyszámla. Még egy utólag!

A kiszámolt hőmennyiséget soha ne fogadjuk el, mert nagyon alul méretezik a hőtárolós kályhákat. Ha a szerelő azt mondja ide kell 2 KW, akkor vegyük meg a 3 KW-ost. A kiszámolt felett mindig 1 KW-al vegyünk nagyobbat. Azt vettem észre, hogy a nagyobb kályha nagyobb energiát is tárol, viszont alapban is meleg a kályha burkolata, olyan 30-50 fok közötti így a ventilátor szinte soha nem megy nálam. Ezért  nincs ventilátor zaj sem. És még van egy előnye, hogy jó rajta üldögélni, ami a radiátornál nem a legjobb szerintem :) Ha van még kérdés, szívesen segítek. Már van 2 tél tapasztalatom. Az idén be szeretném teljesen szigetelni a házat, tehát még ennyit sem kell fizetnem (remélem)!

Alapi42 Creative Commons License 2016.03.20 0 0 781

Legyen kész a beépítés, azután jöhet a fűtés. Egy cirkó ekkora teret vígan elbír. A villany téves elképzelés.

Előzmény: khszilvia (780)
khszilvia Creative Commons License 2016.03.19 0 0 780

sziasztok!

 

Szeretnék tőletek segítséget kérni. Hozzám költöznek szüleim (éppen válófélben vagyok), a házat ezért át kell kissé alakitanunk. A ház tulajdonképpen egy régi és egy új részből áll, a régi rész padlásterét szeretném beépíttetni, kb egy 50 nm ről beszélünk, 1,5m-es oldalfal mgassággal és kb 2,7 méteres belmagassággal tervezek. két légtér lesz benne, egy amerikai konyhás nappali ( a déli oldalon) és egy kb 12 nm-es kis szoba. 

Na így a bevezető után a lényeg, a legegyszerűbb lenne valamilyen elektromos fűtést alkalmaznom a kiépítés szempontjából. Ahogy nézegettem a nagyobb légtérbe elég lehetne 2 db 2000 W-os , a kis szobába egy 1000 W körüli. De ez csak kb egy honlap megnézése után szűrtem le. Egyáltalán nem igazodom el ezekben, pláne most kissé szét vagyok esve a válás miatt. Úgyhogy nagyon szívesen fogadnék minden segítséget arra vonatkozólag:

- milyen elektromos radiátort, mennyit, stb. érdemes kiépíteni illetve felszerelni

- mennyibe kerül az éves üzemeltetése ezeknek ha a téli időszakban 23 fok körül szeretném tartani a levegő hőmérsékletét ? (2,5 éves a lányom, miatta muszáj kicsit melegebbnek lenni)

 

A padlástér alatt ebben a helységben, garázs, műhely, mosókonyha és egy nagyobb szinte üres helység van. Az üres helységben van egy cirko, ami jelenleg a földszintet látja el. Gondolkozok azon is hogy azt felvezettetni, de az egy elég régi típus (Demrad Solaris) fogalmam sincs egyáltalán elbírná e a többletet illetve egyáltalán fel tudná egy nyomni, keringtetni a vizet az emeletre. A másik probléma a cirko használatával a termosztát elhelyezése, a fűtés szabályozása, mivel funkciojukban merőben eltérő helységekről van szó a két szinten.

 

Ezek azok az okok, ami miatt inkább az elektromos fűtés felé kacsingatok, de ha az éves üzemeltetése sokkal több , akkor elgondolkodogk máson.

 

Reméllem valamennyire érthető voltam.

Előre is köszönöm mindenkinek a segítséget!!!

ötfelezős Creative Commons License 2016.02.06 0 0 779
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.27 0 0 778

A házam egy nyitott könyv, itt mindent megtalálsz tematikusan:

http://www.passziv.net/forum/forumdisplay.php?f=31

 

Konkrét fogyasztási adatok:

http://www.passziv.net/forum/showthread.php?t=52

Előzmény: Újonc2016 (777)
Újonc2016 Creative Commons License 2016.01.26 0 0 777

Szeretném részletesebben megismerni napelemes-villanyfűtéses tapasztalataidat, mert épp egy ilyen tervezés előtt állunk.

