Keresés

Részletes keresés

fakeusjob Creative Commons License 2014.08.30 0 0 4012

Nos sajnos a legális téma se jött be láthatóan itt....
Át kellene nevezni a fórumot a beszélgetések egy zuhanó repülőn címmel. Mert kb olyan prológusok röpködnek itt :)

 

Szomorú, hogy szinte minden usás topic vagy haldoklik vagy trollok vegetálnak benne.

Nem akarok visszaolvasni most, de vagy egy éve nincs itt se munka se érdemleges párbeszéd. Mintha minden ember, aki átlépte az usa határát onnantól kerülné a saját népcsoportja társait mint a pestisest. Vagy esetleg az a szívfájdalom, hogy esetleg még egy magyar bemerné tenni a lábát észak Amerikába?

 

Értem én, hogy el kell rémiszteni a takarító/mosogató palántákat, hogy inkább Angliában verjenek gyökeret, ami értelmesebb, mint az illegalitás.

 

De miért nem meséltek akkor kicsit a kinti tapasztalataitokról, sikereitekről, hogy milyen jól megy a biznisz vagy most épp nem. Szerintem sokan azért jár(nának) ide, hogy megtudjanak valamit az usában lévő életről, amit eddig nem tudtak.

Persze lehet tévedek.

 

A trolloknak sok diétát kívánok !

magyarvandor977 Creative Commons License 2014.08.30 0 0 4011

En meg ertelmes,logikus gondolkodasmodot kivanok neked,mert a Kossuth-klubban sem osztogatjak az illegalis munkat minden kierkezo magyarnak,de a rendor biztosan picsan rug,ha megallit,aztan mar repulsz is.Pont Florida az egyik legszigorubb  hely ma mar,mint Arizona,olvass utana.

De ha lesz idod lemaszni a fellegekbol akkor nezd at ezt az oldalt http://www.bertok.com es tunodj el azon,hogy nem-e erdemesebb az itt kukazasra pazarolt eveidet hasznosan eltolteni.

Előzmény: candlelight (4009)
magyarvandor977 Creative Commons License 2014.08.30 0 0 4010

Szerinted erdekel ez a nyomorek mit beszel? Kihazudta maganak a rokkantnyugdijat,mar miutan megnosult,eleteben nem dolgozott,de rabaszott,mert az a penz bordelyhazra nem eleg,az asszonyhoz meg nem bir hozzanyulni,szoval itt eli ki magat.

Előzmény: Radocz Antal (3999)
candlelight Creative Commons License 2014.08.30 0 0 4009

hát én is hasonló nyugdíjas éveket kívánnék magamnak ! :) Erről a Kossuth klub-ról én is hallottam, hogy nagy rendesek, ha majd Miamiba keveredem felkeresem őket.

Előzmény: yuh (4008)
yuh Creative Commons License 2014.08.30 0 0 4008

az van hogy nekem csak pozitiv tapasztalatom van a magyarokrol 1985-ben es connecticutban , amiota nyugdijas vagyok , tehat 7 eve koltoztem le floridaba de csak 6 honapra telen , mert a masik hatot budapesten toltom , es nem tartok kapcsolatot magyarokkal floridaban mert a tarsasagukat ugyis elvezem a nyari 6 honapban budapesten , neha belenezek a white pages-be unalombol , ez a magan telefonkonyv es ott mindig talalok kiss mag nagy meg kovacs es egyeb magyarokat de sohe nem hivom fel oket , ja , miamiben van a kossuth klub , megtalalod itt www.google.hu en speciel onnan nosultem 1985-ben , szerencsem volt , a vezetoje egy reformatus magyar pap no/holgy , ferje nemreg halt meg , rendes essegitokesz , aztan floridaban van a pataki center is , azokrol is csak jot hallottam

Előzmény: candlelight (4007)
candlelight Creative Commons License 2014.08.30 0 0 4007

na ja.....én meg azt szoktam mondani, hogy én már mindent el tudok hinni és annak az ellenkezőjét is. szegény magyarvándor nem tudja felfogni hogy az élet nem fekete fehér. koszi a hozzászólást, egyébként lehet hogy pont Floridában kötök ki év vége felé. Mesélnél egy picit az ottani magyarságról? Legális, nem legális mindne érdekel. Előre is köszi !

