Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.04.20 0 0 8194

Minimal Invaziv műtét szövet kimélős. Erre csak annyit mondanék, hogy szét van roncsolódva az egész szövet a derekamnál. 

Törölt nick Creative Commons License 2011.04.20 0 0 8193

Írásbeli tájékoztatón az altatással kapcsolatba voltak leírva, hogy mi történhet az utolsó oldalon  tért ki arra, hogy lebénulhatok. Lebénulni nem bénultam le, így sikeres műtétnek lett nyilvánítva, csak ugyanazzal a fájdalommal jöttem ki. Majd elmúlik ezt a választ kaptam.

 

Előzmény: afintha (8191)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.20 0 0 8192

Sziasztok!

 

Bocsánat tegnap megint összeomlottam, már összeszedtem magam.

afintha Creative Commons License 2011.04.20 0 0 8191

Nem Teged kerdeztelek, es nem vicc.

Az erdekelt, hogy milyen irasbeli tajekoztatot illetve garanciat kapott Gica75 a mutet elott.

Ilyenkor ugye van egy tajekoztato, beleegyezo nyilatkozat, stb...

Előzmény: similis (8188)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.19 0 0 8190

Megvolt az első manuálterápiám meglátta a derekam megdöbbent, hogy ilyen csúnya hegesedést az életbe nem látott. Az egész medencém nem jól állt azt most vissza tette a helyére. L5 ös csigolya csúszásom van, kérdezte mennyire mondtam 4mm re erre azt mondta, hogy szerinte ez több mint 4 mm. Kaptam torna gyakorlatot itthonra. Hetente egyszer fogok menni, jó sokáig. Fekve kell megerősödnöm és csak utána fogok tudni elindulni nem szabad függőlegesben lennem, mert megerőltetem. Lassan fog kiderülni, hogy fel bírok e állni vagy műtét. A kezelés után oldódtak a mozgások meg ültem 5 percet.

 

Meglepődött, hogy milyen erős vagyok, hogy épp eszű ember ezt nem bírná, hogy 3 om éve fekszik. (Én sem bírom) Nem akarom tovább csinálni, elég volt nekem ez az élet nem kell. Dögöljek még egy évet. Nem maradhatok a férjemmel 33 éves elötte az élet és 3 éve engem ápolgat a kisgyereket neveli, ha beteg orvoshoz viszi, itthon marad vele, dolgozik, takarít, főz, mos. Nem megy!

 

És amitől ki vagyok bukva anyák napja lesz az oviba, virágot ültettek, verset tanulnak és minden kisgyereknek ott lesz az anyukája, csak neki nem. Kinek mondja el a verset? Az apukájának, igaz Ő van az anya szerepbe.

Malagurski75 Creative Commons License 2011.04.19 0 0 8189

Mivaaaaaaan?

Előzmény: afintha (8185)
similis Creative Commons License 2011.04.19 0 0 8188

Ugyan nem engem kérdeztél, de ez valami vicc???

Előzmény: afintha (8185)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.19 0 0 8187

Állami kórházban sem kapsz garanciát. A mai napig azt fújja, hogy milyen jót tett velem. Nagyon jó fekvő betegnek lenni, mikor családom van és ápolásra szorulok. Azt a napot bánom mikor be tettem oda  a lábam, bízva abban amivel tele tömte a fejem, hogy 2 hét múlva szaladni fogok. Kár, hogy utólag olvastam utána, hogy hányan nem épülnek fel nála, hanem másik orvos teszi Őket rendbe. A saját hibámból tanultam.:-(

Előzmény: afintha (8185)
Malagurski75 Creative Commons License 2011.04.19 0 0 8186

Gicaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa! Mi van?

afintha Creative Commons License 2011.04.19 0 0 8185

Adott barmifele irasbeli garanciat a Teli Magankorhazban dolgozo orvos a mutet eredmenyere vonatkozolag?