Előzmény: Törölt nick (763)
szocske_ Creative Commons License 2016.01.18 0 0 776

a klímák azért esélyesen bírni fogják, egy 3,5kW-os klíma max. 1500W-ot szokott felvenni, ha két ilyen van a házban, az akár ki is fűtheti az egészet, ha jó a szigetelés.

De ha a klímák csak a nagyobb tereket, pl. nappalit, ebédlőt bírják kifűteni, akkor működőképes megoldás lehet a hálók, fürdők ajtóit nap közben nyitva tartani, hogy jusson oda is a klíma melegéből, tavasszal és ősszel ez simán elég is lehet, amikor nem, olyankor napi néhány órát rásegíteni olajradiátorral esetleg mennyezeti infrapanellel. Ezek ugyan sokat fogyasztanak, de ha csak pár órában kell néhány fokot emelni a klímával biztosított alaphőmérsékleten, akkor a felár is kisebb mint ezekbe a szobákba is klímát szerelni, ráadásul a klíma nem zajtalan, így hálóba eleve nem az igazi.

 

Sőt, hálóban esetleg működhet vezérelt árammal a fűtés, az főképp még ma is éjszaka ad áramot, és a hálóban épp ilyenkor kellene rásegíteni a fűtésre...

Előzmény: einohyl (775)
einohyl Creative Commons License 2016.01.18 0 0 775

 Tehátz azt mondod, hogy még a villanynál is drágább ?

 

 

 

 Lehet, nyilván akkor még rezsit ennél nem csökkentettek.

 

 

 Csatlakozva az utánad szólóhoz a pb. nagyjából ugyanolyan drága mint a villnay.  Ez pedig egy 160 nm -es háznál nem kis költség. Radiátor olajjal meg egyéb elektromos kütyűk. 

 

 

 Nem fogja bírni a hálózat ( hacsak külön nincs erre kialakítva )

 

 .

Előzmény: Jennon (773)
szocske_ Creative Commons License 2016.01.18 0 0 774

a tartályos gáz árát nem tudom, de egységnyi energia palackos PB és a villany esetén nagyjából ugyanannyiba kerül, földgázból harmada.

Szóval olajradiátorral kb. ugyanannyiból fűthetsz, mint PB palackkal, gondolom nincs túl nagy eltérés ettől a tartályos árában sem.

 

Egy átlagos klíma viszont kb. harmad annyit fogyaszt a teljes téli szezonban, mint az olajradiátor, így azzal harmadolhatod a fűtési költséget.

 

Kérdés, hogy az elektromos hálózatod elbír-e elég olajradiátort, de ha jól szigetelt a házad, akár a két klímával is kifűtheted, főleg mikor nincs durva hideg kint...

Előzmény: Jennon (773)
Jennon Creative Commons License 2016.01.17 0 0 773

Sziasztok. Segítségeteket szeretném kérni. A házam egy 160 nm alapterületű, átlagos szigetelésű épület, amiben tartályos gázzal fűtök, ami igen drága sajnos, vezetékes gáz nincs, fával nem tudok fűteni, mivel nem vagyok otthon, tehát az kizárva. Néztem egy oldalt http://www.csaladihaztervezes.hu/kalkulator/futesi-koltseg-kalkulator, ahol szépen táblázatba van foglalva a fűtési módok ára. Meglepően néztem, hogy a jelenlegi állás szerint a tartályos a legdrágább, a villany is lényegesen olcsóbb. A házamban egyébkénz inverteres klíma 2db, s olajradiátorok is vannak. Szerintetek érdemes bevetnem azokat is a fűtésbe, az inverteres klímák fűtéséről elég jó véleményeket olvastam, de én eddig hűtésre használtam. S lehet, hogy az inverteres klíma+olajradiátor kombóval tudnék spórolni. + Ami a MOL-t meg illeti, hát valami katasztrofálisak az ügyféllel.  Szerintetek?

emkorec1 Creative Commons License 2016.01.14 0 0 772

Még egy kiegészítés:

"A fűtőfilm a lépésálló hőszigetelésre lett terítve, és be lett öntve a betonnal."

Annyi, hogy a fűtőfilm és a beton közé került egy réteg párazáró fólia.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!