Keresés

Részletes keresés

Mártianyu Creative Commons License 2006.09.19 0 0 17400

Eldőlt, nincs még semmi. Fájdogál még mindig. Ha holnapig nem múlik el, bemegyek a dokihoz.

Előzmény: Mikolt (17396)
Mikolt Creative Commons License 2006.09.19 0 0 17399
ja, es ha teherbeesel majd az orvosoddal targyald meg mi legyen a tovabbiakban. illetve ezt jo elore megvitatni, hogy aztan a pozitiv teszttel a kezedben ne agonizald halalra magad, hogy most mi legyen.
Előzmény: zsuzsimm (17394)
Mikolt Creative Commons License 2006.09.19 0 0 17398
tul azon, hogy ez nem a beszelgetos topic egyreszrol minden gyogyszernek van hasznalati utasitasa, amit minden beteg elolvashat, masreszrol amit szamodra megfelelonek talalt az orvosod, lehet, hogy masnak nem megfelelo. mas dozis kell egy 50 es mas egy 120 kilos nonek. ugyhogy az ilyen tanacsokkal vigyazzunk, mert nem ismered az illeto korelozmenyet es testfelepiteset.
Előzmény: Törölt nick (17395)
Mikolt Creative Commons License 2006.09.19 0 0 17397

ez nem az a kategoria, amikor szorakozni lehet homeopatias vackokkal. szedd be a MagneB6-ot, vagy igyal magnezium pezsgotablettat.

 

igen, veteles lehet belole, ha elhanyagoljak, koraszulesrol majd csak a 24. het utan lehet beszelni.

Előzmény: Katalin74 (17387)
Mikolt Creative Commons License 2006.09.19 0 0 17396
gondolom mostanra mar ugyis eldolt, de ilyenkor hivd fel a szulesznodet.
Előzmény: Mártianyu (17388)
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.19 0 0 17395
Ha az orvosod nem mondta volna (néha elfelejtik): negyed szemmel kezdjed el szedni a metformint és sok hét alatt menj fel a 2 tablettára különben kiüt... és ne egyél mellé nagyon cukros dolgokat a beszokási időszak alatt különben egész nap a WC-n fogsz ülni...
Előzmény: zsuzsimm (17394)
zsuzsimm Creative Commons License 2006.09.19 0 0 17394

Kedves Gábor!

 

Koszonom szepen a gyors valaszt, ma reggel elkezdtem a Metformint szedni. Bocs, en nem fogalmaztam jol, a mutet kozben is latott az orvosom pcosra utalo jeleket, szerencsere nem tul sok tuszo volt lathato rajtuk. A vervetel meg a tobbi tunet (lassu, de folyamatos hizas, egyre tobb pattanas, peteeres hianya - az utobbi fel evben csak ketszer volt) szepen alatamasztotta a gyanut.

Meg egy kerdes: ha sikerul a baba, a metformin nem art (az utmutatoban nem ajanljak kismamaknak, szoptato anyaknak, valamint terhessegre keszuloknek sem).

 

Koszi.

Előzmény: Dr. Laufer Gabor (17382)
Baba78 Creative Commons License 2006.09.19 0 0 17393

Ana, Felicitász,

 

Köszönöm a válaszokat... Igyekszem nem beleélni magam!! De azért hátha... :)

Előzmény: Felicitász (17392)
Felicitász Creative Commons License 2006.09.19 0 0 17392
ANA megírta, 24-48 órával a menses kezdete előtt esik vissza, vagy még közelebb... konkrétan nekem aznap reggel, amelyik nap majd késő délután vagy éjszaka megjön.
Amikor már egy hete késik a menses és a hő fent van, akkor lehet terhességre gyanakodni. Szabályos ciklusnál is előfordul, hogy késik egy pár napot, sőt, néha az is, hogy kimarad. Ne éld bele magad a terhességbe, amíg nem késik legalább 6-7 napot.
Előzmény: Baba78 (17390)
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.19 0 0 17391

Szia!

 

2 nappal menzesz előtt kezd csökkenni a hő, így 5 nap távlatából még nem lehet megmondani, hogy sikerült-e, hacsak nem mutatja ki a teszt, de én ezzel nem kísérleteznék egyelőre. Ha vasárnap is magasan van a hőd, akkor érdemes tesztelni.

Előzmény: Baba78 (17390)
Baba78 Creative Commons License 2006.09.19 0 0 17390

Kedves Segítők!

 

Több cikket is elolvastam a hőmérőzés módszeréről (nagyon szeretnénk kisbabát).

