Keresés

Részletes keresés

lesliegold Creative Commons License 2015.06.07 0 0 18565

Na kicsit kutakodtam. És a válasz a kérdésemre a Quadris, vagy a Quadris MAX

 

A Quadrisnál azt nem értem, hogy azt írják minden gombabetegség ellen jó, részletezésnél pedig csak a peronoszpóra és szürkepenész van írva. A Quadris MAx-nál szépen ki van írva a lisztharmat is a peronoszpórán és a penészen kívül.

Mi az igazság? Mi a kettő között a különbség? Ha sima Quadrist veszek (ez van 10Ml-es kicsi kiszerelésben), akkor ahhoz még adjak majd Thiovit Jet-et. (Thiovit Jet mehet virágzáskor is írják több helyen.) Köszi!

Előzmény: lesliegold (18563)
öreg_néne_b Creative Commons License 2015.06.07 0 0 18564

Milyen fajta?

Előzmény: BöPö (18561)
lesliegold Creative Commons License 2015.06.07 0 0 18563

Sziasztok,

 

2 hete permeteztem Vondozeb + Thiovit Jet + Vegasol ERES kombóval, bár csak azért így, mert nem volt elég másként és nem akartam 2X10-et keverni...

 

Mivel eltérő szőlőfajtáim vannak (csak csemege evésre) nem egyszerre virágzanak, 2 hete indúlt, és van ami még csak most fog, ha jól látom.

 

Kérem segítstek most virágzás alatti permetezésre mit vegyek, ami kapható (csak egyszeri permetezéshez, amíg virágzik) kis kiszerelésben (20L-hez) Lisztharmat és peronoszpóra ellen.

 

köszi!

janijani Creative Commons License 2015.06.06 0 0 18562

Ahogy rajzoltad ez egy lugasszőlő lesz, ha kialakítottad a karokat gondolom 2 szemre metszetted rajtuk a csapokat, ha úgy látod hogy sok neki az egyiket mindenütt törd ki. Ezt így látatlanban nehéz megmondani, én is úgy szoktam metszeni a szőlőt, hogy látom a vesszőkön tavalyi növekedési erélyt vagy éppen a gyengeséget és ez alapján terhelem. 

Előzmény: BöPö (18561)
BöPö Creative Commons License 2015.06.06 0 0 18561

Már pár évesek, de nálam nagyon nehezen fejlődnek...a vízszintes "karokat" már kialakítottam, a függőlegesekkel van gondom, nem tudom milyen sűrűn hagyhatom meg, mennyi az egészséges. Illetve majd a tavaszi metszésnél ezeket kell 1-2 szemre metszeni, vagy hagyhatom hosszabbra? Nero, Suvenir,Éva,Jupiter, Sultana..még majd egy Viktóriát is szeretnék...

Van egy Izabellám, a ház és a garázs között kifeszített sodronyokon nő, az még permetszert nem látott, csak tavaszi lemosót, rengeteget terem...

Előzmény: janijani (18560)
janijani Creative Commons License 2015.06.06 0 0 18560

Most ültetted? A két legszebb hajtást hagyd meg, az összes többit tördeld le. Jövő tavasszal az egyiket levágod, a másikat meghagyod 2 szemre. Pár év múlva ha megerősödött a tőke kialakíthatod a kívánt formát az árnyékoláshoz.

Legalább valami rezisztens fajtát ültettél? A Nero pl kiváló erre a célra, erősen növekszik és elvan minimális permetezéssel.

Előzmény: BöPö (18559)
BöPö Creative Commons License 2015.06.06 0 0 18559

Sziasztok! Néhány csemegeszőlőt valahogy így próbálok nevelni, kerítés mellett, takarásnak. A kérdésem az lenne, hogy csemegeszőlőnek jó ez a nevelési mód? Illetve a zöld, függőleges hajtásokat most mennyire hagyjam megnőni, esetleg mennyire ritkítsam meg? Majd tavasszal mennyire metszem vissza? Egy vagy két szemre, vagy mehet hosszabbra is? bocs a kezdetleges rajzokért... :-)

 

 

zsebpiszok0510 Creative Commons License 2015.06.06 0 0 18558

A dithane és a karate mennyire erős méreg?