Előzmény: Törölt nick (8180)
Malagurski75 Creative Commons License 2011.04.19 0 0 8184

Sziasztok! Ma kivertem a biztosítékot itt Hévizen...Megőrülök ettől a lötyögéstől....Mondtam a Főorvos asszonynak hogy a hétfői és a pénteki kezeléseket bepakolom kedd-szerda-csütörtökre és akkor haza megyek csütörtök este,kedd reggel jövök....:-))))))))))) Gondolhatjátok.......Azt is bájosan megkérdeztem hogy miért kell 14.00-kor bezárni a medencét,milyen jó lenne du-tán menni a vízbe!.....Tuti nem leszek itt sokáig,kivágnak a nagy pofámmal!.....De Ti értitek ezt? Holnap két kezelésem van:10.40-kor egy 20 perces tangentor és 12.30-kor egy 30 perces egyéni torna.Kész.......?Van olyan nap hogy ehhez hozzá jön egy 12 perces mágnes ágyon való fekvés és akkor nem egyéni,hanem csoportos tornán vagyok. Ezt otthon is tudom csinálni....sőtt otthon eltudok menni úszni!.....És emberek hónapokat várnak ERRE a rehabra! 

Törölt nick Creative Commons License 2011.04.19 0 0 8183

Mesi nem lesz sok a CT vigyázz vele. Jelentkezem, hogy mi volt. 1 óra múlva indulunk.

Előzmény: Malagurski75 (8182)
Malagurski75 Creative Commons License 2011.04.19 0 0 8182

Sziasztok! Gicus nagyon gondolok Rád!Jelentkezz!  Május 19-én megyek CT-re 23-án Vereshez Héliába.Akkor eldöl mi lesz velem.....

Robantott csirke Creative Commons License 2011.04.19 0 0 8181

Szia

 

Hát hogy új MR-re nem küldenek el az tuti, gondolom a doki megint elmondja, hogy ne hízzak, ne essek teherbe és tornázzak. Ebből én a tornát megtartom és azt is elfelejtem, hogy valaha sérvem volt. Igyekszem úgy gondolni, hogy semmi bajom és nem lehet rosszabb, minden tornagyakorlatot megcsinálok és élem az életem és nem viszek több pénzt egyik orvos zsebébe se. Ahogy így olvastam a fórumot akiket megműtöttek se jártak sokkal jobban sajnos, viszont gondolom lapátolták a pénzt az orvosoknak. Hülye dolog ez a sérv, én már minden ismerősömnek próbálom mondani, hogy figyeljenek oda a testtartásukra, meg mindenre aminek hatása lehet a gerincükre. Mert szerintem megelőzni lehet igazán, ha már kialakult sok jóra nem számíthatunk. De hát pozitívan kell ehhez is hozzáállni, hátha mind meggyógyulunk egycsapásra. :-)

Előzmény: Malagurski75 (8173)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.19 0 0 8180

Szia!

 

Le vagyok döbbenve, hogy hány embert megműtenek Telkibe és sok embernek instabil lesz a gerince. Engem is Telkibe műtöttek 2x azóta állni, ülni menni, terhelni nem tudom magam. És dicséri magát az orvos, hogy Ő a legprofibb. Nem kéne összefogni és felnyitni a szemét, mert nem kis pénzt fizettünk ki. Más orvos nyitotta fel a szemem, hogy a második műtétért nem kellett volna fizetnem, mert a második műtét már azért jött létre, mert instabillá vált a gerincem és ráadásul a második műtétnél is elmulasztotta a csavarozást. Több orvos leírta, hogy instabil a gerincem operálni kéne, de sajnos egyik sem akar hozzá nyúlni, volt olyan orvos aki vissza is küldött Telkibe, hogy nem kis pénzt fizettem ki rakjanak rendbe ott.

 

2x voltam Hévízen 1-1 hónapot nagyon sok emberrel találkoztam akit megműtöttek és semmi bajuk nem volt jól érezték magukat. Azt mondták, hogy a műtét után egyből elmúlt a fájdalmuk, maradtak vissza lábzsibbadások, de az is egyre ritkábban jelentkezett. 10 napra jöttek le, mert mindegyik ment vissza dolgozni. Van akivel azóta is tartom a kapcsolatot nincs semmi bajuk élik az életüket. Sőt az egyik azóta szült egy gyereket is műtét után 4 hónappal már babát várt. Anyósomnak a nyaka van operálva, semmi baja. A műtét elött a fél oldala le volt bénulva és műtét után még rehabon sem volt, mert azt mondta, hogy Ő nem megy semmi értelme.

