Keresés

Részletes keresés

jzp2107 Creative Commons License 2018.09.10 0 0 67696

jó neked, mi Városlőd-Zircre mentünk volna jövő hétvégén a kölykökkel, de a kiszabott időkeretbe sehogysem férnénk be, úgyhogy halasztottam :-(

helyette valami offtopik (nem jelvényszerző) Cserhát lesz

 

Előzmény: rönofan02 (67695)
rönofan02 Creative Commons License 2018.09.10 0 0 67695

Hűűű, most megnyugodtam.

Jövő hét közepére tervezem a Boldogkőváralja Nagy-nyugodó szakaszt, és erősen kalkulálgattam, hogy mikor-hova fogok érni, figyelembe véve a korlátozásokat. De ezen a térképen azt látom, hogy ott nem érinti a szarvasbőgés/vadászat a kéket. Ha jól látom...

Barátsággal

Tóni

Előzmény: HEV (67694)
HEV Creative Commons License 2018.09.10 0 14 67694
Előzmény: Gizi aljas Feri (67693)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2018.09.10 -1 13 67693

A Bükkben korlátozást a Lófőtisztás - Ilona-kút - Kács - Harsány - Bükkaranyos által határolt területen vezettünk be minden nap 15:00 után és 9:00 előtt.
Szíves türelmét és megértését ezúton is köszönjük!

 

Az erdőlátogatás korlátozását a szarvasbőgéssel összefüggésben vezettük be területi és időbeli hatállyal. Erre azért van szükség, mert egyrészt ez a gímszarvasok számára a párzási időszak, amikor az állatok ingerültebbek és veszélyesebbek.
Másrészt ped
ig az optimális, hatóság által megállapított vadállomány biztosítása érdekében a vadászati tevékenység ebben az időszakban hajnalban és este történik, melynek biztonságos lebonyolításához a területen korlátozást vezetünk be.
Ugyanakkor nappal, a megadott időszakon kívül, zömmel 9:00-től 15:00-ig vagy 16:00-ig - a vadállomány és az erdő megzavarása nélkül - nyugodtan túrázhatnak ezeken a területeken is.

Előzmény: Gizi aljas Feri (67692)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2018.09.10 -1 12 67692

Kedves Erdőlátogatók!

Ezúton értesítjük Önöket, hogy az ÉSZAKERDŐ Zrt. illetékességi területén az erdő látogatását az erdőlátogatók biztonsága érdekében az alábbi módon korlátozza:

Hegyaljai térség (Hegyaljai Erdészeti Igazgatóság)
2018.09.10 - 2018.10.01 15:00 - 9:00,
Hegyközi térségben (Hegyközi Erdészeti Igazgatóság)
2018.09.10 - 2018.09.30 16:00 - 9:00,
Telkibányai térségében (Telkibányai Erdészeti Igazgatóság)
2018.09.10 - 2018.10.01 16:00 - 9:00,
Makkoshotyka térségében (Sárospataki Erdészeti Igazgatóság)
2018.09.15 - 2018.10.05 16:00 - 9:00,
Bükk-hegység déli részén (Délbükki Erdészeti Igazgatóság)
2018.09.05 - 2018.10.02 15:00 - 9:00,
Aggteleki karsztvidéken és a Tornai-dombságban (Jósva-Tornai Erdészeti Igazgatóság)
2018.09.01 - 2018.10.07 16:00 - 9:00.

Kérjük, amennyiben erdőlátogatási tilalom idején tiltó táblával találkoznak, saját biztonságuk érdekében forduljanak vissza és haladéktalanul hagyják el az erdő területét!

Gizi aljas Feri Creative Commons License 2018.09.09 -1 1 67691

Ezt baróra nem vágom, de biztos.

 

Most nem családdal, gyerekkel mentek?

Előzmény: Pulmy (67690)
Pulmy Creative Commons License 2018.09.09 -13 0 67690
  1. Jósvafőn lesz a durci-murci és kettkettecskén😀😀😁😁
Előzmény: Gizi aljas Feri (67689)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2018.09.09 0 1 67689

Ebben az esetben én nem Aggteleken szállnék meg, hanem Jósvafőn és rászánnék egy napot egy Jósvafő bejárásra- plusz Jósvafő-Aggtelek barlangjáratra és a gyerekek meg paccoljanak egyet a Kúriában. 

Előzmény: Pulmy (67687)
jzp2107 Creative Commons License 2018.09.08 -1 0 67688
Pulmy Creative Commons License 2018.09.07 -14 1 67687

Igen,úgyhogy a cél nincs is meghatározva😀.A mostani túrán a látnivalók és a hely minél mélyebb megismerése élvez prioritást.

 

 

Csakúgy mint 3 éve szept.végén😉😀.

