Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

kswturbo Creative Commons License 2006.04.11 0 0 250

Ha már OFFolunk meg Honda, tegnap elgurult mellettem egy 1-2 éves Accord, hát barátom, az utóbbi tíz év lexebb limója, nálam üti még az új 3-ast is. 4-5 misiér már tűrhetők akadnak:((( ON Ezért marad Magnifico.

Az a bosszantó, hogy pár napja kapott finom full-szin olajat, ment mint álom, csöndben, pörgősen, erősen, erre tessék. De legalább most rendbeteszik, a szerelő szerint pár alkatrész erről a fertályról már korábban kihullott mert nem találta, + meglesz a szelephézagoltatás, jó lesz. Nincs reális alternatívája.

Vagy szórod a milliókat és pár év nyugi, vagy évente 1-2 nagy guriga megy a szerviznek, pláne ha tuningolt, turbós öreg digód van. De nekem legalább van mire emlékeznem az elmúlt egy évből:))))

Előzmény: Slint (249)
Slint Creative Commons License 2006.04.11 0 0 249

affene, szenyor, ez tényleg nem szép...

 

Off, kicsit mostanában beleástam magam a Hondákba is, de gyerekek...annyira idegesítő, hogy egyszerűen NEM LEHET normális állapotút kapni, gondoltam nézek valami szép kupét, 1.5 lsi, de egyszerűen, nincs, mind gányolt, szar, sufnituning...áhh OFF VÉGE

 

 

Egyre kevesebb a pénzem is, a Kappa álom meg egyre távolodik...

Előzmény: kswturbo (248)
kswturbo Creative Commons License 2006.04.11 0 0 248

Csak hogy hogy visszavegyek kicsit mindenkinél a Kappa-mániából: pocsék hétvégém volt.:-(((((((

Szombat du. elkezdett vmi halkan köszörülni a motortérben. OK, spré a hozzáférhető csapágyakra, el-elhallgatott. Aztán megint. Nem túl hangosan, sőt, menetközben sehogyse. Aztán néha sírni kezdett valami. Nem ékszíj volt, lecsekkoltam. Aztán elhallgatott. Vasárnap du. (mikor máskor????) hosszabb útról hazafelé, garázstól 2 km-re elölről csattanás, kattogás, zakatolás, motor elgyengül, fullad, iszonyatosan csattog: ez ugyebár vezérlés, átugrott v mi. (Szervizkönyv szerint, ami többször helytállónak bizonyult, alig 57e km volt vezérműszíj-csere óta.)

Ma de. tréler, szakadó esőben a szervizig (kivételesen márkaszervizbe), szétszedték, du. tel. Na most: kiegyenlítő-tengely külső szíjvezető csapágya szétnyíródva, szétesve. Ettől ment el a vezérlés, szerencsére csak egy foggal. Cserélni kell azt, amit normál szíjcserénél, plusz a kétoldalon bordázott "balansz" szíjat, csak ez az alk.rész 30k HUF! Ha elszakadna, vinne mindent, nem lehet megúszni. Szerencsére" a csapágy külön cserélhető, így talán megúszom a végén ötszámjegyű blokkal.

Tehát: a kétliteres 16V turbo motornak van két kiegyenlítő tengelye, ami bekavar a vezérlésbe is, és a csapágya csinálhat hirtelen egy százezres számlát. Tudom hogy ebben a kategóriában egy vezérműszíjcsere is lehet közel ennyi, de azért ez nem volt szép, Magnifico...

**ADAM** Creative Commons License 2006.04.06 0 0 247

Köszönöm,

 

remélem sosem lesz rá szükség..

Előzmény: kswturbo (246)
kswturbo Creative Commons License 2006.04.03 0 0 246

Helló!

 

Ezt a linket a fórumfejbe kéne vhogy rakni, sok kérdés lesz még rá:

 

http://tipo16.tripod.com/bonto.html

 

Az általam ismertek közül a legjobb lista, kettőnél magam is vettem ezt-azt, a naprakészségre persze nincs gar!

