Keresés

Részletes keresés

WhiteEagle Creative Commons License 2012.06.12 0 0 61890

Lehet, hogy igazad van. Meg persze az is lehet, hogy egyszeruen ilyen a beallitottsagom. Munkaban is sokkal inkabb azt szeretem, amikor van ido elszoszolni egy adott dologgal, kivesezni maximalisan, es szaz szazalekosan jol megoldani a feladatot. A multitasking, az allando problemamegoldas es a "gyorsan csapjuk ossze a dolgokat, legyunk tul rajta mar" tipusu munkak joval kevesbe fekszenek - sajnos manapsag pedig sokkal inkabb erre van igeny mint az elobbire.

Előzmény: Zlot (61847)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.12 0 0 61889

Ismet egyetertek. Ossze kene szedeni ezeket az "okossagokat" valami blogba (vagy valami wiki-szeru oldal amit szerkesztgethetnek az itt elok). En abszolut nem ellenzem (hogy is tehetnem!), hogy barki kijojjon, de CSAK ESSZEL! Es a korulmenyek, eselyek, itteni helyzet megismerese utan. Illetve mielott ilyenbe kezdene(n)k szet kell nezni, nem-e vezet mar valahol valaki egy ilyet :) Ha tudtok rola, tegyetek ide egy linket legyszi!

Előzmény: sillyone2 (61887)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.12 0 0 61888

http://www.guardian.co.uk/politics/davehillblog/2012/jun/12/what-is-case-for-london-rent-controls

El tudnam viselni, ha elobb-utobb bevezetnek ezt ujra. Bar nem tul sok esely van ra.

sillyone2 Creative Commons License 2012.06.12 0 0 61887

Korabban irtam, hogy en is meglepodok, hogy szinte minden blogon, forumon egyre gyakrabban jon elo a kivandorlas tema.  Noi, baba-mama blogokon is.  Egyfajta dacos durcassaggal irjak, szinte lehetetlen otthon megelni, inkabb kivandorolnak.  A lehetetlen megelnihez pedig ilyen okok jarulnak hozza : keves a GYES; nincs hely az altaluk kiszemelt oviban ( milyen orszag az ilyen!); az iskolaba sincs hely ( amelyikbe van oda tomegkozlekedni kene es az fel ora napi ketszer, vagy ha van auto draga a benzin);  kulonben is felemeltek az osztalyletszamot 23-rol 30-ra; a munkaltato nem biztos, hogy tart karokkal varja vissza az anyukat 3 ev utan, es nincs rugalmas munkaido illetve reszmunkaido sem ( hogy kepzeli ezt a munkaltato?); nyaron nincs nyitva az ovi x hetig mi legyen a gyerekkel , a nagyi csak 3 hetre foghato be  ; ev kozben is csunyan neznek az anyukara ha keson fut be a gyerekert suliba, oviba ( milyen szolgaltatas az ilyen?)......

 

Ezektol en kb szohoz sem jutok.  Mert ezerszer leirjuk, hogy ilyen dolgokrol pl Angliaban ne is almodjanak.  Az ovi fizetos, ha 15 perccel kesobb jon az anyuka a gyerekert, mosolyogva megvarjak, nem gond, csak epp kiszamlazzak, eleg kemenyen. Nem sok munkahelyrol hallottam ahol 3 evet varnanak barkire.  Az iskolakban ( legalabbis a kornyekunkon) 30 gyerek jut egy osztalyra, ha reggel fel oraval elobb erkezik a gyerek van fizetos breakfast club , de nem tenferegnek az ures osztalyban a takaritoneni 'felugyelete' alatt.  Es meg sorolhatnam a millio tevhitet amiben sokan ringatjak magukat.  Persze hozzateszik, tudjak , nincs kolbaszbol a kerites, csak eppen .......csak eppen az otthoni szokasokat itt is magatol ertetodoen elvarjak.  

 

Nagyon sokan nincsenek felkeszulve, hogy mi is a realitas. 