Előzmény: yuh (3997)
sani07 Creative Commons License 2014.08.30 0 0 4006

Azert csinalja, mert foglalkozol vele. Bezzeg mikor en tettem fel egy normalis kerdest, bebasztad a sertodottet, hogy koszonjek meg ne parancsolgassak.

Előzmény: Radocz Antal (4004)
21w Creative Commons License 2014.08.30 0 0 4005

mulatsagos ez a gyerek mulatt

Radocz Antal Creative Commons License 2014.08.30 0 0 4004

Agyilag tuti nem! Ja persze oda csak akkor tudni kellene azt mikor elég vagy nem kellene este annyit inni vagy ha igen akkor nem géphez ülni!! Az ilyen trolloknak a kezét szegném!!!! Ha ilyen jó minden akkor az arcát is kellene vállalni! Nem csak idióta nick név mögé bújni! Akkor lenne igazán tökös amerikai nyugdíjas nem így!!!!!!

21w Creative Commons License 2014.08.30 0 0 4003

hasznos info (toninak is ) : nosuljetek meg azzal jar a zoldkartya , tapasztalatbol irok , mar 1985-ben igy volt , vagy szaladjatok ausztraliaba a nagy tesohoz

21w Creative Commons License 2014.08.30 0 0 4002

fiatalos nyugdijas vagyok , oda megyek ahova nekem teccik , dolgoznom nem kell , penzem van boven , gond semmi

Radocz Antal Creative Commons License 2014.08.30 0 0 4001

Lehet menni a nyugdíjas klubba nem a fiataloknak kell osztani az eszet főleg nem idióta stílusban meg kavarni a szart yuh ehhez értesz húzd el innen az irhádat te már nem vagy beszámítható és NEM TUDSZ HASZNOS INFÓT ADNI SENKINEK!!!!!!!!!!!!

21w Creative Commons License 2014.08.30 0 0 4000

eza toni gyerek nagyon merges a nyugdijas amerikas magyarokra

Radocz Antal Creative Commons License 2014.08.30 0 0 3999

Magyarvándor997 nem láttad, hogy a megkeseredett yuh nem bírta feldolgozni a multkori monológodat így megpróbált vissza vágni hozzá méltó aljas módon más nick névvel csak a barom azt elfelejtette, hogy ha egy másik nickel aktív akkor a hozzá mèltó yuh (birka!) nick passzív!

21w Creative Commons License 2014.08.30 0 0 3998

kaliforniaban vitorlazni remek lehet 

Előzmény: Törölt nick (3995)
yuh Creative Commons License 2014.08.30 0 0 3997

van egy magyar kozmondas koztunk floridai nyugdijasok kozott : minden igaz es annak az ellenkezoje is , tehat van boldog illegalis es van boldogtalan illegalis is az usa-ban 

Előzmény: candlelight (3993)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.30 0 0 3996

A nagyokos fejeddel azert meg most sem tudtal egy egyszeru kerdest nemhogy elfogadhatoan,de sehogysem megvalaszolni...tenyleg jo eselyekkel indulsz...

Előzmény: candlelight (3993)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.30 0 0 3995

Ha a napi 4 ora edzes munka mellett szerinted azt jelenti,hogy a seggem ala volt teve minden.....hat elotted a lehetoseg,csak csinald utanam te nagyeszu,ki akadalyoz benne?Valj kokemeny munkaval profi sportolova,aztan mar johetsz is legalisan. Tenyleg ne beszeljunk,mert en a megfontolt emberek tarsasagat szeretem a maganeletben is,nem az ilyen fellegekben jaro suhancoket.

Előzmény: candlelight (3993)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.30 0 0 3994

Milyen lager hulyegyerek?En versenyezni jottem ide,nem takaritani.Mar elotte bejartam a vilagot,talan nemileg tobb fogalmam volt dolgokrol,mint most neked.Nem kerkedtem az eletemmel,ha visszaolvasol egyszer sem hoztam fel,csak mikor keserusegrol kezdtel hadovalni kinodban.