Előzmény: brummadra (8177)
brummadra Creative Commons License 2011.04.19 0 0 8179

Szerintem "tökéletes" műtét nincs. Amihez orvos hozzányúl, sose lesz a régi.  Én is azt mondom, hogy ésszerű keretek között a műtétet a végsőkig halasztani kell. Csak hát állandó fájdalommal élni nem lehet...

Előzmény: ikoko2 (8167)
brummadra Creative Commons License 2011.04.19 0 0 8178

Fúziót csináltak L4-5-6 csigolyákon 3 éve. Első évben a csontosodás alatt óvatos volt, de szép fokozatosan mindent tud. Futni nem szeret, utána fáj pár napig. Bicaj, úszás, kirándulás megy. Hosszú autóút után pár napig fájdogál. Mindig érzi,. hogy "ott van" a csavar, de minőségileg más lett az élete.

Azóta is töprengek, hogy lehet hogy várni kellett volna az első műtéttel, de talán azért tűnik (kopp-kopp) eredményesnek a műtét, mert nem esett szét teljesen a gerince éveken keresztül. Csak az Ég tudja... Mindig itt lóg a fejünk fölött (az enyém felett mindenképp) hogy ne újuljon ki feljebb.

Előzmény: -=LACI=- (8161)
brummadra Creative Commons License 2011.04.19 0 0 8177

Neki minden előzmény nélkül lett sérve (sportol, nem bagózott stb.). Azért javasolták a  műtétet, mert ideget nyomott, el kezdte húzni a lábát. Nagyon megijedtünk, semmi tapasztalat nem volt. A "csippentéses" non-invazív telki műtét után katasztrofális állapotba került. Ülni, állni egyáltalán, próbált fájdalomcsillapítókkal dolgozni, de teljesen szétesett.

 

 

Előzmény: Malagurski75 (8160)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.18 0 0 8176

Meg azt vettem észre, hogyha nem fogja a férjem a kezem, akkor nem érzem magam biztonságba, nagyon gyenge vagyok.

Törölt nick Creative Commons License 2011.04.18 0 0 8175

Ha baloldat abba a bizonyos pontba nem kezdene el szúrni, semmi bajom nem lenne, ha már szúr, akkor le kell feküdnöm, mert, ha nem fekszek le, akkor begyullad az ideg.

 

Előzmény: Malagurski75 (8173)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.18 0 0 8174

Elég jól bírta most a derekam, ahoz képest a sieberzből mikor jöttünk ki, akkor kezdtem el érezni. A fogászaton azt éreztem, mert az emeleten van, hogy mikor jöttünk le a lépcsőn remegtek a lábaim olyan gyenge vagyok. A fogam az nem zavar nem is fájt mikor kihúzta meg most sem fáj, csak az injekció helyét érzem.

Előzmény: Malagurski75 (8172)
Malagurski75 Creative Commons License 2011.04.18 0 0 8173

Szia! Hipp-hopp elcsúszott a sérv,megőrülök....nem hiszem el.....2 év.....és most mi lesz Veled?

Előzmény: Robantott csirke (8169)
Malagurski75 Creative Commons License 2011.04.18 0 0 8172

Egy fasza foghúzás még Neked nagyon kellett.....Holnap nagyon gondolok Rád!Nem fáj most hogy jobban terhelted ma?

Előzmény: Törölt nick (8171)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.18 0 0 8171

17 órára megyek. Ma kihúzták a fogam, beakarta tömni a bölcsesség fogam a nyaka volt lukas elkezdte fúrni, de már elért az idegig és még mindig kellett volna fúrni, mert szuvas volt, ezért úgy döntött, hogy húzzuk ki, mert bölcsesség fogat nem szoktak gyökérkezelni. Majd holnap jelentkezem.

 

Elmentünk a sieberzbe egy kicsit sétáltam. Nem bírok sokat. Aztán meg kocsikáztunk egy kicsit, olyan jó volt kimozdulni.

Előzmény: Malagurski75 (8170)
Malagurski75 Creative Commons License 2011.04.18 0 0 8170

Gica holnap? Nagyon gondolok Rád! Hány óra?