Előzmény: timetable (67686)
timetable Creative Commons License 2018.09.06 0 1 67686

Azt írtad, hogy értetek jönnének Felsővadászra. Akkor nem kb. mindegy hogy hol szálltok ki? Úgy értem, alakítható rugalmasan...Rakacaszend, Irota is játszik...

 

Ha a Rákóczi-barlangot nem is lehet látogatni, az Esztramost még feltűnésmentesen meg lehet mászni... :))

Előzmény: Pulmy (67685)
Pulmy Creative Commons License 2018.09.05 -14 0 67685

Kösz,így gondolkodom én is,de Szádvárat valahogy be kéne zsúfolni és mivel a Rákóczi bg.kimarad,így talán jó lesz a Bódvaszilas,Irota és még a templomok is beleférnek.

 

Mivel az első nap rövid lesz,így jó eséllyel Baradla bg.is belefér.

Előzmény: Garofano (67683)
Szabó Nándi Creative Commons License 2018.09.05 -14 1 67684

Sziasztok! Tudtátok, hogy most hétvégén lesz a Természetjáró Fesztivál a verőcei Csattogó-völgyben?

 

Nagyon jónak ígérkezik. Engem leginkább a Plogging - szemétszedő kocogás érdekel, mert úgy vélem a turáim során sokszor szemetes a környezet és szerintem ez egy jó alkalom arra, hogy a hulladékproblémára is felhívjuk túrázós barátaink figyelmét. A ploggingot, amúgy a JÖN Alapítvány szervezi (ők üzemeltetik a hulladekvadasz.hu-t ) :)

 

Itt tudtok róluk és az eseményről olvasni: https://jonalapitvany.hu/2018/09/02/termeszetjaro-fesztivalon-jon-alapitvany/

 

Garofano Creative Commons License 2018.09.05 -13 1 67683

Mi hasonlóképpen szakaszoltunk:


Az első nap nekünk két külön túra volt: egyszer Zádorfalvától Aggtelekig, ahonnan hazautaztunk, a következő alkalommal pedig Aggtelek - Jósvafő és két rövid barlangtúra volt a program.

 

2. nap Jósvafő - Bódvarákó (Szállásunk az Árpád vendégházban volt. Az már csak a helyszínen derült ki, hogy ismerem a tulajt, mert sokáig egy faluban éltünk. :) )

 

3. nap Bódvarákó - Irota 

 

Szádvárat és Martonyit kihagytuk. Bódvarákón a 3. nap reggelén megnéztük a Rákóczi barlangot (most nézem, hogy sajnos éppen nem látogatható), és Rakacaszenden a templomot is megcsodáltuk. Akkoriban a felfestés erősen hiányos volt arrafelé így ott is vesztegettünk el időt. 

 

 

 

 

Előzmény: Pulmy (67679)
Pulmy Creative Commons License 2018.09.05 -13 0 67682

timetable ,hobobobo-  köszönöm a válaszokat,tanácsokat.Bennem is ezek a kételyek motoszkáltak,amit oly jól megfogalmaztatok.Nem is km-ekkel lenne a baj,hanem az idővel,tényleg sok látnivalóra nem jutna  idő amit mindenképpen szeretnénk megismerni.Akkor meg minek járjuk le a számunkra majdnem teljesen ismeretlen terepet? Úgyhogy valszeg újra gondolom a 2. és 3.napot.

Törölt nick Creative Commons License 2018.09.05 -13 0 67681

Sok lesz a km a 2. és a 3. napon. Pláne a látnivalók tekintetében. Semmire nem lesz idő (Szádvár, Hucul-ménes, Martonyi romok stb)

Ide nem hiszem hogy olyan hamar vissza fogtok jönni. (általában azt szokták mondani ha lerohannak egy-egy szakaszt hogy majd visszajövünk... aztán sosem)

Én a harmadikat érzem neccesebbnek, mert az közelít a 30 kilométerhez, két masszív túranappal a lábaitokban a Csereháton, -ahol azért eltévedni sem nehéz- már nem az élmények fognak dominálni hanem csupán az hogy "hol van már végre Felsővadász".

Jósvafő-Bódvaszilas (100 éves Vendégház)

Bódvaszilas-Irota (20+ valamennyi)

Irota-Felsővadász, vagy éppen innen már el lehet menni akár Encsig is, mi például így szakaszoltunk anno.

 

Szóval legalább az utolsó túranapot felezném Irotán. 

 

De lehet így is ahogyan leírtad, csak nem fogod annyira élvezni, persze én magamból indulok ki. Harmadik túranapon 30 kilométert én már egyáltalán nem élveznék. 

 

Mielőtt jönnen egy "júkendúit..."

persze, természetesen meg lehet csinálni, de én speciel inkább így javasolnám.