Jani71 Creative Commons License 2015.06.06 0 0 18557

Szerintem igen. A gombabetegségek ellen igazán hatékonyan megelőző jelleggel tudsz védekezni.

Csak egy írás, de persze még van sok erre utaló infó.

A videomegosztón is van több (részben reklám) film, érdemes belenézni (vagy a fenti link tavalyi cikkeibe).

Előzmény: taormina001 (18556)
taormina001 Creative Commons License 2015.06.06 0 0 18556

Érdeklödnék, hogy kell-e most megelözö jelleggel permetezni a szölöt, ha tünetek nem láthatók?

janijani Creative Commons License 2015.06.05 0 0 18555

A korábbi hsz-ben a leírt menetrendben ezeket nem említettem, mert eddig nem is használtam. Eddig elég volt ahogy írtam. A tavalyi lisztharmatos év után számításom szerint az idén és jövőre fokozottan kell védekeznem ellene mert ha nem is tör ki, de a rügyekben befészkelve jelen lehet a lisztharmat. A Guyot/ernyő művelésnél két év amíg kikerül a kertből az összes lehetséges fertőzött vessző.

Előzmény: Cirfandlia (18554)
Cirfandlia Creative Commons License 2015.06.04 0 0 18554

Na ez így már más, mert a korábbi hsz-ben a leírt menetrendben ezeket nem említetted. Igen, tavaly eléggé durván berobbant, és valóban akkor már késő volt tüzet oltani. Idén én is szigorúbb vagyok, a héten volt -pont virágzás kezdete előtt- a második thiovit + huminsavas kezelés, tavaly ilyenkor csak egynél jártam. Cserébe most úgy tűnik nincs akkora fertőzési nyomás mint tavaly volt (lisztharmatra értem) bár még ez megváltozhat. Peronosz szerintem idén ilyen száraz tavasz és korán jött hőség után esélytelen.  

Előzmény: janijani (18553)
janijani Creative Commons License 2015.06.04 0 0 18553

Eddig soha nem volt lisztharmat nálam.

Tavaly kicsit ellazsáltam a permetezést,csak nézegettem a szőlőt. Úgy tünt nincs semmi baja, amikor felismertem már késő volt. Az idén most virágzás előtt adtam neki lisztharmat ellen is Thiovitot meg Topast, nem szeretném ha visszatérne.

Előzmény: Cirfandlia (18551)
Kapa bácsi Creative Commons License 2015.06.04 0 0 18552

Az attól függ,hogy mekkora a terület,négyszögölben,vagy inkább négyzetméterben írd le mekkora.Én 380,négyszögölt motorospermetezővel huszon liter lével nyomom le a házunk körül,kézivel ez 60-80 liter lenne a lombozattól függően.A rezet most ne használd virágzik a szőlő,a réz kötődés gátló.

Előzmény: Kovz (18547)
Cirfandlia Creative Commons License 2015.06.04 0 0 18551

Lisztharmat ellen nem is védekezel a vegetációban, csak fakadáskor? :O  (A Quadrisnak már régóta elégtelennek mondják a szőlőlisztharmat elleni védelmét, az általad linkelt termékleírásban nem is szerepel már szőlőre... http://www3.syngenta.com/country/hu/hu/cp/Termekeink/Gombaolo-szerek/Pages/Quadris.aspx

Előzmény: janijani (18428)
arpad-lajos Creative Commons License 2015.06.03 0 0 18550

Igen ez okozhat perzselést, hiszen ez egy 8x -os túladagolás. Sokat már nem tudsz tenni- imádkozz és nézegesd, hogy mekkora kárt okoztál. Lehet, hogy az idei termésed oda lett, de a szőlő majd regenerálja magát. Egyébként a talaj mikroorganizmusait is pusztítja a réz, de ez most a kisebb baj a te esetedben. Ha mégsem lenne kár, akkor jelezd a fórumon.