Robantott csirke Creative Commons License 2011.04.18 0 0 8169

Sziasztok

 

Korábban már írtam a fórumra és olvasom is rendszeresen. Sajnos olvastam, hogy többen elég rosszul vagytok. Mindenkinek jobbulást. Én csak annyit fűznék a témához, hogy most már több mint 2 éve vacakolok a sérvemmel és semmi nem történt azon kívül, hogy eszeveszett sokba került már. Eleve sokára derült ki és a kezelésem a magángyógytornászból áll. Imádom a gyógytornászom mert valami tündér ember de a panaszok maradtak. Járok orvoshoz is persze de mindig ugyanazt mondja. Ne hízzak (170 cm vagyok és 53 kg :-)), ne essek még teherbe (33 éves vagyok, már nem igen érek rá megvárni, hogy elmúljon magától a sérvem) és tornázzak (napi 1,5 órát gyötröm magam). De a legjobb az, hogy sikerült 1 év alatt kisírnom egy MR-t. Ez a második, azért kértem mert rosszabb lett a fájdalom, zsibbadás, kissé bizonytalan a vizelet és székletüríési érzés... A lényeg, hogy az előző MR-hez képest most más helyen látták a sérvem, ahol az előző MR-en volt, onnan eltűnt és hipp-hopp lejebb kúszott. Az történt, hogy valaki  elnézte, de nem tudom, hogy ki. A doki hümmög én meg csak remélem, hogy ami kezeléseket kaptam az ágyéki csigolyák közti sérvemre jó lesz a keresztcsontira is. Szóval sérvem van de most nem tudni pontosan, hogy hol. Vicces ez az egész. A mai világban ahol tök fejlett technológia van a diagnosztikában gondot okoz megszámolni azokat a fránya csigolyákat. Persze dokim rendszeresen, lelkesen visszarendel, addig is fizetek, de minek azt nem tudom. Biztos más is volt már így sajnos. Jó lenne elkerülni ezeket a szitukat, mert az embernek van elég baja így is. Na abbahagyom a nyavajgást. :-)) Mindenkinek jobbulást.

 

similis Creative Commons License 2011.04.18 0 0 8168

Dehogynem, csak azok élik az életüket és nem megoldást keresnek :((

Előzmény: ikoko2 (8167)
ikoko2 Creative Commons License 2011.04.18 0 0 8167

Nekem 4 éve van folyamatos fájdalmam, műtét után, amit a hegszövet okoz - állitólag.

Néha jobb, néha rosszabb. Szeles időben iszonyú.  Mozogni kell, az biztos. A tornát hanyagolom, 1 évig csinálgattam rendesen, de már uncsi nagyon. A legjobb mindent megtenni azért, hogy elkerülhessétek a műtétet.

Jó lenne, ha olyanok is irnának ide, akiknek tökéletes lett a műtét és utána minden OK.

Vagy ilyen nincs is?

Előzmény: Törölt nick (8163)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.17 0 0 8166

Szia!

 

Ne mondjál ilyet, hogy nekem ezt dobta a gép. Hány orvos mondta ki, hogy fenn áll a bénulásveszély? Ha jól tudom minden gerincműtétnél fenn áll, amit műtét előtt alá is írunk. Szerintem próbálj meg minnél több orvost felkeresni, hogy Ők mit mondanak.

Ez az állapot sajnos nem lesz jobb, nem mondhatom, hogy műttesd meg magad mert azt mindenkinek saját magának kell eldöntenie, hogy vállal-e egy ilyen műtétet vagy nem. Ne törödj bele. Az orvosok olyan könnyen lerázzák az embert, persze nem Ők szenvednek.

 

Rácz Edit doktornőnél jártál már? Ő foglalkozik hegesedések kezelésével katéteren keresztül.

Előzmény: rokkon (8165)
rokkon Creative Commons License 2011.04.17 0 0 8165

szia  tudod van egy hegesedésem az orvosom szerint kockázatos a műtét fent áll a bénulás veszélye ezért nem műtenek.Van egy orvosi papirom figyelj:fizikai  álló ülő kényszer test helyzetbe lévő munkát nem végezhet.Tám bottal járok mert egyen súlyzavarom lett a hegesedéstől.3éve állandó fálydalommal élek.Nekem ezt dobta a gép sajna. fél évente kórház 3hétre  igy ki alkalmaz?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!