 

1. Hucul-ménes

2. Szádvár

3. Rakacaszend

 

1. Tornabarakony

2. Felsővadász

3. 100 Éves Vendégház Bódvaszilas

Előzmény: Pulmy (67679)
timetable Creative Commons License 2018.09.05 0 0 67680

A 2. napi szakasz eső után elég sárdagasztós tud lenni, illetve a végén ott az átkelés a korlát nélküli vashídon: ha ilyenek a körülmények, hagyjatok rá bőségesen időt. A Bódva-völgy pedig hajnalban fagyzugos, mondjuk mire a túra kezdeteként kimásztok belőle, már jól meg is izzadtok majd. :)

Előzmény: Pulmy (67679)
Pulmy Creative Commons License 2018.09.05 -13 0 67679

nekünk ez ismeretlen terep.Szerintetek ez jó szakaszolás 3 napra?A logisztikát már megoldottam.Első nap Kazincbarcikáról kivisznek ,majd a 3. nap értünk jönnek. kösz a válaszokat.

 

1,Zádorfalva-Jósvafő -későbbi indulással

2,Jósvafő-Bódvarákó

3,Bódvarákó-Felsővadász

Mr Long Creative Commons License 2018.09.05 -13 0 67678

"igenis marketingelni kell az útvonalakat"

Persze, aztán mindenféle kocatúristák járják a végén az erdőt!!! :D

Előzmény: jzp2107 (67675)
olahtamas Creative Commons License 2018.09.05 0 13 67677

A változás indoklása megvolt, lehet vele egyetérteni, vagy nem.

Amit írsz, abban van igazság, de azért nem sokan vannak, akik egy ilyen tábla előtt megállnak, és memorizálják.

Azt, hogy milyen turistajelzéseken, merre fognak menni, manapság inkább a magukkal vitt okos eszközök, és a konzervatívabbak is papírtérképek alapján szokták követni.

Remélem a papíralapú térképek készítői is megkapták garass-tól a változtatási jelentést.

Előzmény: Törölt nick (67674)
jzp2107 Creative Commons License 2018.09.05 0 0 67676

így jár aki elküldés után olvassa át..

a hány éves lehet egy ilyen tábla kérdés természetesen hobo képére vonatkozott..

Előzmény: jzp2107 (67675)
jzp2107 Creative Commons License 2018.09.05 -3 1 67675

hány éves lehet egy ilyen tábla?

csoda hogy csak ennyire nőtte be a fa

 

múlt héten lőttem Úrkút-Kab-hegy között

szerintem nem lehetnek túl régi jelzések (7-8 év?)

 

 

 

kicsit meglepődtem ezen a szakaszon, nem azt mondom hogy el lehet tévedni, de a többi szakaszhoz képest a jelzettség minősége.. lehet hogy a többi szakasz tette magasra a mércét?

 

 

 

Másik dolog a hamburgeres kék táblák:

hozzászólásaitokból úgy tűnik, mintha a kihelyezők annyira balfékek lettrk volna, hogy csak azt nézték kék legyen, mindegy milyen csak kék és kihelyezték oda

Valószínűleg nem ez történt, Börzsönyben láttam piros mellett is. Az más kérdés hogy egymástól 250m távolságra minek ugyanazt a táblát mégegyszer letenni..

Meg hát nem is tudom, a szövegezése, aki még nem hallott a kéktúráról, ezeket elolvasva képbe kerül?

 

De az irány maga jó, igenis marketingelni kell az útvonalakat, ha már vannak! És azért egy ilyen erdei tábla csak jobb ötlet, mint egy focimez :-)

Előzmény: Törölt nick (67672)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.04 -13 1 67674

Azért ha jobban megnézem, most tulajdonképpen csak összekócoltátok a piros és a sárga színeket, külső szemlélő számára teljesen értelmetlenül.

Ez egy tábla a Garadna-völgyben, az ilyen akciók nyomán ezeket el lehet dobni, pedig ez sem lehetett kevés pénz.

Miért kell mindig variálni? Tényleg érdekelne, mert évtizedekig ez nem volt jellemző és nagyon jól megvoltak a turistautak úgy is.

Öncélúnak tűnik az egész. 

 

Előzmény: garass (67665)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.04 -13 0 67673

Én is lőttem egyet a kék mellett.

De a Mária-forrásnál.

A Kohász kéken... kék-kék

 

Egyébként a Mária-forrás az ország (egyik, ha nem a) legjobb vizű forrása, a pápalátogatáskor a pápának innen vitték az ivóvizet, ezt egy idős bükki turistától hallottuk.