Előzmény: Zlot (61882)
Zlot Creative Commons License 2012.06.12 0 0 61886

Hat nem tudom, en az elmult evekben nagyon sok embert lattam akik kijottek es mentek is haza par honap mulva munkajukat, penzuket veszitve. Szamszeruen en azt lattam tobben mentek el mint akik maradtak ...Es ugy erzem a mostani felkapott "kivandorlasi" laz miatt a szerencsetlenul jartak szama csak gyarapodni fog

Előzmény: Nincstöbbnick (61885)
Nincstöbbnick Creative Commons License 2012.06.12 0 0 61885

Egyetertek egy aprosagtol eltekintve, hogy az emberek java reszenek nem jon ossze a kivandorlas. Az en tapasztalataim alapjan nem ennyire rossz a helyzet, a legtobb kivandorlo tobbe-kevesbe be tud illeszkedni (akar rovid, akar hosszabb tavon). Amit latok mostanaban az az ujonnan erkezo elkeseredett embertomeg, akiknel viszont mar tobb a kevesbe megfontolt es elore tervezo - egyertelmu okokbol. De meg ennek ellenere is, szerintem tobben vannak azok, akik tudnak ervenyesulni (barmilyen szinten), mint azok, akik ures zsebbel mennek haza.

Ez valtozhat meg a kozeljovoben, ha egyre tobb ilyen elkeseredett, "utanam a vizozon" tipusu emberke indul neki a nagyvilagnak, amire jo esely mutatkozik.

Előzmény: Zlot (61882)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.12 0 0 61884

Pontosan ezeket irtam le en is korabban (bar a mentos esetet nem gyerekre kihegyezve, akkor sem art tudni megszolalni, ha az embernek maganak van szuksege segitsegre). Egy kiegeszitesem van az 1-es ponthoz: annyi tartalek, hogy 1-3 honapot Angliaban eljen ES sikertelenseg eseten maradjon meg penz visszamenni Magyarorszagra es ott is megmaradni (etel es teto a feje fole jusson).

Előzmény: Zlot (61882)
Zlot Creative Commons License 2012.06.12 0 0 61883

25 pont :)

Előzmény: Nincstöbbnick (61875)
Zlot Creative Commons License 2012.06.12 0 0 61882

A hataratkelo blogra irtam kommentnek, de ide is beszurom. Egyszeruen megijeszt hogy mennyien akarnak "nekivagni" kulfoldnek es mennyire nincsenek tisztaban sem az adott orszaggal, sem a sajat hataraikkal, sem a helyzet komolysagaval. A mai cikkben a hozzaszolok szinte vakon tamogatjak az elindulni vagyot mondvan, biztos talal munkat, stb, amivel szerintem fals remenyt adnak es egy csomo keptelen allitas hangzik el. Sajnos kezdem ugy erezni hogy mivel egyre nagyobb "divat" lett a kivandorlas az emberek azt hiszik MINDENKINEK sikerul, es konnyu az egesz. Azaz "papiron" tudjak hogy nehez lesz, de messze nincsenek tisztaban mennyire lehet nehez. Itt a hozzaszolasom. 

 

"

Szerintem az emberek java reszenek igen nagy keptelensegek vannak a fejeben. Angliaba kijonni regen sem volt egyszeru, es 2008 ota pedig egyaltalan nem az. Aki kulfoldre indul annak azt tanacsolom, valaszoljon maganak ezekre:

1. Van e annyi felretett penzem hogy 1-3 honapig is akar el tudjak elni Angliaban ha esetleg nem kapok munkat? (Lakhatas, kozlekedes, internet, kaja, stb)
2. Tudom e hogy mi kell a munkavallalashoz es honnan lehet a szukseges dolgokat beszerezni?
3. Van e olyan vegzettsegem, relevans szakmai gyakorlatom amiert kapkodnak a munkaltatok?
4. Angliaban keresett e az altalam vegzendo munka? Van e az angolok altal is elfogadott vegzettsegem hozza?
5. Beszelek e jol, zokkenomentesen angolul? Erteni fogom e a munkavallalassal, az adott munka elvegzesevel kapcsolatos kifejezeseket?
6. Eleg lesz e az angolom a kinezett allashoz?
7. Ha gyerekem van, kepes leszek e felhivni a mentot/rendort/tuzoltot es elmondani neki angolul stresszhatas alatt hogy mi a gond es hova jojjenek?