A csaladomat meg ne vedd a szadra taknyos.Pendejo? Ok,remelem paros labbal rugnak ki az orszagbol,es 10 evre ki is tiltanak,de jo uton is jarsz hozza,foleg ha koveted Motley Fool utasitasait.

 

Gyere Amerikaba takaritani,mert az a haverok elott kurva meno,csak a nyomorodrol ne felejts majd el fenykepeket posztolni facebook-ra.Nehogy veletlenul is probalj logikusan gondolkozni,mert az ugysem menne!Aztan majd mikor atbasznak az elso csekkednel,majd gyere vissza sirva tanacsert.

De arra neked ugysincs szukseged,mert te angolul is tudsz,meg eszed is van,csak nehany honapig fogsz takaritani,utana mar az elnokvalasztason indulsz itten!Szerinted hany szazezren gondolkodnak ugyanigy,es mind elotted all a sorban? Barom

Előzmény: candlelight (3993)
candlelight Creative Commons License 2014.08.30 0 0 3993

viszont van ellenpélda is kedves tökéletes életű amerikai állampolgár barátom. vártad a lágerben mikor indulhatsz egy szót nem beszéltél angolul de még a térképen sem tudtad merre van az a kontinens megérkeztél alád tettek mindent most meg egy netes forumon kérkedsz a szenzácios életeddel. na de inkább hagyjuk abba a cseverészést mert komolyan kezdek ideges lenni. ápolgasd a top model asszonyodat meg vegyél egy xbox-ot a kölyöknek. pendejo.

Előzmény: Törölt nick (3991)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.30 0 0 3992

Ez lehet igy van (lesz),de ugyanitt,es egyre tobb helyen kerhetik a statuszodat is.

"Many departments and the state police can question you and bring you in for a official check by fingerprints if they feel you are illegal."

Vagyis ugyanez magyarul : ha az officer-nek epp rossz napja van,akkor cseszheted.

Előzmény: Motley Fool (3986)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.30 0 0 3991

"errol beszélek. foleg ha az ember elég jól beszéli az angolt és van egy kis esze is akkor nem muszáj pár honapnál tovább a legalja melót csinálni. de ezért irtam hogy elobb ki kell menni, ott kell lenni, ott már konyebb intézkedni mint a távolból." :-)) Itt mar rajtam kivul is joparan jo sok peldat felsoroltak neked olyanokra,akik hosszu evek ota nem tudnak kitorni a takaritasbol,pedig egyik sem hulyebb nalad.

 

Ennel jobban ki sem fejezhetned mennyire fiatal vagy es naiv,fogalmad sincsen mirol beszelsz,csak vagyalmokat kergetsz.

De arra,hogy a konnyebb,simabb,egyszerubb ut miert nem jo meg nem tudtal valaszt adni.

 

Felre ne erts: nekem ugyan tokmindegy mit csinalsz,nekem se jobb ,se rosszabb ettol nem lesz,csak egyszeruen nem ertem. Nem ertem,hogy a lenyegesen rosszabb szituacio miert vonzo?

Előzmény: candlelight (3988)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.30 0 0 3990

Allampolgar vagyok,kozvetlen az ocean mellett lakom Californiaban,van egy gyonyoru felesegem,gyerekem,es a sajat vallalkozasomban otthonrol dolgozom.

Szabadidomben pedig meg most is azt a sportot uzom,amit a legjobban szeretek......

 

Tenyleg olyan keseru vagyok,hogy nehez szavakba onteni.En azert inkabb realistanak hivnam magam....

Előzmény: candlelight (3987)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.30 0 0 3989

Megneztem,ez csak jovore lep ervenybe,tehat jelenleg nem kaphatsz.

Nekem egy haverom Daytona Beach-en lakott 10 evig,neki is sajat vallalkozasa volt (polokra nyomtattak),mikor egyszercsak megallitotta a rendor,es hazatoloncoltak,bukta az osszes vagyonat,ceget,az elmult 10 evet.

A te haverod valoszinuleg nem a sajat neven berel hazat,hanem a ceg nevere,de ez nem is az en dolgom.A hamis okiratokrol meg beszelni sem akarok,szegyen,hogy barkit erre batoritasz itt.