Előzmény: Kovz (18547)
juhosttt Creative Commons License 2015.06.03 0 0 18549

Még ma is látni ilyet ;)

Előzmény: öreg_néne_b (18548)
öreg_néne_b Creative Commons License 2015.06.03 0 0 18548

Felénk gyermekkoromban az volt a szokás, hogy a szőlőt kékre festették házi készítésű bordó lével. Mégis szüreteltek, szóval én nem aggódnék a helyedben.

Előzmény: Kovz (18547)
Kovz Creative Commons License 2015.06.03 0 0 18547

Üdv!

 

aki ismeri a rezes permetőszereket, azokhoz lenne kérdésem:

 

- Champ DP-t "sikerült" erősen túladagolni, 9 ár szőlőre 75 liter vízhez 0,8 kg Champ DP került...

( A szer adatlapján sokkal kevesebb dózist ír, de gyakran nagyobb dózisban sincs semmi gond. Nem ismerem a permetezőszereket, kezdő szőlész vagyok, ezért kérdem)

 

Szerintetek ez okoz rézmérgezést a szőlőnek, vagy lesz bármilyen negatív hatása??

juhosttt Creative Commons License 2015.06.01 0 0 18546

Rosszul mondtam, csak 5 termőalap van ^_^

 

Előzmény: juhosttt (18545)
juhosttt Creative Commons License 2015.05.31 0 0 18545

Az én "etalon" tőkém:

 

Fekete rizling, 6db, 2 rügyes termőalap. Ez 12 fürt, maximum 1.8 kg terméssel. (szüretkor külön lemérem).

Ha sok lesz, akkor csak 5 termőalap lesz.

 

Az ezerjónál maximum 4-5 termő alap lesz, termő alaponként 1 fürttel. 

 

Itt már virágzik is:

 

Ennek örömére a méhek is megjelentek. Nagyon kellemes virág illat van! A szüret után ez a legjobb idő a szőlőben gyönyörködni! Remélem a 13-as évhez hasonlóan jó idő lesz és hosszú virágzási időben részesülünk. 


Mióta a szomszéd macskái eltávoztak, azóta egyre több madár faj is megjelent. (a fecskén és verében kívül). Kezd egész jó fauna kialakulni... Még a növényvilágot kellene fejleszteni, hogy ne csak a haszontalan gyomnövények, hanem a hasznos gyógy és virágzó növények is betelepüljenek.

pintjano Creative Commons License 2015.05.31 0 0 18544

Filoxéra levéllakó alakjának gondolnám, de azt zöldnek mutatják mindenhol - de egyébként teljesen ugyanúgy néz ki. Az összes ilyen levelet leszedtem, megsemmisítettem.

 

Nálam is igy nézett ki múlt évben és filoxéria.. s kecskék nyulak gyomrában landoltak.

Nem csinálnak kárt, kár lenne permetezni.

 

A fekete pontkat a néhány levélen én is ma láttam, de nem tudom én sem...

Majd ha terjed, vagy nagyobb lesz, akkor kiderül, ha marad, akkor én sem foglalkozom vele.

üdv PJ

Előzmény: Maci_P (18541)
juhosttt Creative Commons License 2015.05.31 0 0 18543

Ez nem gubacs atka. A levél fonákát mutatja a képen.

Ha a fonákát nézzük, a gubacs atka konvexen helyezkedik el, a filoxéra levéllakó alakja pedig konkávon.