Az ide kijovo emberek kismillio dolgot elfelejtenek. Ez egy olyan orszag ahol nem magyarul beszelnek. Recepcios, hoteles, vendeglatos (ahol az ugyfelekkel kell beszelni) poziciokba kell az angol nyelvtudas. A cegek nem nagyon engedik meg maguknak hogy az oket reprezentalo munkaero ne beszeljen jol angolul.

Fogaszati asszisztensnek az utcarol is vesznek fel embereket es az adott fogorvosi rendelo kepzi ki oket. Viszont ide KOTELEZO a jo angol, mert a szakkifejezeseket erteni kell, valaszolni es kerdezni is kell tudni a szakmai dolgokkal kapcsolatban. Akinek gyengecske az angolja az felejtse el hogy ilyet fog kapni, mert higgyetek el az ilyen poziciokra vannak angolok is vagy mas nemzetisegu itteni lakosok akik jol beszelnek angolul.

Ne legyenek illuzioink, es ne azt lassuk magunk elott hogy masoknak mennyire bejott, mert az emberek java reszenek NEM JON OSSZE, es penzet vesztve megy vissza Magyarorszagra nagyobb adossagba mint eddig. Csak ezekrol a sztorikrol kevesebbet hallunk persze.

A legutolso, amire szinte nem gondol senki, a gyerekes szulok vajon el tudjak e mondani a telefonban angolul ha esetleg a gyereket baleset eri hogy mi tortent, hova jojjon a mento es miert? Hatalmas felelotlenseg rossz angollal, gyerekkel kijonni, mert ne adja isten, de akar tragediaba is torkollhat ha a legfontosabb pillanatokban nem tudjuk elmondani mi a baj…. De sajnos ez az utolso amire a “kivandorlok” igazan gondolnak."

 

Veszelyes dolog a kivandorlassal kapcsolatos mostani hype, mert sok csaladnak fog ebbe beletorni a foga es fog kiurulni az eddig is ures csaladi penztarcaja. Legyunk objektivak, angliaban is "baj van", munkahelyek szunnek meg, egyre nagyobb a kompeticio, es egyre tobben "ozonlenek" ki. Relevans szakma es szakmai gyakorlat nelkul szerintem hatalmas riziko csaladdal nekivagni, plane ha meg az angol sem megy ....

Nincstöbbnick Creative Commons License 2012.06.12 0 0 61881

En inkabb ebbe kotottem volna bele: "Being sensible enough to remove make up off before bedtime", de mindannyian maskent elunk. Man at day, diva at night.

 

Az en bajom a listaval az, hogy nagyon sok penzfuggo dolog van benne, ami bar a tarsadalom jo reszenek "termeszetesnek" tunik (az etkeszlettol kezdve a sajat kertes hazig bezarolag), de meg itt kolbaszkeriteses Angliaban sem elerheto sokaknak. Igy meg kicsit santit a dolog, mert egy szegenyebb ember eleve hatranybol indul (marmint a listat kitalalok szerint). Talan jobb lett volna az emberi tulajdonsagokra es a mindenki szamara elerheto dolgokra (recycling es hasonlok) fokuszalni. Dehat ez van, nem tudomanyos alapossaggal keszitettek, beszedtemanak eppen eleg. A szegenyebbek legalabb orokifjak maradnak. :)

Előzmény: Törölt nick (61876)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.12 0 0 61880

Ok, pongyola volt a megfogalmazasom:

"Work keeps you awake at night"

Ok, ez nem tuloranak van szanva, hanem gondolom stressz, vagy "ezen a melon jar az agyad ejszaka is", akkor is kinovendo ;)

Előzmény: netszkvid (61879)
netszkvid Creative Commons License 2012.06.12 0 0 61879

Mas listat neztunk? en nem latok "late work" -ot.... (ebbol tenyleg kino az ember)

Előzmény: Törölt nick (61876)
netszkvid Creative Commons License 2012.06.12 0 0 61878

Azt hiszem remenytelenul "felnottem" (42 pont :-((((   )

Előzmény: Nincstöbbnick (61875)
panaszvonal Creative Commons License 2012.06.12 0 0 61877

Köszi a linkeket, ezekből tudok mazsolázni.

Törölt nick Creative Commons License 2012.06.12 0 0 61876

Ha a valasz az, ahany igen valasz volt, akkor epp annyi ahany eves vagyok :) Az mas kerdes, hogy ez azota duplazodott meg, hogy itt elek, azaz 3 ev alatt :D Ezesetben egesz ertelmes a lista, pedig bele akartam kotni: a late work peldaul szerintem nem +1, abbol idovel kino az ember, meg akkor is ha a work mar career :)

Előzmény: Nincstöbbnick (61875)
Nincstöbbnick Creative Commons License 2012.06.12 0 0 61875

Mennyire vagy felnott? Teszt.

En 10 pontot ertem el, a tojashej a fenekemen.

 

Having a mortgage
Mum and dad no longer make your financial decisions
Paying into a pension
Conducting a weekly food shop
Written a Will
Having children
Budgeting every month
Being able to cook an evening meal from scratch
Getting married
Having life insurance
Recycling
Having a savings account
Knowing what terms like 'ISA' and 'tracker' mean
Watching the news
Owning a lawn mower
Doing your own washing
Taking trips to the local tip
Planting flowers
Being able to bleed a radiator
Having a joint bank account
Having a view on politics
Keeping track of interest rates
Finding a messy house annoying
Being able to change a light bulb
Owning a vacuum cleaner
Holding dinner parties
Listening to Radio 2
Enjoying gardening
Spending weekend just 'pottering'
Mum starts asking you for advice
Carrying spare shopping bags just in case
Like going round garden centres
Wearing coats on a night out
Going to bed before 11pm
Making sure mum and dad are phoned at least once a week
Classing work as a career rather than a job
Repairing torn clothing rather than throwing it away
You iron
You wash up immediately after eating
Enjoy cooking
Buying a Sunday paper
Always going out with a sensible pair of shoes
You like receiving gift vouchers
Work keeps you awake at night
Filing post
Having a 'best' crockery set
Being able to change a car tyre
Being sensible enough to remove make up off before bedtime
Being able to follow a receipt
Owning 'best towels' as well as 'everyday towels'

 

Es abba kell hagynom a Yahoo cimlapjanak olvasgatasat, mert ilyen baromsagokra megy el az idom.

Nincstöbbnick Creative Commons License 2012.06.12 0 0 61874

:DD

Előzmény: Törölt nick (61868)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.12 0 0 61873

Nem vernyomas, pulus! iPhone, de biztos van Androidra is ilyen app. A futashoz hasznalt kar-tarton is van muanyag vedo, es mukodik azon keresztul is a kapacitiv kijelzo.

Előzmény: KawaBazsy (61872)
KawaBazsy Creative Commons License 2012.06.12 0 0 61872

Vakuval vérnyomás? Melyik op.r/készülék? Kezd elavultnak tűnni az Omna I-em.. :-) (Egyvalamit viszont jobban tud, mint a maiak: rezisztív a kijelző, így tudok navigálni motoron is, amikor navi tartóban van, műanyag védő alatt. :-)

Előzmény: Törölt nick (61864)
WhiteEagle Creative Commons License 2012.06.12 0 0 61871

Es ezeket is ismerjuk, az utobbirol epp a minap rendeltunk egy szep puzzlet.