Előzmény: **ADAM** (245)
**ADAM** Creative Commons License 2006.04.03 0 0 245

Kedves k. tulajdonosok,

 

tudtok jó bontókat? Kiváncsi lennék, miket és mennyiért lehet bontottan venni a jószághoz. Jobb előre felkészülni, ne akkor kelljen rohangálnom, mikor tényleg kell az alkatrész.

 

Köszi.

 

Ui: utolsó fogyasztás 11.8. Pedig ebben sem volt sok hosszú út (két Vác oda-vissza). Ennyit tesz a meleg idő.

 

 

snakespeer Creative Commons License 2006.03.31 0 0 244
Slint!A DEDRÁBÓL A 96-97 KÖRÜLIT AJÁNLOM(A régebbiek alja és doblemeze elég gyatra,diegóék nem védték le eléggé)Tapasztalatból tudom.A Themák jobban birták,de azt csak 93-94-ig gyártották.Dedra nam Kappa szinvonal,de évszázadokkal jobb 1 szutyokinál és menetstabilitása sem szégyenkezni való.Az tény,hogy 1 Kappának van tekintélye az utakon.
kswturbo Creative Commons License 2006.03.31 0 0 243
kswturbo Creative Commons License 2006.03.30 0 0 242
Na. Nana. A feleségem is. Meg is kapta. Én meg győzzem idegekkel + zsetonnal... :(( Vigyázat a régi vasakkal, signore! Nem Kappa-színvonal egyik sem. A Thema még úgy-ahogy, de azok má' télleg romok, sajna...
Előzmény: Slint (241)
Slint Creative Commons License 2006.03.30 0 0 241
Tegnap már arra vetemedtem, hogy Dedrákat is nézegettem meg Themákat...NAGYON SZERETNÉK EGY LANCIÁT
Slint Creative Commons License 2006.03.30 0 0 240

Kicsit kevered a sztorit, szinyor:-)

 

Az a kappa, amit a haverom elhappolt, az nem 990 volt. Hanem 1millió 2. A 990-est csak nézegettem hogy miylen jó lenne nekem:-)

Előzmény: kswturbo (239)
kswturbo Creative Commons License 2006.03.30 0 0 239
Amit 990-ér árultak és "egy barátod elhappolta" ha jól emlxm.
Előzmény: Slint (238)
Slint Creative Commons License 2006.03.30 0 0 238
ööö...melyik zöld romra gondolsz?
Előzmény: kswturbo (237)
kswturbo Creative Commons License 2006.03.30 0 0 237

Azért meg kell hagyni, műszakilag tökéletes volt. De annyiért már rendes házat lehet kapni. És 2 millából, ha nagyon igényes vagy 2,5-ből lehet egy kívül-belül felújított Kappád. Csak sajnos a sufnituningot és kendácsot nem bírja, tehát az nem elég, ha összespórolsz rá 1 misit. Gyári alkatrészek, rendes szerviz kell neki.

Apropó mi van a zöld "rommal"? Talpraállt már?

Előzmény: Slint (236)
Slint Creative Commons License 2006.03.30 0 0 236
Így vagyok én is ezekkel a német izékkel. SZép, szép, jó, jó, de. DE.
Előzmény: kswturbo (235)
kswturbo Creative Commons License 2006.03.30 0 0 235
OFF Hát kölcsönkaptam:)) A háromliteres dízel alapára alig 14M, ez volt vagy 21 (de még 250-es árfolyamon, most tehát inkább 23) a radaros tempomaton kívül volt neki minden. Kis fordulatról húz mint atom, de ON az öreg vas odavágna neki bárhol, bármikor, nyári útviszonyok mellett:))) OFF A quattro +a tiptronic lehiggasztja a V6 piezóst, így olyan krúzolós-nyugis, de álló helyből nagyot szakít. The ultimate car for ganxta rappers. A Bose-hifit átszerelném, bár néhány állomáson fülhasogatóan szólt, ami lehet h. az adók hibája. Ja és nyugisan, 4zónás bekapcsolt klímával megáll 10-11 literből. SUMMA: NEM KÉNE. Túl jó, túl drága, túl agresszív. Vegye meg a Batman.
Előzmény: Slint (234)
Slint Creative Commons License 2006.03.30 0 0 234

Én is úgy értettem hogy nem tud csúnyát csinálni, na:-)

 

Na!!! Honnan szerezted a Q7-et? Milyen?