A fekete pöttyök lehetnek légyszarok is. (de bármi más is, így a képen nem látszik jól.) Nekem is voltak ilyen fekete pöttyök a levelen, nem fordítottam neki jelentőséget. Viszont atka ölővel menni felesleges... Ide rovar ölő kell(ene), de ha eltávolította a beteg leveleket és nem jön újra elő, nem lesz gond. Viszont én ilyen tőkét úgy alapból nem tartanék.

Előzmény: kavicsos64 (18542)
kavicsos64 Creative Commons License 2015.05.31 0 0 18542

A fekete pontok szerintem valamilyen gomba induló képlete ! Az alsó piros gubacsok, pedig gubacs atka, atka ölőt és rásegítésképp Dimilint adagolnék nekik !

Előzmény: Maci_P (18541)
Maci_P Creative Commons License 2015.05.31 0 0 18541

Sziasztok!
Csak hobbi a szőlészet nálam, így szeretnék kérdezni tőletek, mert nem találtam semmi infót az alábbi jelenségről:

Ezekre a fekete kis pontokra gondolok, a levelek mindkét oldalán. Nem minden tőkén, és fajtafüggetlennek tűnik.

Nem tudjátok véletlenül, hogy ez mi lehet?

 

Ez meg egy alanyfajta levelén jelent meg (tönkrement felette a nemes, most oltok rá másikat):

Filoxéra levéllakó alakjának gondolnám, de azt zöldnek mutatják mindenhol - de egyébként teljesen ugyanúgy néz ki. Az összes ilyen levelet leszedtem, megsemmisítettem.

Ilyenkor mi a teendő? Valamilyen szert ki kell szórni?

 

Köszi

    Maci

kavicsos64 Creative Commons License 2015.05.30 0 0 18540

Ez egy szép gesztus tőled !

Előzmény: pintjano (18538)
kavicsos64 Creative Commons License 2015.05.30 0 0 18539

Jobb volna egy kiadónál megcsinálni könyvnek és kiadni ,a sok munkádnak lenne legalább egy kis anyagi haszna !

Előzmény: szölőszem (18536)
pintjano Creative Commons License 2015.05.30 0 0 18538

Te is betársulhatsz hozzá,ha van kedved.

 

Természetesen van kedvem és olykor időm is.

De pontosan miben segithetnék?

 

Nem teszem fel az általam "gondozott" honlapra, nem akarok más "tollával ékeskedni".

üdv PJ

Előzmény: szölőszem (18536)
Ali-bá Creative Commons License 2015.05.30 0 0 18537

Hajrá Szőlőszem! Én is várom a gyüjteményt.

Előzmény: szölőszem (18536)
szölőszem Creative Commons License 2015.05.30 0 0 18536

Pintjano! Ezt írtad korábban:"Összegyüjtöttem egy dokumentumban az általad és még néhány mások által ismertetett csemegeszőlő leírásokat képekkel és még néhány dolgot amit fontosnak éreztem.

Kérdés:hozzájárulsz,hogy elérhetővé tegyem az általam "gondozott" honlapon?"

Válasz:Hozzájárulok,de bizonyos dolgokat be kell tartanod,ami ilyenkor szokás.Az általam felrakott képes leírásokat szószerint kell idézned eredet megjelöléssel.Pl:/forrás:"Szőlőszem" Csemegeszőlő index fórum/.

Már korábban írtam a csemegeszőlő fórumban/352 sz.hozzászólás/,hogy én is tervezek egy honlapot,ahol a saját fajtáimat ismertetném/képekkel/,és még mást is,amit érdemesnek,és érdekesnek tartok.Sajnos ez óriási munka,ezért lassan haladok vele.Talán jövőre elkészül.Kb.5-600 fajta szőlő leírás lesz benne a világ minden részéből.Ez egy hiánypótló ampelográfia lesz,ilyen sajnos még nincs az írott és elektronikus magyar szakirodalomban.Nem egyedül csinálom,nagyobb gyűjtők segítsége szükséges.Te is betársulhatsz hozzá,ha van kedved.

 

Előzmény: pintjano (18513)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!