Mindenhol azt olvasom, hogy a menses előtt ismét leesik a hőmérséklet - mennyivel a várt menses előtt lenne ez esedékes? Nekem már 6. napja 37 C körül van, és elvileg hétvégén jönne meg a mensesem (mindig pontos). Lehetséges, hogy sikerült??

Mártianyu Creative Commons License 2006.09.19 0 0 17389

Mikolt!

Bocs, eredtileg a beszélgetősbe akartam neked írni, csak elnéztem.

Előzmény: Mártianyu (17388)
Mártianyu Creative Commons License 2006.09.19 0 0 17388

Kedves Mikolt!

 

Második gyermekemet várom, holnapra vagyok kiírva. Az elsőt burokrepesztéssel indították a 40. héten, 6 óra alatt kibújt. Most éjjel óta folyamatosan fáj a hasam, úgy mintha meg akarna jönni. Néha erősebben, de alapvetően folyamatos a fájdalom. Múlt heti vizsgálaton azt mondta a doki, hogy a belső méhszáj elsimult, a külső még zárt, de már felpuhult. Tanácstalan vagyok, hogy elinduljak a kórházba vagy se, mert a doki azt mondta, hogy redszeres fájásoknál induljak. És hát ezek nem rendszresek, hanem folyamatosak. És attól is tartok, hogy bemegyek és esetleg még egy hetet ott tart, mert csak akkorra indulna meg magától. Bocs ha hülyeséget kérdeztem, de tényleg nem tudom mit tegyek.

Katalin74 Creative Commons License 2006.09.19 0 0 17387

Köszi Mikolt!

Homeopátiás magnéziummal kezdem, ez a koraterhességi görcsölős időszakban is jól bevált. Csak azt nem tudom, hogy megelőzés jelleggel csináljam, vagy amikor  érzem, akkor szopogassam csak a golyókat?

Ma egyébként még egyszer sem volt, tegnap meg elég sűrűn. Ezt a keményedést a fizikai fáradtság váltja csak ki? Vannak keményedés-mentes napok, máskor meg olyan, hogy naponta sokszor történik.

Egyébként milyen következményei lehetnek? Vetélés/koraszülés?

Előzmény: Mikolt (17386)
Mikolt Creative Commons License 2006.09.19 0 0 17386
szedjel magneziumot, ne szexelj es pihenj tobbet. ha surusodik a kemenyedes vagy fajdalmas, hivd fel az orvosodat.
Előzmény: Katalin74 (17384)
Mikolt Creative Commons License 2006.09.19 0 0 17385
nem latunk, nem tudunk megvizsgalni. menj az orvosodhoz.
Előzmény: janka8 (17383)
Katalin74 Creative Commons License 2006.09.19 0 0 17384

Kedves Gábor, Mikolt!

 

19. terhességi hétben azt tapasztalom, hogy keményedik a pocakom. Ez a jelenség kb. az első magzatmozgások kezdetével egy időben jelentkezett. Néha csak éreztem valamit (gondolom az már a magzatmozgás volt), máskor meg kemény lett a pocakom. Lehet, hogy a két dolog összefügg? Mennyire természetes ez a keményedés? Nem élek különösebben stresszes életet, nem fizikai munkát végzek. Szedjek kálciumot, magnéziumot?

A másik, hogy a haskeményedés orgazmus hatására mindig nagyon intenzív. Ez mennyire normális, illetve káros-e? A szexmentességen kívül lehet vagy kell ez ellen tenni valamit?

(Orvoshoz csak október 6-án kell mennem, ezért érdeklődök itt.)

 

köszi a választ!

janka8 Creative Commons License 2006.09.19 0 0 17383
Kedves Gabor,

Koszonom a valaszt. Igazabol nem a rendszertelenseg zavar (az elmult harom ciklusom annyira rendszeres volt, mint soha meg azelott az eletemben...), es a szules ota eltelt 15 honapban em volt menstruacios zavar (hiszen ezt a harom ciklust leszamitva egyszeruen nem menstrualtam), hanem az, hogy ami most van, az nem menzesznek tunik. Lehet, hogy megis az? Mert ha csak egy rossz idoben tunt havi verzes, akkor nem aggodom, de ez alvadt ver, tovabbra is hasfajassal (terhes nem vagyok), negy nap utan is normalis? Koszonom.
Előzmény: Dr. Laufer Gabor (17382)
Dr. Laufer Gabor Creative Commons License 2006.09.19 0 0 17382
Kedves cunka,

Tegnap voltam a nőgyogyászomnál,és telvirán gyogyszert,és betadin hüvelykupot irt fel.azt szeretném kérdezzni,hogy szerintetek jo gyogyszert kapok?két napja voltam nativ rögenen a vesém miatt,és akkoris vénásan jodot kaptam.nem árt hogy ennyi jodot kapok mostanában?