Előzmény: seci (61842)
WhiteEagle Creative Commons License 2012.06.12 0 0 61870

Hehe, mint pontosan ezt csinaljuk :-)

Előzmény: seci (61841)
WhiteEagle Creative Commons License 2012.06.12 0 0 61869

Koszi, ez jo otlet, M&S-ben még nem neztuk.

Előzmény: Törölt nick (61840)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.12 0 0 61868

Most komolyan egy 1 fontos sapka miatt kepes lennel Bermudara koltozni?!

Előzmény: Nincstöbbnick (61867)
Nincstöbbnick Creative Commons License 2012.06.12 0 0 61867

En Falklanddal vagy Bermudaval szemezek allandoan, kulonosen elobbivel. Amikor elegem van mindenbol, akkor odakoltoznek mar aznap legszivesebben. Igaz, nekik csak birka van a cimerukben. :D

Előzmény: Törölt nick (61865)
Nincstöbbnick Creative Commons License 2012.06.12 0 0 61866

Talan o az? :O

Ez egy vilaghaboru koruli ujsagbol van, a hazat a cikkben szereplo holgy 1905-ben epitette (es nyilvan nem romboltak le, ahogy a vegrendeleteben kerte). De miert lopna el a sapkamat? Az nem olyan ijeszto, vagy legalabbis nem latom ertelmet. Mert ha kecskeverrel felirna a falra, hogy takarodjak a hazabol, vagy ropkodnenek a berendezesi targyak, akkor ossze... magam valoszinuleg, de igy? :)

 

Mindenesetre a haz allitolag erdekes (nekem nem tunik annak), idonkent jonnek is helytorteneszek tatani a szajukat. Egy gazdag holgyrol volt szo egyebkent, az egesz utca tulajdonkeppen az ove volt, az egesz egy birtokkent szerepelt a konyvekben (a cseledek haza ma az utca legutolso epuletenek helyen allt). Aztan a halala utan, a vilaghaboru idejen feldaraboltak a teruletet, beepitettek azt, igy ma mar csak egy haz a sok kozul (igaz, annyiban kilog a sorbol, hogy a tobbi relative ujepitesu, es nekem nincs hazszamom sem - az utca kozepen...:) ).

 

Előzmény: Zlot (61854)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.12 0 0 61865

Ezek kozul a British Antarctic Territory a kedvencem. Egyreszt mivel itt mindenki csak claim-mel egyes teruleteket es vannak atfedesek, masreszt mert van/volt sajat belyege is, harmadreszt mert tok cool a (csaszar?)pingvin a coat of arms-ban meg a zaszloban :)

Előzmény: Nincstöbbnick (61861)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.12 0 0 61864

Persze el tudom kepzelni, hogy valaki tud letezni okostelefon nelkul, de en nem tartozom kozejuk :) Csak egy gyors lista ami igy hirtelen eszembejut:

Navigacio - gyalog is, Europa terkeppel, mivel sokat utazom a hotelt otthon meg sem nezem hol van csak celallomason :)

Zenefelismeres - mivel szeretem a jo zenet, de nincs agyam megjegyezni a cimeket

Calendar es Todo alkalmazasok - termeszetesen webes megfelelokkel szinkronizalva, a mobilon mar csak read-only

Email - alap

Hirolvaso - RSS-ben jon minden hir, mobil es webes szinkronban, hosszu cikk csak csillagozva, gep elott kesobb olvasva

Zenelejatszo - nem vagyok annyira zenebolond, hogy kulon eszkozt szerezzek be erre, meghat ha egyszer tudja a "telefonom"

Fenykepezo - foleg nappal eleg feny mellett semmi ertelme rendes gepet cipelni

Logikai jatekok - 30 felett mar eletben kell tartani az agysejteket :)