 

Előzmény: Bikk Pubi (67655)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.04 -13 1 67672

Észrevételek:

Bízom benne hogy ezek a turistatörténeti emlékek azért megmaradtak, mind a környékről való, és a megváltozott jelzéseket is tartalmazzák:

 

Köpüs-forráshoz kék kör ment valamikor a Kohászról leágazva, a Garadna felőli sárga négyzetről pedig sárga kör, ez nem lesz megújítva?

 

A Magos-kőre évezredek óta a sárga 3szög vezetett, tényleg muszáj volt átfesteni?

(Iszonyúan szép kilátás van innen egyébként)

1. sárga alatt a régi-régi sárga. Örülök hogy még tavaly voltam itt...

 

Örvény-kő piros jelzése is legalább ilyen régi volt, a kilátás sem piskóta innen sem. Összességében biztosan megvolt ennek az oka, de én feleslegesnek érzem a legtöbb átfestést, mert igazából alig van ebben új útvonal, csak a jelzések lettek jól megvariálva.

A "forgalmas aszfaltút" Szentlélek felé meg hát hogy is mondjam... költői túlzás az 5-6 autó/óra átlaggal. Az elmúlt években sokat jártam erre, éppen pár hete utoljára.

 

Előzmény: garass (67671)
garass Creative Commons License 2018.09.04 -2 14 67671

Köszönöm. Még annyit tennék hozzá, hogy a térkép a tér képét mutatja. Tehát mindenkor utánkövető. Még a villámgyors digitális korszakban is.

Természetesen a honlapunkon is fent lesz, de az nálunk személyfüggő, így sajnos nem oly gyors, mint másol. De ezen túl a megye minden egyesülete belső levélben is kapott a híranyagból tegnap. Csütörtöktől remélhetőleg az MTSZ Hírlevelében is megjelenik, azaz országosan is olvasható majd. Így olvasó túrázót a hétvégén már nem érhet meglepetés a hegyen.

Előzmény: olahtamas (67670)
olahtamas Creative Commons License 2018.09.04 0 13 67670

A festés akkor van kész, ha megszáradt a festék :)

Persze a nyomvonal akkor is marad, csak max. ki kell menni javítani a lemosódott jelzéseket.

Ha a hét közepéig megjelenik a tájékoztatás, akkor még bárki felkészülhet a változásokból a hétvégi túrájához.

Esetleg még a megyei honlapon is meg lehetne hirdetni:

http://www.eszaktura.hu/newpage/index.php?oldal=362.txt

 

Előzmény: garass (67669)
garass Creative Commons License 2018.09.04 -2 16 67669

Ugyan Tamásnak címezted, de én válaszolok erre a megjegyzésedre. Már korábban jelezve volt, hogy ezen a területen komolyabb változások lesznek, amit mindenki olvashatott. Azt is többször jeleztem, hogy mivel a festési munka közben is lehetnek és voltak is változások, (részben bedőlt erdei terepen folyt a festési munka) csak a kész, befejezett állapotot hozom nyilvánosságra. Ezzel megelőzve az utólagos kisebb nagyobb módosítgatások és többletmunkák lehetőségét. A területen még a hétvégén is voltak végső lezáró munkák. Ennek határidejét is leírtam (szeptember 4). A tájékoztató anyag ezek után szeptember 3-án már megjelent részben az OSM térképén, részben itt a fórumon több helyen is.

 Hogy ki, mikor, milyen gyakran nézi a fórumot, az magánügy. Ha Te versenyt hirdetsz a digitális megjelentetést illetően, az szintén magánügy. Egy ilyen nagy volumenű munka során nem tudunk alkalmazkodni másokhoz.     

A fentiek alapján úgy gondolom, az eljárás korrekt volt. Vagyis az eljárást érintő minősítésed csak pozitív lehet.

Előzmény: Güsziológus (67668)
Güsziológus Creative Commons License 2018.09.04 -15 1 67668

Nem szeretném minősíteni az eljárást, de szerintem jobb lett volna egy hete itt közzétenni, és ennek alapján vezettük volna át a módosításokat.

OSM is és TUHU is.

 

Csak a véletlennek köszönhető, hogy nézegettem az OSM térképét, és kerestem valamit, de mást találtam.

Ekkor megnéztem alaposabban a környék útvonalait.

 

Érdekes állapot volt, a térképen (Mapnik) még nem látszott, de a "Turistautak ezen a nézeten" menüre kattintva mutatta a módosulásokat.

Mivel "csak" a jelzések módosultak, hipp-hopp átvezettem, ezért látszik a TUHU-n is.

Gondoltam közzéteszem, de vártam, hogy az illetékes fogalmazza meg.

 

Előzmény: olahtamas (67666)
garass Creative Commons License 2018.09.04 0 15 67667

A híranyagot oda is megküldtem. Ott a heti megjelenéskor lehet majd csemegézni.

Előzmény: olahtamas (67666)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!