Azt hogy jo gyogyszert kapsz-e vagy nem azt nem tudhatom, hiszen nem irtad hogy mi a problemad. Mindenesetre a betadin huvelykup es a venas jod, nem "sok jod".

Meg amit ANA irt.

Gabor
------------------------
Kedves ed,

31 éves egészséges nő vagyok, 1 szülés 2 éve (farfekvés miatt császármetszés), 0 abortusz, 0 vetélés. Fogamzásgátlót nem szedek, a ciklusom pontos, rendszeres. Egész biztos, hogy nem vagyok terhes, mégis kb 3 hete minden este miután lefekszem méhösszehúzódásaim vannak. Határozottan érzem megkeményedni a méhem és ki is tudom tapintani a kidomborodó méhet a hasfalon keresztül. Mi lehet ennek az oka? Ez normális?

A meh masszirozasa okozhat kemenyedest. Ha "valamit erzel" es erre elkezded tapogatni a mehedet, okozhatja a kemenyedest. Azt hogy mit erzel, azt tobbezer kilometeres tavolsagbol nem tudhatom. Mindenesetre, ritka esetben es sovany nok kepesek az amugy normalis meretu mehuket tapogatni. Nem tudom miert irod hogy nem lehetsz terhes (hacsak nem elsz szuzi eletet legalabb 9 honapja), de helyedben azert en utananeznek ennek (mondjuk egy terhesseg teszttel).

Gabor
------------------------
Kedves ANA,

A hsv ugyan csak egy betűben különbözik a hsv-től

Hogy micsoda (:-)?

Gabor
Ui:gondolom hpv akart a masik lenni
-------------------------
Kedves szrekuc,

Szex utan mitol fajhat az ember hasa? 24 ev decemberi szules dokihoz hetfore vagyok bejelentve a hathetes kontroll ota nem voltam meg rakszures is esedekes. Vedekezes nem nagyon jott ossze mert a kupnal sztem nem vartuk ki a teljes 10 percet az elott meg gondolom nem sokat er - vagy igen?Igencsak jo lenne. Menstruacio egy het mulvara esedekes.

A kerdesre: sok mindentol.
A tobbit meg amit irtal egyaltalan nem ertem. Ha feltetelezed hogy emlekszem elozo levelekre, ez nincs igy. De ugy tunik hogy Mikolt megertette amit irtal.

A 17351-ben meg keso, mert keddig ezt nem valoszinu hogy fogod olvasni.

Gabor
------------------------
Kedves janka8,

29 év, egy szülés 15 hónapja, egy abortusz 3,5 hónapja. A szülés és az abortusz közötti időben még nem menstruáltam, szoptattam (azóta is, igaz, csak napi egyszer-kétszer, és nem igazán van már tejem). Az ab. után viszont már volt három menstruációm, normális (28-30 napos) ciklusok. Most pont félidőben vagyok (16. napon) és második napja barnásan, és viszonylag nagy mennyiségben vérzek (mármint a középidőhöz és a barnasághoz képest sok, egy normál menstruációhoz képest nem). Mitől lehet ez? Az összes egyéb panasz enyhe alhasi fájdalom, tényleg enyhe, ha ez a vérzés nem volna, valószínűleg fel sem tűnt volna.

Minden terhesseg utan viselkedhet maskeppen a szervezeted. Es plusz, most mar nem szoptatsz "annyit", csak eleget ahhoz, hogy kaoszos legyen a ciklusod. Ami termeszetes szoptatas alatt.
15 honap boven eleg a babanak. Ha zavar a rendszertelenseg, valaszd el a gyereket.

Gabor
------------------------
Kedves zsuzsimm,

29 eves vagyok, 1 terhesseg - vetelessel vegzodott tavaly juliusban. Iden augusztus 16-an laparoszkopos mutettel endometriozist allapitottak meg es tavolitottak el. Ma voltam mutet utani ellenorzesen, az orvosom vervetel alapjan azt is megallapitotta, hogy pcos-om is van. Napi ket Metformint (metformin hydrochloride 850mg) es ciklus 2-6 napjain napi egy Clomifene-t (clomifene citrate 50mg) irt fel. Annyira izgultam, meg meglepett az ujabb diagnozis, hogy elfelejtettem megkerdezni, a Metformint mikor kell elkezdeni szednem. Ez a bogyo is ciklusnaphoz kotott, vagy kezdhetem most, a 28-ik napon (ciklusaim 30-38 naposak).

Hacsak az orvosod nem adott mas instrukciot (nem adott) akkor akarmikor elkezdheted,
a Clomifen elott is (sőt, ugy meg jobb).