Buszjelzo - nagyon ritkan kozlekedik a kedvenc buszom, 5 sec alatt meg tudom nezni, hogy erdemes-e mar indulnom vagy igyak meg egy kavet

Evernote - szinten read-only, irni gepen szoktam beleIdojaraselorejelzes

Szemelyi edzo - neha ezzel vezenyeltetek le egy-egy edzest ha lusta vagyok gondolkodni es kitalalni magamnak az aznapit

Szotarak - offline csak egynyelvuek, de eleg az

Tube status jelzo - bar mostanaban nem hasznalom, regen Picadilly line miatt rendszeresen csekkoltam

Lonely planet - szinte minden varosra megvan vagy megveszem ahova utazom - offline terkep az erdekes helyek bejelolve es leirasok

Egyeb lokacios appok - peldaul Central Park-hoz is volt kulon app, egy kv mellett megcsillagoztuk mit akarunk megnezni es mindent meg is talaltunk, plusz erdekes infokat tudtunk meg

Konyvek - regebben sokat ingaztam, ezen olvastam el 2 szakmai konyvet is

Videok - szinten ingazasokkor jott jol egy-egy Bing Bang Theory resz eppen belefert ket atszallas kozott

Pulzusmero - ez a non-plus-ultra most eppen! Hihetetlen, hogy van ilyen. A vaku fele teszed az ujjadat es megmeri a pulzusodat. Kicsit nezhettek hulyenek a pincerek, mikor Amszterdamban egy etteremben mertem a velem szemben ulo csaj pulzusat, mire a mellettunk levo asztalnal ulo 50es hazaspar ferfi tagja is elokapta a telefonjat es ET-t jatszott a felesegevel :) Mi nyertunk 120-75 -tel :)

 

Es tovabbi nehany tucat alkalmazas, amik egy-egy helyzetben jol jonnek, mint peldaul "elemlampa", "wc finder" (ertekelesekkel :D), ATM finder, Dropbox, mertekegyseg-valto, Skype, Zipcar, telefon, nameg nehany Hungary kategorias: BpMenetrend, Idokep, ...

Hogy elhet valaki ezek nelkul?! :) Ok-ok belatom, a fele nem letszukseglet, de a masik fele az olyan, mint a zoxigen :)

Előzmény: jwdo07 (61863)
Nincstöbbnick Creative Commons License 2012.06.12 0 0 61862

Pontosabban ezek sem tartoznak mar hozza hivatalosan, de nem is fuggetlenedtek eddig.

A teljes kephez pedig, amikor a legnagyobb volt a terulet, ezt erdemes megnezni:

http://en.wikipedia.org/wiki/British_Empire

Előzmény: Nincstöbbnick (61861)
Nincstöbbnick Creative Commons License 2012.06.12 0 0 61861

A klasszikus Nagy-Britanniahoz (ahova a sok magyar jon dolgozni) jelenleg ezek a szigetek tartoznak meg:

http://en.wikipedia.org/wiki/British_Overseas_Territories

 

Esetleg megnezheted meg a Commonwealth of Nations-t is (avagy Commonwealth countries), amik mar csak papiron, vagy meg ugy sem tartoznak Erzsebethez, hanem a sajat fejuk utan mennek, de sok kozos vonassal birnak (aka "common wealth") Nagy-Britanniaval, politikailag, gazdasagilag stb.

Előzmény: panaszvonal (61859)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.12 0 0 61860

A wikipedia kepet nem latom itt a cegben, de elvileg ez jo kell legyen:

http://en.wikipedia.org/wiki/Member_states_of_the_Commonwealth_of_Nations

Aztan ez elvileg a mostani statusz:

http://www.scuolamediadeamicis.it/deamicis_eugenio/The%20commonwealth.htm

Es itt egy 1965-os:

http://www.probertencyclopaedia.com/photolib/maps/Map%20of%20British%20Commonwealth%201965.htm

 

De ha jol sejtem az elso linken levo terkep az amit keresel.

Előzmény: panaszvonal (61859)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!