Előzmény: kswturbo (233)
kswturbo Creative Commons License 2006.03.30 0 0 233
A képek lemaradtak:
Előzmény: kswturbo (232)
kswturbo Creative Commons License 2006.03.30 0 0 232

Mivel az Y javítása még hátravan, addig inkább: a Lancia képtelen csúnya autót csinálni:))) Ha már hasonlítani akarom, pl. a Jaguar nem gyárt se egyterűt (még), se kiskocsit, ennyi a Lancia előnye, de a focit gólra, az autógyártás darabra jáccák...

Ma és tegnap viszont olyan gépet lovagoltam, ami sok tekintetben üti Magnifico-t. Bár visszaülve egyáltalán nem tört rám az ócskavas-fíling, ami a Xantiában ilyenkor elő-előfordult, és ez elégedettségel töltött el.:))

Előzmény: Slint (231)
Slint Creative Commons License 2006.03.30 0 0 231

ha egyszer családom lesz, vagy csak valami igazán nagyra vágyom, akkor a Thesis mellé majd ezt fogom venni:

 

http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?hirdeteskod=488977&command=ugras&screenwidth=800

 

ez maga a csoda, megint. A Lancia képtelen rossz autót csinálni.

Slint Creative Commons License 2006.03.30 0 0 230

http://totalcar.hu/magazin/hirek/?main:2006.03.29.&259958

 

egyfelől szomorú lenne ha...ki se mondom.

Másfelől: 2008-ban a Fulvietta az nagy dobás lesz. Valami elképesztően gyönyörűnek látszik.

kswturbo Creative Commons License 2006.03.28 0 0 229

Ugye, ugye...:)))

Az ócsó Kappával nemtom mi lehet, látni kéne, de a Balatonra csak pár hónap múlva készülök:)) A Brera tényleg gyönyörű elöl-oldalt és különösen hátul a 4 csővel meg a pajzs-ablakkal, főleg Alfa-vörösben fekete üvegtetővel - szerintem egységnyi idő alatt több csaj gyűjthető vele, mint akár a legújabb Corvette-el.

Hátra mongyuk csak térdből amputált lábbal lehet beülni, úgy meg nehéz. (Talán egy <170 cm-es sofőr mögé, valahogyan, de magamnak nem véletlenül választottam a nagykategóriát, nálam a két ülés összeér.)

A GTV sokkal vadabb volt mindenben, főleg a V6 turbo, a Brera inkább nagy luxus-GT-kupé rettenetesen stílusos belsővel (bordázott Momo-bőrülések stb.). De az Alfa egyelőre leált a 2-2,5 literes turbókkal, úgyhogy az Opelnek, Fordnak stb. nagy jövőt jósolok. Akármekkora egy szívómotor, egyszerűen nem megyen úgy, kész, passz.

No replacement for placement? Ugyan már... Akárhogy gondolkodom, az egykori S8-on kívül semmi nem előzött úgy, mint Magnifico. (Az meg ugye vót 97-ben 28 misi.) A szívósok és a tádé egyetlen előnye, hogy alacsony fordulatról jobban meglódulnak, de ez profi chiptuninggal valamennyire behozható.

Előzmény: Slint (228)
Slint Creative Commons License 2006.03.28 0 0 228
Pedig a Brera formája/belseje szerintem gyönyörű. Végre megint valami egyéniség-szagú cucc.
Előzmény: kswturbo (224)
Slint Creative Commons License 2006.03.28 0 0 227
Nagyon fasza, signore! Miért csak ennyi vajon? Csak a klíma miatt? Biztos törve volt...
Előzmény: kswturbo (225)
condorrr Creative Commons License 2006.03.28 0 0 226

Hali,

maj' 3 éve kappa tulajdonosként .. ami egyébként eladó. Ha tényleg érdeklődsz, levélben vagy tel kellene folytatni. Történetek, képek, javaslatok, figyelmeztetések stb.. vel is tudok szolgálni.