Előzmény: Motley Fool (3985)
candlelight Creative Commons License 2014.08.29 0 0 3988

"Nem idealis az elet illegalisan, de nem lehetetlen. 

Aki csak motel szobat takarit annak valoban nagyon korlatoltak a lehetosegei. 

De aki kimozdul abbol a kornyezetbol es sajat kezebe veszi a sorsat annak van eselye ra, hogy nyugodt es jobb eletet tud kialakitani mint MO-n."

 

errol beszélek. foleg ha az ember elég jól beszéli az angolt és van egy kis esze is akkor nem muszáj pár honapnál tovább a legalja melót csinálni. de ezért irtam hogy elobb ki kell menni, ott kell lenni, ott már konyebb intézkedni mint a távolból.

Előzmény: Motley Fool (3981)
candlelight Creative Commons License 2014.08.29 0 0 3987

magyarvándor, innen érzem a belőled áradó negativizmust. itt jon ki beloled az életed osszes keserusége.

Motley Fool Creative Commons License 2014.08.29 0 0 3986

Itt a lista azokrol az allamokrol ahol illegalisok jogsit kaphatnak

 

http://immigration.procon.org/view.resource.php?resourceID=005535

 

 

Előzmény: Törölt nick (3984)
Motley Fool Creative Commons License 2014.08.29 0 0 3985

Ha CA-ban elsz tudhatnad, hogy Brown alairta 20013ban, hogy illegalisok kivalthatjak a hajtasi engedelyt. 

 

Thursday, Oct 3, 2013 • Updated at 1:24 PM PDT

Gov. Jerry Brown signed a bill Thursday that allows undocumented immigrants to obtain a California driver's license.

 

A state assembly 55-19 aranyban megszavazta. 

 

A hamis vagy lopott SSN pedig nagyon elterjedt dolog az illegalisok kozt, nem en talaltam ki. 

Az E verify pedig egy kalap @#$% sem er. 

 

De szerintem felesleges ilyen aprosagon vitazni. 

 

Nem csak a gettoban lehet lakast berelni hamis szammal.  Egyik haverom New Port Beachen lakik es tobb mint 15 eve kinnt el. Sajat valalkozasa van. 

 

Nem akarok en senkit batoritani, de nem olyan sotet a helyzet mint ahogy te irod. 

En is azt mondom, hogy aki jol akarja intezni az eletet az maradjon EU-ban addig mig nem tud legalisan bevandorolni. 

De ha megis az illegalis eletet valasztja, akkor tovabb tud lepni, ha van hozza kis esze. 

Előzmény: Törölt nick (3983)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.29 0 0 3984

Meg mielott jonne a szokasos kerdes,hogy akkor az a sok illegalis mexikoi hogyan oldja meg...:

1. ha egy csaladban csak egyetlen embernek vannak legalis papirjai,akkor az egesz 20-30 fos rokonsag rajta "eloskodik"

2.lopott papirokkal,adatokkal....sok sikert hozza,azt mondjak a bortonkoszt itt nem olyan rossz.

3.sehogy,csak imadkoznak,hogy ne allitsak meg oket,ha megis,akkor ne legyen a rendornek rossz napja.

 

Egyik verzio vonzobb,mint a masik,ha ehhez meg hozzaveszem a takaritast nulla penzert,hat megertem,hogy Magyarorszagon errol almodik mindenki.

Előzmény: Törölt nick (3983)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.29 0 0 3983

En Californiaban elek,itt senkinek nincs jogsija Social nelkul,es nem is adnak ki,ezt garantalom neked.(legalabbis egyenlore)Lakast mar berelhetsz talan,a gettoban.

Bankszamlanyitas valoban nem gond,de az nem oldja meg a problemaid.

Lopott papirok,hamis Social???? Nincs eleg baja barkinek illegaliskent,meg tetezned is?Ezt te sem gondolhatod komolyan,foleg mikor hamarosan minden munkaltatonal kotelezo lesz az E-verification,de nehany allamban mar lakasberlesnel is utanajarnak ezeknek a dolgoknak,juttasd sittre magad,igazad van.

Előzmény: Motley Fool (3981)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!