Amugy gyanus a dolog. Ugyanaz az orvos allapitotta meg a pcos-t aki csinalta a laparoszkopiat? Mert ha igen, akkor hogy lehet hogy augusztus 16-an nem latta a pcos-t? Vagy felreertetted, es nem a mai vervizsgalatbol allapitotta meg, hanem ma mondta meg neked (amit talalt a mutet alatt).

Gabor
Mikolt Creative Commons License 2006.09.18 0 0 17380
na jo, inkabb nem nepnevelek, kezdjed el, de azert mielott kerdezel egy gyogyszerrol, olvasd el a papirjat legyszives. az egyik gyogyszered antiosztrogen, a masik sima cukorbetegsegre valo gyogyszer.
Előzmény: Mikolt (17379)
Mikolt Creative Commons License 2006.09.18 0 0 17379
mi all a hasznalati utasitasban?
Előzmény: zsuzsimm (17378)
zsuzsimm Creative Commons License 2006.09.18 0 0 17378
Kedves Gábor és segítői!

 

29 eves vagyok, 1 terhesseg - vetelessel vegzodott tavaly juliusban. Iden augusztus 16-an laparoszkopos mutettel endometriozist allapitottak meg es tavolitottak el. Ma voltam mutet utani ellenorzesen, az orvosom vervetel alapjan azt is megallapitotta, hogy pcos-om is van. Napi ket Metformint (metformin hydrochloride 850mg) es ciklus 2-6 napjain napi egy Clomifene-t (clomifene citrate 50mg) irt fel. Annyira izgultam, meg meglepett az ujabb diagnozis, hogy elfelejtettem megkerdezni, a Metformint mikor kell elkezdeni szednem. Ez a bogyo is ciklusnaphoz kotott, vagy kezdhetem most, a 28-ik napon (ciklusaim 30-38 naposak).

A valaszt elore koszonom.

Törölt nick Creative Commons License 2006.09.18 0 0 17377
Az állapotod nem károsítaná a magzatot, a gyógyszer már elképzelhető, hogy igen...
Előzmény: cunka (17376)
cunka Creative Commons License 2006.09.18 0 0 17376
Nem HPV gyanus,az van a papiron is.ha most éppen terhes lennék és kiderülne,akkor a magzat is elkapja?vagy nem tudom hogy ez van,és terhes lennék kárositaná a magzatot,vagy a terhességet?
Előzmény: Törölt nick (17335)
Mikolt Creative Commons License 2006.09.18 0 0 17375
van hat. nagyjabol amiket leirtal, plusz az orrcsont elvaltozasa. de van egy jo ultrahangos a (kozben kereses kozben lattam, hogy te vagy az utolso hozzaszolo, ugyhogy nem linkelem be...) szoval ot kerdezd. de terhesseg vegen mar gyakorlatilag mindegy, elvenni ugysem fogjak.
Előzmény: Mirapanni (17374)
Mirapanni Creative Commons License 2006.09.18 0 0 17374

Kedves Hozzáértők!

Van-e valamilyen ultrahangos, vagy más jele a Dawn-kóros magzatna a terhesség vége felé? Pl. olvastam: kis súly, rövid combcsont, kicsi BPD?

rollller Creative Commons License 2006.09.17 0 0 17373
ana, irtam a beszelgetosbe
Előzmény: Törölt nick (17370)
Mikolt Creative Commons License 2006.09.17 0 0 17372

ez nem beszelgetos topic. keresd fel a Meddoseg-lombikbebi topicot, ahol sok sorstarsaddal beszelgethetsz.

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9006100

Előzmény: hogyi (17371)
hogyi Creative Commons License 2006.09.17 0 0 17371

Kedves Janka72!

Sajnálattal olvasom, hogy nem sikerült a punctio, pedig lett volna mit leszívni.

Nekünk most lenne a 7. próbálkozásunk, mert az első hatből 3x abba kellett hagyni. Mi puregont és merionalt használtunk, és most már több helyen olvastuk, hogy 4 próbálkozás után már nem olyan jó a hatása ugyanannak a gyógyszernek.

Ezért szeretnénk megkérdezni, hogy a Luveris-t melyik intézet írta ki neked, ill mely intézet(ek)be jártatok.

Ki szeretnénk már próbálni mást is, nemcsak mindig ugyanazt.

(a feleségem FSH-ja 8.3 volt tavaly októberben, azóta fogamzásgátlót szed,  mégsem sikerül stimulálni)

Válaszodat előre is köszönjük

 

hogyi

Előzmény: Törölt nick (17303)
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.17 0 0 17370
Hát simán lehet, én a Pharmindexet nézem, az kizárólag HSV-re írja.
Előzmény: rollller (17369)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!