 

Amit a fiat okról és általában az olasz kocsikról mondanak, igen csak részben igaz. 2 literesként nem véletlenül történt a választása, és teljesen kiszolgál mindent. Kényelem, erő, úttartás. Csak hogy egy apróságot mondjak, legalábbis nekem úgy tűnik, hogy fény viszonyoktól és parkolástól függően néha, sportos bestiának tűnik, néha visszafogott üzleti kocsinak, néha lomha jószágnak, néha egy kompakt autónak .. de minden oldalról nagyon csinos.

 

Sorolhatnám, és írhatnék a hosszabb nyugis utazásokról, a körúton volt hogy beszálltam egy "utcai balhéba" és persze a többiek maradtak a pirosnál, vagy hogy munkában egy ügyfélnél is elegáns érzés vele megjelenni .. tényleg stb ..

 

Ha tényleg érdeklődő vagy.. : 30 277 9167 :)

 

Üdv

norbi

kswturbo Creative Commons License 2006.03.27 0 0 225

Na még ez lehet egy érdekes történet, 99-es kétlityós 950-ér, mikor legutóbb láttam hirdetni vmi klímagondok voltak vele.

 

http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?hirdeteskod=524302&command=ugras&screenwidth=1200

 

A "szép alufelnis" meg szerintem ua. mint a korábbi 2.4-es az ezüstkonzollal, csak privátból beadta kereskedésbe...

kswturbo Creative Commons License 2006.03.25 0 0 224
És hogy mondjak még meglepőt: próbáltam pár hete az Brera V6 Q4-et is (260 LE). Az hagyján, hogy a Holden-blokknak nincs hangja, csak a hátsó dobnak. De hogy egy 13 millás Alfát így elpáholjon egy másfélmillás öreg kombi egy 25 ezres chippel, azt sose hittem volna. Megyeget amúgy, de nem érzed a pedál alatt, hogy bármikor letekeri a fejedet - amit pedig egy Golf III TDI is tud, jobb tuninggal.
Nagyobb üzletnek kéne lenni a chippelésnek, eddigi tapasztalataim szerint. Csak nyilván aki értékelné, az nem tud érte fizetni és viszont.
kswturbo Creative Commons License 2006.03.25 0 0 223
Amikor végre átülök az Y-ból (ami azért, szögezzük le, jóval korrektebb,mint egy hasonló évjáratú Swift) a Kappába, azt csak egy klasszikus rendőrviccel tudom érzékeltetni:

Két rendőr járőrözik az utcán. Megszólal sz egyik:
- Csak lenne már vége a szolgálatnak... Ahogy hazaérek, izomból letépem az asszony bugyiját!
- Miért, annyira kívánod már?
- A fenét! Annyira szorít!!!

Na valahogy így...
kswturbo Creative Commons License 2006.03.25 0 0 222
Szassz!
Figyeld csak meg, szivárognak vissza a kétliteres turbók (Opel stb.) 5-6 gangos kézi váltókkal. Nem véletlenül.:)))
Amúgy mentem ma este sztrádán egyet a géppel. Nem akarom fájdítani senki szívét, de odafelé voltak olyan előzések 80-ról 3-ban, hogy (...) ezt le se írom (...), a pályán meg folyton érezni a kraftot, 130-nál is, 170-nél is 200-nál is... Gondold át azt a turbót, signore, anélkül talán mlgse az igazi. És ha akarod megy és eszik, ha nem akarod, nem és nem, de bármikor meggondolhatod magad...:)))
Előzmény: Slint (221)
Slint Creative Commons License 2006.03.25 0 0 221

Az A8-al kapcsolatos 4.2 V8-as véleményedet abszolút osztom, kipróbáltam ,vezettem, unalom, szar hang, nem megy, nem az igazi, sehogyse, fogyasztást meg csak a sokk miatt nem írom le.

 

Előzmény: kswturbo (219)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!